'Anderlecht moet ingrijpen om 'financieel drama' te voorkomen'

271 stemmen
'Anderlecht moet ingrijpen om 'financieel drama' te voorkomen'

De financiële gevolgen van de coronacrisis sparen ook RSC Anderlecht niet, dat werd in de afgelopen dagen pijnlijk duidelijk. Zo werd aan de spelers gevraagd om één maandloon in te leveren, terwijl het bestuur nog slechts gedeeltelijk vergoed worden. De meeste werknemers werden dan weer in technische werkloosheid geplaatst.


En onder het mom van 'coronacrisis' werd zaterdag bovendien afscheid genomen van assistent-coach Pär Zetterberg. Al lagen vooral andere redenen aan de basis van het ontslag van het clubboegbeeld, zijn meerwaarde stond volgens het nieuwe bestuur niet conform zijn hoge salaris. Overigens is hij niet het enige 'slachtoffer' van de nieuwe RSCA-top, ook de scoutingscel zou flink ontmanteld worden. En daar blijft het volgens La Dernière Heure niet bij.

Bij de Waalse krant vreest men dat een 'nieuwe golf van C4's' onvermijdelijk wordt. De nieuwe clubleiding zou immers oordelen dat de lonen te hoog liggen en de diensten te overbevolkt zijn in vergelijking met andere topploegen. Al mag dat nieuwe CEO Karel Van Eetvelt ook niet kwalijk genomen worden. Hij kreeg namelijk de opdracht om de schuldenberg aan te pakken en het bedrijf opnieuw rendabel te krijgen, besparingen zijn daarbij nu eenmaal onvermijdelijk.

UPDATE 08u38
Ook bij Het Laatste Nieuws bevestigt men dat er naar alle waarschijnlijkheid nog een aantal ontslagen zullen volgen. Er zou dan ook ongerustheid heersen bij een deel van het personeel. Maar volgens Van Eetvelt en zijn extern adviseur Wouter Vandenhaute is dit onvermijdelijk. De twee zouden volgens HLN daarmee een 'financieel drama' willen voorkomen. Afwachten dus hoe de saneringsoperatie zich verder zal ontwikkelen.

LEES OOK: 'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Heeft u vertrouwen in het nieuwe bestuur?

Meest recent

Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

13
13
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

34
34
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

42
42
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

290
290
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

29
29
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

273
273
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

557
557
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

98
98
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

192
192
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

158
158
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

291
291
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

73
73
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

40
40
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

540
540
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

77
77
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

258
258
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

254
254
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

182
182
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

128
128
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

772
772
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

70
70
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

200
200
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

185
185

Meer sportnieuws