De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

door
De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

Het coronavirus legt de JPL nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt nog gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op volgend seizoen. Club Brugge zal dan wellicht haar landstitel proberen te verdedigen, al dan niet nog op het veld – en na play-offs? – behaald. Met het oog op de vele ambities hebben Vincent Mannaert en co deze zomer dan ook een paar knopen door te hakken. Wij leggen de vijf meest prangende thema’s voor.


1. DOOR MET SOBOL?
Blauw-Zwart telt momenteel drie huurlingen in de rangen. Over het lot van Mbaye Diagne bestaat echter weinig twijfel, terwijl ook Percy Tau zijn toekomst in Jan Breydel hoogst onzeker oogt. Eduard Sobol lijkt op het eerste zicht dan weer wél te mogen rekenen op een definitieve transfer, want hij liet een prima indruk na op zijn linkerkant. De Oekraïner stormde daar 90 minuten lang vlotjes de zijlijn af, is technisch meer dan voldoende onderlegd en ook defensief solide genoeg om zijn concurrent Federico Ricca af te houden.



Omdat Philippe Clement toen nog met vier achterin dacht te spelen, werd de Uruguayaan wel vorige zomer al onder contract gelegd. Met de switch naar een driemansdefensie én de opkomst van jonkie Maxim De Cuyper, dreigt zich dus een overtal te creëren op de linksback. Sobol is beter geschikt dan Ricca om de hele flank af te draven, heeft op 24-jarige leeftijd nog progressiemarge en is zijn aankoopoptie van vier miljoen in principe dus ruimschoots waard. Toch zou Club wel eens kunnen overwegen om hem links te laten liggen.

2. IN YOUTH WE TRUST?
Het zou alvast een blijk van vertrouwen richting De Cuyper zijn. De 19-jarige linksachter was al het derde product van eigen kweek dat dit seizoen door Clement werd gebracht, na eerder Ignace Van der Brempt (17) en Charles De Ketelaere (19). Die eerste zijn speelkansen op rechts bleven tot dusver weliswaar uiterst beperkt, maar De Ketelaere is zonder twijfel dé revelatie van 2020. En dat na eerder al een vuurdoop tegen PSG, net zoals De Cuyper zijn enige twee optredens uitgerekend tegen Manchester United mocht maken.



Na het recente succes op de transfermarkt wil Club nu dus duidelijk tevens de kaart van de jeugd trekken, een aspect waarin het een jarenlange achterstand op de concurrentie goed te maken heeft. De grote vraag is dan ook of die politiek in de komende mercato vol wordt doorgetrokken, of Mannaert toch weer over de grens op zoek gaat naar groeibriljanten. Wat dat betreft is de situatie van Loïs Openda, die wegens een gebrek aan minuten denkt aan een vertrek, interessant om volgen. Iets waar we later nog op terugkomen.

3. CASHEN OF WACHTEN?
Eerst werpen we onze blik op de vele sterkhouders die de afgelopen maanden in de kijker liepen. Aan een transfer voor Emmanuel Dennis wil de leider allicht nog meewerken, zeker indien de verhoopte miljoenen op tafel worden gelegd. Moeilijker wordt het al wanneer er een topaanbieding binnenkomt voor Krépin Diatta, het echte goudhaantje op Jan Breydel. Enerzijds kan Club de kassa al horen rinkelen, maar aan de andere kant wil het de dribbelkont vast nog een jaartje houden. Vergelijkbaar met AA Gent en Jonathan David.



Diatta ligt wel nog tot 2024 onder contract, net zoals Hans Vanaken. Indien de 27-jarige draaischijf ooit de sprong naar het buitenland nog denkt te wagen, lijkt het stilaan echter nu of nooit. Hetzelfde geldt voor leeftijdsgenoot Clinton Mata, rijp voor de Premier League en net als Dennis nog maar voor twee seizoenen verbonden aan Blauw-Zwart. Vorige zomer deden de Bruggelingen gouden zaakjes op de mercato zónder aan kwaliteit in te boeten, integendeel. Afwachten hoe die evenwichtsoefening dit keer wordt aangepakt.

4. MEER OP HET MIDDENVELD?
Om in de as geen volk te verliezen ging Club alvast proactief te werk door Mats Rits een nieuwe verbintenis onder de neus te schuiven. De man-in-vorm is geen onbetwiste titularis, maar maakt wel een cruciaal deel uit van de vierkoppige rotatie op het middenveld De opties blijven daar verder immers beperkt tot Vanaken, Ruud Vormer en Éder Balanta, want De Ketelaere mag onderhand toch als aanvaller worden beschouwd. Een bijzonder dunne spoeling voor een ploeg die zo lang mogelijk op drie fronten actief wil zijn.



Vanaken stond gelukkig naar goede gewoonte weer telkens paraat, maar de afwezigheid van Vormer en/of Balanta brak Club in de voorbije campagne meermaals zuur op. In welke mate Blauw-Zwart erop mag blijven rekenen dat die eerste twee elke week present tekenen, is dus nog maar de vraag. Dat lijken Mannaert en co ook te beseffen, want naar verluidt zullen de pijlen weer op Razvan Marin worden gericht. Na het afspringen van de Victor Wanyama-deal dan toch een nieuwe toptransfer in plaats van een jonkie?

5. GEZOCHT: GOALGETTER?
Dat brengt ons bij de meest besproken positie in Jan Breydel dit seizoen: de diepe spits. Daar lijkt alvast heel wat volk te zullen vertrekken, want over Diagne, Tau en Dennis hebben we het al gehad. Ook Openda zou dus andere oorden kunnen opzoeken, al kan Club de jonge aanvaller allicht met een nieuwe motie van vertrouwen doen blijven. Eerder spraken de Bruggelingen hun geloof in Openda namelijk al uit door Jelle Vossen en Kaveh Rezaei op kant te schuiven. Nu zou het al volstaan om geen versterking in huis te halen.



Hoewel Clement drie opties dreigt te verliezen, heeft hij tenslotte nog altijd genoeg alternatieven achter de hand. Naast Openda en De Ketelaere zijn er zo niet alleen Siebe Schrijvers en project Youssouph Badji, maar ook dure aanwinsten als David Okereke en Michael Krmencik. Zij krijgen bovendien naar verluidt het gezelschap van nóg een jong talent in de vorm van Manfred Ugalde. Is de offensieve honger daarmee gestild, of gaat Club toch opnieuw op zoek naar een echte killer om de problemen van deze jaargang te vermijden?

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Als Club Brugge slechts één iemand kan houden, zou ik kiezen voor ...

Meest recent

Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

7
7
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

36
36
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

11
11
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

56
56
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

216
216
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

37
37
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

35
35
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

84
84
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

62
62
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

168
168
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

110
110
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

125
125
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

84
84
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

572
572
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

47
47
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

291
291
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

30
30
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

104
104
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

97
97
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

86
86
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

63
63
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

517
517
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

125
125
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

76
76

Meer sportnieuws