De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

door
De zomer van AA Gent: 5 transfervragen voor Louwagie

Het coronavirus legt de Jupiler Pro League nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt weer gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op komend seizoen. In de Ghelamco Arena is de doelstelling alvast duidelijk: het gat met Club Brugge dichten en meestrijden voor de titel. Michel Louwagie heeft daarvoor wel nog flink wat stappen te ondernemen. Wij sommen de vijf voornaamste kwesties voor de Gentse manager al eens op.

1. DAG TEGEN DAVID?

Dé hamvraag voor de Buffalo’s in de aankomende mercato: wordt er al gecasht op Jonathan David of niet? De 20-jarige Canadees heeft er nog maar pas zijn tweede volledige seizoen in Gent opzitten, maar lijkt nu stilaan al onhoudbaar. Zijn ster schoot dit jaar dan ook pas echt als een pijl omhoog, met goede prestaties in zowel de competitie als Europa. Wanneer de JPL zich weer op gang trekt kan David zelfs verder de jacht op de Gouden Stier inzetten, en dat terwijl hij ook het op twee na meeste assists op zijn naam heeft staan.



Geen wonder dus dat de buitenlandse topclubs nu al in de rij staan, al wil Louwagie wel boter bij de vis. En geen klein beetje, want volgens hem zal zelfs 25 miljoen niet volstaan om het goudhaantje los te weken. Wanneer een van de vele gegadigden werkelijk zulk een bod op tafel legt, zijn wij echter benieuwd of de manager kan weerstaan aan de verleiding. Hetzelfde geldt ondanks zijn blessure trouwens nog steeds voor Roman Yaremchuk. Als iemand bereid is om ver te gaan, zal de Gentse ambitie op de proef worden gesteld.

2. WIE MAG WEG?
David en Yaremchuk zullen dus alleen vertrekken bij aan topaanbieding, maar dat gaat niet voor iedereen op. Zo gaf zomerflop Eric Smith zelfs reeds aan alweer op een transfer te azen, iets waar de Buffalo’s naar verluidt aan willen meewerken. Ook een aantal andere spelers kunnen op weg zijn naar de exit. Zo gaan heel wat contracten straks hun voorlaatste jaar in, waaronder die van Giorgi Kvilitaia, Brecht Dejaegere en Roman Bezus. Jongens die stuk voor stuk betere en mindere momenten beleefden in de Ghelamco Arena.



Indien het de Gentenaren menens is om met de sterkhouders van de huidige selectie verder te gaan, lijkt dat trio evenwel op niet al te veel speelkansen meer te hoeven rekenen. Misschien moet het vertrek van een paar van zulke figuren dus toch maar eens overwogen worden, zeker als het nog wat geld in het laatje kan brengen. Komende zomer vallen er voor de rest toch niet echt knopen door te hakken, want niemand zijn verbintenis loopt ten einde en er zijn ook geen significante huurlingen om over te beslissen. Alhoewel.

3. KAPPEN MET KAMINSKI?
Thomas Kaminski wordt medio 2021 een vrije speler, tenzij Gent een optie voor twee extra seizoenen licht. De vraag is echter of het bestuur daar wel zo happig op is, want het 27-jarige sluitstuk liet lang niet altijd een even betrouwbare indruk na. Nog geen anderhalf jaar geleden kostte hij desondanks wel meer dan twee miljoen, dus hem gratis de deur laten uitwandelen lijkt alvast hoe dan ook uitgesloten. Een antwoord op het eeuwige vraagstuk of Kaminski voldoet als doelman aan de Belgische top, dringt zich dus stilaan op.



Intern zijn er alleszins twijfels, want naar verluidt hadden de Buffalo’s afgelopen winter zowel Jean Butez áls Davy Roef op het oog. Een eventuele tweeslag is zelfs niet uitgesloten, vermits huidige doublure Colin Coosemans eveneens zijn laatste contractjaar ingaat. Mogelijk vindt er tussen de Gentse palen weldra dus een wissel van de wacht plaats die financieel zelfs nog interessant kan zijn, want Roef is beschikbaar terwijl Butez ook nog maar tot midden 2021 vastligt bij Moeskroen. Louwagie ruikt wellicht nu al gouden zaakjes.

4. VERTROUWEN IN VADIS?
Minder fijn is dat aanvoerder Vadis Odjidja na volgend seizoen tevens vrij is om te gaan en te staan waar hij wil. De draaischijf op het middenveld zal tegen dan al 32 zijn, al lijkt hij wel nog enkele goede jaren voor de boeg te hebben. In de aanloop naar de huidige campagne verlengde Odjidja overigens ook al pas eind juni zijn op dat moment aflopende verbintenis met een extra jaar, dus reden om te panikeren is er nog niet. Het verkrijgen van zijn handtekening wordt gewoon opnieuw een van de voornaamste prioriteiten.



We verwachten namelijk niet meteen dat Gent nog een aanlokkelijk bod zal binnen krijgen op de ervaren rot, al weet je natuurlijk maar nooit. Hem overtuigen om de rest van zijn actieve carrière in de Ghelamco Arena door te brengen, is wat ons betreft evenwel een beter plan. Zijn voorganger met de band om de arm, Nana Asare, lijkt na zeven jaar trouwe dienst dan weer aan zijn laatste maanden bezig. De 33-jarige linksachter verloor de concurrentiestrijd van Milad Mohammadi en krijgt in 2021 allicht een mooi afscheid.

5. VERDEDIGING VERSTERKEN?
Om onze praat over contracten te beëindigen: dat van de Iraniër loopt eveneens af in 2022, net zoals dat van Igor Plastun. Twee titularissen achterin, zij het niet van het niveau van nieuwe steunpilaar Michael Ngadeu. Gent had vorige zomer een recordbedrag van 4,5 miljoen over voor de Kameroense beer en heeft zich dat nog niet beklaagd, want hij acteerde in zijn debuutseizoen direct als een echte rots in de branding. Toch moest Kaminski zich weer net iets te vaak omdraaien – en dat was zeker niet altijd zijn eigen schuld.



Die wankele defensie staat niet in verhouding tot de veelgeprezen as en voorlinie van de Buffalo’s, waar zelfs de eerste invallers op de meeste posities nog van een meer dan degelijke kwaliteit zijn. Dat is in de achterhoede zeker niet het geval, dus de vraag is of hier toch geen nood is aan bijkomende versterking. Vooral op de linkerkant en in het centrum dan, want Alessio Castro-Montes lijkt op rechts alvast uit het juiste hout gesneden. Belangrijk voor het aantal Belgen, want die heeft Jess Thorup niet op overschot. Toch nóg een aandachtspunt, dus.

LEES OOK: Standard slaat gigantische slag met supertalent

AA Gent zal volgens mij na deze zomer ...

Meest recent

Leko hint: 2 talenten voor grote doorbraak bij AA Gent?

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

9
9
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

6
6
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

14
14
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

369
369
Toby over Shauni: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

49
49
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

117
117
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

242
242
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

184
184
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

503
503
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

441
441
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1105
1105
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

224
224
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

432
432
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

483
483
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

295
295
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

826
826
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

136
136
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

363
363
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

259
259
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1813
1813
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

195
195
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

235
235
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

379
379
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

381
381
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

505
505

Meer sportnieuws