"Beerschot én OHL laten promoveren zou pas echt oneerlijk zijn"

door

Het is nog veel te vroeg om nu al met zekerheid te zeggen of er dit seizoen al dan niet nog gevoetbald zal worden op de Belgische velden. Maar er werden ondertussen wel al verschillende scenario's besproken. Daarbij wordt ook nadrukkelijk rekening gehouden met de terugwedstrijd in de promotiefinale van 1B.


In die promotiefinale won Beerschot VA de heenwedstrijd tegen OH Leuven met 1-0, maar de terugwedstrijd kon vooralsnog niet doorgaan. Indien dat toch het geval zal zijn, is de kans groot dat de partij achter gesloten deuren gespeeld moet worden. En daar zou men in het Leuvense kamp op tegen zijn, gezien Beerschot in de heenmatch wél kon rekenen op de steun van zijn fans. Een ander scenario, met onder meer Club Brugge als voorstander, is om nu al een streep te trekken onder het seizoen. In dat geval is er geen daler en zouden zowel OHL als Beerschot promoveren naar een competitie met 18 ploegen en géén Play-Offs.

Maar daar is niet iedereen voor gewonnen. Columnist en schrijver Frank Van Laeken uit bijvoorbeeld zijn bedenkingen op Twitter: "Beerschot én OHL laten stijgen zou pas echt oneerlijk zijn ten opzichte van de eerste twee in het klassement", klonk het. Daarmee verwees hij naar het algemene klassement in 1B. Daarin eindigden Virton en Westerlo op de eerste twee plaatsen, OHL werd derde en Beerschot slechts vijfde. Maar voor de promotiestrijd tellen enkel de aparte periode-klassementen, iets waar Van Laeken ook op gewezen werd. "De format deugd gewoon niet", besloot hij daarop.

LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

🚀

De promotiefinale zou beslist moeten worden in één match op neutraal terrein ...

Meest recent

Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

7
7
Westerlo kraait victorie: miljoenen in aantocht

KVC Westerlo is zeer sterk bezig in de Europe Play-Offs. Ze strijden volop mee voor winst en dat ...

5
5
Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

53
53
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

134
134
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

119
119
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

104
104
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

32
32
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

315
315
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

96
96
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfers nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

447
447
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

69
69
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

72
72
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

192
192
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

41
41
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

48
48
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

195
195
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

75
75
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

251
251
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

38
38
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

667
667
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

277
277
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

232
232
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

115
115
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

124
124

Meer sportnieuws