Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

250
Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

In België is het niet altijd nodig om de overstap van een ‘kleine’ club naar een topclub te maken om nadien in het buitenland van waarde te zijn. Vier spelers versierden de afgelopen twee mercato’s een miljoenentransfer naar het buitenland. Twee van hen lijken op weg naar de Europese top. Straf.


STVV verkocht de Japanner Takehiro Tomiyasu voor 9 miljoen euro aan de Italiaanse eersteklasser Bologna. De Belgische topclubs zullen ongetwijfeld balen dat ze geen inspanning deden, want de 20-jarige verdediger is er een revelatie. Tomiyasu is uitgegroeid tot een sterkhouder en werd al een aantal keren uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Zijn marktwaarde steeg volgens Transfermarkt.nl al naar 15 miljoen euro.

Bij Charleroi hadden ze met Victor Osimhen vorig jaar een topper in hun rangen. KRC Genk polste even, maar Lille OSC betaalde 12 miljoen euro en dat kan nog oplopen tot 14 miljoen euro. Te duur voor Belgische topclubs. Osimhen wordt nu al genoemd bij ploegen als FC Barcelona en kent een topjaar met 18 goals en 6 assists in 38 wedstrijden. Zijn marktwaarde steeg al naar 30 miljoen euro.

Tomiyasu presteert uitstekend bij Bologna.

Boli en Ampomah

Yohan Boli verliet STVV in januari voor Al Rayyan, dat 3 miljoen euro betaalde. Anderlecht had hem ook graag gehaald, maar was niet bereid om dat bedrag te betalen voor een speler die nog maar zes maanden onder contract lag. In Qatar doet Boli het zeer goed met 3 goals in 5 wedstrijden, daardoor steeg zijn marktwaarde naar 4,5 miljoen euro.

Nana Ampomah verliet Waasland-Beveren voor Fortuna Düsseldorf, dat 4 miljoen euro betaalde. De flankaanvaller heeft het zeer moeilijk in de Bundesliga. Ampomah speelde in competitie en beker in totaal nog maar 709 minuten en enkel in de beker was hij met 2 goals en 1 assist van waarde. Speelde in totaal 16 wedstrijden. Zijn marktwaarde zakte naar 2,5 miljoen euro. In januari werd hij genoemd bij Club Brugge, maar dat lijkt vooral een gerucht te zijn.

CR

LEES OOK: Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Wie zal bij de Europese top belanden?

Meest recent

Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

5
5
'Nainggolan moet zich vrijdag voor rechtbank verantwoorden'

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

7
7
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

68
68
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

31
31
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

64
64
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

33
33
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

73
73
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

119
119
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

94
94
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

57
57
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

107
107
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

95
95
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

97
97
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

114
114
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

147
147
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

259
259
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

185
185
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

54
54
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

135
135
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

297
297
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

44
44
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

710
710
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

175
175
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

119
119

Meer sportnieuws