Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

door
Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

Wordt er dit seizoen nog opnieuw gevoetbald of niet? Dat is de vraag nu de coronabreak al voor het derde weekend op rij de actie stillegt. Aangezien er niet meteen beterschap aan zit te komen, opperen heel wat clubs in de Jupiler Pro League dan ook voor een definitieve stopzetting.

Die eis werd nu ook concreet gemaakt in een brief aan de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. Het dagblad kreeg de kans om de bedenkingen van de clubs die zich achter dat initiatief scharen in te kijken. Het gaat naar verluidt om het merendeel van de traditionele K11-clubs, met uitzondering van Charleroi en Antwerp. Van de G5 zijn ook Club Brugge en AA Gent het idee niet ongenegen, KRC Genk en Anderlecht hopen dan weer nog altijd op play-offs om op die manier alsnog een ticket voor Europa af te dwingen.

Naast veiligheid en ethische overwegingen, wordt vooral de financiële impact van de crisis opgeroepen als motivatie om tot een beslissing over te gaan. "Spelen zou enkel kosten betekenen, geen extra opbrengsten. Als we snel beslissen, is er tijd om oplossingen te vinden. We moeten realistisch zijn: er zal geen voetbal met publiek meer zijn dit seizoen", klinkt het namelijk in één passage van de lange brief. Ondanks alle andere (drog)argumenten die worden opgeworpen, lijkt de kwestie van de spelerslonen dus toch centraal te staan.

UPDATE 19u

Het ziet er sterk naar uit dat de competitie erop zit. Want nadat viroloog Marc Van Ranst eerder al zei dat de laatste speeldag laten doorgaan quasi onmogelijk was geworden, kwam nu ook het merendeel van de profclubs met een serieus statement. Want zo blijken maar liefst 17 van de 24 profclubs uit de eerste en tweede klasse in de open brief namelijk te hebben geëist dat de competitie wordt stopgezet. En dat is uiteraard een overgrote meerderheid.

De betrokken clubs zijn: Cercle Brugge, KV Kortrijk, KV Mechelen, Moeskroen, KV Oostende, STVV, Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem. Ook alle clubs uit 1B, inclusief Beerschot en OH Leuven, scharen zich achter dit plan. Zij krijgen daarbij onder meer de steun van Club Brugge. AA Gent zou eveneens achter het voorstel staan.

LEES OOK: Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

De beslissing is hiermee gevallen...

Meest recent

Vanaken en Jackers verklaren hét probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft toch teleurstellen in de Jupiler Pro League. Het voetbal is maanden niet goed ...

19
19
AA Gent en KRC Genk houden elkaar in evenwicht

In de Jupiler Pro League hoopten AA Gent en KRC Genk een goede zaak te doen in het klassement. Beide ...

19
19
Coosemans blijft nuchter: "Dat mag niet meer gebeuren"

Wat een ontlading na de match. RSC Anderlecht wist voor het eerst in 4,5 jaar nog eens te winnen van ...

58
58
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Nog nooit meegemaakt"

STVV is bezig aan een indrukwekkend seizoen. Deze ploeg mag dromen van de top zes, dat bleek nog ...

44
44
Doku schittert en laat sterretjes Liverpool zien

In de Premier League stond om 17u30 de altijd beladen topper tussen Manchester City en Liverpool op ...

48
48
Hazard komt met verbazende verklaring over Anderlecht

Thorgan Hazard een probleem? We haalden het al eerder van niet, en dat bewees de ex-Gouden Schoen al ...

225
225
Hayen verbaast op persbabbel: opvallende schuldige bij Club

Het is Club Brugge andermaal niet gelukt om na een knappe prestatie in Europa aan te knopen met ...

343
343
Clean-sheet Courtois onvoldoende, PSV haalt uit in Eredivisie-clash

In de Spaanse Primera Division heeft leider Real Madrid zondag duur puntenverlies geleden. Ondanks ...

29
29
CPL: Beerschot doet puike zaak, Club Nxt plots hekkensluiter

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van ...

70
70
Minouche Van der Gijp choqueert René: “Begrijpt er niks van”

Minouche van der Gijp (51), de vrouw van oud-voetballer en tv-persoonlijkheid René van der ...

11
11
Belabberd Standard zwaar afgestraft: STVV blijft knap vierde

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Een week na de cruciale ...

115
115
Kranten zien uitblinker na Anderlecht-Club: "De Bruyne-achtig"

Het Lotto Park heeft zondagmiddag een heus feestje kunnen bouwen. Onder het toeziend oog van enkele ...

416
416
Onana vuurt kanonskogel af, nieuwe optater voor Napoli

Amadou Onana lijkt helemaal klaar voor het komende tweeluik van de Rode Duivels. Met onder meer een ...

28
28
Club-fans spuwen miljoenenaankoop uit: "Waardeloos!"

Slechts enkele dagen na de Europese stunt tegen FC Barcelona, werd Club Brugge KV in eigen land ...

306
306
Herman Brusselmans ontketent storm met giftige uithaal

Schrijver Herman Brusselmans heeft het weer klaargespeeld: met een combinatie van spot, provocatie ...

64
64
Vernietigend signaal Garcia: Rode Duivel in grote problemen

Maandag komen de Rode Duivels opnieuw samen in Tubeke om de WK-kwalificatieduels tegen Kazachstan en ...

211
211
Vandenbempt gelooft ogen niet in Anderlecht-Club: "Wat een match van hem"

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag een absolute prestigezege geboekt. Op eigen veld pakten de ...

1252
1252
Na droomstart en blauwe kaart: België stoot door op WK U17

België heeft zich zoals geplaatst voor de volgende ronde op het wereldkampioenschap U17. De ...

161
161
Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Na jaren van Brugse dominantie heeft Anderlecht eindelijk nog eens de ban gebroken. Paars-wit ...

368
368
'Aanvaller maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar'

Terwijl de Rode Duivels zich volgende week willen verzekeren van een ticket voor de WK-eindronde, ...

937
937
Crisis bij Ajax escaleert verder, pijnlijke afgang CDK en co

Ondanks het ontslag van coach John Heitinga blijft Ajax maar aanmodderen in de Eredivisie. Ondanks ...

69
69
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Bel de politie niet!"

De afgelopen weken kwam Ruben Van Gucht opnieuw veelvuldig in het nieuws — en niet altijd om ...

110
110
Club Brugge ziet af in Lotto Park: "Hij is een ramp!"

In de Jupiler Pro League was het zondag uitkijken naar de kraker tussen RSC Anderlecht en Club ...

479
479
Straffe beelden: Hoefkens door het lint in volle wedstrijd

Carl Hoefkens is momenteel bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdcoach van NAC Breda. Maar zijn ...

40
40
Terugkeer Lukaku, Qatarees geld: Verschueren gooit kaarten open

RSC Anderlecht werkt zondagmiddag de topper op eigen veld tegen Club Brugge af. Voor de ...

265
265

Meer sportnieuws