'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

door
'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

De officiële cijfers omtrent het coronavirus die maandag werden vrijgegeven door de FOD Volksgezondheid, waren lichtjes positief voor ons land. Maar dat wil niet zeggen dat de getroffen maatregelen nu snel worden ingetrokken, integendeel. "We hebben het beest bij het nekvel, maar mogen nu zeker niet lossen", klonk het duidelijk.


Minister Maggie De Block liet bij De Zondag verstaan dat de maatregelen zeker nog een achttal weken in stand worden gehouden en ook de meeste experts zien het dagelijkse leven te vroegste pas halfweg mei weer iets of af hervatten. En dat heeft natuurlijk een invloed op de mogelijke heropstart van de Jupiler Pro League. Het ideale scenario was immers dat er tegen eind mei opnieuw gevoetbald kan worden, maar dat lijkt er niet in te zitten. Volgens de krant Het Nieuwsblad zou de Pro League dan ook stilaan tot het besef zijn gekomen dat de Play-Offs niet meer kunnen plaatsvinden.

De grootste bekommernis was echter het afwerken van de slotspeeldag van de reguliere competitie in 1A én de promotiefinale van 1B, op die manier zou er toch al duidelijkheid zijn omtrent de samenstellingen van de reeksen voor volgend seizoen. Maar er wordt nu zelfs rekening gehouden met het feit dat ook dit niet zal lukken. Een eerste klasse A met meer dan 16 ploegen voor volgend seizoen is niet langer uitgesloten.

TITEL CLUB?
Indien de reguliere competitie niet wordt afgewerkt, is het ook nog maar de vraag wat er met de titel zal gebeuren. Gezien de voorsprong van Club Brugge, lijken weinig andere ploegen zich er tegen te verzetten dat Blauw-Zwart wordt uitgeroepen als kampioen. Maar als de reguliere competitie niet eens wordt afgewerkt, bestaat er geen echt juridisch kader voor. Bij Het Nieuwsblad wijst men bovendien naar Nederland, waar men overweegt het seizoen integraal te schrappen en dus geen kampioen aan te duiden. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat het hier zover zal komen.

LEES OOK: Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Club moet gewoon tot kampioen worden uitgeroepen ...

Meest recent

Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

18
18
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

101
101
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

40
40
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

13
13
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

163
163
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

73
73
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

217
217
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

75
75
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

391
391
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

37
37
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

77
77
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

155
155
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

555
555
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

259
259
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

99
99
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

315
315
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

285
285
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1310
1310
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

526
526
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

151
151
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

621
621
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

340
340
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

403
403
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

239
239
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

332
332

Meer sportnieuws