Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

door
Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

De KBVB besliste inmiddels om een streep te trekken onder het jeugd- en provinciaal voetbal voor dit seizoen, over de Jupiler Pro League heerst echter vooral veel onduidelijkheid. Uiteraard blijft men afhankelijk van de bestrijding van het coronavirus. Maar de profclubs geraken het onderling ook niet eens.

Afgelopen woensdag vond een nieuwe conference call plaats bij de Pro League, maar die leverde vooral veel discussie op. Een aantal ploegen, waaronder Club Brugge en AA Gent, zouden nu al een streep onder het seizoen willen trekken. Maar andere clubs willen voorlopig afwachten in de hoop dat er alsnog gespeeld kan worden. Dat is onder meer bij KRC Genk het geval en ook RSC Anderlecht is hier voorstander van.

Dat bevestigde voorzitter Marc Coucke ook bij 'Blijft in uw kot' van VTM. Hij wil vooral niet te vroeg conclusies trekken. "Ik vind het verstandig om over het Belgische voetbal nu nog geen beslissing te nemen. Het zou zonde zijn om er nu voor te kiezen om het seizoen af te sluiten en binnenkort te horen dat er op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten. Want ik ben er zeker van dat mensen voetbal willen zien en die ontspanning nodig hebben - ook al zou het dan eventueel zijn zonder publiek. Dat is niet ideaal, maar het is beter dan niets", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

UPDATE 19u15

Marc Coucke en Anderlecht zouden maar wat graag nog verder voetballen, maar dat lijkt toch stilaan een utopie te worden. Maar liefst 17 van de 24 clubs eisen namelijk een onmiddellijke stopzetting, wat dus een overgrote meerderheid is. Voorzitter van STVV en boodschapper van de open brief van die clubs, David Meekers, reageert bij HLN.

Hij schiet daarin het plan van Coucke volledig af: “Je kan niet feller op korte termijn denken. Alle grote evenementen worden stilgelegd, wat zou onze competitie dan nog wel moeten doorgaan? Dit seizoen is in deze coronasituatie niet meer belangrijk. Hoe en wanneer gaan we het komende seizoen aanvangen, dat moet nu de vraag zijn”, is hij duidelijk.

Meekers pleit dus voor een onmiddellijke stopzetting, en legt zich ook neer bij de gevolgen daarvan. Hij stelt namelijk dat er volgend seizoen dan met 18 ploegen moet worden gestart, mét Waasland Beveren, Beerschot en OH Leuven.

LEES OOK: Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Coucke denkt puur in eigen belang...

Meest recent

"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

8
8
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

76
76
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

163
163
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

43
43
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

188
188
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

210
210
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

310
310
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

100
100
'Chelsea wil opnieuw megaslag slaan in Genk'

De voorbije jaren kwam Chelsea al regelmatig vissen in Genk. Het waren de Blues die een vijftiental ...

283
283
Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

89
89
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

47
47
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

205
205
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

58
58
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

158
158
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

185
185
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

91
91
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

331
331
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

553
553
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

103
103
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

33
33
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

528
528
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

128
128
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

302
302
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

36
36
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

80
80

Meer sportnieuws