Nog minstens een jaar geen publiek in voetbalstadions?

door
Nog minstens een jaar geen publiek in voetbalstadions?

De kans dat er dit seizoen nog wordt gevoetbald in België, lijkt met de dag kleiner te worden. Zo stelde Marc Van Ranst namelijk dat hij dat niet ziet gebeuren, afgezien van de bekerfinale dan misschien.

En de alomtegenwoordige viroloog kwam met mogelijk nog slechter nieuws. Want zo zullen grote evenementen, waar het voetbal zeker tot behoort, als laatste worden afgeschaft: "Er zullen heel wat maatregelen teruggeschroefd kunnen worden wanneer we de piek van de epidemie hebben gezien. Maar grote massamanifestaties gaan helemaal op het einde komen daarvan.”

En daar bleef het zelfs niet bij. Want zo klonk het in De Afspraak dat er pas terug van een normaal leven kan worden gesproken, als er een vaccin wordt gevonden. Dat duurt echter minstens nog een jaar (in het beste geval). Van Ranst verwacht ook nog (een) nieuwe epidemie(s): “En die gaan we ook moeten overleven zonder een vaccin. wat we nu meemaken, gaan we waarschijnlijk nog een paar keer herhalen.”

En vooral die laatste zin lijkt toch ook wel belangrijk wat het voetbal betreft. Voetbalwedstrijden brengen sowieso al veel mensen op de been, en ‘wat we nu meemaken’, is toch een soort van lockdown (al wil de regering dat niet gezegd hebben), en kan er op zijn best worden gespeeld zonder publiek, en zelfs dat lukt momenteel niet. Gaat dit dan ook zo blijven duren tot er een vaccin is gevonden? We mogen hopen van niet, maar de woorden van de viroloog lijken jammer genoeg wel in die richting te wijzen.

Zie jij het zover komen?

Meest recent

'Spanning stijgt bij Club Brugge: exodus in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer alweer ...

0
0
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

102
102
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

114
114
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

22
22
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

254
254
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

160
160
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

50
50
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

709
709
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

460
460
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

532
532
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

375
375
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

309
309
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

345
345
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

430
430
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

274
274
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

131
131
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

222
222
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

101
101
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

2809
2809
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

79
79
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

125
125
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

218
218
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

50
50
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

692
692
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

98
98

Meer sportnieuws