TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk verdiende de voorbije jaren al vele miljoenen met de verkoop van zijn sterkhouders en ook komende zomer kan het weer een lucratieve transfer doen. Er blijft heel wat interesse voor Joakim Maehle en Southampton zou 8,1 miljoen euro willen neertellen voor de rechtsachter. Ook West Ham, Fiorentina, Napoli en Bologna zouden hem op hun lijstje hebben staan.



Bij Anderlecht werd Hendrik Van Crombrugge de voorbije maanden aan een transfer gelinkt na een sterk seizoen. Eén van de potentiële nieuw clubs was Schalke 04, maar de interesse van de Duitsers wordt nu in hun thuisland als 'onrealistisch' bestempeld. Met Schubert, Fährmann en Langer hebben ze al drie keepers, terwijl Tim Krul en Zack Steffen de eerste kandidaten zouden zijn om de naar Bayern vertrekkende Nübel te vervangen.

Mocht Van Crombrugge toch vertrekken, komt Loris Karius in beeld als vervanger. Besiktas liet al weten dat het de aankoopoptie op de Duitse doelman niet zal lichten, waardoor hij in principe terugkeert naar Liverpool. Daar moet hij vertrekken, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Sporting Lissabon en West Ham als het hem wil overnemen.



Nog bij Anderlecht zal er in de zomer beslist moeten worden over een aantal huurlingen, waaronder James Lawrence. De verdediger speelde een goed seizoen bij St. Pauli, tot hij geblesseerd uitviel. Hij geeft nu aan dat er over zijn toekomst nog niet gesproken is, ondanks dat hij voor zijn blessure terugkeerde bij Anderlecht.

BUITENLAND

FC Barcelona laat in de zomer mogelijk enkele grote namen vertrekken. Zo leek Ousmane Dembélé de voorbije maanden op weg naar de exit, nadat de Franse winger onder meer door blessures nooit de verwachtingen in Camp Nou helemaal kon inlossen. Maar de Fransman zou nu volgend seizoen alsnog een nieuwe kans krijgen en dus niet moeten vertrekken.



Er kan nog een verrassende wending komen in de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel leek op het punt te staan om zijn contract bij Napoli te verlengen, maar onder meer door het coronavirus bleef de bevestiging daarvan uit. En nu duikt er nog een club op die Mertens alsnog wil wegkapen. Atletico Madrid zou de komst van Mertens nog niet opgegeven hebben.

Sebastiaan Bornauw maakt indruk in zijn eerste seizoen in de Bundesliga en dat zorgt ervoor dat de jonge verdediger gegeerd is. Een aantal Duitse topclubs zouden de belofteninternational op de radar hebben staan, terwijl FC Köln hem een nieuw contract wil laten tekenen. Bornauw zou er zelfs aanvoerder kunnen worden.



Bij Real Madrid willen ze dan weer af van Gareth Bale, maar de Welshman ligt zelf dwars. Hij heeft er geen probleem mee om zijn nog twee jaar lopende contract uit te dienen. Dat stelt Real voor het blok, want Bale wil voor een transfer ook niet inleveren en andere clubs staan niet meteen te springen voor hem. Tenzij een Chinese of Amerikaanse club nog veel geld op tafel zou leggen, lijkt Bale dus in Madrid te blijven.

Na zeven jaar zal Edinson Cavani vertrekken bij PSG, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De Uruguayaan stond in januari al dicht bij een transfer naar Atletico Madrid, maar nu duikt nog een andere, verrassende optie op. Ook Boca Juniors zouden hun zinnen gezet hebben op Cavani. Aangezien hij transfervrij is, zou de spits betaalbaar zijn voor de Argentijnen.

LEES OOK: Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

Moet Mertens ingaan op een aanbod van Atletico?

Meest recent

'Bommetje Anderlecht: ex-coach Club óf oud-topspits nieuwe T1'

RSC Anderlecht hoopt eind deze week zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. De shortlist is ...

126
126
Hubert reageert: finale liefst tegen Anderlecht of Antwerp?

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

43
43
Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

36
36
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

258
258
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

50
50
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

170
170
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

213
213
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

449
449
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

113
113
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

21
21
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

151
151
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

476
476
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

45
45
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

99
99
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

117
117
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1224
1224
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

78
78
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

54
54
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

70
70
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

181
181
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

333
333
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

64
64
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

268
268
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

279
279

Meer sportnieuws