Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

2201 stemmen
Comebacks in de JPL? Vijf oude bekenden voor de G5

Lucas Biglia is straks einde contract bij AC Milan, terwijl Abdoulay Diaby mag beschikken in Lissabon. Mogelijke buitenkansjes voor Anderlecht en Club Brugge dus, die de rangen kunnen versterken met een paar oude bekenden. Al is van een terugkeer in beide gevallen wel nog lang geen sprake. Toch kunnen het uiteraard fikse versterkingen zijn, wat ons aan het denken zette. Welke andere spelers zouden, mits een comeback, nog een meerwaarde bieden bij de G5 van de Jupiler Pro League?


We hebben het dan niet over de welbekende (ex-)Rode Duivels die, na de golf aan internationals met heimwee van vorige zomer, in het kielzog van Vincent Kompany en Laurent Depoitre terug naar het oude nest kunnen keren. Geen Marouane Fellaini, Christian Benteke of Dries Mertens dus. Ook geen onhaalbare sterren die op dit moment nog veel te hoge toppen scheren, pas voor topbedragen werden verkocht of gewoonweg te duur zijn, genre Léon Bailey, Wesley Moraes of Aleksandar Mitrovic. Welke vijf namen we dan wél weerhielden, ontdekt u hieronder:

Club Brugge: Ryan DONK (Galatasaray)
Club Brugge zet in principe in op jong talent, al haalde het recent ook meer geroutineerde pionnen als Simon Mignolet in huis. Welke kaart Vincent Mannaert nu zal trekken om potentiële vertrekkers als Emmanuel Dennis, Krépin Diatta en Clinton Mata op te volgen is dus nog een vraagteken, maar wat wel vaststaat is dat de spoeling centraal op het middenveld hoe dan ook dunnetjes oogt. Net zoals achterin overigens, een euvel dat dankzij Mata, Brandon Mechele en Simon Deli dit seizoen minder opviel. Op Matej Mitrovic kan echter niet worden gerekend.



Met Ryan Donk zou Club dus twee vliegen in één klap slaan, want de inmiddels 33-jarige Nederlander trekt zich op beide posities uit de slag. Bij Galatasaray begon hij de campagne niet als titularis, maar sinds november was Donk toch weer steevast in de verdediging terug te vinden. Destijds vertrok hij wel niet in de beste verstandhouding op Jan Breydel, al ging zijn recente terugkeer met de Turken toch gepaard met een warm onthaal. Bovendien bleef Donk altijd zijn voorliefde voor Blauw-Zwart uiten én is hij binnekort einde contract. Philippe Clement is alvast fan.

AA Gent: Lovre KALINIC (Aston Villa)
AA Gent nam dit keer vrede met haar rol als nummer twee achter Club Brugge, maar laat er zeker geen misverstanden over verstaan: de ambities in de Ghelamco Arena branden als nooit tevoren. Met Sven Kums en Laurent Depoitre haalden de Buffalo's zelfs al twee helden van weleer terug, al is de gevierde titelploeg van 2015 daarmee wel stilaan uitgeput. Ex-sterkhouders als Moses Simon, Thomas Foket of Matz Sels zijn immers te hoog gegrepen, terwijl anderen weinig zouden toevoegen aan de huidige kern. Al kan Hannes Van der Bruggen, medio 2021 einde contract bij KV Kortrijk, mede dankzij zijn Belgische nationaliteit wel nog een versterking in de breedte vormen.



Na Sels en voor Thomas Kaminski, het niet altijd even betrouwbare sluitstuk van vandaag, stond Lovre Kalinic onder de Gentse lat. De Kroaat vertrok in januari 2019 voor zes miljoen naar Aston Villa, maar dat zou nu al blij zijn als het de helft van die som recupereert. Kalinic werd snel overbodig en verhuurd aan Toulouse, waar hij na een goed start opnieuw uitviel. Een exit is onvermijdelijk, en dus kan Michel Louwagie op de kar springen. Eervolle vermelding ook voor Peter Olayinka, die bij Slavia Praag – waar Michael Ngadeu al werd weggeplukt – helemaal ontbolsterde.

Standard: Junior EDMÍLSON (Al Duhail)
William Vainquer (31) is straks transfervrij, terwijl Ajax dan weer open zou staan voor een verhuur van Razvan Marin. Opties genoeg dus om het middenveld te stofferen indien Samuel Bastien deze zomer andere oorden opzoekt. Mocht de kans zich voordien zou Ishak Belfodil, ontevreden bij Hoffenheim, eveneens een heuse aanwinst zijn. Al lijkt de kassa op Sclessin zulk een transfer momenteel niet toe te laten. Wie reeds in januari wél al een optie was, is Junior Edmílson. Meer zelfs: de Rouches waren naar verluidt zo goed als rond met de Braziliaanse Belg van Al Duhail.



De details rond diens vertrek midden 2019 is vandaag nog altijd voer door de onderzoekers, maar als het van de 25-jarige winger afhing stond hij nu alweer terug in Luik. Helaas trokken de Qatarazen op het nippertje nog de stekker uit de onderhandelingen, want de deal van in totaal een tweetal miljoen euro was een potentieel koopje. De marktwaarde van Edmilson wordt per slot van rekening nog altijd op vierenhalf miljoen geschat. De dribbelkont moest wel vooral blijven omdat een van zijn concurrenten zich nog blesseerde, dus een nieuwe poging is zeker niet uitgesloten.

KRC Genk: Neeskens KEBANO (Fulham)
Het merendeel van de recente vertrekkers bij de uittredend landskampioen deed het in het buitenland ofwel te goed, ofwel onvoldoende om hier in aanmerking te komen. Neeskens Kebano liet bij Fulham echter nét genoeg zien om niet tot die laatste categorie te behoren. En blijkbaar ook om de Londenaars te overtuigen vorig jaar de optie in zijn contract te lichten, waardoor de Congolees pas deze zomer een vrije speler wordt. Nochtans leek hij na een nog vrij veelbelovende start eerder al gewogen en te licht bevonden in Engeland, waar Kebano sinds 2016 aan de slag is.



Op dat ogenblik een verrassende transfer trouwens, want Genk pakte zo na één jaar een half miljoen winst op een topaankoop die matig had uitgepakt. De polyvalente offensieve pion deed het zeker niet slecht in de Luminus Arena, maar kon niet zo hard zijn stempel drukken als in Charleroi – waar hij de Ebbenhouten Schoen won. Toch liet Kebano geen wrange indruk na, is hij nog steeds pas 28 én straks dus gratis op te pikken. Lang niet hetzelfde type, maar wel een potentiële opvolger voor Alejandro Pozuelo. Iets waar Genk toch naarstig naar op zoek blijft.

Anderlecht: Dieumerci MBOKANI (Antwerp)
We gingen op zoek naar avontuurlijkere opties, maar geraakten niet veel verder dan kwieke dertigers als Denis Odoi en Sacha Kljestan. Of risicovolle types als Jordan Lukaku, die teveel aan het tot dusver gefaalde experiment met Anthony Vanden Borre doet denken. Sofiane Hanni is gezien de beperkte financiën dan weer te duur, net zoals Chancel Mbemba blijkbaar. De 25-jarige verdediger ziet er op het eerste zicht uit als een prima kandidaat, maar dat eerdere pogingen om hem weer naar het Lotto Park te halen vruchteloos bleken is allicht een teken aan de wand.



Iemand die net als Biglia vrij komt, lijkt dus een betere piste. Zo belanden we toch terug bij Dieumerci Mbokani, die Anderlecht al twee zomers op rij links liet liggen. Hoewel de spits van Antwerp intussen alweer een jaartje ouder is, dient zich binnenkort wie weet een nieuwe kans aan. Mbokani bewees nog altijd een koele killer te zijn én ziet zijn contract op de Bosuil weldra aflopen. De ervaren rot zou in zijn derde periode bij Paars-Wit alvast het gedroomde speerpunt én een ideale leermeester voor Antoine Colassin vormen. Al zullen de voorwaarden van Dieu niet min zijn.

LEES OOK: Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Welke comeback zou u het liefst zien gebeuren?

Meest recent

Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

11
11
Joos zorgt voor ophef met voorspelling over Gouden Schoen

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

45
45
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

89
89
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

62
62
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

201
201
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

41
41
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

216
216
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

515
515
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

325
325
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

406
406
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

68
68
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

113
113
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

159
159
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

123
123
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

185
185
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

137
137
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

89
89
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

464
464
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

163
163
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

91
91
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

349
349
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

334
334
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

112
112

Meer sportnieuws