'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

door
'Plan FIFA kan Play-Offs redden: Anderlecht grote voorstander'

Door het coronavirus ligt momenteel de hele voetbalwereld plat en daardoor is het nog hoogst onzeker wanneer er weer gespeeld zal kunnen worden. De kans lijkt groot dat de competities door de lange break nog een stuk in de zomer zullen doorlopen en het EK werd alvast uitgesteld om daar ruimte voor te bieden. De FIFA heeft echter nog meer plannen.


Ook de zomermercato zou aangepast kunnen worden. Persbureau Reuters weet dat de FIFA dat plan op tafel heeft liggen. De start van de transferperiode zou uitgesteld worden tot alle competities afgelopen zijn, zodat clubs geen spelers zouden verliezen terwijl het huidige seizoen nog loopt. De precieze details van het plan zijn wel nog niet bekend.

Er zijn wel nog enkele praktische drempels die genomen zullen moeten worden voor een aanpassing van de transferperiode. Spelerscontracten lopen immers doorgaans tot 30 juni, net als huurcontracten. De bedoeling zou zijn om die termijn door te trekken tot 31 juli. Hoe dat concreet (financieel) geregeld zal worden, valt nog af te wachten.

UPDATE 20u24
De plannen van de FIFA zouden ook een invloed kunnen hebben op de Belgische competitie. Indien er tot eind juli gespeeld kan worden, is de kans immers groter dat er nog een bepaald aantal wedstrijden (al dan niet achter gesloten deuren) kan worden afgewerkt. Al is dat in vergelijking met andere competities niet zo'n grote noodzaak gezien de TV-gelden sowieso uitbetaald worden.

Volgens Het Nieuwsblad zouden de meeste ploegen dan ook geen voorstander zijn van dit scenario, het belangrijkste is dat het komende seizoen tijdig wordt afgewerkt. Al meldt de krant dat Anderlecht dit wel ziet zitten. De recordkampioen had nog een waterkans op Europees voetbal, maar daarvoor zouden PO's gespeeld moeten worden.

LEES OOK: Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Zou u de PO's nog laten afwerken?

Meest recent

Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

37
37
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

26
26
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

66
66
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

169
169
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

44
44
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

190
190
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

121
121
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

115
115
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

320
320
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

149
149
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

266
266
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

142
142
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

180
180
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

341
341
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

471
471
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

105
105
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

405
405
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

322
322
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

52
52
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

690
690
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

201
201
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

204
204
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

84
84

Meer sportnieuws