Pro League verdeeld: "Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?"

door
Pro League verdeeld:

Woensdag houdt de Pro League een nieuwe conference call om het verdere verloop van het seizoen te bespreken, maar verregaande beslissingen worden dan niet verwacht. Daarvoor blijft men te afhankelijk van de regeringsmaatregelen. Bovendien zou er onder de clubs verdeeldheid heersen.


Volgens L'Avenir zien de kleinere ploegen immers het nut er niet van in om dit seizoen nog opnieuw in actie te schieten gezien de corona-situatie. "We moeten realistisch zijn. Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?", vraagt één van die clubleiders zich af. Er spelen echter nog bepaalde motieven een rol. De meeste ploegen zouden in Play-Off II aantreden en die is sportief/financieel sowieso niet al te aantrekkelijk. Bovendien zou een vervroegd einde van het seizoen ideaal zijn om spelers eventueel in technische werkloosheid te zetten.

Zelfs de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B zijn volgens bepaalde ploegen geen must, het idee om volgend seizoen met 18 ploegen in 1A aan te treden zou alvast op tafel liggen. Bij de topclubs zijn de meningen dan weer verdeeld. Een aantal wil immers wél nog spelen, zeker met oog op de Europese tickets. Bij L'Avenir vindt men zelfs dat dit veel begint weg te hebben van een machtsspel.

Over één ding zijn de partijen het wel over eens: de volksgezondheid primeert, een beslissing hangt dus af van de maatregelen die door de regering worden genomen. En omdat daar nog geen duidelijkheid over heerst, zal er woensdag wellicht géén definitieve beslissing genomen worden.

LEES OOK: Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

Heeft het nog zin om dit seizoen te spelen?

Meest recent

Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

177
177
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

14
14
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

73
73
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

40
40
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

26
26
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

122
122
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

26
26
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

174
174
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

148
148
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

24
24
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

295
295
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

106
106
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

50
50
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

85
85
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

55
55
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

264
264
"Rot op!" - Genk-sterkhouder valt keihard door de mand

KRC Genk heeft zijn sterke reeks van de laatste weken zondagmiddag op abrupte wijze tot een einde ...

368
368
'Kompany in zijn nopjes: herkansing Bayern voor toptransfer'

Bayern München speelde zaterdag tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist uiteindelijk toch ...

80
80
Sleutelmatch Anderlecht: 'Taravel grijpt in met basiself'

Na de zwakke resultaten van de voorbije weken, is de deelname van RSC Anderlecht aan de Champions' ...

495
495
PO I-koorts daalt in Genk: Standard opent gehaktmolen

De strijd om PO1 wordt week na week een rollercoaster die verschillende zijsporen heeft. Deze keer ...

141
141
Transferflop dreigt bij Club: miljoenenaankoop 'spoorloos'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer de nodige miljoenen in het aanwerven van versterking. Het ...

659
659
AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

247
247
Vandenbroeck bekent kleur: de sterkste tegenstanders in JPL

Zulte Waregem wil zondagavond de drie punten thuis houden tegen RSC Anderlecht. Opnieuw een mooie ...

188
188
Club verovert Europa: "Als ze zo in competitie spelen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

667
667
Absolute rotavond Courtois: Spaanse media vellen verdict

In de Spaanse Primera Division krijgt FC Barcelona zondagnamiddag een uitgelezen kans om de ...

91
91

Meer sportnieuws