Oudjes aan de top: de XI beste 30'ers in de JPL!

Foto: Oudjes aan de top: de XI beste 30'ers in de JPL!

Zelfs mocht er begin mei groen licht gegeven worden om weer te voetballen in de Jupiler Pro League, betekent dat nog niet dat onze clubs meteen weer vol aan de bak zullen gaan. Eerst wordt dan namelijk allicht nog een inloopperiode voorzien om iedereen weer ritme te laten opdoen. Geen overbodige luxe voor de vele oude knoken die in het afgelopen reguliere seizoen nog van ontelbaar belang waren voor hun team. Daarom hieronder: de 11 beste dertigers in de JPL!

GK: Simon MIGNOLET (32, Club Brugge)

Antwerp-sluitstuk Sinan Bolat was hier uiteraard eveneens een prima kandidaat, maar onder de lat kunnen we uiteindelijk toch niet om Simon Mignolet heen. Meer clean sheets (16) dan tegentreffers (13), een grote meerwaarde in de opbouw en vooral het rustpunt tussen de palen waar Club Brugge al zo lang naar op zoek was. Mignolet loste de hoge verwachtingen in en deed er zelfs nog wat bij. Een absolute voltreffer.RA: Ritchie DE LAET (31, Antwerp)

Als meest rechtse pion in onze driemansdefensie kozen we voor Ritchie De Laet, die sinds zijn terugkeer naar de Bosuil in geen tijd uitgroeide tot een ware cultheld. En vooral ook een echte steunpilaar, want na zijn valse start was hij niet meer uit de ploeg weg te denken. Doorgaans tegen zijn voet op links, al kan de polyvalente verdediger eigenlijk overal achterin uit de voeten. Veel kwaaltjes, maar nauwelijks gekwetst.

CV: Vincent KOMPANY (33, Anderlecht)

Dat laatste kan helaas niet gezegd van Vincent Kompany, de derde en voorlaatste zomertransfer in dit elftal. De speler-inspirator kon zijn frêle lichaam in Anderlecht niet behoeden voor blessures en kwam zo slechts in de helft van de duels in actie. Dat hij nog steeds een klasbak is, was daarin echter toch duidelijk. De Rode Duivel haalt het dan ook net van Arjan Swinkels (KV Mechelen) en Timothy Derijck (KV Kortrijk).

LA: Olivier DESCHACHT (39, Zulte Waregem)

Met voorsprong de nestor van ons team, maar Olivier Deschacht bewees nog lang niet versleten te zijn. Amper vijf wedstrijden liet hij aan zich voorbijgaan: vier met een schouderblessure en één door schorsing. Indien beschikbaar stond de ancien evenwel steevast in de basiself van Francky Dury, die hij ook nog eens bijstond met raad. Op zijn oude dag dus nog altijd even betrouwbaar, tevens wat zijn prestaties betreft.RM: Lior REFAELOV (33, Antwerp)

Af en toe begon hij op de bank, al haalde Lior Refaelov ook als invaller geregeld de kastanjes uit het vuur voor Laszlo Bölöni. Met 11 doelpunten bezet hij zelfs de vijfde plek in de topschutterstand, knap voor een aanvallende middenvelder. Wij posteren de Israëlische orkestmeester hier echter nog eens op rechts, waar hij met zijn technisch vernuft en prima voorzet net zo goed voor dreiging zorgt. Rijpt als een goede wijn.

CM: Ruud VORMER (31, Club Brugge)

De onbetwiste assistkoning van de JPL maakt hier uiteraard zijn optreden. Ruud Vormer was in de voorbije campagne alweer goed voor 14 stuks, waarmee hij de concurrentie ver achter zich houdt. De Nederlandse aanvoerder van Club Brugge lijkt stilaan wel een klein beetje aan snelheid te verliezen en moeit zich almaar minder in de duels, maar zijn waarde in Jan Breydel blijft toch immens groot. Zowel in balbezit –áls verlies.

CM: Vadis ODJIDJA (31, AA Gent)

Van de Brugse kapitein naar die van AA Gent, want ook Vadis Odjidja is intussen vlot de dertig gepasseerd. Het etiket van eeuwige belofte kon hij nooit echt afschudden, maar de draaischijf wist zijn vele kwaliteiten dit jaar toch te etaleren in de Ghelamco Arena. Met negen assists de eerste achtervolger van Vormer, al draait het bij Odjidja om meer dan cijfers alleen. Nog steeds hét prototype van de moderne middenvelder.CM: Faris HAROUN (34, Antwerp)

Als we dan toch bezig zijn, mag ook de Antwerpse aanvoerder niet ontbreken in de as van ons elftal. Faris Haroun is de lijm die de bende op de Bosuil aan elkaar houdt, zowel op als naast het veld. De onbetwiste leider tussen de vele anciens van Antwerp, dat hier maar liefst vier spelers afvaardigt. De grootste klepper moet dan wel nog komen, ook Haroun is van cruciaal belang voor Bölöni. Kilometervreter tot zijn pensioen.

LM: Nacer CHADLI (30, Anderlecht)

Onze enige huurling werd net als ploegmaat Kompany jammer genoeg geteisterd door blessures. Wanneer hij wél helemaal fit was, bestond over Nacer Chadli echter niet de minste twijfel. Ondanks al dat leed was de polyvalente aanvaller per slot van rekening goed voor acht goals en vijf assists, geen kwade statistieken. De 'junior' in dit team, dus laat ons hopen dat het fysiek allemaal nog in orde komt. In Anderlecht of elders.

SP: Igor DE CAMARGO (36, KV Mechelen)

Wat een verschil met onze spitsen, nochtans twee van de oudere pionnen in deze ploeg. Zo was Igor de Camargo niet altijd titularis bij KV Mechelen, maar tekende hij wel wekelijks present om al dan niet vanaf de bank een impact te leveren. De Braziliaanse Belg klokte zo voorlopig af op tien treffers, al is hij natuurlijk niet meer zo scherp als vroeger. Toch liggen de topclubs zelfs op zijn oude dag nog op de loer. Een echte vakman.SP: Dieumerci MBOKANI (34, Antwerp)

Geschorst in STVV, anders had Dieumerci Mbokani in elk van de 29 afgewerkte speeldagen aan de aftrap gestaan. Het epicentrum van het Antwerpse universum is op zijn gezegende leeftijd nog steeds de beste spits in de JPL, een onwaarschijnlijke prestatie. De Gouden Stier pronkt dan ook al het hele seizoen op zijn rug, al legt Jonathan David hem nu wel het vuur aan de schenen. Opvallend: de koplopers in elk van de drie individuele rankings – goals, assists en clean sheets – zijn zo de dertig al gepasseerd. Oudjes aan de top?

POLL: Welke van deze veldspelers maakte het voorbije seizoen op u het meeste indruk?

Dromen van Dessers: gemikte gok of nodeloos risico voor KRC Genk?

TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

'KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst helemaal beet'

Vandaag 25 Mei 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

Adieu, Adrien: gratis vertrek Trebel precedent voor Anderlecht?

Hoe snel het kan verkeren. Vorige zomer hoopte Anderlecht nog tien miljoen uit de brand te slepen ...

1450
{insert image alt}

'Deze twee Belgische clubs zijn de grootste trainerskerkhoven'

De voorbije jaren groeide de voorbije jaren toch bij heel wat analisten en coaches de bezorgdheid ...

22
{insert image alt}

'KRC Genk heeft eerste zomeraanwinst helemaal beet'

KRC Genk heeft de voorbije weken al de nodige knopen doorgehakt met het oog op zijn kern voor ...

82
{insert image alt}

'Komst Leko zorgt voor onduidelijkheid over Antwerp-duo'

Antwerp pakte vorige week uit met de komst van Ivan Leko als nieuwe trainer voor volgend seizoen, ...

137
{insert image alt}

'Standard moet door coronacrisis stevig ingrijpen in voorbereiding'

De Pro League hakte na een maand getalm eindelijk de knoop door om dit seizoen niet meer te ...

75
{insert image alt}

AZ neemt afscheid van Belgische verdediger

In Nederland werd er bij het stopzetten van de competitie geen kampioen aangeduid, want de ...

64
{insert image alt}

TRANSFERUURTJE: 'Club strijdt met PSG, Genk aast op Dessers'

De Bundesliga is weer van start gegaan, maar voorts liggen de meeste competities nog steeds plat of ...

106
{insert image alt}

Dromen van Dessers: gemikte gok of nodeloos risico voor KRC Genk?

Dan toch. Ondanks de wintertransfer van Ally Samatta had Dimitri de Condé deze zomer aanvankelijk ...

206
{insert image alt}

'Real Madrid gaat voor Pogba, Ajax-speler is tweede keuze'

Nog niet eens zo heel lang geleden leek het zo klaar als een klontje: Donny van de Beek zou deze ...

119
{insert image alt}

Favre heeft goed nieuws over blessure van Witsel

Axel Witsel moest de laatste twee wedstrijden van Borussia Dortmund missen vanwege een blessure, ...

29
{insert image alt}

'Didillon zet transferdeal van Anderlecht 'on hold''

RSC Anderlecht wordt met een resem doelmannen in verband gebracht. Paars-Wit is vooral op zoek naar ...

307
{insert image alt}

'KRC Genk ziet ook tweede bod op Dessers geweigerd worden'

KRC Genk heeft geen overschot aan Belgen en de Dimitri De Condé kijkt dan ook uit naar Belgische ...

408
{insert image alt}

'Higuain voor 'prikje' op te halen bij Juventus'

Gonzalo Higuain vluchtte na het uitbreken van het coronavirus weg uit Italië en het is nog maar de ...

89
{insert image alt}

'Geen Roda JC, wel andere opvallende buitenlandse club polst Vreven'

Stijn Vreven stapte enkele maanden geleden in bij Sporting Lokeren, maar de club ging failliet. ...

82
{insert image alt}

'Sterkhouder van Waasland-Beveren onderhandelt met Moeskroen'

Waasland-Beveren speelt voorlopig volgend seizoen in Eerste Klasse B, al gaat de club via de ...

226
{insert image alt}

Wuytens verlaat AZ, Belgische topclubs krijgen uitgelezen kans

AZ kende een topseizoen en zonder annulering van het seizoen maakte het zeker kans op de landstitel. ...

246

Gisteren 24 Mei 2020

{insert image alt}

Voorzitter La Liga onthult bijzonder plan voor eerste match na hervatting

De Bundesliga was de eerste van de vijf grote Europese competities die weer op gang getrapt werd, ...

79
{insert image alt}

Martinez: "Natuurlijk zijn er mogelijkheden geweest om te vertrekken"

De KBVB kon woensdag met uitstekend nieuws komen, want het maakte bekend dat Roberto Martinez langer ...

97
{insert image alt}

'Juventus krijgt slecht nieuws van Barça-middenvelder'

Juventus wil ondanks de coronacrisis zich in de zomer stevig gaan versterken en de Oude Dame is al ...

158
{insert image alt}

Meteen grote druk op Mazzu: "Tonen dat de plaats van Union in 1A is"

Felice Mazzu heeft zo'n zeven maanden na zijn ontslag bij KRC Genk een nieuwe uitdaging gevonden, ...

142
{insert image alt}

STVV-spits lonkt naar MLS: "Wil graag in Miami spelen"

Sint-Truiden zal in de zomer nog werk hebben om zijn ploeg voor volgend seizoen vast te stellen. De ...

154
{insert image alt}

'Cercle Brugge onrechtstreeks in verband gebracht met corruptie in Brazilië'

In Brazilië heeft de populaire krant O Globo details vrijgegeven over een onderzoek naar ...

766
{insert image alt}

Courtois komt met zeer goed nieuws over toestand Hazard

In Spanje kwam er deze week uitstekend nieuws, want de regering zette het licht op groen om La Liga ...

268
{insert image alt}

Nieuwe eigenaars KVO beloven snel transfergeweld

Voor KV Oostende breekt een nieuw tijdperk aan, voor de zoveelste keer. 2,5 jaar na het vertrek van ...

300
{insert image alt}

Genk bevestigt interesse in Dessers: "Ideaal profiel"

KRC Genk heeft geen overschot aan Belgen en de Dimitri De Condé kijkt dan ook uit naar Belgische ...

384
{insert image alt}

'Vertonghen krijgt aanbieding uit La Liga binnen'

Jan Vertonghen kan de komende weken rustig bekijken waar hij volgend seizoen aan de slag gaat, want ...

391
{insert image alt}

Xabi Alonso vol lof over jeugdproduct van Anderlecht

Xabi Alonso kende een prachtige carrière bij onder meer Liverpool, Real Madrid en Bayern München ...

420
{insert image alt}

'Spanje spreekt schande: CL-wedstrijd Liverpool leidde tot 41 doden'

Dat de wedstrijd Atalanta - Valencia in Milaan een broeinest voor het coronavirus was, is allang ...

0
{insert image alt}

Trekt Cyle Larin naar de Eredivisie?

Cyle Larin liet een goede indruk achter bij Zulte Waregem, al waren zijn laatste maanden niet al te ...

280
{insert image alt}

'KRC Genk legt bod neer voor Dessers'

KRC Genk heeft geen overschot aan Belgen en de Dimitri De Condé kijkt dan ook uit naar Belgische ...

1082
{insert image alt}

'Inter lijkt Vanheusden na één jaar al terug te kopen van Standard'

Standard heeft het financieel niet makkelijk, maar Internazionale lijkt redding te gaan brengen. De ...

559