Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

door
Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

Vele voetbalfans hopen uiteraard dat straks op z’n minst de laatste speeldag van de competitie, plus de promotiefinale en bekerfinale kunnen plaatsvinden. Ook de Pro League zou dit scenario ideaal vinden, daar er dan duidelijkheid zou zijn over een definitief klassement. Vanaf dan kan er een kampioen, degradant en promovendus worden aangewezen, plus een verdeling van de Europese plaatsen.

Maar gezien de woorden van Marc Van Ranst, lijkt zelfs dát niet te gaan lukken. De viroloog was namelijk erg duidelijk tegenover VTM Nieuws: "De competitie dit jaar afronden? Neen, daar zie ik weinig mogelijkheden in.” Als we van dit gegeven uitgaan, géén laatste speeldag dus, wat dan met het klassement? Dat is uiteraard de grote vraag, waar op dit moment nog geen antwoord op is. Daar zal de Pro League over moeten beslissen, maar we kunnen nu alvast bedenken over hoe het verloop dan zal zijn. 

Hoewel er geen draagvlak voor is in het reglement, zou het ons zeer verbazen mocht Club niet worden uitgeroepen tot landskampioen, gezien hun riante voorsprong van 15 punten. Het valt echt niet te bedenken dat er ook maar één ploeg zal zijn die hierin dwars gaat liggen, daar de Play-Offs spelen sowieso ook al een utopie is geworden, en er dus op die laatste speeldag niets meer aan de koppositie van Blauw-Zwart zou kunnen worden gedaan.

Wat betreft de degradatie en promotie dan. Mocht de competitie nu worden stopgezet, betekent dat de laatste plaats voor Waasland-Beveren. Echter hadden zij zich nog kunnen redden op de laatste speeldag. Hoewel die kans klein leek, kunnen de Waaslanders hoe dan ook onmogelijk worden gedegradeerd. Wat zou betekenen dat we volgend seizoen een gewone competitie zullen krijgen met 18 teams.  Wat net zoals dat voor WB geldt, kan er van OH Leuven of Beerschot geen van beide ploegen de promotie worden ontzegd. Sowieso ging één van de twee overkomen naar de JPL, maar mocht de laatste partij niet kunnen worden afgewerkt, lijkt de kans groot dat ze allebei de overstap mogen maken.

Of het allemaal dan zo zal uitdraaien, valt uiteraard af te wachten, maar mochten er andere beslissingen worden genomen (zeker in het geval van promotie/degradatie), valt het te bedenken dat er vooral fel zal worden gestreden op juridisch vlak. Al zal dat mogelijk sowieso het geval zijn. Want er is nóg een heikel punt: de Europese plaatsen. Gaat de Pro League die toekennen aan de teams die momenteel die plaatsen bezetten? Best moeilijk, gezien er op die laatste speeldag nog wel één en ander kon veranderen. Het mag duidelijk zijn: bij stopzetting staat de Pro League voor een groot dilemma.

LEES OOK: Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Dit zou de eerlijkste oplossing zijn...

Meest recent

Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

20
20
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

13
13
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

23
23
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

93
93
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

52
52
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

343
343
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

219
219
'Spanning stijgt bij Club Brugge: leegloop in januari?'

Net zoals dat in de jaren voordien reeds het geval was deed Club Brugge afgelopen zomer weer gouden ...

265
265
Tom Waes haalt vlammend uit richting BV-concurrenten

Een jaar geleden botste Tom Waes met zijn Porsche-oldtimer tegen een botsabsorbeerder aan de ...

93
93
Anderlecht verschaft woordje uitleg bij stadionplannen

Vlak voor de interlandbreak ging het dak eraf in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht eindelijk nog ...

392
392
'Doku versus Garcia: bondscoach in vieze papieren'

Na het teleurstellende 1-1 gelijkspel in Kazachstan gaan de alarmbellen af bij de Rode Duivels. ...

228
228
Gert Verheyen verrast iedereen met mysterieuze boodschap

Gert Verheyen en Frank Raes waren jarenlang goede collega's. De twee werkten onder meer samen bij ...

180
180
Hein pakt één Duivel aan: "Zijn voetjes zijn het probleem"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond tegen Liechtenstein één en ander recht te zetten. ...

490
490
Alarm bij Duivels: Vandenbempt trekt drastische conclusie

Mathematisch gezien kan het nog mislopen, maar niemand die echt nog twijfelt aan de WK-kwalificatie ...

188
188
'City doet mercato gloeien: nieuwe superster voor Pep'

De winterse transferperiode komt steeds dichterbij en ook aan de top van Europa worden alweer grote ...

83
83
'Van hemel naar hel: enorme klap Vanaken bij Duivels'

De Rode Duivels maakten zaterdag allerminst een goede beurt op het veld van Kazachstan, toch waren ...

1068
1068
'Topcoach klopt op tafel: eerste wintervertrekker Anderlecht'

RSC Anderlecht wil na de interland-break de goede lijn van tegen Club Brugge en KV Mechelen. ...

617
617
De Ketelaere geschokt: Garcia’s beslissing slaat in als bom

Rudi Garcia liet het na Kazachstan meteen voelen: dit was niet de avond van Charles De Ketelaere.CDK ...

782
782
'Arrogante' Theate krijgt volle laag: "Het is voetbal, hé vriend"

De zwakke prestatie van de Rode Duivels in Kazachstan zorgde logischerwijs voor heel wat kritiek. De ...

493
493
'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

376
376
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

401
401
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

498
498
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

317
317
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

137
137
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

242
242

Meer sportnieuws