'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

door
'Play-Off's op de helling: onduidelijkheid rond titel Club'

De officiële cijfers omtrent het coronavirus die maandag werden vrijgegeven door de FOD Volksgezondheid, waren lichtjes positief voor ons land. Maar dat wil niet zeggen dat de getroffen maatregelen nu snel worden ingetrokken, integendeel. "We hebben het beest bij het nekvel, maar mogen nu zeker niet lossen", klonk het duidelijk.


Minister Maggie De Block liet bij De Zondag verstaan dat de maatregelen zeker nog een achttal weken in stand worden gehouden en ook de meeste experts zien het dagelijkse leven te vroegste pas halfweg mei weer iets of af hervatten. En dat heeft natuurlijk een invloed op de mogelijke heropstart van de Jupiler Pro League. Het ideale scenario was immers dat er tegen eind mei opnieuw gevoetbald kan worden, maar dat lijkt er niet in te zitten. Volgens de krant Het Nieuwsblad zou de Pro League dan ook stilaan tot het besef zijn gekomen dat de Play-Offs niet meer kunnen plaatsvinden.

De grootste bekommernis was echter het afwerken van de slotspeeldag van de reguliere competitie in 1A én de promotiefinale van 1B, op die manier zou er toch al duidelijkheid zijn omtrent de samenstellingen van de reeksen voor volgend seizoen. Maar er wordt nu zelfs rekening gehouden met het feit dat ook dit niet zal lukken. Een eerste klasse A met meer dan 16 ploegen voor volgend seizoen is niet langer uitgesloten.

TITEL CLUB?
Indien de reguliere competitie niet wordt afgewerkt, is het ook nog maar de vraag wat er met de titel zal gebeuren. Gezien de voorsprong van Club Brugge, lijken weinig andere ploegen zich er tegen te verzetten dat Blauw-Zwart wordt uitgeroepen als kampioen. Maar als de reguliere competitie niet eens wordt afgewerkt, bestaat er geen echt juridisch kader voor. Bij Het Nieuwsblad wijst men bovendien naar Nederland, waar men overweegt het seizoen integraal te schrappen en dus geen kampioen aan te duiden. Het lijkt echter onwaarschijnlijk dat het hier zover zal komen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Club moet gewoon tot kampioen worden uitgeroepen ...

Meest recent

Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

28
28
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

19
19
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

34
34
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

115
115
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

111
111
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

198
198
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

50
50
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

290
290
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

64
64
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

129
129
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

119
119
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

67
67
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

104
104
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

272
272
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

842
842
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

366
366
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

283
283
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

757
757
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

202
202
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

693
693
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

476
476
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

147
147
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1014
1014
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

45
45
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

410
410

Meer sportnieuws