Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

250
Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

In België is het niet altijd nodig om de overstap van een ‘kleine’ club naar een topclub te maken om nadien in het buitenland van waarde te zijn. Vier spelers versierden de afgelopen twee mercato’s een miljoenentransfer naar het buitenland. Twee van hen lijken op weg naar de Europese top. Straf.


STVV verkocht de Japanner Takehiro Tomiyasu voor 9 miljoen euro aan de Italiaanse eersteklasser Bologna. De Belgische topclubs zullen ongetwijfeld balen dat ze geen inspanning deden, want de 20-jarige verdediger is er een revelatie. Tomiyasu is uitgegroeid tot een sterkhouder en werd al een aantal keren uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Zijn marktwaarde steeg volgens Transfermarkt.nl al naar 15 miljoen euro.

Bij Charleroi hadden ze met Victor Osimhen vorig jaar een topper in hun rangen. KRC Genk polste even, maar Lille OSC betaalde 12 miljoen euro en dat kan nog oplopen tot 14 miljoen euro. Te duur voor Belgische topclubs. Osimhen wordt nu al genoemd bij ploegen als FC Barcelona en kent een topjaar met 18 goals en 6 assists in 38 wedstrijden. Zijn marktwaarde steeg al naar 30 miljoen euro.

Tomiyasu presteert uitstekend bij Bologna.

Boli en Ampomah

Yohan Boli verliet STVV in januari voor Al Rayyan, dat 3 miljoen euro betaalde. Anderlecht had hem ook graag gehaald, maar was niet bereid om dat bedrag te betalen voor een speler die nog maar zes maanden onder contract lag. In Qatar doet Boli het zeer goed met 3 goals in 5 wedstrijden, daardoor steeg zijn marktwaarde naar 4,5 miljoen euro.

Nana Ampomah verliet Waasland-Beveren voor Fortuna Düsseldorf, dat 4 miljoen euro betaalde. De flankaanvaller heeft het zeer moeilijk in de Bundesliga. Ampomah speelde in competitie en beker in totaal nog maar 709 minuten en enkel in de beker was hij met 2 goals en 1 assist van waarde. Speelde in totaal 16 wedstrijden. Zijn marktwaarde zakte naar 2,5 miljoen euro. In januari werd hij genoemd bij Club Brugge, maar dat lijkt vooral een gerucht te zijn.

CR

LEES OOK: Tedesco zwaar in de nesten: coach zit met groot probleem

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening
27

Wie zal bij de Europese top belanden?

Meest recent

Courtois vloekt: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

14
14
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

9
9
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

9
9
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

27
27
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

72
72
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

23
23
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

101
101
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

239
239
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

219
219
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

37
37
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

243
243
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

51
51
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

325
325
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

91
91
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

107
107
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

344
344
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

198
198
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

114
114
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

27
27
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

429
429
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

30
30
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

304
304
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

225
225
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

266
266
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

229
229

Meer sportnieuws