Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

door
Gevolgen oordeel Van Ranst: Club kampioen, volgend seizoen met 18?

Vele voetbalfans hopen uiteraard dat straks op z’n minst de laatste speeldag van de competitie, plus de promotiefinale en bekerfinale kunnen plaatsvinden. Ook de Pro League zou dit scenario ideaal vinden, daar er dan duidelijkheid zou zijn over een definitief klassement. Vanaf dan kan er een kampioen, degradant en promovendus worden aangewezen, plus een verdeling van de Europese plaatsen.

Maar gezien de woorden van Marc Van Ranst, lijkt zelfs dát niet te gaan lukken. De viroloog was namelijk erg duidelijk tegenover VTM Nieuws: "De competitie dit jaar afronden? Neen, daar zie ik weinig mogelijkheden in.” Als we van dit gegeven uitgaan, géén laatste speeldag dus, wat dan met het klassement? Dat is uiteraard de grote vraag, waar op dit moment nog geen antwoord op is. Daar zal de Pro League over moeten beslissen, maar we kunnen nu alvast bedenken over hoe het verloop dan zal zijn. 

Hoewel er geen draagvlak voor is in het reglement, zou het ons zeer verbazen mocht Club niet worden uitgeroepen tot landskampioen, gezien hun riante voorsprong van 15 punten. Het valt echt niet te bedenken dat er ook maar één ploeg zal zijn die hierin dwars gaat liggen, daar de Play-Offs spelen sowieso ook al een utopie is geworden, en er dus op die laatste speeldag niets meer aan de koppositie van Blauw-Zwart zou kunnen worden gedaan.

Wat betreft de degradatie en promotie dan. Mocht de competitie nu worden stopgezet, betekent dat de laatste plaats voor Waasland-Beveren. Echter hadden zij zich nog kunnen redden op de laatste speeldag. Hoewel die kans klein leek, kunnen de Waaslanders hoe dan ook onmogelijk worden gedegradeerd. Wat zou betekenen dat we volgend seizoen een gewone competitie zullen krijgen met 18 teams.  Wat net zoals dat voor WB geldt, kan er van OH Leuven of Beerschot geen van beide ploegen de promotie worden ontzegd. Sowieso ging één van de twee overkomen naar de JPL, maar mocht de laatste partij niet kunnen worden afgewerkt, lijkt de kans groot dat ze allebei de overstap mogen maken.

Of het allemaal dan zo zal uitdraaien, valt uiteraard af te wachten, maar mochten er andere beslissingen worden genomen (zeker in het geval van promotie/degradatie), valt het te bedenken dat er vooral fel zal worden gestreden op juridisch vlak. Al zal dat mogelijk sowieso het geval zijn. Want er is nóg een heikel punt: de Europese plaatsen. Gaat de Pro League die toekennen aan de teams die momenteel die plaatsen bezetten? Best moeilijk, gezien er op die laatste speeldag nog wel één en ander kon veranderen. Het mag duidelijk zijn: bij stopzetting staat de Pro League voor een groot dilemma.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Dit zou de eerlijkste oplossing zijn...

Meest recent

'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

27
27
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

2
2
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

35
35
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

11
11
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

91
91
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

55
55
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

390
390
Trainerszoektocht Anderlecht: Gillet ziet twee opties

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

172
172
Brugse afgang zindert na: OM zet De Zerbi op straat

Een tweetal weken geleden werd Olympique de Marseille na een pijnlijke nederlaag op Club Brugge KV ...

76
76
Transferwending Club Brugge: zelfs bondscoach vol verbazing

Club Brugge plande voor aanvang van de wintermercato een flink transferoffensief, maar haalde ...

326
326
Héérlijke beelden: zo reageert United-fan na mislopen knipbeurt

Manchester United slaagde er dinsdagavond tegen West Ham United niet in om zijn vijfde opeenvolgende ...

84
84
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de ...

417
417
'Union perplex: absolute toptransfer voor Ross Sykes'

Union SG lanceerde de voorbije seizoenen verschillende spelers richting de Europese topcompetities. ...

166
166
Garcia jubelt: Duivels met grote verrassing naar WK?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel bezig met het vormen van zijn WK-selectie. Voorlopig is dat een ...

137
137
'Kompany torpedeert topaanwinst Club Brugge'

De sportieve leiding van Club Brugge KV maakt zich op voor een uiterst drukke zomermercato. ...

435
435
Biglia breekt stilte: échte reden voor Anderecht-vertrek

RSC Anderlecht kreeg de voorbije dagen enkele raken klappen te verwerken. Midden in een diepe ...

407
407
'Arne Engels ziet monsterbod geweigerd'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

48
48
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

359
359
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

46
46
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

627
627
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

31
31
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

258
258
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

476
476
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

453
453
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

90
90

Meer sportnieuws