TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenbod voor Genk, toch transfer voor Mertens?'

Door het coronavirus worden er momenteel geen voetbalwedstrijden afgewerkt, dat nog minstens tot begin april en allicht zelfs langer. Daardoor zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

KRC Genk verdiende de voorbije jaren al vele miljoenen met de verkoop van zijn sterkhouders en ook komende zomer kan het weer een lucratieve transfer doen. Er blijft heel wat interesse voor Joakim Maehle en Southampton zou 8,1 miljoen euro willen neertellen voor de rechtsachter. Ook West Ham, Fiorentina, Napoli en Bologna zouden hem op hun lijstje hebben staan.



Bij Anderlecht werd Hendrik Van Crombrugge de voorbije maanden aan een transfer gelinkt na een sterk seizoen. Eén van de potentiële nieuw clubs was Schalke 04, maar de interesse van de Duitsers wordt nu in hun thuisland als 'onrealistisch' bestempeld. Met Schubert, Fährmann en Langer hebben ze al drie keepers, terwijl Tim Krul en Zack Steffen de eerste kandidaten zouden zijn om de naar Bayern vertrekkende Nübel te vervangen.

Mocht Van Crombrugge toch vertrekken, komt Loris Karius in beeld als vervanger. Besiktas liet al weten dat het de aankoopoptie op de Duitse doelman niet zal lichten, waardoor hij in principe terugkeert naar Liverpool. Daar moet hij vertrekken, maar Anderlecht krijgt wel concurrentie van Sporting Lissabon en West Ham als het hem wil overnemen.



Nog bij Anderlecht zal er in de zomer beslist moeten worden over een aantal huurlingen, waaronder James Lawrence. De verdediger speelde een goed seizoen bij St. Pauli, tot hij geblesseerd uitviel. Hij geeft nu aan dat er over zijn toekomst nog niet gesproken is, ondanks dat hij voor zijn blessure terugkeerde bij Anderlecht.

BUITENLAND

FC Barcelona laat in de zomer mogelijk enkele grote namen vertrekken. Zo leek Ousmane Dembélé de voorbije maanden op weg naar de exit, nadat de Franse winger onder meer door blessures nooit de verwachtingen in Camp Nou helemaal kon inlossen. Maar de Fransman zou nu volgend seizoen alsnog een nieuwe kans krijgen en dus niet moeten vertrekken.



Er kan nog een verrassende wending komen in de toekomst van Dries Mertens. De Rode Duivel leek op het punt te staan om zijn contract bij Napoli te verlengen, maar onder meer door het coronavirus bleef de bevestiging daarvan uit. En nu duikt er nog een club op die Mertens alsnog wil wegkapen. Atletico Madrid zou de komst van Mertens nog niet opgegeven hebben.

Sebastiaan Bornauw maakt indruk in zijn eerste seizoen in de Bundesliga en dat zorgt ervoor dat de jonge verdediger gegeerd is. Een aantal Duitse topclubs zouden de belofteninternational op de radar hebben staan, terwijl FC Köln hem een nieuw contract wil laten tekenen. Bornauw zou er zelfs aanvoerder kunnen worden.



Bij Real Madrid willen ze dan weer af van Gareth Bale, maar de Welshman ligt zelf dwars. Hij heeft er geen probleem mee om zijn nog twee jaar lopende contract uit te dienen. Dat stelt Real voor het blok, want Bale wil voor een transfer ook niet inleveren en andere clubs staan niet meteen te springen voor hem. Tenzij een Chinese of Amerikaanse club nog veel geld op tafel zou leggen, lijkt Bale dus in Madrid te blijven.

Na zeven jaar zal Edinson Cavani vertrekken bij PSG, waar zijn aflopende contract niet verlengd zal worden. De Uruguayaan stond in januari al dicht bij een transfer naar Atletico Madrid, maar nu duikt nog een andere, verrassende optie op. Ook Boca Juniors zouden hun zinnen gezet hebben op Cavani. Aangezien hij transfervrij is, zou de spits betaalbaar zijn voor de Argentijnen.

LEES OOK: Hayen hakt knopen door: wissel van de wacht in Genk

Moet Mertens ingaan op een aanbod van Atletico?

Meest recent

Hayen hakt knopen door: wissel van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een opdracht die zaterdag ...

0
0
'Renard op dreef: trio out, keeper in bij Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

36
36
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

213
213
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

336
336
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

78
78
Nieuwe Chelsea-coach spreekt duidelijk over Lavia

Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca de laan uit te sturen en Liam Rosenior bij Strasbourg weg te ...

94
94
‘Oplossing Vazquez dringt aan: twee opties op tafel’

RSC Anderlecht zoekt naarstig naar een oplossing voor Luis Vazquez. De Argentijnse aanvaller kan ...

261
261
Man City haalt lijstje boven: Kompany opvolger van Pep?

Manchester City is onder Pep Guardiola uitgegroeid tot een Europese grootmacht. De Spanjaard heeft ...

111
111
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

47
47
Groen licht: Patro Eisden pakt uit met Radja Nainggolan

De kogel is door de kerk, Radja Nainggolan verhuist deze wintermercato naar Patro Eisden, dat liet ...

183
183
‘Stroeykens deze winter nog weg: drie clubs strijden’

Mario Stroeykens werd al verschillende keren in verband gebracht met een vertrek bij RSC Anderlecht, ...

204
204
Van der Heyden vloekt en briest: “Dat zei de ref…”

De bekerclash tussen RSC Anderlecht en KAA Gent zindert nog na. De Buffalo’s vinden dat ...

370
370
Terug naar Anderlecht? Goto zaait grote twijfel

Bij Anderlecht willen ze deze winter nog een nieuwe spits binnenhalen, want de voorbije maanden ...

371
371
'Nieuwe Onyedika-update: Club houdt been stijf'

Bij Club Brugge was het in de laatste wedstrijden puzzelen op het middenveld. Ze moesten het immers ...

248
248
'Anderlecht baalt en krijgt koekje van eigen deeg'

Anderlecht was deze winter al actief op de transfermarkt, want met Omar Sarr haalde het nog maar ...

182
182
Volgende vertrekker bij Westerlo, Gent dreigt mis te grijpen

De wintermercato is nog een tweetal weken open en dus wordt er alsmaar meer werk gemaakt van ...

72
72
'Man City pakt zwaar uit: hele Europese top afgetroefd'

Manchester City heeft deze winter al stevig uitgepakt met de komst van Antoine Semenyo, die voor ...

70
70
'Anderlecht gaat hard: dubbel transferplan op tafel'

Bij Anderlecht lijkt de wintermercato eindelijk helemaal op gang te komen. Het heeft er alle schijn ...

639
639
TRANSFERUURTJE: 'City meldt zich bij Club, eerste eis Klopp bij Real'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

222
222
Max Dean foetert na Anderlecht: VAR afgemaakt

KAA Gent voelt zich bestolen na de bekerclash tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit trok uiteindelijk aan ...

326
326
‘Anderlecht versnelt op wintermercato: verrassing op komst'

RSC Anderlecht is aan het versnellen op de wintermercato. Paars-Wit is naarstig op zoek naar een ...

264
264
Emotioneel nieuws rond Jan Boskamp raakt veel fans diep

Jan Boskamp is al decennialang een vaste waarde in het Nederlandse en Belgische voetbalwereldje. De ...

392
392
STVV heeft nieuw Japans groeibriljant definitief binnen

Sint-Truiden VV blijft de Japanse toer opgaan. De Kanaries stelden op de officiële kanalen de ...

48
48
KRC Genk pakt ferm uit en troeft AC Milan af

KRC Genk heeft op de officiële kanalen uitgepakt met een contractverlenging dat kan tellen. De ...

306
306
Kassa Cercle: 60 miljoen euro én straffe herinvestering

Cercle Brugge kan de afgelopen jaren straffe transfercijfers voorleggen. Het Laatste Nieuws zocht ...

328
328

Meer sportnieuws