'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

1008 stemmen
'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

Door het coronavirus ligt momenteel de hele voetbalwereld plat en daardoor is het nog hoogst onzeker wanneer er weer gespeeld zal kunnen worden. De kans lijkt groot dat de competities door de lange break nog een stuk in de zomer zullen doorlopen en het EK werd alvast uitgesteld om daar ruimte voor te bieden. De FIFA heeft echter nog meer plannen.


Ook de zomermercato zou aangepast kunnen worden. Persbureau Reuters weet dat de FIFA dat plan op tafel heeft liggen. De start van de transferperiode zou uitgesteld worden tot alle competities afgelopen zijn, zodat clubs geen spelers zouden verliezen terwijl het huidige seizoen nog loopt. De precieze details van het plan zijn wel nog niet bekend.

Er zijn wel nog enkele praktische drempels die genomen zullen moeten worden voor een aanpassing van de transferperiode. Spelerscontracten lopen immers doorgaans tot 30 juni, net als huurcontracten. De bedoeling zou zijn om die termijn door te trekken tot 31 juli. Hoe dat concreet (financieel) geregeld zal worden, valt nog af te wachten.

UPDATE 20u24
De plannen van de FIFA zouden ook een invloed kunnen hebben op de Belgische competitie. Indien er tot eind juli gespeeld kan worden, is de kans immers groter dat er nog een bepaald aantal wedstrijden (al dan niet achter gesloten deuren) kan worden afgewerkt. Al is dat in vergelijking met andere competities niet zo'n grote noodzaak gezien de TV-gelden sowieso uitbetaald worden.

Volgens Het Nieuwsblad zouden de meeste ploegen dan ook geen voorstander zijn van dit scenario, het belangrijkste is dat het komende seizoen tijdig wordt afgewerkt. Al meldt de krant dat Anderlecht dit wel ziet zitten. De recordkampioen had nog een waterkans op Europees voetbal, maar daarvoor zouden PO's gespeeld moeten worden.

LEES OOK: Heerlijk! Noren nemen WK over met schitterende viering

Zou u de PO's nog laten afwerken?

Meest recent

'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

30
30
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

39
39
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

100
100
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

438
438
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

306
306
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

110
110
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

597
597
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

203
203
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

145
145
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

202
202
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

139
139
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

53
53
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

49
49
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

73
73
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

152
152
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

127
127
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

542
542
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

103
103
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

188
188
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

371
371
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

68
68
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

1089
1089
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

513
513
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

37
37
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

14
14

Meer sportnieuws