'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

1008 stemmen
'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

Door het coronavirus ligt momenteel de hele voetbalwereld plat en daardoor is het nog hoogst onzeker wanneer er weer gespeeld zal kunnen worden. De kans lijkt groot dat de competities door de lange break nog een stuk in de zomer zullen doorlopen en het EK werd alvast uitgesteld om daar ruimte voor te bieden. De FIFA heeft echter nog meer plannen.


Ook de zomermercato zou aangepast kunnen worden. Persbureau Reuters weet dat de FIFA dat plan op tafel heeft liggen. De start van de transferperiode zou uitgesteld worden tot alle competities afgelopen zijn, zodat clubs geen spelers zouden verliezen terwijl het huidige seizoen nog loopt. De precieze details van het plan zijn wel nog niet bekend.

Er zijn wel nog enkele praktische drempels die genomen zullen moeten worden voor een aanpassing van de transferperiode. Spelerscontracten lopen immers doorgaans tot 30 juni, net als huurcontracten. De bedoeling zou zijn om die termijn door te trekken tot 31 juli. Hoe dat concreet (financieel) geregeld zal worden, valt nog af te wachten.

UPDATE 20u24
De plannen van de FIFA zouden ook een invloed kunnen hebben op de Belgische competitie. Indien er tot eind juli gespeeld kan worden, is de kans immers groter dat er nog een bepaald aantal wedstrijden (al dan niet achter gesloten deuren) kan worden afgewerkt. Al is dat in vergelijking met andere competities niet zo'n grote noodzaak gezien de TV-gelden sowieso uitbetaald worden.

Volgens Het Nieuwsblad zouden de meeste ploegen dan ook geen voorstander zijn van dit scenario, het belangrijkste is dat het komende seizoen tijdig wordt afgewerkt. Al meldt de krant dat Anderlecht dit wel ziet zitten. De recordkampioen had nog een waterkans op Europees voetbal, maar daarvoor zouden PO's gespeeld moeten worden.

LEES OOK: Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Zou u de PO's nog laten afwerken?

Meest recent

Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

52
52
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

104
104
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

70
70
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

221
221
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

265
265
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

251
251
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

532
532
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

154
154
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

169
169
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

341
341
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1456
1456
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

148
148
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

170
170
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

124
124
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

83
83
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

47
47
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

208
208
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

277
277
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

205
205
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

315
315
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

248
248
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

414
414
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

231
231

Meer sportnieuws