'Anderlecht moet ingrijpen om 'financieel drama' te voorkomen'

271 stemmen
'Anderlecht moet ingrijpen om 'financieel drama' te voorkomen'

De financiële gevolgen van de coronacrisis sparen ook RSC Anderlecht niet, dat werd in de afgelopen dagen pijnlijk duidelijk. Zo werd aan de spelers gevraagd om één maandloon in te leveren, terwijl het bestuur nog slechts gedeeltelijk vergoed worden. De meeste werknemers werden dan weer in technische werkloosheid geplaatst.


En onder het mom van 'coronacrisis' werd zaterdag bovendien afscheid genomen van assistent-coach Pär Zetterberg. Al lagen vooral andere redenen aan de basis van het ontslag van het clubboegbeeld, zijn meerwaarde stond volgens het nieuwe bestuur niet conform zijn hoge salaris. Overigens is hij niet het enige 'slachtoffer' van de nieuwe RSCA-top, ook de scoutingscel zou flink ontmanteld worden. En daar blijft het volgens La Dernière Heure niet bij.

Bij de Waalse krant vreest men dat een 'nieuwe golf van C4's' onvermijdelijk wordt. De nieuwe clubleiding zou immers oordelen dat de lonen te hoog liggen en de diensten te overbevolkt zijn in vergelijking met andere topploegen. Al mag dat nieuwe CEO Karel Van Eetvelt ook niet kwalijk genomen worden. Hij kreeg namelijk de opdracht om de schuldenberg aan te pakken en het bedrijf opnieuw rendabel te krijgen, besparingen zijn daarbij nu eenmaal onvermijdelijk.

UPDATE 08u38
Ook bij Het Laatste Nieuws bevestigt men dat er naar alle waarschijnlijkheid nog een aantal ontslagen zullen volgen. Er zou dan ook ongerustheid heersen bij een deel van het personeel. Maar volgens Van Eetvelt en zijn extern adviseur Wouter Vandenhaute is dit onvermijdelijk. De twee zouden volgens HLN daarmee een 'financieel drama' willen voorkomen. Afwachten dus hoe de saneringsoperatie zich verder zal ontwikkelen.

LEES OOK: Overname Antwerp: ultieme ontknoping eindelijk in zicht

Heeft u vertrouwen in het nieuwe bestuur?

Meest recent

Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

0
0
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

3
3
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

28
28
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

22
22
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

30
30
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

126
126
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

304
304
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

266
266
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

80
80
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

542
542
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

63
63
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

381
381
Anderlecht hakt knoop door: twee spelers keren terug

RSC Anderlecht speelt volgende week donderdag tegen Hammarby. Als er één ding ...

697
697
Toptransfers Tielemans en Trossard: Defour geeft mening

Leandro Trossard en Youri Tielemans hebben hun goed WK meteen verzilverd met een transfer. Tielemans ...

253
253
Opvallende reünie na blitzvertrek: De Condé en Thorup spreken

KRC Genk moest deze zomer plots op zoek naar een nieuwe trainer, nadat Nicky Hayen weggekaapt werdt ...

151
151
'Vrancken mag volgende 1B-sensatie bij Hearts verwelkomen'

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

78
78
'Anderlecht laat talent naar reeksgenoot vertrekken'

Bij Anderlecht ligt er nog heel wat transferwerk op de planken. Sportief directeur Antoine Sibierski ...

165
165
'Exit Bounida bij Ajax wordt concreet'

Bij Ajax staat er deze zomer heel wat op til, want na een tegenvallend jaar willen ze het over een ...

150
150
'Club Brugge gaat loodzware transferstrijd aan'

Het leeft langer geduurd dan gebruikelijk, maar tijdens de eindfase van het WK is Club Brugge ...

590
590
'Clement wil bij Cercle Brugge komen shoppen'

Sinds november is Philippe Clement aan de slag in Engeland, waar hij trainer werd bij Norwich City. ...

116
116
Genk en STVV stellen hun nieuwe shirts voor

Binnen een drietal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League alweer van start. De ...

81
81
Garcia vol in de wind: onthulling over Courtois en Tielemans

De Rode Duivels genieten na het WK van hun vakantie, terwijl bij de voetbalbond er ongetwijfeld druk ...

1165
1165
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft nieuwe coach, droomtransfer Tielemans'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

158
158
Club Brugge profiteert optimaal van relatie: toptransfers

Club Brugge gaat deze zomermercato de Zwitserse toer op. Na Yann Sommer werd ook Andrej Vasovic ...

556
556
‘Toekomst Courtois bekend, Real hakt knopen door’

Thibaut Courtois is al jarenlang de nummer 1 van Real Madrid. De Belgische goalie wordt gezien als ...

337
337

Meer sportnieuws