Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

1113
Op zoek naar de nieuwe Diatta: vijf potentiële opvolgers

Door het coronavirus belooft de naderende zomermercato nu al onvoorspelbaar te zijn. Toch moet Club Brugge nog altijd rekening houden met een vertrek van Krépin Diatta. De Senegalese diamant heeft nog bitter weinig bij te leren in de Jupiler Pro League en wordt wellicht de volgende uitgaande miljoenentransfer van Vincent Mannaert & Co. Diatta kwam in 2017 over van het Noorse Sarpsborg, dus wij gingen in de Scandinavische markt op zoek naar vijf interessante vervangers voor de winger.




Jonathan AMON (20, FC Nordsjaelland)

Via een Deense scout mocht de toen 15-jarige Jonathan Amon reeds proefdraaien bij Brondby IF en Nordsjaelland, waarbij die laatste club uiteindelijk aan het langste eind trok. Nadat de Amerikaan op 18-jarige leeftijd zijn eerste profcontract tekende, liet coach Kasper Hjulmand – al geregeld gelinkt aan Anderlecht – hem vervolgens meteen debuteren in de Superligaen. Vorig seizoen brak Amon daar dan ook helemaal door, maar deze campagne ging grotendeels verloren aan blessureleed. Al deed hij in de laatste weken voor de uitbraak van het coronavirus wel terug een beetje ritme op bij het beloftenelftal.

De tweevoetige en snelle dribbelkont valt vooral op met zijn overzicht en altruïsme, een groot verschil met de huidige aanvallers in Jan Breydel. Toch was hij tot dusver goed voor meer goals dan assists, met acht en vijf stuks respectievelijk. Geen grootse cijfers, maar dat waren die van Diatta in Noorwegen evenmin. De intussen 20-jarige winger – die wel liever vanaf links speelt – maakte ook al zijn debuut voor de nationale ploeg van de VS, waar hij de kleedkamer deelt met Ethan Horvath. De Brugse link is dus al aanwezig. Zijn marktwaarde wordt bovendien op slechts 700.000 euro geschat, een koopje dus.

Kristoffer VELDE (20, zonder club)

De coronacrisis houdt niet alleen het Belgische voetbal in de ban. In Noorwegen, waar de clubs minder kapitaalkrachtig zijn, neemt men zelfs drastische maatregelen om de economische realiteit het hoofd te bieden. Zo besloot subtopper Haugesund om nog maar vijf spelers voltijds in dienst te houden. De rest van de kern werd technisch werkloos gezet en kreeg dus de kans om hun contract eenzijdig te verbreken, exact wat Kristoffer Velde deed. Nochtans was de 20-jarige Noor, die met zijn polyvalentie zowat alle offensieve posities kan bezetten, een vaste waarde bij het nummer zeven in de Eliteserien.


(foto Instagram)

In de Europa League-voorrondes was hij alvast goed voor twee treffers en een assist, en ook in de competitie trof de flankaanvaller vier keer raak. Met ook nog eens twee goals richting bekerfinale, die wel verloren ging, lijkt het dan ook slechts een kwestie van tijd alvorens hij een nieuwe werkgever zal vinden. Velde heeft een attractieve stijl, is razendsnel en haalt graag de trukendoos boven – een beetje à la Emmanuel Dennis. Dat jeugdig enthousiasme nu nog omzetten in iets meer efficiëntie, en de dribbelkont staat ongetwijfeld een grote toekomst te wachten. Wie weet te beginnen in Jan Breydel.

York RAFAEL (21, Kalmar FF)

Ook York Rafael werd reeds op vroege leeftijd het hof gemaakt door tal van clubs. Toen hij amper 15 was, hengelden Watford en Lazio immers al naar zijn diensten. Een proefperiode bij beide clubs leverde echter geen contract op, en dus besloot de Zweed dan maar gewoon in zijn thuisland te blijven. Op 17-jarige leeftijd volgde daar zijn debuut, waarna de buitenlandse interesse opnieuw snel toenam. In Duitsland kon hij het bij Bochum evenwel niet waarmaken, gevolgd door nog enkele minder geslaagde passages bij een aantal Zweedse clubs. Bij Kalmar FF lijkt hij nu zijn draai toch gevonden te hebben.

Zonder echt te imponeren wist de inmiddels 21-jarige flankspeler, een leeftijdsgenoot van Diatta dus, zijn carrière er terug te lanceren. Hoewel hij in zijn ontwikkeling bleef hangen en vandaag dus mijlenver achterloopt op de Senegalees, beschikt Rafael intrinsiek dan ook over voldoende kwaliteiten om te blijven geloven in zijn progressiemarge. Bij Kalmar verviervoudigde hij alvast zijn marktwaarde, die nog steeds op een schamele 200.000 euro wordt geplaatst. Net als Amon komt Rafael in principe wel liever vanaf de andere kant, al is hij net als Diatta een polyvalent type dat eigenlijk overal uit de voeten kan.

Mohammed DARAMY (18, FC Kopenhagen)

De 18-jarige Mohammed Daramy is een absolute goudklomp en dus met grote voorsprong de duurste speler in deze lijst. Zijn marktwaarde wordt nu al op maar liefst zes miljoen geschat, al is dat gezien de inspanning die Club voor Adolfo Gaich wou doen – en de kostprijs van de andere spitsen die recent arriveerden – geen onoverkomelijk bedrag. Daramy kan de moeite bovendien wel eens waard zijn, want het toptalent wordt getipt als dé toekomst van het Deense voetbal. Een plaats bij de nationale selectie lijkt dan ook slechts een kwestie van tijd. Wie weet al tegen de Rode Duivels op Euro 2021?


(foto Instagram)

Op 16-jarige leeftijd vierde Daramy reeds zijn debuut bij topclub Kopenhagen, waar hij zich in zowat alle jeugdreeksen tot topschutter kroonde. Bij het eerste elftal heeft hij intussen al 39 wedstrijden achter de kiezen, waarvan zeven in Europa, en werd hij intussen de jongste doelpuntenmaker ooit. In totaal staat zijn teller wel nog steeds pas op vijf stuks en drie assists, maar het potentieel is van alle opties hier ontegensprekelijk het grootst. Dat merkten naar verluidt ook al diverse topclubs uit de Premier League en consoorten op, dus de concurrentie zou niet gering zijn. Net zoals het prijskaartje.

Ousmane CAMARA (21, Valerengen)

Hij meet amper één meter 69, maar mede dankzij dat laag zwaartepunt staat Ousmane Camara er wel om bekend menig defensie op een hoopje te dribbelen. De 21-jarige Guineeër werd drie jaar geleden al uit zijn thuisland weggeplukt door Eskilstuna, waarmee hij promoveerde naar het hoogste niveau in Zweden. In de Allsveskan maakte de kwieke winger na één jaar en amper tien basisplaatsen, goed voor twee doelpunten en één assist, al genoeg indruk om de interesse van Valerengen te wekken. De Noorse middenmoter haalde ooit op 16-jarige leeftijd Sander Berge binnen en kent dus wel wat van scouting.

Dat de snedige dribbels en vooral indrukwekkende snelheid van Camara, die zowel op rechts als op links aan de bak kan, al zo snel hun aandacht trok hoeft dus niet te verbazen. De verwachtingen zijn dan ook hooggespannen, want in principe moet hij de voor twee miljoen aan Heerenveen verpatste Chidera Ejuke opvolgen. Eind vorig seizoen kreeg Camara al sporadisch zijn kans, indien de coronacrisis het toestaat zou weldra de bevestiging moeten volgen. Vandaag wordt zijn prijskaartje echter nog steeds op een luttele 100.000 euro geschat, dus misschien kan Club hier wel kort op de bal spelen.

LEES OOK: Kan KAA Gent profiteren? Drama bij Europese tegenstander

Wie is volgens u een goede aankoop voor Club Brugge?

Meest recent

Revelatie bij Club Brugge: dure topaankoop in nesten

In de eerste helft liep het niet van een leien dakje, maar uiteindelijk werd het voor Club Brugge ...

21
21
Bruno blijft roteren: vier wijzigingen bij Anderlecht

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Polen, waar er veel druk op de ketel staat voor Vitor Bruno en ...

89
89
Leko leert lesje: duo valt door de mand bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na een nieuwe galavertoning in de Champions League, al is Ivan Leko ...

148
148
Club slaat Mechele met verstomming: fans gaan uit hun dak

Een gebroken neus houdt Brandon Mechele niet tegen. Amper een week nadat de verdediger van Club ...

71
71
SK Beveren pakt uit en geeft jonge middenvelder kans

SK Beveren veroverde vorig seizoen met overmacht de titel in de Challenger Pro League en is ook in ...

13
13
Kassa rinkelt: Club op koers voor nóg grotere CL-jackpot

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League. Nadat het woensdagavond ...

170
170
'Nieuwe saillante details affaire-Ronaldo lekken uit'

De Portugese voetbalwereld daverde de voorbije weken op zijn grondvesten. Aanvoerder en vedette ...

61
61
Europese domper voor fans: STVV onderneemt actie

STVV begon zijn campagne in de Conference League uitstekend met een zege tegen Iberia en hoopt om ...

22
22
Patro verrast compleet met nieuwe functie Nilis

Luc Nilis is nog steeds één van de meest iconische spitsen die België ooit ...

165
165
Courtois onthult: "Bij deze club wil ik carrière afsluiten"

Real Madrid boekte woensdagavond in de Champions League uiteindelijk een vlotte zege tegen RB ...

105
105
Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

In drie van de laatste vier seizoenen wist Club Brugge door te stoten tot de knock-outfase van de ...

214
214
Marc Coucke slaat hard toe aan kust: dit bedrag betaalt hij

Marc Coucke blijft de investeringen opstapelen. De ondernemer is in voetbalmiddens uiteraard vooral ...

55
55
Kogel door de kerk: Gunnarsdottir ontslagen bij Red Flames

De Red Flames liepen deze maand tegen een enorme domper aan, want nadat ze in een tweeluik ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenentransfer STVV, Haaland kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

114
114
Franse media geloven ogen niet: “Eerst dominant, dan onhandig"

Club Brugge heeft weer een glansprestatie in de Champions League achter de rug. In het Jan ...

347
347
Klopp haalt uit naar Kompany: "Hij mag doen wat hij wil, maar..."

Vincent Kompany maakte van Bayern München weer een geoliede machine, maar toch is niet iedereen ...

186
186
Steward gewond tijdens Club-Lens: UEFA én politie grijpen in

Club Brugge won overtuigend met 3-0 van RC Lens, maar de Champions League-clash zindert nog na. De ...

215
215
'Union kruist vingers voor twee sterkhouders'

Union pakte in de Europa League tot dusver een nette vier op zes, met een vlotte zege op het veld ...

57
57
Klopp spreekt zich uit over Tresoldi: "We zijn niet dom"

Tegen Lens stond hij voor één keer niet aan het kanon, maar Nicolo Tresoldi droeg wel ...

155
155
'Crisis compleet bij Man Utd: opvolger Carrick staat klaar'

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan met Manchester United. De Engelse grootmacht ...

114
114
Seys spreekt over droomtransfer: "Dit is de club waar ik van houd"

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League. Na de stuntzege van vorige week op het ...

764
764
De Ketelaere krijgt waarschuwing: "Vroeg of laat op de bank"

Donderdagavond komen weer vier Belgische teams in actie in Europa, maar ook heel wat andere Belgen. ...

89
89
Mechele en Spileers geloven ogen niet bij Brugse uitblinker

Club Brugge heeft woensdagavond opnieuw een statement gemaakt in de Champions League. Het klopte ...

218
218
STVV wint de jackpot: miljoenentransfer op komst

STVV neemt het vanavond op tegen FC Midtjylland. Dat is een zware opgave voor de Kanaries, maar wel ...

209
209
Transferrapport Anderlecht: twee voltreffers, één groot alarm

Nu de balans bij RSC Anderlecht negatief aan het uitdraaien is, komt ook sportief directeur Antoine ...

447
447

Meer sportnieuws