Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

door
Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

Lucas Biglia is straks einde contract bij AC Milan, terwijl Abdoulay Diaby mag beschikken in Lissabon. Mogelijke buitenkansjes voor Anderlecht en Club Brugge dus, die de rangen kunnen versterken met een paar oude bekenden. Al is van een terugkeer in beide gevallen wel nog lang geen sprake. Toch kunnen het uiteraard fikse versterkingen zijn, wat ons aan het denken zette. Welke andere spelers zouden, mits een comeback, nog een meerwaarde bieden bij de G5 van de Jupiler Pro League?


We hebben het dan niet over de welbekende (ex-)Rode Duivels die, na de golf aan internationals met heimwee van vorige zomer, in het kielzog van Vincent Kompany en Laurent Depoitre terug naar het oude nest kunnen keren. Geen Marouane Fellaini, Christian Benteke of Dries Mertens dus. Ook geen onhaalbare sterren die op dit moment nog veel te hoge toppen scheren, pas voor topbedragen werden verkocht of gewoonweg te duur zijn, genre Léon Bailey, Wesley Moraes of Aleksandar Mitrovic. Welke vijf namen we dan wél weerhielden, ontdekt u hieronder:

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Club Brugge zet in principe in op jong talent, al haalde het recent ook meer geroutineerde pionnen als Simon Mignolet in huis. Welke kaart Vincent Mannaert nu zal trekken om potentiële vertrekkers als Emmanuel Dennis, Krépin Diatta en Clinton Mata op te volgen is dus nog een vraagteken, maar wat wel vaststaat is dat de spoeling centraal op het middenveld hoe dan ook dunnetjes oogt. Net zoals achterin overigens, een euvel dat dankzij Mata, Brandon Mechele en Simon Deli dit seizoen minder opviel. Op Matej Mitrovic kan echter niet worden gerekend.



Met Ryan Donk zou Club dus twee vliegen in één klap slaan, want de inmiddels 33-jarige Nederlander trekt zich op beide posities uit de slag. Bij Galatasaray begon hij de campagne niet als titularis, maar sinds november was Donk toch weer steevast in de verdediging terug te vinden. Destijds vertrok hij wel niet in de beste verstandhouding op Jan Breydel, al ging zijn recente terugkeer met de Turken toch gepaard met een warm onthaal. Bovendien bleef Donk altijd zijn voorliefde voor Blauw-Zwart uiten én is hij binnekort einde contract. Philippe Clement is alvast fan.

AA Gent: Lovre KALINIC (Aston Villa)
AA Gent nam dit keer vrede met haar rol als nummer twee achter Club Brugge, maar laat er zeker geen misverstanden over verstaan: de ambities in de Ghelamco Arena branden als nooit tevoren. Met Sven Kums en Laurent Depoitre haalden de Buffalo's zelfs al twee helden van weleer terug, al is de gevierde titelploeg van 2015 daarmee wel stilaan uitgeput. Ex-sterkhouders als Moses Simon, Thomas Foket of Matz Sels zijn immers te hoog gegrepen, terwijl anderen weinig zouden toevoegen aan de huidige kern. Al kan Hannes Van der Bruggen, medio 2021 einde contract bij KV Kortrijk, mede dankzij zijn Belgische nationaliteit wel nog een versterking in de breedte vormen.



Na Sels en voor Thomas Kaminski, het niet altijd even betrouwbare sluitstuk van vandaag, stond Lovre Kalinic onder de Gentse lat. De Kroaat vertrok in januari 2019 voor zes miljoen naar Aston Villa, maar dat zou nu al blij zijn als het de helft van die som recupereert. Kalinic werd snel overbodig en verhuurd aan Toulouse, waar hij na een goed start opnieuw uitviel. Een exit is onvermijdelijk, en dus kan Michel Louwagie op de kar springen. Eervolle vermelding ook voor Peter Olayinka, die bij Slavia Praag – waar Michael Ngadeu al werd weggeplukt – helemaal ontbolsterde.

Standard: Junior EDMÍLSON (Al Duhail)
William Vainquer (31) is straks transfervrij, terwijl Ajax dan weer open zou staan voor een verhuur van Razvan Marin. Opties genoeg dus om het middenveld te stofferen indien Samuel Bastien deze zomer andere oorden opzoekt. Mocht de kans zich voordien zou Ishak Belfodil, ontevreden bij Hoffenheim, eveneens een heuse aanwinst zijn. Al lijkt de kassa op Sclessin zulk een transfer momenteel niet toe te laten. Wie reeds in januari wél al een optie was, is Junior Edmílson. Meer zelfs: de Rouches waren naar verluidt zo goed als rond met de Braziliaanse Belg van Al Duhail.



De details rond diens vertrek midden 2019 is vandaag nog altijd voer door de onderzoekers, maar als het van de 25-jarige winger afhing stond hij nu alweer terug in Luik. Helaas trokken de Qatarazen op het nippertje nog de stekker uit de onderhandelingen, want de deal van in totaal een tweetal miljoen euro was een potentieel koopje. De marktwaarde van Edmilson wordt per slot van rekening nog altijd op vierenhalf miljoen geschat. De dribbelkont moest wel vooral blijven omdat een van zijn concurrenten zich nog blesseerde, dus een nieuwe poging is zeker niet uitgesloten.

KRC Genk: Neeskens KEBANO (Fulham)
Het merendeel van de recente vertrekkers bij de uittredend landskampioen deed het in het buitenland ofwel te goed, ofwel onvoldoende om hier in aanmerking te komen. Neeskens Kebano liet bij Fulham echter nét genoeg zien om niet tot die laatste categorie te behoren. En blijkbaar ook om de Londenaars te overtuigen vorig jaar de optie in zijn contract te lichten, waardoor de Congolees pas deze zomer een vrije speler wordt. Nochtans leek hij na een nog vrij veelbelovende start eerder al gewogen en te licht bevonden in Engeland, waar Kebano sinds 2016 aan de slag is.



Op dat ogenblik een verrassende transfer trouwens, want Genk pakte zo na één jaar een half miljoen winst op een topaankoop die matig had uitgepakt. De polyvalente offensieve pion deed het zeker niet slecht in de Luminus Arena, maar kon niet zo hard zijn stempel drukken als in Charleroi – waar hij de Ebbenhouten Schoen won. Toch liet Kebano geen wrange indruk na, is hij nog steeds pas 28 én straks dus gratis op te pikken. Lang niet hetzelfde type, maar wel een potentiële opvolger voor Alejandro Pozuelo. Iets waar Genk toch naarstig naar op zoek blijft.

Anderlecht: Dieumerci MBOKANI (Antwerp)
We gingen op zoek naar avontuurlijkere opties, maar geraakten niet veel verder dan kwieke dertigers als Denis Odoi en Sacha Kljestan. Of risicovolle types als Jordan Lukaku, die teveel aan het tot dusver gefaalde experiment met Anthony Vanden Borre doet denken. Sofiane Hanni is gezien de beperkte financiën dan weer te duur, net zoals Chancel Mbemba blijkbaar. De 25-jarige verdediger ziet er op het eerste zicht uit als een prima kandidaat, maar dat eerdere pogingen om hem weer naar het Lotto Park te halen vruchteloos bleken is allicht een teken aan de wand.



Iemand die net als Biglia vrij komt, lijkt dus een betere piste. Zo belanden we toch terug bij Dieumerci Mbokani, die Anderlecht al twee zomers op rij links liet liggen. Hoewel de spits van Antwerp intussen alweer een jaartje ouder is, dient zich binnenkort wie weet een nieuwe kans aan. Mbokani bewees nog altijd een koele killer te zijn én ziet zijn contract op de Bosuil weldra aflopen. De ervaren rot zou in zijn derde periode bij Paars-Wit alvast het gedroomde speerpunt én een ideale leermeester voor Antoine Colassin vormen. Al zullen de voorwaarden van Dieu niet min zijn.

LEES OOK: Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Welke comeback zou u het liefst zien gebeuren?

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

86
86
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

22
22
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

30
30
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

58
58
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

119
119
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

40
40
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

146
146
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

275
275
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

240
240
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

134
134
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

644
644
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

105
105
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

102
102
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

272
272
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

147
147
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

472
472
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

130
130
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

298
298
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

399
399
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

240
240
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

405
405

Meer sportnieuws