Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

door
Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

In België is het niet altijd nodig om de overstap van een ‘kleine’ club naar een topclub te maken om nadien in het buitenland van waarde te zijn. Vier spelers versierden de afgelopen twee mercato’s een miljoenentransfer naar het buitenland. Twee van hen lijken op weg naar de Europese top. Straf.


STVV verkocht de Japanner Takehiro Tomiyasu voor 9 miljoen euro aan de Italiaanse eersteklasser Bologna. De Belgische topclubs zullen ongetwijfeld balen dat ze geen inspanning deden, want de 20-jarige verdediger is er een revelatie. Tomiyasu is uitgegroeid tot een sterkhouder en werd al een aantal keren uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Zijn marktwaarde steeg volgens Transfermarkt.nl al naar 15 miljoen euro.

Bij Charleroi hadden ze met Victor Osimhen vorig jaar een topper in hun rangen. KRC Genk polste even, maar Lille OSC betaalde 12 miljoen euro en dat kan nog oplopen tot 14 miljoen euro. Te duur voor Belgische topclubs. Osimhen wordt nu al genoemd bij ploegen als FC Barcelona en kent een topjaar met 18 goals en 6 assists in 38 wedstrijden. Zijn marktwaarde steeg al naar 30 miljoen euro.

Tomiyasu presteert uitstekend bij Bologna.

Boli en Ampomah

Yohan Boli verliet STVV in januari voor Al Rayyan, dat 3 miljoen euro betaalde. Anderlecht had hem ook graag gehaald, maar was niet bereid om dat bedrag te betalen voor een speler die nog maar zes maanden onder contract lag. In Qatar doet Boli het zeer goed met 3 goals in 5 wedstrijden, daardoor steeg zijn marktwaarde naar 4,5 miljoen euro.

Nana Ampomah verliet Waasland-Beveren voor Fortuna Düsseldorf, dat 4 miljoen euro betaalde. De flankaanvaller heeft het zeer moeilijk in de Bundesliga. Ampomah speelde in competitie en beker in totaal nog maar 709 minuten en enkel in de beker was hij met 2 goals en 1 assist van waarde. Speelde in totaal 16 wedstrijden. Zijn marktwaarde zakte naar 2,5 miljoen euro. In januari werd hij genoemd bij Club Brugge, maar dat lijkt vooral een gerucht te zijn.

CR

LEES OOK: Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

Wie zal bij de Europese top belanden?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

156
156
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

135
135
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

146
146
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

57
57
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

405
405
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

558
558
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

847
847
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

266
266
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

581
581
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

470
470
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

212
212
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

90
90
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

276
276
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

308
308
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

166
166
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

307
307
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

79
79
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

387
387
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

145
145
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

237
237
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

597
597
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

72
72
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

560
560
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

65
65

Meer sportnieuws