Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

567 stemmen
Plan Coucke volledig afgeschoten: 'Heel kortzichtig'

De KBVB besliste inmiddels om een streep te trekken onder het jeugd- en provinciaal voetbal voor dit seizoen, over de Jupiler Pro League heerst echter vooral veel onduidelijkheid. Uiteraard blijft men afhankelijk van de bestrijding van het coronavirus. Maar de profclubs geraken het onderling ook niet eens.

Afgelopen woensdag vond een nieuwe conference call plaats bij de Pro League, maar die leverde vooral veel discussie op. Een aantal ploegen, waaronder Club Brugge en AA Gent, zouden nu al een streep onder het seizoen willen trekken. Maar andere clubs willen voorlopig afwachten in de hoop dat er alsnog gespeeld kan worden. Dat is onder meer bij KRC Genk het geval en ook RSC Anderlecht is hier voorstander van.

Dat bevestigde voorzitter Marc Coucke ook bij 'Blijft in uw kot' van VTM. Hij wil vooral niet te vroeg conclusies trekken. "Ik vind het verstandig om over het Belgische voetbal nu nog geen beslissing te nemen. Het zou zonde zijn om er nu voor te kiezen om het seizoen af te sluiten en binnenkort te horen dat er op internationaal vlak gekozen wordt om vanaf een bepaalde datum de competities wél te hervatten. Want ik ben er zeker van dat mensen voetbal willen zien en die ontspanning nodig hebben - ook al zou het dan eventueel zijn zonder publiek. Dat is niet ideaal, maar het is beter dan niets", werd hij geciteerd door Het Laatste Nieuws.

UPDATE 19u15

Marc Coucke en Anderlecht zouden maar wat graag nog verder voetballen, maar dat lijkt toch stilaan een utopie te worden. Maar liefst 17 van de 24 clubs eisen namelijk een onmiddellijke stopzetting, wat dus een overgrote meerderheid is. Voorzitter van STVV en boodschapper van de open brief van die clubs, David Meekers, reageert bij HLN.

Hij schiet daarin het plan van Coucke volledig af: “Je kan niet feller op korte termijn denken. Alle grote evenementen worden stilgelegd, wat zou onze competitie dan nog wel moeten doorgaan? Dit seizoen is in deze coronasituatie niet meer belangrijk. Hoe en wanneer gaan we het komende seizoen aanvangen, dat moet nu de vraag zijn”, is hij duidelijk.

Meekers pleit dus voor een onmiddellijke stopzetting, en legt zich ook neer bij de gevolgen daarvan. Hij stelt namelijk dat er volgend seizoen dan met 18 ploegen moet worden gestart, mét Waasland Beveren, Beerschot en OH Leuven.

LEES OOK: 'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'
608

Coucke denkt puur in eigen belang...

Meest recent

'Union ziet kassa rinkelen: transfersom Scherpen bekend'

Union maakte zich op voor een leegloop, maar de grote uitgaande transfers bleven tot dusver nog uit. ...

32
32
Charaï legt verdere transferplannen Westerlo op tafel

Het is bij Westerlo al een zeer drukke transferzomer geweest. In totaal staat de teller in 't Kuipje ...

20
20
Wat een soap: toch geen Real-akkoord, vlammend statement PSG

Sinds het einde van het WK zijn ook de allergrootste clubs in actie geschoten op de transfermarkt. ...

83
83
'Anderlecht krijgt boodschap: speler kiest bestemming'

Anderlecht is nog volop bezig met zijn transferhuiswerk, ook al is de Europese campagne enkele dagen ...

206
206
Simons stuurt boodschap naar mogelijke vertrekkers OHL

We zijn amper twee weken verwijderd van de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. De ...

74
74
'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

319
319
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

115
115
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

245
245
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

361
361
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

41
41
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

556
556
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

608
608
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

648
648
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

455
455
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

84
84
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

402
402
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

90
90
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

119
119
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

562
562
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

75
75
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

542
542
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

616
616
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

100
100
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

323
323
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1724
1724

Meer sportnieuws