Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

250 stemmen
Via STVV en Charleroi naar Europese top: marktwaarde stijgt met 18 miljoen euro

In België is het niet altijd nodig om de overstap van een ‘kleine’ club naar een topclub te maken om nadien in het buitenland van waarde te zijn. Vier spelers versierden de afgelopen twee mercato’s een miljoenentransfer naar het buitenland. Twee van hen lijken op weg naar de Europese top. Straf.


STVV verkocht de Japanner Takehiro Tomiyasu voor 9 miljoen euro aan de Italiaanse eersteklasser Bologna. De Belgische topclubs zullen ongetwijfeld balen dat ze geen inspanning deden, want de 20-jarige verdediger is er een revelatie. Tomiyasu is uitgegroeid tot een sterkhouder en werd al een aantal keren uitgeroepen tot ‘Man van de Match’. Zijn marktwaarde steeg volgens Transfermarkt.nl al naar 15 miljoen euro.

Bij Charleroi hadden ze met Victor Osimhen vorig jaar een topper in hun rangen. KRC Genk polste even, maar Lille OSC betaalde 12 miljoen euro en dat kan nog oplopen tot 14 miljoen euro. Te duur voor Belgische topclubs. Osimhen wordt nu al genoemd bij ploegen als FC Barcelona en kent een topjaar met 18 goals en 6 assists in 38 wedstrijden. Zijn marktwaarde steeg al naar 30 miljoen euro.

Tomiyasu presteert uitstekend bij Bologna.

Boli en Ampomah

Yohan Boli verliet STVV in januari voor Al Rayyan, dat 3 miljoen euro betaalde. Anderlecht had hem ook graag gehaald, maar was niet bereid om dat bedrag te betalen voor een speler die nog maar zes maanden onder contract lag. In Qatar doet Boli het zeer goed met 3 goals in 5 wedstrijden, daardoor steeg zijn marktwaarde naar 4,5 miljoen euro.

Nana Ampomah verliet Waasland-Beveren voor Fortuna Düsseldorf, dat 4 miljoen euro betaalde. De flankaanvaller heeft het zeer moeilijk in de Bundesliga. Ampomah speelde in competitie en beker in totaal nog maar 709 minuten en enkel in de beker was hij met 2 goals en 1 assist van waarde. Speelde in totaal 16 wedstrijden. Zijn marktwaarde zakte naar 2,5 miljoen euro. In januari werd hij genoemd bij Club Brugge, maar dat lijkt vooral een gerucht te zijn.

CR

LEES OOK: Charleroi slaat toe en strikt middenvelder

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet
STVV heeft eindelijk tweede nieuwkomer beet
127

Wie zal bij de Europese top belanden?

Meest recent

Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

Atlético Madrid speelt het spel keihard. Eén van de smaakmakers wil de club graag ...

49
49
Hoezo, geen geld? Ajax pakt uit met monstertransfer

Ajax is de afgelopen jaren een club op drift. De Amsterdammers zakten ver terug, ook financieel was ...

83
83
Deschamps en Konaté hebben nog één groot WK-doel

Frankrijk en Engeland spelen de match die ze niet wilden spelen: de troostfinale op het WK. Didier ...

16
16
Leko kondigt vertrekker aan bij Club Brugge

Club Brugge gaat nog een drukke zomermercato tegemoet. Er vertrokken al een aantal spelers en er ...

353
353
Pover Club Brugge gaat alweer onderuit in oefenpot

Club Brugge speelde vanavond een oefenduel tegen sc Heerenveen. Er werd vier keer dertig minuten ...

214
214
Fans van Antwerp hebben meteen boodschap voor Vandenhaute

Wouter Vandenhaute is de nieuwe groot baas van Royal Antwerp FC. Samen met heel wat andere ...

385
385
Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

466
466
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

122
122
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

669
669
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

260
260
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

513
513
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

241
241
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

295
295
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

149
149
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

479
479
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

451
451
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

90
90
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

59
59
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

65
65
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

847
847
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

365
365
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

570
570
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

185
185
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

162
162
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

862
862

Meer sportnieuws