Clubs vragen Pro League om stopzetting competitie

door
Clubs vragen Pro League om stopzetting competitie

Wordt er dit seizoen nog opnieuw gevoetbald of niet? Dat is de vraag nu de coronabreak al voor het derde weekend op rij de actie stillegt. Aangezien er niet meteen beterschap aan zit te komen, opperen heel wat clubs in de Jupiler Pro League dan ook voor een definitieve stopzetting.


Die eis werd nu ook concreet gemaakt in een brief aan de Pro League, zo meldt Het Laatste Nieuws. Het dagblad kreeg de kans om de bedenkingen van de clubs die zich achter dat initiatief scharen in te kijken. Het gaat naar verluidt om het merendeel van de traditionele K11-clubs, met uitzondering van Charleroi en Antwerp. Van de G5 zijn ook Club Brugge en AA Gent het idee niet ongenegen, KRC Genk en Anderlecht hopen dan weer nog altijd op play-offs om op die manier alsnog een ticket voor Europa af te dwingen.

Naast veiligheid en ethische overwegingen, wordt vooral de financiële impact van de crisis opgeroepen als motivatie om tot een beslissing over te gaan. "Spelen zou enkel kosten betekenen, geen extra opbrengsten. Als we snel beslissen, is er tijd om oplossingen te vinden. We moeten realistisch zijn: er zal geen voetbal met publiek meer zijn dit seizoen", klinkt het namelijk in één passage van de lange brief. Ondanks alle andere (drog)argumenten die worden opgeworpen, lijkt de kwestie van de spelerslonen dus toch centraal te staan.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Wat staat volgens u hier voorop?

Meest recent

Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

8
8
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

32
32
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

67
67
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

24
24
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

224
224
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

47
47
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

151
151
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

144
144
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

72
72
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

93
93
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

79
79
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

62
62
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

319
319
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

303
303
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

257
257
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

60
60
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

65
65
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

60
60
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

286
286
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

494
494
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

186
186
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

127
127
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

270
270
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

592
592

Meer sportnieuws