Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

door
Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

Wordt er dit seizoen nog opnieuw gevoetbald of niet? Dat is de vraag nu de coronabreak al voor het derde weekend op rij de actie stillegt. Aangezien er niet meteen beterschap aan zit te komen, opperen heel wat clubs in de Jupiler Pro League dan ook voor een definitieve stopzetting.

Die eis werd nu ook concreet gemaakt in een brief aan de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. Het dagblad kreeg de kans om de bedenkingen van de clubs die zich achter dat initiatief scharen in te kijken. Het gaat naar verluidt om het merendeel van de traditionele K11-clubs, met uitzondering van Charleroi en Antwerp. Van de G5 zijn ook Club Brugge en AA Gent het idee niet ongenegen, KRC Genk en Anderlecht hopen dan weer nog altijd op play-offs om op die manier alsnog een ticket voor Europa af te dwingen.

Naast veiligheid en ethische overwegingen, wordt vooral de financiële impact van de crisis opgeroepen als motivatie om tot een beslissing over te gaan. "Spelen zou enkel kosten betekenen, geen extra opbrengsten. Als we snel beslissen, is er tijd om oplossingen te vinden. We moeten realistisch zijn: er zal geen voetbal met publiek meer zijn dit seizoen", klinkt het namelijk in één passage van de lange brief. Ondanks alle andere (drog)argumenten die worden opgeworpen, lijkt de kwestie van de spelerslonen dus toch centraal te staan.

UPDATE 19u

Het ziet er sterk naar uit dat de competitie erop zit. Want nadat viroloog Marc Van Ranst eerder al zei dat de laatste speeldag laten doorgaan quasi onmogelijk was geworden, kwam nu ook het merendeel van de profclubs met een serieus statement. Want zo blijken maar liefst 17 van de 24 profclubs uit de eerste en tweede klasse in de open brief namelijk te hebben geëist dat de competitie wordt stopgezet. En dat is uiteraard een overgrote meerderheid.

De betrokken clubs zijn: Cercle Brugge, KV Kortrijk, KV Mechelen, Moeskroen, KV Oostende, STVV, Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem. Ook alle clubs uit 1B, inclusief Beerschot en OH Leuven, scharen zich achter dit plan. Zij krijgen daarbij onder meer de steun van Club Brugge. AA Gent zou eveneens achter het voorstel staan.

LEES OOK: Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

🚀

De beslissing is hiermee gevallen...

Meest recent

‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

9
9
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

29
29
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

38
38
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

34
34
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

207
207
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

152
152
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

219
219
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

62
62
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

216
216
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

509
509
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

41
41
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

352
352
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

454
454
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

382
382
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

64
64
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

63
63
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

94
94
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

131
131
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

57
57
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

230
230
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

540
540
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

131
131
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

168
168
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

97
97
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15

Meer sportnieuws