Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

2491
Géén voetbal meer dit seizoen? Zo worden Europese tickets verdeeld

Op de conference call van woensdag werd bij de Pro League geen beslissing genomen over het verdere verloop van het seizoen. Er werden zelfs geen scenario's bekend gemaakt die afhankelijk zijn van mogelijke richtdatums. De clubs blijven daarvoor te afhankelijk van de maatregelen die heersen om het coronavirus tegen te gaan.


En het ziet er niet naar uit dat er snel verandering in die maatregelen zal komen. In het beste geval bereikt het virus begin april zijn piek in ons land, maar dan nog blijft het belangrijk om de maatregelen een tijdje aan te houden en geleidelijk aan af te bouwen. Viroloog Marc Van Ranst gaat er dan ook vanuit dat het seizoen in de Jupiler Pro League niet meer zal afgewerkt worden. In het beste geval ziet hij de bekerfinale nog achter gesloten deuren plaatsvinden, maar de kans is even groot dat er gewoonweg niet meer gevoetbald zal worden.

In dat geval zouden we volgend seizoen niet alleen op een eerste klasse A met 18 ploegen afstevenen, ook de Europese tickets zouden op een bepaalde manier verdeeld moeten worden. Bij La Dernière Heure gaat men er vanuit dat dan huidige stand in de JPL gebruikt zal worden. En dat zou volgende verdeelsleutel geven:

Poulefase Champions League: Club Brugge
Twee voorrondes Champions League: AA Gent
Poulefase Europa League: Charleroi
Twee voorrondes Europa League: Antwerp FC
Drie voorrondes Europa League: Standard

Let wel: dit geldt alleen als er helemaal niet meer gevoetbald wordt. Antwerp zou bijvoorbeeld het rechtstreekse EL-ticket kunnen veroveren mits bekerwinst. En als de slotspeeldag van de reguliere competitie wordt afgewerkt, kunnen Gent, Charleroi en Antwerp nog van plaats wisselen. Bovendien bestaat de kans dat de UEFA op vraag van enkele topcompetities laat doorspelen tot in juli. In dat geval zouden ook Europese voorrondes aangepast worden.

LEES OOK: Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Denkt u dat er dit seizoen nog gevoetbald zal worden?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

50
50
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

84
84
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

47
47
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

98
98
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

61
61
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

22
22
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

14
14
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

399
399
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

81
81
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

162
162
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

296
296
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

338
338
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

157
157
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws