Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

335 stemmen
Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

Het coronavirus zorgt ook in de voetbalwereld voor heel wat negatieve gevolgen, geen enkele grote competitie of club ontsnapt hieraan. En ook op de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA heeft de crisis hoogstwaarschijnlijk zijn invloed . Nu de halve wereld langzaam maar zeker overschakelt naar thuiswerken, is de kans groot dat dit ook voor vertragingen gaat zorgen bij onder andere games. De vraag is of dit ook voor FIFA 21 te wachten staat.


De aankondiging/releasedatum
Officieel is FIFA 21 zelfs nog niet aangekondigd door uitgever Electronic Arts (EA). Jaarlijks komt die aankondiging rondom E3, één van de grootste gamebeurzen ter wereld. EA organiseert het weekend voor E3 haar eigen evenement 'EA Play' en kondigt daar een haar nieuwe games aan. Vaak met releasedatum en de mogelijkheid om een trailer van deze games te spelen.

Voor dit jaar stond E3 op de planning voor 9 tot en met 11 juni en verwacht werd dat EA Play het weekend hieraan voorafgaand plaats zou hebben gevonden. E3 werd alleen afgelast eerder deze maand wegens het coronavirus, waardoor veel onzekerheid is ontstaan over wat er wel gaat gebeuren. Ieder ander jaar zou E3 het walhalla van gaming zijn vol met aankondigingen, waaronder hoogstwaarschijnlijk de nieuwe FIFA.

Het ziet er nu naar uit dat die aankondiging op een andere manier plaats moet gaan vinden. Hoe dat zal zijn is nog maar de vraag. EA zou kunnen opteren voor een gestreamde persconferentie zoals heel wat concurrenten doen. De vraag is echter of de ontwikkeling van de games wel ver genoeg op weg zijn om die persconferentie te houden. En of er gezien de huidige crisis wel voldoende aandacht zou zijn.

Ook ontwikkelaars zitten thuis
Door het coronavirus zijn veel bedrijven in de laatste weken op z’n kop gezet. Waar iedereen normaalgesproken op kantoor samenwerkt om het beste resultaat te halen, moest men overschakelen naar thuiswerken. Voor de studio die de nieuwe FIFA aan het ontwikkelen is dit niet anders. Op deze manier kan een groot deel van het werk wel gewoon voortgaan.

Toch lijkt de situatie wel gevolgen te hebben voor de ontwikkeling van vele games, waaronder FIFA. Analisten voorspellen dat het gros van de games die na april uit zouden moeten komen, gevaar lopen en mogelijk uitgesteld zullen worden. Gezien FIFA jaarlijks op de planning staat voor eind september, is het onwaarschijnlijk dat deze releaseperiode gehaald wordt.

Afhankelijk van het voetbal
Het andere aspect dat de ontwikkeling van FIFA 21 zo moeilijk maakt is dat de makers enigszins afhankelijk zijn van de voetbalcompetities. Zolang deze stil liggen, kunnen de ontwikkelaars moeilijk de balans opmaken voor de statistieken van de spelers. De makers moeten als het ware wachten tot de competities weer hervatten voordat deze definitief een virtuele vorm aan kunnen nemen. Hetzelfde geldt voor transfers. Die kunnen mits updates later nog wel aangepast worden, maar een goede basis is toch ook belangrijk.

Natuurlijk is het nog maar de vraag wanneer en of de competities hervatten. Door het uitstellen van het EK is er weliswaar iets meer ruimte op de kalender, maar momenteel woedt het virus in Europa nog te hard om daarover concrete uitspraken te doen. Als er nog gevoetbald wordt, zal dat allicht achter gesloten deuren zijn.

Het ziet er dus naar uit dat de makers van FIFA 21 moeten gaan zoeken naar oplossingen en een verlate release lijkt dan ook waarschijnlijk. Eveneens voor de hand liggend is dat FIFA 20 geen EK-update gaat krijgen. Nu het Europees Kampioenschap is uitgesteld naar 2021, is de kans ontzettend groot dat deze update ook een jaartje opschuift.

Al met al moge het duidelijk zijn dat FIFA-liefhebbers wellicht nog een tijdje van FIFA 20 zullen moeten genieten. Een opvolger laat mogelijk nog een flinke tijd op zich wachten. De meest recente editie van de voetbalsimulator is sinds 10 september verkrijgbaar voor de PlayStation 4, Xbox One, PC en Nintendo Switch.

LEES OOK: STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

Denkt u dat FIFA 21 tegen eind september klaar zal zijn?

Meest recent

Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

5
5
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

16
16
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

160
160
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

56
56
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

13
13
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

44
44
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

237
237
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

243
243
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

85
85
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

132
132
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

92
92
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

123
123
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

271
271
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

239
239
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

154
154
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

355
355
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

540
540
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

355
355
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

167
167
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

87
87
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

360
360
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

434
434
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

320
320
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

248
248
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

435
435

Meer sportnieuws