TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht bepaalt eerste aanwinst, Standard wil cashen'

567 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht bepaalt eerste aanwinst, Standard wil cashen'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al bepaald hebben. Het zou van plan zijn om Derrick Luckassen defintief over te nemen van PSV, nadat de verdediger dit seizoen als huurling een goede indruk maakte. Het is wel de vraag of Paars-Wit hem kan betalen, want zijn marktwaarde bedraagt 3 miljoen euro.



Standard heeft het financieel niet breed dezer dagen en zou daarom in de zomer hopen op enkele lucratieve uitgaande transfers. Het zou daarom willen proberen om Samuel Bastien en Selim Amallah te gelde te maken in de Premier League. Daarvoor rekent het op de contacten van Mogi Bayat. Voor Amallah wordt alvast West Ham United genoemd als mogelijke bestemming.

KRC Genk mag in de zomer wellicht rekenen op enkele miljoenen. In Schotland is men er immers rotsvast van overtuigd dat Rangers de aankoopoptie op Ianis Hagi zal lichten, nadat de jonge Roemeen indruk maakte in zijn eerste weken in Glasgow. Genk mag zo in principe 5 miljoen euro incasseren.



Voor Zinho Gano lijkt Genk voorlopig dan weer geen miljoenen te krijgen. De spits speelt op huurbasis voor Antwerp en de Great Old heeft een aankoopoptie van 1,7 miljoen euro. Het heeft tot 31 maart om die te lichten, maar voorlopig is er geen indicatie dat Antwerp dat zal doen. Gano keert dus in principe terug naar Limburg.

BUITENLAND

Real Madrid denkt al aan de toekomst en denkt al aan een opvolger voor Sergio Ramos. De aanvoerder wordt stilaan een jaartje ouder en Real heeft Milan Skriniar aangeduid als toekomstige vervanger. De 25-jarige Slowaak van Inter zal wel niet goedkoop worden, want hij moet minstens 70 miljoen euro kosten. Bovendien aast ook Manchester City op hem.



City is dan weer op zoek naar een opvolger voor David Silva, die in de zomer in principe de club verlaat wanneer zijn contract afloopt. Pep Guardiola zou daarvoor zijn oog laten vallen hebben op Fabian Ruiz en draagt zo ook zijn steentje bij aan een titanenstrijd. Ook Real, Barcelona en Liverpool azen immers op de Spanjaard. Napoli hoopt zo'n 100 miljoen euro te vangen.

Bij FC Barcelona volgt er in de zomer mogelijk een grote kuis. Heel wat spelers zouden straks Camp Nou mogen verlaten. Antoine Griezmann, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Samuel Umtiti, Neto, Martin Braithwaite, Philippe Coutinho en Carles Aleña mogen allen andere oorden opzoeken.



Chelsea neemt in de zomer dan weer afscheid van Pedro. De Spaanse flankaanvaller kondigde aan dat hij zijn aflopende contract niet zal verlengen, waardoor hij na vijf jaar Stamford Bridge verlaat. Waar hij volgend seizoen aan de slag zal gaan, is nog niet duidelijk.

LEES OOK: Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

Moet Anderlecht ver gaan voor Luckassen?

Meest recent

Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

7
7
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

209
209
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

137
137
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

104
104
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

74
74
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

38
38
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

76
76
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

61
61
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

35
35
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

170
170
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

204
204
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

118
118
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

70
70
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

654
654
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

461
461
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

234
234
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

288
288
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

94
94
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

73
73
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

74
74
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

335
335
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

802
802
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

177
177
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

536
536
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

253
253

Meer sportnieuws