TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk verdiende de voorbije jaren al vele miljoenen met de verkoop van zijn sterkhouders en ook komende zomer kan het weer een lucratieve transfer doen. Er blijft heel wat interesse voor Joakim Maehle en Southampton zou 8,1 miljoen euro willen neertellen voor de rechtsachter. Ook West Ham, Fiorentina, Napoli en Bologna zouden hem op hun lijstje hebben staan.



Bij Anderlecht werd Hendrik Van Crombrugge de voorbije maanden aan een transfer gelinkt na een sterk seizoen. Eén van de potentiële nieuw clubs was Schalke 04, maar de interesse van de Duitsers wordt nu in hun thuisland als 'onrealistisch' bestempeld. Met Schubert, Fährmann en Langer hebben ze al drie keepers, terwijl Tim Krul en Zack Steffen de eerste kandidaten zouden zijn om de naar Bayern vertrekkende Nübel te vervangen.

Mocht Van Crombrugge toch vertrekken, komt Loris Karius in beeld als vervanger. Besiktas liet al weten dat het de aankoopoptie op de Duitse doelman niet zal lichten, waardoor hij in principe terugkeert naar Liverpool. Daar moet hij vertrekken, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Sporting Lissabon en West Ham als het hem wil overnemen.



Nog bij Anderlecht zal er in de zomer beslist moeten worden over een aantal huurlingen, waaronder James Lawrence. De verdediger speelde een goed seizoen bij St. Pauli, tot hij geblesseerd uitviel. Hij geeft nu aan dat er over zijn toekomst nog niet gesproken is, ondanks dat hij voor zijn blessure terugkeerde bij Anderlecht.

BUITENLAND

FC Barcelona laat in de zomer mogelijk enkele grote namen vertrekken. Zo leek Ousmane Dembélé de voorbije maanden op weg naar de exit, nadat de Franse winger onder meer door blessures nooit de verwachtingen in Camp Nou helemaal kon inlossen. Maar de Fransman zou nu volgend seizoen alsnog een nieuwe kans krijgen en dus niet moeten vertrekken.



Er kan nog een verrassende wending komen in de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel leek op het punt te staan om zijn contract bij Napoli te verlengen, maar onder meer door het coronavirus bleef de bevestiging daarvan uit. En nu duikt er nog een club op die Mertens alsnog wil wegkapen. Atletico Madrid zou de komst van Mertens nog niet opgegeven hebben.

Sebastiaan Bornauw maakt indruk in zijn eerste seizoen in de Bundesliga en dat zorgt ervoor dat de jonge verdediger gegeerd is. Een aantal Duitse topclubs zouden de belofteninternational op de radar hebben staan, terwijl FC Köln hem een nieuw contract wil laten tekenen. Bornauw zou er zelfs aanvoerder kunnen worden.



Bij Real Madrid willen ze dan weer af van Gareth Bale, maar de Welshman ligt zelf dwars. Hij heeft er geen probleem mee om zijn nog twee jaar lopende contract uit te dienen. Dat stelt Real voor het blok, want Bale wil voor een transfer ook niet inleveren en andere clubs staan niet meteen te springen voor hem. Tenzij een Chinese of Amerikaanse club nog veel geld op tafel zou leggen, lijkt Bale dus in Madrid te blijven.

Na zeven jaar zal Edinson Cavani vertrekken bij PSG, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De Uruguayaan stond in januari al dicht bij een transfer naar Atletico Madrid, maar nu duikt nog een andere, verrassende optie op. Ook Boca Juniors zouden hun zinnen gezet hebben op Cavani. Aangezien hij transfervrij is, zou de spits betaalbaar zijn voor de Argentijnen.

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Moet Mertens ingaan op een aanbod van Atletico?

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

33
33
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

12
12
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

31
31
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

160
160
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

226
226
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

41
41
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

132
132
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

110
110
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

69
69
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

260
260
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

45
45
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

219
219
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

286
286
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

274
274
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

653
653
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

521
521
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

230
230

Meer sportnieuws