Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

door
Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

Het coronavirus zorgt ook in de voetbalwereld voor heel wat negatieve gevolgen, geen enkele grote competitie of club ontsnapt hieraan. En ook op de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA heeft de crisis hoogstwaarschijnlijk zijn invloed . Nu de halve wereld langzaam maar zeker overschakelt naar thuiswerken, is de kans groot dat dit ook voor vertragingen gaat zorgen bij onder andere games. De vraag is of dit ook voor FIFA 21 te wachten staat.


De aankondiging/releasedatum
Officieel is FIFA 21 zelfs nog niet aangekondigd door uitgever Electronic Arts (EA). Jaarlijks komt die aankondiging rondom E3, één van de grootste gamebeurzen ter wereld. EA organiseert het weekend voor E3 haar eigen evenement 'EA Play' en kondigt daar een haar nieuwe games aan. Vaak met releasedatum en de mogelijkheid om een trailer van deze games te spelen.

Voor dit jaar stond E3 op de planning voor 9 tot en met 11 juni en verwacht werd dat EA Play het weekend hieraan voorafgaand plaats zou hebben gevonden. E3 werd alleen afgelast eerder deze maand wegens het coronavirus, waardoor veel onzekerheid is ontstaan over wat er wel gaat gebeuren. Ieder ander jaar zou E3 het walhalla van gaming zijn vol met aankondigingen, waaronder hoogstwaarschijnlijk de nieuwe FIFA.

Het ziet er nu naar uit dat die aankondiging op een andere manier plaats moet gaan vinden. Hoe dat zal zijn is nog maar de vraag. EA zou kunnen opteren voor een gestreamde persconferentie zoals heel wat concurrenten doen. De vraag is echter of de ontwikkeling van de games wel ver genoeg op weg zijn om die persconferentie te houden. En of er gezien de huidige crisis wel voldoende aandacht zou zijn.

Ook ontwikkelaars zitten thuis
Door het coronavirus zijn veel bedrijven in de laatste weken op z’n kop gezet. Waar iedereen normaalgesproken op kantoor samenwerkt om het beste resultaat te halen, moest men overschakelen naar thuiswerken. Voor de studio die de nieuwe FIFA aan het ontwikkelen is dit niet anders. Op deze manier kan een groot deel van het werk wel gewoon voortgaan.

Toch lijkt de situatie wel gevolgen te hebben voor de ontwikkeling van vele games, waaronder FIFA. Analisten voorspellen dat het gros van de games die na april uit zouden moeten komen, gevaar lopen en mogelijk uitgesteld zullen worden. Gezien FIFA jaarlijks op de planning staat voor eind september, is het onwaarschijnlijk dat deze releaseperiode gehaald wordt.

Afhankelijk van het voetbal
Het andere aspect dat de ontwikkeling van FIFA 21 zo moeilijk maakt is dat de makers enigszins afhankelijk zijn van de voetbalcompetities. Zolang deze stil liggen, kunnen de ontwikkelaars moeilijk de balans opmaken voor de statistieken van de spelers. De makers moeten als het ware wachten tot de competities weer hervatten voordat deze definitief een virtuele vorm aan kunnen nemen. Hetzelfde geldt voor transfers. Die kunnen mits updates later nog wel aangepast worden, maar een goede basis is toch ook belangrijk.

Natuurlijk is het nog maar de vraag wanneer en of de competities hervatten. Door het uitstellen van het EK is er weliswaar iets meer ruimte op de kalender, maar momenteel woedt het virus in Europa nog te hard om daarover concrete uitspraken te doen. Als er nog gevoetbald wordt, zal dat allicht achter gesloten deuren zijn.

Het ziet er dus naar uit dat de makers van FIFA 21 moeten gaan zoeken naar oplossingen en een verlate release lijkt dan ook waarschijnlijk. Eveneens voor de hand liggend is dat FIFA 20 geen EK-update gaat krijgen. Nu het Europees Kampioenschap is uitgesteld naar 2021, is de kans ontzettend groot dat deze update ook een jaartje opschuift.

Al met al moge het duidelijk zijn dat FIFA-liefhebbers wellicht nog een tijdje van FIFA 20 zullen moeten genieten. Een opvolger laat mogelijk nog een flinke tijd op zich wachten. De meest recente editie van de voetbalsimulator is sinds 10 september verkrijgbaar voor de PlayStation 4, Xbox One, PC en Nintendo Switch.

LEES OOK: Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

Denkt u dat FIFA 21 tegen eind september klaar zal zijn?

Meest recent

Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

29
29
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

18
18
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

25
25
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

51
51
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

99
99
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

87
87
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

93
93
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

51
51
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

44
44
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

103
103
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

159
159
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

234
234
Fink velt verdict: wissel van de wacht bij KRC Genk?

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

131
131
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

85
85
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

189
189
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

326
326
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

62
62
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

113
113
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

463
463
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

127
127
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

122
122
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

270
270
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

336
336
Hayen speelt open kaart over ziekenboeg Club Brugge

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor Club Brugge, dat zo de tijd kreeg om te herbronnen na de ...

442
442
Antwerp incasseert mokerslag: steunpilaar weken out

Dankzij de zege tegen La Louvière is de crisis even weg op de Bosuil, al is het zondag tegen ...

81
81

Meer sportnieuws