'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

door
'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

Vorige week besliste de Pro League dat er al zeker niet meer zal worden gevoetbald tot 1 mei. Echter lijkt ook dat plan alweer een aanpassing te kennen. Het is momenteel zelfs heel onduidelijk of er überhaupt nog zal worden gespeeld.

Want zo luidde het namelijk bij Het Nieuwsblad dat er dit seizoen geen Play-Offs zullen komen. Dat uiteraard om het coronavirus in te dijken, maar er zou sowieso ook een gebrek aan tijd zijn mocht de competitie al kunnen worden hervat. De slotspeeldag van de reguliere competitie én de promotiefinale afwerken is nu de prioriteit, maar zelfs dat is twijfelachtig of die kunnen plaatsvinden.

Afwachten wat de beslissing zal zijn van de Pro League, maar lang lijken we daar niet op te zullen moeten wachten. Guillaume Maebe van HNBL laat via Twitter namelijk weten dat de Pro League woensdag hierover namelijk onderhoud zal hebben, en dan vermoedelijk ook met een beslissing zullen komen. Duidelijk lijkt dus alvast dat er dit seizoen géén Play-Offs zullen zijn.

Er zouden daardoor twee mogelijke uitkomsten zijn van de competitie: Laatste speeldag en promotiefinale afwerken (zonder publiek) en die eindstand gebruiken, of geen wedstrijden meer spelen. In dat laatste geval gaan we dan vermoedelijk naar een competitie met 18 clubs. Waasland Beveren is dan namelijk niet officieel gedegradeerd, en OH Leuven en Beerschot zouden allebei de promotie kunnen maken. Of Club dan zal worden uitgeroepen tot landskampioen, is echter een groter vraagteken.

LEES OOK: Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat als ze voor de tweede optie kiezen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

92
92
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

69
69
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

502
502
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

82
82
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

141
141
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

264
264
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

60
60
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

567
567
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

366
366
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

452
452
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

496
496
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

258
258
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1235
1235
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

360
360
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

377
377
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

144
144
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

320
320
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

195
195
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

82
82
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

88
88
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

850
850
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

531
531
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

127
127
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

582
582

Meer sportnieuws