Binnenkort vrijwel alle spelers in de JPL technisch werkloos?

door
Binnenkort vrijwel alle spelers in de JPL technisch werkloos?

De Jupiler Pro League ligt nog minstens tot 1 mei stil en dat betekent dat de Belgische clubs momenteel op droog zaad zitten. Geen wedstrijden betekent immers een stevige daling in de inkomsten en heel wat clubs hebben moeite om dat op te vangen. Een aantal clubs namen de voorbije dagen dan ook al maatregelen om te besparen.


Bij Anderlecht leverden de spelers een maandloon in, terwijl Standard zijn spelers ook slechts beperkt zal uitbetalen deze maand. De kleinere clubs hebben het uiteraard ook zeer moeilijk en volgens Het Laatste Nieuws wil het merendeel van de K11 woensdag bij de Pro League een collectieve technische werkloosheid afdwingen. Op die manier zouden alle medewerkers, maar ook staf en spelers van de Belgische eersteklassers dus technisch werkloos worden.

Of daarover een akkoord bereikt zal worden, is echter de vraag. Binnen de G5 zijn de meningen echter verdeeld. Anderlecht en Standard namen zoals hierboven vermeld al maatregelen, maar bij Club Brugge en AA Gent vinden ze dat niet kunnen en wordt iedereen tot nader order gewoon doorbetaald. Ook Antwerp blijft zijn werknemers gewoon betalen.

LEES OOK: STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

Is een collectieve technische werkloosheid een goed idee?

Meest recent

Uitstel van executie: Wils alsnog weg bij Antwerp?

Een zucht van opluchting zaterdag op de Bosuil, waar Antwerp met 3-1 won van La Louvière. ...

27
27
Big Brother in Belgisch voetbal: Pro League reageert

Na intensief overleg tussen vertegenwoordigers uit het profvoetbal stelde Bernard Quintin, minister ...

31
31
'Chaos in Pro League: Genk twijfelt, RSCA naar rechtbank?'

Terwijl de discussie omtrent de tv-rechten volop aan de gang is wordt er binnen de Pro League achter ...

33
33
Anderlecht meldt groot nieuws: Vandenhaute verlaat de club

RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de topper tegen Club Brugge, maar enkele uren voor deze ...

281
281
Bosz haalt snoeihard uit na ontslag Heitinga

John Heitinga werd ontslagen bij Ajax. Peter Bosz is trainer van grote rivaal PSV en werkte in het ...

32
32
'Miljoenenbom bij Anderlecht: transferwaanzin voor topspits'

Anderlecht voelt een miljoenenbom tikken onder zijn winterplan: een 17-jarige linksbuiten uit Polen ...

311
311
Union SG aan zet: breekt het eindelijk de vloek?

Union SG speelde een goede partij tegen Atlético Madrid, maar de Spanjaarden waren veel ...

34
34
Wils zijn vel nog niet 'gered': "Dat moéten we halen"

Héél Antwerp haalde opgelucht adem na de 3-1-zege tegen La Louvière. Stef Wils ...

97
97
Guardiola maakt mijlpaal compleet: Belg krijgt lof

Pep Guardiola staat tegen Liverpool voor de 1.000ste keer als coach naast de zijlijn. Waanzinnig ...

85
85
‘Clement in paniek: schokkend signaal uit Ajax’

Ajax zwalpt opnieuw en laat de naam van Philippe Clement vallen — maar zónder echte ...

112
112
AA Gent slaat bal mis en laat twee kansen zélf onbenut

AA Gent haalt voorlopig hetzelfde niveau als vorig seizoen. Soms goed, maar ook soms echt matig. De ...

114
114
Hasi breekt zich het hoofd: drie wissels op komst?

RSC Anderlecht staat voor een zeer belangrijk duel tegen Club Brugge. Besnik Hasi heeft weinig ...

162
162
Genk vindt juiste recept: twee geniale ingevingen van Fink

KRC Genk won met 3-4 op het veld van Sporting Braga. Van een smeulend crisissfeertje is niets meer ...

182
182
STVV geniet van 'De Magiër': weldra een toptransfer?

STVV is dé revelatie van dit seizoen in de Jupiler Pro League. Ze spelen goed voetbal en ...

67
67
Zetterberg en Borkelmans eens over één ding: "Als dat gebeurt..."

RSC Anderlecht – Club Brugge blijft ook anno 2025 de grootste match in België. Paars-Wit ...

364
364
Belgisch talent weg bij PSV? "Dan bekijken we de opties"

Met Johan Bakayoko liet PSV afgelopen zomer zijn Belgische goudhaantje vertrekken, maar er staan nog ...

48
48
Trainerswissel bij Antwerp? Janssen spreekt klare taal

De Bosuil slaakte zaterdagavond een collectieve zucht van opluchting, want eindelijk slaagde Antwerp ...

151
151
Scorende Saelemaekers baalt, pijnlijke avond Pocognoli

Het is zaterdag geen fijne avond geworden voor de Belgen die aan de slag waren in de grote ...

68
68
Rode kaart helpt Antwerp eindelijk aan broodnodige zege

Antwerp is er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. Voor de eerste keer sinds ...

79
79
Kortrijk loopt in op Beveren, Club NXT verliest wéér

Zaterdagavond werden in de Challenger Pro League nog drie wedstrijden afgewerkt. KV Kortrijk is erin ...

137
137
Harde woorden bij Westerlo: "Dringend voor de spiegel staan"

Het draait de laatste weken plots vierkant bij Westerlo. Het sneuvelde in de beker meteen tegen ...

60
60
'Fabregas hoopt op transferbom bij Club Brugge'

Bij Club Brugge lieten ze vorige zomer al een pak sterkhouders vertrekken, maar ook in de komende ...

458
458
Hoogspanning op Bosuil: fans halen keihard uit naar bestuur

Antwerp zakte de voorbije weken weg in een diepe crisis. Het staat momenteel zelfs pas voorlaatste ...

168
168
Deschacht trekt conclusie: "Die spelers mist Anderlecht"

Zondag is het in de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de klassieker tussen Club Brugge en ...

126
126
Ultieme gelijkmaker verpest glansrol voor Trossard

Arsenal heeft zaterdag voor de derde keer dit seizoen punten laten liggen in de Premier League. Het ...

28
28

Meer sportnieuws