"Beerschot én OHL laten promoveren zou pas echt oneerlijk zijn"

door

Het is nog veel te vroeg om nu al met zekerheid te zeggen of er dit seizoen al dan niet nog gevoetbald zal worden op de Belgische velden. Maar er werden ondertussen wel al verschillende scenario's besproken. Daarbij wordt ook nadrukkelijk rekening gehouden met de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B.


In die promotiefinale won Beerschot VA de heenwedstrijd tegen OH Leuven met 1-0, maar de terugwedstrijd kon vooralsnog niet doorgaan. Indien dat toch het geval zal zijn, is de kans groot dat de partij achter gesloten deuren gespeeld moet worden. En daar zou men in het Leuvense kamp op tegen zijn, gezien Beerschot in de heenmatch wél kon rekenen op de steun van zijn fans. Een ander scenario, met onder meer Club Brugge als voorstander, is om nu al een streep te trekken onder het seizoen. In dat geval is er geen daler en zouden zowel OHL als Beerschot promoveren naar een competitie met 18 ploegen en géén Play-Offs.

Maar daar is niet iedereen voor gewonnen. Columnist en schrijver Frank Van Laeken uit bijvoorbeeld zijn bedenkingen op Twitter: "Beerschot én OHL laten stijgen zou pas echt oneerlijk zijn ten opzichte van de eerste twee in het klassement", klonk het. Daarmee verwees hij naar het algemene klassement in 1B. Daarin eindigden Virton en Westerlo op de eerste twee plaatsen, OHL werd derde en Beerschot slechts vijfde. Maar voor de promotiestrijd tellen enkel de aparte periode-klassementen, iets waar Van Laeken ook op gewezen werd. "De format deugd gewoon niet", besloot hij daarop.

LEES OOK: Beerschot-fans komen met uitleg voor Nainggolan-incident

🚀

De promotiefinale zou beslist moeten worden in één match op neutraal terrein ...

Meest recent

"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

6
6
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

55
55
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

237
237
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

113
113
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

55
55
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

121
121
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

43
43
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

285
285
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

373
373
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

120
120
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

177
177
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

68
68
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

78
78
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

141
141
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

80
80
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

250
250
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

158
158
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

219
219
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

142
142
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

89
89
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

72
72
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

123
123
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

94
94

Meer sportnieuws