Pro League verdeeld: "Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?"

413 stemmen
Pro League verdeeld:

Woensdag houdt de Pro League een nieuwe conference call om het verdere verloop van het seizoen te bespreken, maar verregaande beslissingen worden dan niet verwacht. Daarvoor blijft men te afhankelijk van de regeringsmaatregelen. Bovendien zou er onder de clubs verdeeldheid heersen.


Volgens L'Avenir zien de kleinere ploegen immers het nut er niet van in om dit seizoen nog opnieuw in actie te schieten gezien de corona-situatie. "We moeten realistisch zijn. Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?", vraagt één van die clubleiders zich af. Er spelen echter nog bepaalde motieven een rol. De meeste ploegen zouden in Play-Off II aantreden en die is sportief/financieel sowieso niet al te aantrekkelijk. Bovendien zou een vervroegd einde van het seizoen ideaal zijn om spelers eventueel in technische werkloosheid te zetten.

Zelfs de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B zijn volgens bepaalde ploegen geen must, het idee om volgend seizoen met 18 ploegen in 1A aan te treden zou alvast op tafel liggen. Bij de topclubs zijn de meningen dan weer verdeeld. Een aantal wil immers wél nog spelen, zeker met oog op de Europese tickets. Bij L'Avenir vindt men zelfs dat dit veel begint weg te hebben van een machtsspel.

Over één ding zijn de partijen het wel over eens: de volksgezondheid primeert, een beslissing hangt dus af van de maatregelen die door de regering worden genomen. En omdat daar nog geen duidelijkheid over heerst, zal er woensdag wellicht géén definitieve beslissing genomen worden.

LEES OOK: De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?

Meest recent

Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

0
0
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

54
54
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

15
15
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

104
104
Geweldig beeld: Nederlands koningspaar uit de bol in kleedkamer

Dit weekend waren opnieuw heel wat bekende gezichten te zien op de tribunes tijdens het WK. Zaterdag ...

22
22
De Condé vol aan de bak: transfervuurwerk bij KRC Genk

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League volop bezig met het ...

294
294
'Tzolis krijgt meteen serieuze domper te horen bij Arsenal'

Dat Christos Tzolis deze zomer een toptransfer zal versieren, lijkt stilaan een uitgemaakte zaak. De ...

360
360
Vervanger Jérémy Doku gezocht: "Híj́ heeft licht voordeel"

De Rode Duivels zullen zondagavond Iran moeten bekampen met een flinke aderlating. Zo ontbreekt ...

110
110
Oranje-gekte barst los: "Beste Nederlands elftal in jaren"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

72
72
Gouden tip Garcia: "Zo iemand heb je nodig tegen Iran"

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

342
342
Vanaken eindelijk aan aftrap? Boskamp geeft antwoord

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran op het wereldkampioenschap 2026. Het wordt ...

346
346
Duivels vrezen: loodzware tegenstander in tweede ronde?

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

363
363
'City op zucht van trainer: 10 miljoen voor opvolger Pep'

Manchester City nam na het Premier League-seizoen officieel afscheid van succestrainer Pep ...

127
127
Garcia krijgt draai om de oren: "Trekt nergens op"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

149
149
TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

646
646
Meunier vreest erg opvallend probleem tegen Iran

De spanning begint te stijgen in Groep G. Vanavond staat de tweede groepsmatch op het programma. De ...

79
79
Doku-discussie bereikt kookpunt: zware kritiek ontploft

Jérémy Doku is afwezig tegen Iran door luchtwegenproblemen, maar op de achtergrond ...

144
144
'Mysterie Lukaku': gigantische transferwending nakend

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli en speelde er amper of niets. De aanvaller ...

274
274
Iran krijgt vlak voor België onverwacht nieuws van VS

Iran is vanavond de tegenstander van de Rode Duivels op het WK. In Los Angeles werkt België de ...

309
309
Duivelse basiself houdt gemoederen bezig: drie verrassingen

Vanavond om 21u staan de Rode Duivels tegenover Iran. Na het 1-1 gelijkspel moet er absoluut ...

295
295
Meunier slaat hard terug op kritiek: “Als een gek”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK. Tegen ...

90
90
Zorgt Garcia voor grote Lukaku-verrassing?

België heeft nood aan Romelu Lukaku in de spits, dat bleek duidelijk nog maar eens tegen ...

63
63
Rigaux krijgt ook volle laag over Vanhoutte-deal

De Nederlandse pers is anders dan de Belgische, dat mag Dévy Rigaux ook aan den lijve ...

310
310
"Groot vraagteken voor mij": Nilis twijfelt over Rode Duivel

Luc Nilis was een van de sierlijkste aanvallers die België ooit heeft gehad. De voormalige Rode ...

126
126
Vervanger Doku: Garcia kan uit vijf opties kiezen

Jérémy Doku ontbreekt tegen Iran. Dat is bijzonder jammer, maar ook geen drama. Tegen ...

301
301

Meer sportnieuws