Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

door
Competitie lijkt gespeeld: 17 van 24 clubs eisen stopzetting

Wordt er dit seizoen nog opnieuw gevoetbald of niet? Dat is de vraag nu de coronabreak al voor het derde weekend op rij de actie stillegt. Aangezien er niet meteen beterschap aan zit te komen, opperen heel wat clubs in de Jupiler Pro League dan ook voor een definitieve stopzetting.

Die eis werd nu ook concreet gemaakt in een brief aan de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. Het dagblad kreeg de kans om de bedenkingen van de clubs die zich achter dat initiatief scharen in te kijken. Het gaat naar verluidt om het merendeel van de traditionele K11-clubs, met uitzondering van Charleroi en Antwerp. Van de G5 zijn ook Club Brugge en AA Gent het idee niet ongenegen, KRC Genk en Anderlecht hopen dan weer nog altijd op play-offs om op die manier alsnog een ticket voor Europa af te dwingen.

Naast veiligheid en ethische overwegingen, wordt vooral de financiële impact van de crisis opgeroepen als motivatie om tot een beslissing over te gaan. "Spelen zou enkel kosten betekenen, geen extra opbrengsten. Als we snel beslissen, is er tijd om oplossingen te vinden. We moeten realistisch zijn: er zal geen voetbal met publiek meer zijn dit seizoen", klinkt het namelijk in één passage van de lange brief. Ondanks alle andere (drog)argumenten die worden opgeworpen, lijkt de kwestie van de spelerslonen dus toch centraal te staan.

UPDATE 19u

Het ziet er sterk naar uit dat de competitie erop zit. Want nadat viroloog Marc Van Ranst eerder al zei dat de laatste speeldag laten doorgaan quasi onmogelijk was geworden, kwam nu ook het merendeel van de profclubs met een serieus statement. Want zo blijken maar liefst 17 van de 24 profclubs uit de eerste en tweede klasse in de open brief namelijk te hebben geëist dat de competitie wordt stopgezet. En dat is uiteraard een overgrote meerderheid.

De betrokken clubs zijn: Cercle Brugge, KV Kortrijk, KV Mechelen, Moeskroen, KV Oostende, STVV, Waasland-Beveren, Eupen en Zulte Waregem. Ook alle clubs uit 1B, inclusief Beerschot en OH Leuven, scharen zich achter dit plan. Zij krijgen daarbij onder meer de steun van Club Brugge. AA Gent zou eveneens achter het voorstel staan.

LEES OOK: Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi
30

De beslissing is hiermee gevallen...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

68
68
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

283
283
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

40
40
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

48
48
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

21
21
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

12
12
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

30
30
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

39
39
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

112
112
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

71
71
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

194
194
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

30
30
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

213
213
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

55
55
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

199
199
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

196
196
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

304
304
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

89
89
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

352
352
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

198
198
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

437
437
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

304
304
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

397
397
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

316
316

Meer sportnieuws