'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

stemmen
'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

Door het coronavirus ligt momenteel de hele voetbalwereld plat en daardoor is het nog hoogst onzeker wanneer er weer gespeeld zal kunnen worden. De kans lijkt groot dat de competities door de lange break nog een stuk in de zomer zullen doorlopen en het EK werd alvast uitgesteld om daar ruimte voor te bieden. De FIFA heeft echter nog meer plannen.


Ook de zomermercato zou aangepast kunnen worden. Persbureau Reuters weet dat de FIFA dat plan op tafel heeft liggen. De start van de transferperiode zou uitgesteld worden tot alle competities afgelopen zijn, zodat clubs geen spelers zouden verliezen terwijl het huidige seizoen nog loopt. De precieze details van het plan zijn wel nog niet bekend.

Er zijn wel nog enkele praktische drempels die genomen zullen moeten worden voor een aanpassing van de transferperiode. Spelerscontracten lopen immers doorgaans tot 30 juni, net als huurcontracten. De bedoeling zou zijn om die termijn door te trekken tot 31 juli. Hoe dat concreet (financieel) geregeld zal worden, valt nog af te wachten.

UPDATE 20u24
De plannen van de FIFA zouden ook een invloed kunnen hebben op de Belgische competitie. Indien er tot eind juli gespeeld kan worden, is de kans immers groter dat er nog een bepaald aantal wedstrijden (al dan niet achter gesloten deuren) kan worden afgewerkt. Al is dat in vergelijking met andere competities niet zo'n grote noodzaak gezien de TV-gelden sowieso uitbetaald worden.

Volgens Het Nieuwsblad zouden de meeste ploegen dan ook geen voorstander zijn van dit scenario, het belangrijkste is dat het komende seizoen tijdig wordt afgewerkt. Al meldt de krant dat Anderlecht dit wel ziet zitten. De recordkampioen had nog een waterkans op Europees voetbal, maar daarvoor zouden PO's gespeeld moeten worden.

LEES OOK: WK '26: Jamie Carragher voorspelt eindstation Rode Duivels

Zou u de PO's nog laten afwerken?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

74
74
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

97
97
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

473
473
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

382
382
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

430
430
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

232
232
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

129
129
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1222
1222
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

53
53
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

314
314
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

191
191
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

244
244
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

499
499
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

894
894
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

702
702
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

269
269
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws