'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

door
'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

Door het coronavirus ligt momenteel de hele voetbalwereld plat en daardoor is het nog hoogst onzeker wanneer er weer gespeeld zal kunnen worden. De kans lijkt groot dat de competities door de lange break nog een stuk in de zomer zullen doorlopen en het EK werd alvast uitgesteld om daar ruimte voor te bieden. De FIFA heeft echter nog meer plannen.


Ook de zomermercato zou aangepast kunnen worden. Persbureau Reuters weet dat de FIFA dat plan op tafel heeft liggen. De start van de transferperiode zou uitgesteld worden tot alle competities afgelopen zijn, zodat clubs geen spelers zouden verliezen terwijl het huidige seizoen nog loopt. De precieze details van het plan zijn wel nog niet bekend.

Er zijn wel nog enkele praktische drempels die genomen zullen moeten worden voor een aanpassing van de transferperiode. Spelerscontracten lopen immers doorgaans tot 30 juni, net als huurcontracten. De bedoeling zou zijn om die termijn door te trekken tot 31 juli. Hoe dat concreet (financieel) geregeld zal worden, valt nog af te wachten.

UPDATE 20u24
De plannen van de FIFA zouden ook een invloed kunnen hebben op de Belgische competitie. Indien er tot eind juli gespeeld kan worden, is de kans immers groter dat er nog een bepaald aantal wedstrijden (al dan niet achter gesloten deuren) kan worden afgewerkt. Al is dat in vergelijking met andere competities niet zo'n grote noodzaak gezien de TV-gelden sowieso uitbetaald worden.

Volgens Het Nieuwsblad zouden de meeste ploegen dan ook geen voorstander zijn van dit scenario, het belangrijkste is dat het komende seizoen tijdig wordt afgewerkt. Al meldt de krant dat Anderlecht dit wel ziet zitten. De recordkampioen had nog een waterkans op Europees voetbal, maar daarvoor zouden PO's gespeeld moeten worden.

LEES OOK: KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

Zou u de PO's nog laten afwerken?

Meest recent

De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

11
11
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

74
74
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

91
91
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

127
127
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

29
29
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

95
95
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

71
71
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

97
97
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

61
61
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

46
46
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

109
109
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

46
46
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

100
100
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

55
55
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

208
208
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

455
455
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

66
66
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

255
255
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

115
115
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

107
107
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

710
710
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

292
292
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

189
189

Meer sportnieuws