Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

door
Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

Vele voetbalfans hopen uiteraard dat straks op z’n minst de laatste speeldag van de competitie, plus de promotiefinale en bekerfinale kunnen plaatsvinden. Ook de Pro League zou dit scenario ideaal vinden, daar er dan duidelijkheid zou zijn over een definitief klassement. Vanaf dan kan er een kampioen, degradant en promovendus worden aangewezen, plus een verdeling van de Europese plaatsen.

Maar gezien de woorden van Marc Van Ranst, lijkt zelfs dát niet te gaan lukken. De viroloog was namelijk erg duidelijk tegenover VTM Nieuws: "De competitie dit jaar afronden? Neen, daar zie ik weinig mogelijkheden in.” Als we van dit gegeven uitgaan, géén laatste speeldag dus, wat dan met het klassement? Dat is uiteraard de grote vraag, waar op dit moment nog geen antwoord op is. Daar zal de Pro League over moeten beslissen, maar we kunnen nu alvast bedenken over hoe het verloop dan zal zijn. 

Hoewel er geen draagvlak voor is in het reglement, zou het ons zeer verbazen mocht Club niet worden uitgeroepen tot landskampioen, gezien hun riante voorsprong van 15 punten. Het valt echt niet te bedenken dat er ook maar één ploeg zal zijn die hierin dwars gaat liggen, daar de Play-Offs spelen sowieso ook al een utopie is geworden, en er dus op die laatste speeldag niets meer aan de koppositie van Blauw-Zwart zou kunnen worden gedaan.

Wat betreft de degradatie en promotie dan. Mocht de competitie nu worden stopgezet, betekent dat de laatste plaats voor Waasland-Beveren. Echter hadden zij zich nog kunnen redden op de laatste speeldag. Hoewel die kans klein leek, kunnen de Waaslanders hoe dan ook onmogelijk worden gedegradeerd. Wat zou betekenen dat we volgend seizoen een gewone competitie zullen krijgen met 18 teams.  Wat net zoals dat voor WB geldt, kan er van OH Leuven of Beerschot geen van beide ploegen de promotie worden ontzegd. Sowieso ging één van de twee overkomen naar de JPL, maar mocht de laatste partij niet kunnen worden afgewerkt, lijkt de kans groot dat ze allebei de overstap mogen maken.

Of het allemaal dan zo zal uitdraaien, valt uiteraard af te wachten, maar mochten er andere beslissingen worden genomen (zeker in het geval van promotie/degradatie), valt het te bedenken dat er vooral fel zal worden gestreden op juridisch vlak. Al zal dat mogelijk sowieso het geval zijn. Want er is nóg een heikel punt: de Europese plaatsen. Gaat de Pro League die toekennen aan de teams die momenteel die plaatsen bezetten? Best moeilijk, gezien er op die laatste speeldag nog wel één en ander kon veranderen. Het mag duidelijk zijn: bij stopzetting staat de Pro League voor een groot dilemma.

LEES OOK: Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

Dit zou de eerlijkste oplossing zijn...

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

26
26
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

8
8
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

24
24
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

23
23
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

33
33
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

48
48
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

132
132
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

221
221
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

188
188
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

313
313
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

160
160
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

302
302
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

412
412
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws