'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

1307 stemmen
'Pro League neemt woensdag beslissing over competitie: twéé opties'

Vorige week besliste de Pro League dat er al zeker niet meer zal worden gevoetbald tot 1 mei. Echter lijkt ook dat plan alweer een aanpassing te kennen. Het is momenteel zelfs heel onduidelijk of er überhaupt nog zal worden gespeeld.

Want zo luidde het namelijk bij Het Nieuwsblad dat er dit seizoen geen Play-Offs zullen komen. Dat uiteraard om het coronavirus in te dijken, maar er zou sowieso ook een gebrek aan tijd zijn mocht de competitie al kunnen worden hervat. De slotspeeldag van de reguliere competitie én de promotiefinale afwerken is nu de prioriteit, maar zelfs dat is twijfelachtig of die kunnen plaatsvinden.

Afwachten wat de beslissing zal zijn van de Pro League, maar lang lijken we daar niet op te zullen moeten wachten. Guillaume Maebe van HNBL laat via Twitter namelijk weten dat de Pro League woensdag hierover namelijk onderhoud zal hebben, en dan vermoedelijk ook met een beslissing zullen komen. Duidelijk lijkt dus alvast dat er dit seizoen géén Play-Offs zullen zijn.

Er zouden daardoor twee mogelijke uitkomsten zijn van de competitie: Laatste speeldag en promotiefinale afwerken (zonder publiek) en die eindstand gebruiken, of geen wedstrijden meer spelen. In dat laatste geval gaan we dan vermoedelijk naar een competitie met 18 clubs. Waasland Beveren is dan namelijk niet officieel gedegradeerd, en OH Leuven en Beerschot zouden allebei de promotie kunnen maken. Of Club dan zal worden uitgeroepen tot landskampioen, is echter een groter vraagteken.

LEES OOK: DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

Wat als ze voor de tweede optie kiezen?

Meest recent

WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

90
90
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

279
279
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2613
2613
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

37
37
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

45
45
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

119
119
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

45
45
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

134
134
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

46
46
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

17
17
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

154
154
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

165
165
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

158
158
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

95
95
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

32
32
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

110
110
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

114
114
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

111
111
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

118
118
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

236
236
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

47
47
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

172
172
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

359
359
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

408
408
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

389
389

Meer sportnieuws