Oudjes aan de top: de XI beste 30'ers in de JPL!

Foto: Oudjes aan de top: de XI beste 30'ers in de JPL!

Zelfs mocht er begin mei groen licht gegeven worden om weer te voetballen in de Jupiler Pro League, betekent dat nog niet dat onze clubs meteen weer vol aan de bak zullen gaan. Eerst wordt dan namelijk allicht nog een inloopperiode voorzien om iedereen weer ritme te laten opdoen. Geen overbodige luxe voor de vele oude knoken die in het afgelopen reguliere seizoen nog van ontelbaar belang waren voor hun team. Daarom hieronder: de 11 beste dertigers in de JPL!

GK: Simon MIGNOLET (32, Club Brugge)

Antwerp-sluitstuk Sinan Bolat was hier uiteraard eveneens een prima kandidaat, maar onder de lat kunnen we uiteindelijk toch niet om Simon Mignolet heen. Meer clean sheets (16) dan tegentreffers (13), een grote meerwaarde in de opbouw en vooral het rustpunt tussen de palen waar Club Brugge al zo lang naar op zoek was. Mignolet loste de hoge verwachtingen in en deed er zelfs nog wat bij. Een absolute voltreffer.RA: Ritchie DE LAET (31, Antwerp)

Als meest rechtse pion in onze driemansdefensie kozen we voor Ritchie De Laet, die sinds zijn terugkeer naar de Bosuil in geen tijd uitgroeide tot een ware cultheld. En vooral ook een echte steunpilaar, want na zijn valse start was hij niet meer uit de ploeg weg te denken. Doorgaans tegen zijn voet op links, al kan de polyvalente verdediger eigenlijk overal achterin uit de voeten. Veel kwaaltjes, maar nauwelijks gekwetst.

CV: Vincent KOMPANY (33, Anderlecht)

Dat laatste kan helaas niet gezegd van Vincent Kompany, de derde en voorlaatste zomertransfer in dit elftal. De speler-inspirator kon zijn frêle lichaam in Anderlecht niet behoeden voor blessures en kwam zo slechts in de helft van de duels in actie. Dat hij nog steeds een klasbak is, was daarin echter toch duidelijk. De Rode Duivel haalt het dan ook net van Arjan Swinkels (KV Mechelen) en Timothy Derijck (KV Kortrijk).

LA: Olivier DESCHACHT (39, Zulte Waregem)

Met voorsprong de nestor van ons team, maar Olivier Deschacht bewees nog lang niet versleten te zijn. Amper vijf wedstrijden liet hij aan zich voorbijgaan: vier met een schouderblessure en één door schorsing. Indien beschikbaar stond de ancien evenwel steevast in de basiself van Francky Dury, die hij ook nog eens bijstond met raad. Op zijn oude dag dus nog altijd even betrouwbaar, tevens wat zijn prestaties betreft.RM: Lior REFAELOV (33, Antwerp)

Af en toe begon hij op de bank, al haalde Lior Refaelov ook als invaller geregeld de kastanjes uit het vuur voor Laszlo Bölöni. Met 11 doelpunten bezet hij zelfs de vijfde plek in de topschutterstand, knap voor een aanvallende middenvelder. Wij posteren de Israëlische orkestmeester hier echter nog eens op rechts, waar hij met zijn technisch vernuft en prima voorzet net zo goed voor dreiging zorgt. Rijpt als een goede wijn.

CM: Ruud VORMER (31, Club Brugge)

De onbetwiste assistkoning van de JPL maakt hier uiteraard zijn optreden. Ruud Vormer was in de voorbije campagne alweer goed voor 14 stuks, waarmee hij de concurrentie ver achter zich houdt. De Nederlandse aanvoerder van Club Brugge lijkt stilaan wel een klein beetje aan snelheid te verliezen en moeit zich almaar minder in de duels, maar zijn waarde in Jan Breydel blijft toch immens groot. Zowel in balbezit –áls verlies.

CM: Vadis ODJIDJA (31, AA Gent)

Van de Brugse kapitein naar die van AA Gent, want ook Vadis Odjidja is intussen vlot de dertig gepasseerd. Het etiket van eeuwige belofte kon hij nooit echt afschudden, maar de draaischijf wist zijn vele kwaliteiten dit jaar toch te etaleren in de Ghelamco Arena. Met negen assists de eerste achtervolger van Vormer, al draait het bij Odjidja om meer dan cijfers alleen. Nog steeds hét prototype van de moderne middenvelder.CM: Faris HAROUN (34, Antwerp)

Als we dan toch bezig zijn, mag ook de Antwerpse aanvoerder niet ontbreken in de as van ons elftal. Faris Haroun is de lijm die de bende op de Bosuil aan elkaar houdt, zowel op als naast het veld. De onbetwiste leider tussen de vele anciens van Antwerp, dat hier maar liefst vier spelers afvaardigt. De grootste klepper moet dan wel nog komen, ook Haroun is van cruciaal belang voor Bölöni. Kilometervreter tot zijn pensioen.

LM: Nacer CHADLI (30, Anderlecht)

Onze enige huurling werd net als ploegmaat Kompany jammer genoeg geteisterd door blessures. Wanneer hij wél helemaal fit was, bestond over Nacer Chadli echter niet de minste twijfel. Ondanks al dat leed was de polyvalente aanvaller per slot van rekening goed voor acht goals en vijf assists, geen kwade statistieken. De 'junior' in dit team, dus laat ons hopen dat het fysiek allemaal nog in orde komt. In Anderlecht of elders.

SP: Igor DE CAMARGO (36, KV Mechelen)

Wat een verschil met onze spitsen, nochtans twee van de oudere pionnen in deze ploeg. Zo was Igor de Camargo niet altijd titularis bij KV Mechelen, maar tekende hij wel wekelijks present om al dan niet vanaf de bank een impact te leveren. De Braziliaanse Belg klokte zo voorlopig af op tien treffers, al is hij natuurlijk niet meer zo scherp als vroeger. Toch liggen de topclubs zelfs op zijn oude dag nog op de loer. Een echte vakman.SP: Dieumerci MBOKANI (34, Antwerp)

Geschorst in STVV, anders had Dieumerci Mbokani in elk van de 29 afgewerkte speeldagen aan de aftrap gestaan. Het epicentrum van het Antwerpse universum is op zijn gezegende leeftijd nog steeds de beste spits in de JPL, een onwaarschijnlijke prestatie. De Gouden Stier pronkt dan ook al het hele seizoen op zijn rug, al legt Jonathan David hem nu wel het vuur aan de schenen. Opvallend: de koplopers in elk van de drie individuele rankings – goals, assists en clean sheets – zijn zo de dertig al gepasseerd. Oudjes aan de top?

POLL: Welke van deze veldspelers maakte het voorbije seizoen op u het meeste indruk?

'Recordtransfer David in stroomversnelling'

'Zorgen Anderlecht nemen toe: verdediger van radar verdwenen'

Indrukwekkende Ronaldo zorgt voor nieuwe mijlpaal

Vandaag 08 Juli 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

De added value van Vranjes: een noodzakelijk smeerlapje

Ognjen Vranjes is terug bij RSC Anderlecht. De veelbesproken Bosnische verdediger kwam de voorbije ...

427
{insert image alt}

Politiek in de Pro League: stem van supporters telt niet meer mee

Geen 18 clubs in 1A volgend seizoen. Dat is de conclusie van de nieuwste Algemene Vergadering van de ...

812
{insert image alt}

POLL: 5 opties, 16 of 18 clubs: welk format verkies jij voor de JPL?

Het nekschot werd voorlopig nog altijd niet toegediend, maar na de domper bij de BMA van vorige week ...

4257
{insert image alt}

'Havertz staat voor megatransfer: nieuwe club lijkt bekend'

De kans is groot dat Kai Havertz deze zomer nog naar de Premier League verhuist. Zo zou Chelsea FC ...

3
{insert image alt}

'Recordtransfer David in stroomversnelling'

AA Gent had hem graag nog een seizoen gehouden, maar een vertrek van Jonathan David is ...

59
{insert image alt}

Indrukwekkende Ronaldo zorgt voor nieuwe mijlpaal

In de Italiaanse Serie A zorgden AC Milan en Juventus dinsdagavond voor een spectaculaire topper. De ...

25
{insert image alt}

'Zorgen Anderlecht nemen toe: verdediger van radar verdwenen'

Bij RSC Anderlecht draait de voorbereiding op volle toeren, aanstaande zaterdag wacht een nieuwe ...

107
{insert image alt}

'Club laat drie aanvallers gaan: sterkhouder wil absoluut vertrekken'

Club Brugge staat woensdag voor zijn tweede oefenwedstrijd van de voorbereiding. Enkele dagen na ...

336

Gisteren 07 Juli 2020

{insert image alt}

Atlético verslikt zich zonder Carrasco tegen Celta de Vigo

Atlético Madrid was reeds uitgeteld voor de titel in LaLiga, maar de ploeg van coach Diego Simeone ...

31
{insert image alt}

"Diatta is de hoop van het hele land"

Krépin Diatta groeide de laatste seizoenen uit tot een heuse sterkhouder bij Club Brugge, en zelfs ...

425
{insert image alt}

Milan zorgt voor indrukwekkende comeback tegen Juventus

AC Milan en Juventus zorgden dinsdagavond voor een waar spektakelstuk, althans in de tweede helft. ...

344
{insert image alt}

Tielemans en Leicester laten dure punten liggen in Arsenal

In de Engelse Premier League verwelkomde Arsenal op dinsdagavond het Leicester City van Youri ...

48
{insert image alt}

'Anderlecht wil deal sluiten met scorende spits'

Een pure goalgetter bleek Isaac Kiese Thelin nooit te zijn bij RSC Anderlecht. Een nuttige targetman ...

484
{insert image alt}

'Antwerp wint transferstrijd van Werder en Rangers'

Antwerp FC pakte in de huidige transfermercato reeds uit met drie knappe aanwinsten. Jean Butez ...

476
{insert image alt}

'Man City dokt 90 miljoen voor indrukwekkende aanvaller'

Met zes doelpunten en twaalf assists kan Adama Traoré nu al terugblikken op een uitstekend seizoen. ...

545
{insert image alt}

'Walsh verlaat Essevee: "Meerdere clubs tonen interesse"

Bij Zulte Waregem was het vorige seizoen één met wisselend succes. Na een gemiste competitiestart ...

313
{insert image alt}

Lazio-verdediger doet een Suarez'je en bijt van zich af (🎥)

Lazio is een grote ontgoocheling rijker. De nummer twee uit de Serie A ging roemloos ten onder op ...

50
{insert image alt}

Lazio mag titel vergeten na dramatische nederlaag

Lazio miste een uitstekende kans om in het spoor te blijven van de Italiaanse competitieleider ...

42
{insert image alt}

Man in vorm Saelemaekers krijgt nieuwe boost bij Milan

Nadat AC Milan de aankoopoptie lichtte in zijn huurcontract mocht Alexis Saelemaekers kort na de ...

197
{insert image alt}

'Club Brugge aast op attractieve maar ruwe diamant'

Op dit moment is het nog steeds wachten op de eerste zomertransfer bij Club Brugge. De huidige ...

972
{insert image alt}

Scorende Benteke kan Chelsea niet van de zege houden

Chelsea ging vanavond op bezoek bij Crystal Palace en Watford ontving Norwich City. The Blues wonnen ...

57
{insert image alt}

Miangue: "De voorbije twee jaar bij Standard hebben sportief niets opgeleverd"

KAS Eupen stelde Senna Miangue en Stef Peeters voor en totop heden deden ze er goede transfers. ...

110
{insert image alt}

"Belgische topclubs informeerden naar Saelemaekers"

RSC Anderlecht deed financieel een zeer goede zaak door Alexis Saelemaekers te verkopen. Hij leverde ...

439