TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

839 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk verdiende de voorbije jaren al vele miljoenen met de verkoop van zijn sterkhouders en ook komende zomer kan het weer een lucratieve transfer doen. Er blijft heel wat interesse voor Joakim Maehle en Southampton zou 8,1 miljoen euro willen neertellen voor de rechtsachter. Ook West Ham, Fiorentina, Napoli en Bologna zouden hem op hun lijstje hebben staan.



Bij Anderlecht werd Hendrik Van Crombrugge de voorbije maanden aan een transfer gelinkt na een sterk seizoen. Eén van de potentiële nieuw clubs was Schalke 04, maar de interesse van de Duitsers wordt nu in hun thuisland als 'onrealistisch' bestempeld. Met Schubert, Fährmann en Langer hebben ze al drie keepers, terwijl Tim Krul en Zack Steffen de eerste kandidaten zouden zijn om de naar Bayern vertrekkende Nübel te vervangen.

Mocht Van Crombrugge toch vertrekken, komt Loris Karius in beeld als vervanger. Besiktas liet al weten dat het de aankoopoptie op de Duitse doelman niet zal lichten, waardoor hij in principe terugkeert naar Liverpool. Daar moet hij vertrekken, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Sporting Lissabon en West Ham als het hem wil overnemen.



Nog bij Anderlecht zal er in de zomer beslist moeten worden over een aantal huurlingen, waaronder James Lawrence. De verdediger speelde een goed seizoen bij St. Pauli, tot hij geblesseerd uitviel. Hij geeft nu aan dat er over zijn toekomst nog niet gesproken is, ondanks dat hij voor zijn blessure terugkeerde bij Anderlecht.

BUITENLAND

FC Barcelona laat in de zomer mogelijk enkele grote namen vertrekken. Zo leek Ousmane Dembélé de voorbije maanden op weg naar de exit, nadat de Franse winger onder meer door blessures nooit de verwachtingen in Camp Nou helemaal kon inlossen. Maar de Fransman zou nu volgend seizoen alsnog een nieuwe kans krijgen en dus niet moeten vertrekken.



Er kan nog een verrassende wending komen in de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel leek op het punt te staan om zijn contract bij Napoli te verlengen, maar onder meer door het coronavirus bleef de bevestiging daarvan uit. En nu duikt er nog een club op die Mertens alsnog wil wegkapen. Atletico Madrid zou de komst van Mertens nog niet opgegeven hebben.

Sebastiaan Bornauw maakt indruk in zijn eerste seizoen in de Bundesliga en dat zorgt ervoor dat de jonge verdediger gegeerd is. Een aantal Duitse topclubs zouden de belofteninternational op de radar hebben staan, terwijl FC Köln hem een nieuw contract wil laten tekenen. Bornauw zou er zelfs aanvoerder kunnen worden.



Bij Real Madrid willen ze dan weer af van Gareth Bale, maar de Welshman ligt zelf dwars. Hij heeft er geen probleem mee om zijn nog twee jaar lopende contract uit te dienen. Dat stelt Real voor het blok, want Bale wil voor een transfer ook niet inleveren en andere clubs staan niet meteen te springen voor hem. Tenzij een Chinese of Amerikaanse club nog veel geld op tafel zou leggen, lijkt Bale dus in Madrid te blijven.

Na zeven jaar zal Edinson Cavani vertrekken bij PSG, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De Uruguayaan stond in januari al dicht bij een transfer naar Atletico Madrid, maar nu duikt nog een andere, verrassende optie op. Ook Boca Juniors zouden hun zinnen gezet hebben op Cavani. Aangezien hij transfervrij is, zou de spits betaalbaar zijn voor de Argentijnen.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Moet Mertens ingaan op een aanbod van Atletico?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

53
53
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

199
199
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

70
70
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

77
77
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

176
176
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

186
186
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

147
147
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

372
372
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

80
80
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

77
77
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

643
643
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

248
248
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

925
925
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws