TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht bepaalt eerste aanwinst, Standard wil cashen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht bepaalt eerste aanwinst, Standard wil cashen'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Anderlecht zou zijn eerste aanwinst voor volgend seizoen al bepaald hebben. Het zou van plan zijn om Derrick Luckassen defintief over te nemen van PSV, nadat de verdediger dit seizoen als huurling een goede indruk maakte. Het is wel de vraag of Paars-Wit hem kan betalen, want zijn marktwaarde bedraagt 3 miljoen euro.



Standard heeft het financieel niet breed dezer dagen en zou daarom in de zomer hopen op enkele lucratieve uitgaande transfers. Het zou daarom willen proberen om Samuel Bastien en Selim Amallah te gelde te maken in de Premier League. Daarvoor rekent het op de contacten van Mogi Bayat. Voor Amallah wordt alvast West Ham United genoemd als mogelijke bestemming.

KRC Genk mag in de zomer wellicht rekenen op enkele miljoenen. In Schotland is men er immers rotsvast van overtuigd dat Rangers de aankoopoptie op Ianis Hagi zal lichten, nadat de jonge Roemeen indruk maakte in zijn eerste weken in Glasgow. Genk mag zo in principe 5 miljoen euro incasseren.



Voor Zinho Gano lijkt Genk voorlopig dan weer geen miljoenen te krijgen. De spits speelt op huurbasis voor Antwerp en de Great Old heeft een aankoopoptie van 1,7 miljoen euro. Het heeft tot 31 maart om die te lichten, maar voorlopig is er geen indicatie dat Antwerp dat zal doen. Gano keert dus in principe terug naar Limburg.

BUITENLAND

Real Madrid denkt al aan de toekomst en denkt al aan een opvolger voor Sergio Ramos. De aanvoerder wordt stilaan een jaartje ouder en Real heeft Milan Skriniar aangeduid als toekomstige vervanger. De 25-jarige Slowaak van Inter zal wel niet goedkoop worden, want hij moet minstens 70 miljoen euro kosten. Bovendien aast ook Manchester City op hem.



City is dan weer op zoek naar een opvolger voor David Silva, die in de zomer in principe de club verlaat wanneer zijn contract afloopt. Pep Guardiola zou daarvoor zijn oog laten vallen hebben op Fabian Ruiz en draagt zo ook zijn steentje bij aan een titanenstrijd. Ook Real, Barcelona en Liverpool azen immers op de Spanjaard. Napoli hoopt zo'n 100 miljoen euro te vangen.

Bij FC Barcelona volgt er in de zomer mogelijk een grote kuis. Heel wat spelers zouden straks Camp Nou mogen verlaten. Antoine Griezmann, Ivan Rakitic, Arturo Vidal, Samuel Umtiti, Neto, Martin Braithwaite, Philippe Coutinho en Carles Aleña mogen allen andere oorden opzoeken.



Chelsea neemt in de zomer dan weer afscheid van Pedro. De Spaanse flankaanvaller kondigde aan dat hij zijn aflopende contract niet zal verlengen, waardoor hij na vijf jaar Stamford Bridge verlaat. Waar hij volgend seizoen aan de slag zal gaan, is nog niet duidelijk.

LEES OOK: Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

Moet Anderlecht ver gaan voor Luckassen?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

44
44
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

136
136
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

175
175
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

23
23
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

58
58
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

22
22
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

23
23
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

60
60
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

19
19
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

21
21
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

31
31
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

33
33
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

38
38
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

17
17
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

333
333
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

57
57
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

139
139
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

317
317
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

32
32
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

355
355
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

56
56
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

66
66
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws