'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

door
'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

Vorige week besliste de Pro League dat er al zeker niet meer zal worden gevoetbald tot 1 mei. Echter lijkt ook dat plan alweer een aanpassing te kennen. Het is momenteel zelfs heel onduidelijk of er überhaupt nog zal worden gespeeld.

Want zo luidde het namelijk bij Het Nieuwsblad dat er dit seizoen geen Play-Offs zullen komen. Dat uiteraard om het coronavirus in te dijken, maar er zou sowieso ook een gebrek aan tijd zijn mocht de competitie al kunnen worden hervat. De slotspeeldag van de reguliere competitie én de promotiefinale afwerken is nu de prioriteit, maar zelfs dat is twijfelachtig of die kunnen plaatsvinden.

Afwachten wat de beslissing zal zijn van de Pro League, maar lang lijken we daar niet op te zullen moeten wachten. Guillaume Maebe van HNBL laat via Twitter namelijk weten dat de Pro League woensdag hierover namelijk onderhoud zal hebben, en dan vermoedelijk ook met een beslissing zullen komen. Duidelijk lijkt dus alvast dat er dit seizoen géén Play-Offs zullen zijn.

Er zouden daardoor twee mogelijke uitkomsten zijn van de competitie: Laatste speeldag en promotiefinale afwerken (zonder publiek) en die eindstand gebruiken, of geen wedstrijden meer spelen. In dat laatste geval gaan we dan vermoedelijk naar een competitie met 18 clubs. Waasland Beveren is dan namelijk niet officieel gedegradeerd, en OH Leuven en Beerschot zouden allebei de promotie kunnen maken. Of Club dan zal worden uitgeroepen tot landskampioen, is echter een groter vraagteken.

LEES OOK: Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Wat als ze voor de tweede optie kiezen?

Meest recent

Na eerste pandoering: Monaco-CEO oordeelt over Pocognoli

Sébastien Pocognoli verbaasde iedereen door tijdens de vorige interlandbreak in oktober de ...

3
3
Club Brugge in diepe rouw na overlijden oudgediende

Club Brugge kreeg de voorbije dagen enkele tegenvallers te verwerken. Het slikte vorig weekend een ...

0
0
Pittig programma Antwerp: Goots ziet onverwacht voordeel

Antwerp slaakte afgelopen weekend een grote zucht van opluchting, want het kon eindelijk nog eens ...

20
20
'Bondsparket lacht niet met slag: zware schorsing wacht'

De veertiende speeldag van de Jupiler Pro League bracht vorig weekend enkele opmerkelijke momenten. ...

25
25
Club Brugge na mokerslag de transfermarkt op?

Club Brugge trekt toch de interlandbreak in met de nodige twijfels. Het ging vorig weekend met 1-0 ...

167
167
Ronaldo bevestigt: "Het wordt zeker mijn laatste"

Er vond de voorbije jaren al een wissel van de wacht plaats in de voetbalwereld. Het tijdperk waarin ...

56
56
Yamal zet Spanje op stelten: Barcelona schakelt Belg in

Vorige week woensdag stuntte Club Brugge met een gelijkspel tegen FC Barcelona, waar Lamine Yamal ...

86
86
Van Looy laat kijkers in shock achter: Groot geheim onthuld

Erik Van Looy mag dan vooral bekendstaan als quizmaster van De Slimste Mens ter Wereld, de ...

153
153
TRANSERUURTJE: 'Jackpot voor RSCA, opvolger Hayen bekend?'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

286
286
Uppercut voor Club Brugge: sterkhouder out tot nieuwjaar

Na een glansloze prestatie ging Club Brugge zondag de boot in tegen RSC Anderlecht. Alsof de ...

171
171
Revolutie bij Rode Duivels: Club Brugge klopt Anderlecht

Club Brugge moest zondag voor het eerst sinds lang nog eens haar meerdere erkennen in RSC ...

189
189
Tranen bij Club-fans: Mechele deelt pakkende bekentenis

Hij is geen man van grote woorden of show, maar van daden. Van tackles, duels en trouwe dienst. ...

577
577
'Masterplan van Coucke: comeback grote naam bij RSCA?'

De hemel klaart op boven het Lotto Park na de deugddoende zege tegen Club Brugge. Bovendien werd er ...

387
387
Club Brugge baalt: peperdure miscast valt door de mand

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. Op het veld van de aartsrivaal ...

306
306
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

348
348
'Wit konijn Garcia: daverende verrassing in WK-selectie'

Behoudens een monumentale inzinking tegen Kazachstan en Liechtenstein, verzekeren de Rode Duivels ...

424
424
Blessuregolf bij Club Brugge: één speler profiteert

Club Brugge staat na de interland-break opnieuw voor een loodzwaar wedstrijdschema tot aan de ...

247
247
Ophef bij Duivels: Waalse analist maakt brandhout van Courtois

De Rode Duivels zullen eind deze week gehavend naar Kazachstan afreizen voor hun WK-kwaliciatieduel. ...

543
543
Play-Offs tóch behouden? Anderlecht-CEO doet markante uitspraak

De Jupiler Pro League is bezig aan zijn laatste seizoen met een Play-Offs-format. Tenminste toch als ...

487
487
‘Club in rep en roer: transferbom barst vlak voor de winter’

Er staat iets te gebeuren op Jan Breydel: een bliksemsnelle flankspeler zet de winter op stelten. ...

354
354
'Liverpool zet mercato wéér in vuur: deal van 100 miljoen'

Ondanks het behalen van de Engelse titel, pakte Liverpool FC afgelopen zomer uit met een ...

142
142
Anderlecht of Club? Vanhaezebrouck doet straffe titeluitspraak

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

558
558
Machtswissel Club Brugge: JPL-coach als opvolger Hayen?

Nicky Hayen legde tot dusver een puik parcours af als hoofdcoach van Club Brugge. Desondanks wordt ...

932
932
'Anderlecht staat perplex: bliksemtransfer Nathan De Cat'

RSC Anderlecht wist afgelopen zondag eindelijk nog eens op eigen veld te winnen van Club Brugge. ...

973
973
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

141
141

Meer sportnieuws