Duiventil Anderlecht: Zetterberg vijfde vertrekker dit seizoen

door
Duiventil Anderlecht: Zetterberg vijfde vertrekker dit seizoen

Sinds Marc Coucke eind 2017 voorzitter werd van RSC Anderlecht regent het ontslagen. De voorzitter zorgde voor een warrig beleid dat elk half jaar een andere richting neemt. Dit seizoen blijft de club een gebrek aan stabliteit vertonen. Een overzicht van de ontslagen sinds de start van het seizoen, juli 2019.

Marie Verbeke: De persverantwoordelijke werd na enkele maanden in het nieuwe seizoen al ontslagen. Een reden werd nooit gegeven, maar David Steegen nam zijn oude functie weer in.

Frank Arnesen: Hij werd in oktober de laan uitgestuurd, nadat zijn rol vanwege de komst van Vincent Kompany kleiner werd. Vreemd: Anderlecht haalde onlangs met Peter Verbeke een nieuwe sportief directeur in huis. Wéér een andere aanpak.

Jo Van Biesbroeck: Werd enkele maanden geleden bedankt voor bewezen diensten. Leverde de afgelopen jaren niet bijster goed werk, aangezien hij mee instond voor de financiën van de club. Hij vertrok als CEO en Karel Van Eetvelt kwam in zijn plaats.

Simon Davies: Werd al na enkele maanden teruggezet naar een rol als T3 of T4. Vertrok enkele weken geleden omwille van persoonlijke redenen.

Pär Zetterberg: Werd bedankt voor bewezen diensten door Karel Van Eetvelt. Zorgde meteen voor veel ophef en onvrede bij de aanhang.

Michael Verschueren: Werd een rij teruggezet na de komst van Vandenhaute en Van Eetvelt. Zijn toekomst op de lange termijn blijft zeer onzeker.

Naast de vertrokken mensen haalde Anderlecht wéér heel wat nieuwe namen in huis, waar men veel vragen kan bij stellen. Patrick Lefevere en Philippe Close kwamen de Raad van Bestuur versterken, net als Karel Van Eetvelt en Wouter Vandenaute. Van Eetvelt werd CEO, maar had blijkbaar nog een adviseur nodig met Vandenhaute. Diens rol is bijzonder warrig en vreemd. Daarnaast kwamen er op het sportieve vlak met Lee Mooney (data-specialist) en Peter Verbeke (sportief directeur) twee nieuwe mensen. Stilaan Anderlecht 6.0?

LEES OOK: ‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Slecht beleid bij Anderlecht?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

17
17
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

49
49
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

203
203
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

24
24
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

65
65
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

676
676
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

373
373
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

577
577
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

200
200
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

311
311
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

297
297
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

271
271
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

216
216
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

253
253
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

104
104
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

573
573
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

524
524
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

120
120
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

498
498
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

600
600
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

279
279
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

317
317
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

537
537

Meer sportnieuws