TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk verdiende de voorbije jaren al vele miljoenen met de verkoop van zijn sterkhouders en ook komende zomer kan het weer een lucratieve transfer doen. Er blijft heel wat interesse voor Joakim Maehle en Southampton zou 8,1 miljoen euro willen neertellen voor de rechtsachter. Ook West Ham, Fiorentina, Napoli en Bologna zouden hem op hun lijstje hebben staan.



Bij Anderlecht werd Hendrik Van Crombrugge de voorbije maanden aan een transfer gelinkt na een sterk seizoen. Eén van de potentiële nieuw clubs was Schalke 04, maar de interesse van de Duitsers wordt nu in hun thuisland als 'onrealistisch' bestempeld. Met Schubert, Fährmann en Langer hebben ze al drie keepers, terwijl Tim Krul en Zack Steffen de eerste kandidaten zouden zijn om de naar Bayern vertrekkende Nübel te vervangen.

Mocht Van Crombrugge toch vertrekken, komt Loris Karius in beeld als vervanger. Besiktas liet al weten dat het de aankoopoptie op de Duitse doelman niet zal lichten, waardoor hij in principe terugkeert naar Liverpool. Daar moet hij vertrekken, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Sporting Lissabon en West Ham als het hem wil overnemen.



Nog bij Anderlecht zal er in de zomer beslist moeten worden over een aantal huurlingen, waaronder James Lawrence. De verdediger speelde een goed seizoen bij St. Pauli, tot hij geblesseerd uitviel. Hij geeft nu aan dat er over zijn toekomst nog niet gesproken is, ondanks dat hij voor zijn blessure terugkeerde bij Anderlecht.

BUITENLAND

FC Barcelona laat in de zomer mogelijk enkele grote namen vertrekken. Zo leek Ousmane Dembélé de voorbije maanden op weg naar de exit, nadat de Franse winger onder meer door blessures nooit de verwachtingen in Camp Nou helemaal kon inlossen. Maar de Fransman zou nu volgend seizoen alsnog een nieuwe kans krijgen en dus niet moeten vertrekken.



Er kan nog een verrassende wending komen in de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel leek op het punt te staan om zijn contract bij Napoli te verlengen, maar onder meer door het coronavirus bleef de bevestiging daarvan uit. En nu duikt er nog een club op die Mertens alsnog wil wegkapen. Atletico Madrid zou de komst van Mertens nog niet opgegeven hebben.

Sebastiaan Bornauw maakt indruk in zijn eerste seizoen in de Bundesliga en dat zorgt ervoor dat de jonge verdediger gegeerd is. Een aantal Duitse topclubs zouden de belofteninternational op de radar hebben staan, terwijl FC Köln hem een nieuw contract wil laten tekenen. Bornauw zou er zelfs aanvoerder kunnen worden.



Bij Real Madrid willen ze dan weer af van Gareth Bale, maar de Welshman ligt zelf dwars. Hij heeft er geen probleem mee om zijn nog twee jaar lopende contract uit te dienen. Dat stelt Real voor het blok, want Bale wil voor een transfer ook niet inleveren en andere clubs staan niet meteen te springen voor hem. Tenzij een Chinese of Amerikaanse club nog veel geld op tafel zou leggen, lijkt Bale dus in Madrid te blijven.

Na zeven jaar zal Edinson Cavani vertrekken bij PSG, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De Uruguayaan stond in januari al dicht bij een transfer naar Atletico Madrid, maar nu duikt nog een andere, verrassende optie op. Ook Boca Juniors zouden hun zinnen gezet hebben op Cavani. Aangezien hij transfervrij is, zou de spits betaalbaar zijn voor de Argentijnen.

LEES OOK: Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

Moet Mertens ingaan op een aanbod van Atletico?

Meest recent

Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

34
34
Mbappé-ramp bij Real Madrid: Maesschalck schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

6
6
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

58
58
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

127
127
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

84
84
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

203
203
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

133
133
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

322
322
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

111
111
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

29
29
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

216
216
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

358
358
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

38
38
Snelders in cel: schokkende feiten blijven nazinderen

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

157
157
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

120
120
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

406
406
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

258
258
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

496
496
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

342
342
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

242
242
KV Mechelen verrast met opvallende ambitie

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

167
167
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

67
67
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

246
246
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

106
106
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

71
71

Meer sportnieuws