Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

door
Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

Vele voetbalfans hopen uiteraard dat straks op z’n minst de laatste speeldag van de competitie, plus de promotiefinale en bekerfinale kunnen plaatsvinden. Ook de Pro League zou dit scenario ideaal vinden, daar er dan duidelijkheid zou zijn over een definitief klassement. Vanaf dan kan er een kampioen, degradant en promovendus worden aangewezen, plus een verdeling van de Europese plaatsen.

Maar gezien de woorden van Marc Van Ranst, lijkt zelfs dát niet te gaan lukken. De viroloog was namelijk erg duidelijk tegenover VTM Nieuws: "De competitie dit jaar afronden? Neen, daar zie ik weinig mogelijkheden in.” Als we van dit gegeven uitgaan, géén laatste speeldag dus, wat dan met het klassement? Dat is uiteraard de grote vraag, waar op dit moment nog geen antwoord op is. Daar zal de Pro League over moeten beslissen, maar we kunnen nu alvast bedenken over hoe het verloop dan zal zijn. 

Hoewel er geen draagvlak voor is in het reglement, zou het ons zeer verbazen mocht Club niet worden uitgeroepen tot landskampioen, gezien hun riante voorsprong van 15 punten. Het valt echt niet te bedenken dat er ook maar één ploeg zal zijn die hierin dwars gaat liggen, daar de Play-Offs spelen sowieso ook al een utopie is geworden, en er dus op die laatste speeldag niets meer aan de koppositie van Blauw-Zwart zou kunnen worden gedaan.

Wat betreft de degradatie en promotie dan. Mocht de competitie nu worden stopgezet, betekent dat de laatste plaats voor Waasland-Beveren. Echter hadden zij zich nog kunnen redden op de laatste speeldag. Hoewel die kans klein leek, kunnen de Waaslanders hoe dan ook onmogelijk worden gedegradeerd. Wat zou betekenen dat we volgend seizoen een gewone competitie zullen krijgen met 18 teams.  Wat net zoals dat voor WB geldt, kan er van OH Leuven of Beerschot geen van beide ploegen de promotie worden ontzegd. Sowieso ging één van de twee overkomen naar de JPL, maar mocht de laatste partij niet kunnen worden afgewerkt, lijkt de kans groot dat ze allebei de overstap mogen maken.

Of het allemaal dan zo zal uitdraaien, valt uiteraard af te wachten, maar mochten er andere beslissingen worden genomen (zeker in het geval van promotie/degradatie), valt het te bedenken dat er vooral fel zal worden gestreden op juridisch vlak. Al zal dat mogelijk sowieso het geval zijn. Want er is nóg een heikel punt: de Europese plaatsen. Gaat de Pro League die toekennen aan de teams die momenteel die plaatsen bezetten? Best moeilijk, gezien er op die laatste speeldag nog wel één en ander kon veranderen. Het mag duidelijk zijn: bij stopzetting staat de Pro League voor een groot dilemma.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Dit zou de eerlijkste oplossing zijn...

Meest recent

Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

12
12
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

147
147
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

108
108
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

169
169
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

106
106
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

108
108
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

413
413
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

242
242
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

70
70
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

60
60
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

777
777
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

136
136
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

350
350
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

333
333
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

56
56
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

223
223
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

74
74
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

143
143
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

165
165
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

312
312
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

216
216
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

376
376
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

197
197
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

174
174
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

303
303

Meer sportnieuws