Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

603 stemmen
Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

Vele voetbalfans hopen uiteraard dat straks op z’n minst de laatste speeldag van de competitie, plus de promotiefinale en bekerfinale kunnen plaatsvinden. Ook de Pro League zou dit scenario ideaal vinden, daar er dan duidelijkheid zou zijn over een definitief klassement. Vanaf dan kan er een kampioen, degradant en promovendus worden aangewezen, plus een verdeling van de Europese plaatsen.

Maar gezien de woorden van Marc Van Ranst, lijkt zelfs dát niet te gaan lukken. De viroloog was namelijk erg duidelijk tegenover VTM Nieuws: "De competitie dit jaar afronden? Neen, daar zie ik weinig mogelijkheden in.” Als we van dit gegeven uitgaan, géén laatste speeldag dus, wat dan met het klassement? Dat is uiteraard de grote vraag, waar op dit moment nog geen antwoord op is. Daar zal de Pro League over moeten beslissen, maar we kunnen nu alvast bedenken over hoe het verloop dan zal zijn. 

Hoewel er geen draagvlak voor is in het reglement, zou het ons zeer verbazen mocht Club niet worden uitgeroepen tot landskampioen, gezien hun riante voorsprong van 15 punten. Het valt echt niet te bedenken dat er ook maar één ploeg zal zijn die hierin dwars gaat liggen, daar de Play-Offs spelen sowieso ook al een utopie is geworden, en er dus op die laatste speeldag niets meer aan de koppositie van Blauw-Zwart zou kunnen worden gedaan.

Wat betreft de degradatie en promotie dan. Mocht de competitie nu worden stopgezet, betekent dat de laatste plaats voor Waasland-Beveren. Echter hadden zij zich nog kunnen redden op de laatste speeldag. Hoewel die kans klein leek, kunnen de Waaslanders hoe dan ook onmogelijk worden gedegradeerd. Wat zou betekenen dat we volgend seizoen een gewone competitie zullen krijgen met 18 teams.  Wat net zoals dat voor WB geldt, kan er van OH Leuven of Beerschot geen van beide ploegen de promotie worden ontzegd. Sowieso ging één van de twee overkomen naar de JPL, maar mocht de laatste partij niet kunnen worden afgewerkt, lijkt de kans groot dat ze allebei de overstap mogen maken.

Of het allemaal dan zo zal uitdraaien, valt uiteraard af te wachten, maar mochten er andere beslissingen worden genomen (zeker in het geval van promotie/degradatie), valt het te bedenken dat er vooral fel zal worden gestreden op juridisch vlak. Al zal dat mogelijk sowieso het geval zijn. Want er is nóg een heikel punt: de Europese plaatsen. Gaat de Pro League die toekennen aan de teams die momenteel die plaatsen bezetten? Best moeilijk, gezien er op die laatste speeldag nog wel één en ander kon veranderen. Het mag duidelijk zijn: bij stopzetting staat de Pro League voor een groot dilemma.

LEES OOK: AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Dit zou de eerlijkste oplossing zijn...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

8
8
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

80
80
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

16
16
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

10
10
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

35
35
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

69
69
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

164
164
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

611
611
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

102
102
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

197
197
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

152
152
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

134
134
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

254
254
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

39
39
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

43
43
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

161
161
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

502
502
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

241
241
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

221
221
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

464
464
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

340
340
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

147
147
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws