'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

door
'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

De officiële cijfers omtrent het coronavirus die maandag werden vrijgegeven door de FOD Volksgezondheid, waren lichtjes positief voor ons land. Maar dat wil niet zeggen dat de getroffen maatregelen nu snel worden ingetrokken, integendeel. "We hebben het beest bij het nekvel, maar mogen nu zeker niet lossen", klonk het duidelijk.


Minister Maggie De Block liet bij De Zondag verstaan dat de maatregelen zeker nog een achttal weken in stand worden gehouden en ook de meeste experts zien het dagelijkse leven te vroegste pas halfweg mei weer iets of af hervatten. En dat heeft natuurlijk een invloed op de mogelijke heropstart van de Jupiler Pro League. Het ideale scenario was immers dat er tegen eind mei opnieuw gevoetbald kan worden, maar dat lijkt er niet in te zitten. Volgens de krant Het Nieuwsblad zou de Pro League dan ook stilaan tot het besef zijn gekomen dat de Play-Offs niet meer kunnen plaatsvinden.

De grootste bekommernis was echter het afwerken van de slotspeeldag van de reguliere competitie in 1A én de promotiefinale van 1B, op die manier zou er toch al duidelijkheid zijn omtrent de samenstellingen van de reeksen voor volgend seizoen. Maar er wordt nu zelfs rekening gehouden met het feit dat ook dit niet zal lukken. Een eerste klasse A met meer dan 16 ploegen voor volgend seizoen is niet langer uitgesloten.

TITEL CLUB?
Indien de reguliere competitie niet wordt afgewerkt, is het ook nog maar de vraag wat er met de titel zal gebeuren. Gezien de voorsprong van Club Brugge, lijken weinig andere ploegen zich er tegen te verzetten dat Blauw-Zwart wordt uitgeroepen als kampioen. Maar als de reguliere competitie niet eens wordt afgewerkt, bestaat er geen echt juridisch kader voor. Bij Het Nieuwsblad wijst men bovendien naar Nederland, waar men overweegt het seizoen integraal te schrappen en dus geen kampioen aan te duiden. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat het hier zover zal komen.

LEES OOK: Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club moet gewoon tot kampioen worden uitgeroepen ...

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

45
45
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

23
23
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

19
19
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

86
86
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

228
228
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

138
138
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

282
282
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

152
152
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

194
194
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

33
33
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

45
45
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

612
612
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

726
726
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

121
121
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

301
301
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

369
369
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

394
394
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

376
376
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

568
568
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

404
404
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

459
459
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

234
234
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws