Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

door
Niemand ontsnapt: coronavirus heeft drastische invloed op FIFA 21

Het coronavirus zorgt ook in de voetbalwereld voor heel wat negatieve gevolgen, geen enkele grote competitie of club ontsnapt hieraan. En ook op de nieuwste versie van de immens populaire voetbalgame FIFA heeft de crisis hoogstwaarschijnlijk zijn invloed . Nu de halve wereld langzaam maar zeker overschakelt naar thuiswerken, is de kans groot dat dit ook voor vertragingen gaat zorgen bij onder andere games. De vraag is of dit ook voor FIFA 21 te wachten staat.


De aankondiging/releasedatum
Officieel is FIFA 21 zelfs nog niet aangekondigd door uitgever Electronic Arts (EA). Jaarlijks komt die aankondiging rondom E3, één van de grootste gamebeurzen ter wereld. EA organiseert het weekend voor E3 haar eigen evenement 'EA Play' en kondigt daar een haar nieuwe games aan. Vaak met releasedatum en de mogelijkheid om een trailer van deze games te spelen.

Voor dit jaar stond E3 op de planning voor 9 tot en met 11 juni en verwacht werd dat EA Play het weekend hieraan voorafgaand plaats zou hebben gevonden. E3 werd alleen afgelast eerder deze maand wegens het coronavirus, waardoor veel onzekerheid is ontstaan over wat er wel gaat gebeuren. Ieder ander jaar zou E3 het walhalla van gaming zijn vol met aankondigingen, waaronder hoogstwaarschijnlijk de nieuwe FIFA.

Het ziet er nu naar uit dat die aankondiging op een andere manier plaats moet gaan vinden. Hoe dat zal zijn is nog maar de vraag. EA zou kunnen opteren voor een gestreamde persconferentie zoals heel wat concurrenten doen. De vraag is echter of de ontwikkeling van de games wel ver genoeg op weg zijn om die persconferentie te houden. En of er gezien de huidige crisis wel voldoende aandacht zou zijn.

Ook ontwikkelaars zitten thuis
Door het coronavirus zijn veel bedrijven in de laatste weken op z’n kop gezet. Waar iedereen normaalgesproken op kantoor samenwerkt om het beste resultaat te halen, moest men overschakelen naar thuiswerken. Voor de studio die de nieuwe FIFA aan het ontwikkelen is dit niet anders. Op deze manier kan een groot deel van het werk wel gewoon voortgaan.

Toch lijkt de situatie wel gevolgen te hebben voor de ontwikkeling van vele games, waaronder FIFA. Analisten voorspellen dat het gros van de games die na april uit zouden moeten komen, gevaar lopen en mogelijk uitgesteld zullen worden. Gezien FIFA jaarlijks op de planning staat voor eind september, is het onwaarschijnlijk dat deze releaseperiode gehaald wordt.

Afhankelijk van het voetbal
Het andere aspect dat de ontwikkeling van FIFA 21 zo moeilijk maakt is dat de makers enigszins afhankelijk zijn van de voetbalcompetities. Zolang deze stil liggen, kunnen de ontwikkelaars moeilijk de balans opmaken voor de statistieken van de spelers. De makers moeten als het ware wachten tot de competities weer hervatten voordat deze definitief een virtuele vorm aan kunnen nemen. Hetzelfde geldt voor transfers. Die kunnen mits updates later nog wel aangepast worden, maar een goede basis is toch ook belangrijk.

Natuurlijk is het nog maar de vraag wanneer en of de competities hervatten. Door het uitstellen van het EK is er weliswaar iets meer ruimte op de kalender, maar momenteel woedt het virus in Europa nog te hard om daarover concrete uitspraken te doen. Als er nog gevoetbald wordt, zal dat allicht achter gesloten deuren zijn.

Het ziet er dus naar uit dat de makers van FIFA 21 moeten gaan zoeken naar oplossingen en een verlate release lijkt dan ook waarschijnlijk. Eveneens voor de hand liggend is dat FIFA 20 geen EK-update gaat krijgen. Nu het Europees Kampioenschap is uitgesteld naar 2021, is de kans ontzettend groot dat deze update ook een jaartje opschuift.

Al met al moge het duidelijk zijn dat FIFA-liefhebbers wellicht nog een tijdje van FIFA 20 zullen moeten genieten. Een opvolger laat mogelijk nog een flinke tijd op zich wachten. De meest recente editie van de voetbalsimulator is sinds 10 september verkrijgbaar voor de PlayStation 4, Xbox One, PC en Nintendo Switch.

LEES OOK: Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Denkt u dat FIFA 21 tegen eind september klaar zal zijn?

Meest recent

Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

18
18
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

26
26
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

51
51
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

79
79
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

12
12
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

258
258
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

60
60
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

184
184
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

200
200
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

238
238
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

228
228
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

276
276
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

193
193
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

538
538
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

146
146
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

283
283
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

209
209
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

171
171
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

404
404
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

161
161
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

161
161
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

78
78
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

210
210
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

413
413

Meer sportnieuws