De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

door
De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

Het coronavirus legt de JPL nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt nog gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op volgend seizoen. Club Brugge zal dan wellicht haar landstitel proberen te verdedigen, al dan niet nog op het veld – en na play-offs? – behaald. Met het oog op de vele ambities hebben Vincent Mannaert en co deze zomer dan ook een paar knopen door te hakken. Wij leggen de vijf meest prangende thema’s voor.


1. DOOR MET SOBOL?
Blauw-Zwart telt momenteel drie huurlingen in de rangen. Over het lot van Mbaye Diagne bestaat echter weinig twijfel, terwijl ook Percy Tau zijn toekomst in Jan Breydel hoogst onzeker oogt. Eduard Sobol lijkt op het eerste zicht dan weer wél te mogen rekenen op een definitieve transfer, want hij liet een prima indruk na op zijn linkerkant. De Oekraïner stormde daar 90 minuten lang vlotjes de zijlijn af, is technisch meer dan voldoende onderlegd en ook defensief solide genoeg om zijn concurrent Federico Ricca af te houden.



Omdat Philippe Clement toen nog met vier achterin dacht te spelen, werd de Uruguayaan wel vorige zomer al onder contract gelegd. Met de switch naar een driemansdefensie én de opkomst van jonkie Maxim De Cuyper, dreigt zich dus een overtal te creëren op de linksback. Sobol is beter geschikt dan Ricca om de hele flank af te draven, heeft op 24-jarige leeftijd nog progressiemarge en is zijn aankoopoptie van vier miljoen in principe dus ruimschoots waard. Toch zou Club wel eens kunnen overwegen om hem links te laten liggen.

2. IN YOUTH WE TRUST?
Het zou alvast een blijk van vertrouwen richting De Cuyper zijn. De 19-jarige linksachter was al het derde product van eigen kweek dat dit seizoen door Clement werd gebracht, na eerder Ignace Van der Brempt (17) en Charles De Ketelaere (19). Die eerste zijn speelkansen op rechts bleven tot dusver weliswaar uiterst beperkt, maar De Ketelaere is zonder twijfel dé revelatie van 2020. En dat na eerder al een vuurdoop tegen PSG, net zoals De Cuyper zijn enige twee optredens uitgerekend tegen Manchester United mocht maken.



Na het recente succes op de transfermarkt wil Club nu dus duidelijk tevens de kaart van de jeugd trekken, een aspect waarin het een jarenlange achterstand op de concurrentie goed te maken heeft. De grote vraag is dan ook of die politiek in de komende mercato vol wordt doorgetrokken, of Mannaert toch weer over de grens op zoek gaat naar groeibriljanten. Wat dat betreft is de situatie van Loïs Openda, die wegens een gebrek aan minuten denkt aan een vertrek, interessant om volgen. Iets waar we later nog op terugkomen.

3. CASHEN OF WACHTEN?
Eerst werpen we onze blik op de vele sterkhouders die de afgelopen maanden in de kijker liepen. Aan een transfer voor Emmanuel Dennis wil de leider allicht nog meewerken, zeker indien de verhoopte miljoenen op tafel worden gelegd. Moeilijker wordt het al wanneer er een topaanbieding binnenkomt voor Krépin Diatta, het echte goudhaantje op Jan Breydel. Enerzijds kan Club de kassa al horen rinkelen, maar aan de andere kant wil het de dribbelkont vast nog een jaartje houden. Vergelijkbaar met AA Gent en Jonathan David.



Diatta ligt wel nog tot 2024 onder contract, net zoals Hans Vanaken. Indien de 27-jarige draaischijf ooit de sprong naar het buitenland nog denkt te wagen, lijkt het stilaan echter nu of nooit. Hetzelfde geldt voor leeftijdsgenoot Clinton Mata, rijp voor de Premier League en net als Dennis nog maar voor twee seizoenen verbonden aan Blauw-Zwart. Vorige zomer deden de Bruggelingen gouden zaakjes op de mercato zónder aan kwaliteit in te boeten, integendeel. Afwachten hoe die evenwichtsoefening dit keer wordt aangepakt.

4. MEER OP HET MIDDENVELD?
Om in de as geen volk te verliezen ging Club alvast proactief te werk door Mats Rits een nieuwe verbintenis onder de neus te schuiven. De man-in-vorm is geen onbetwiste titularis, maar maakt wel een cruciaal deel uit van de vierkoppige rotatie op het middenveld De opties blijven daar verder immers beperkt tot Vanaken, Ruud Vormer en Éder Balanta, want De Ketelaere mag onderhand toch als aanvaller worden beschouwd. Een bijzonder dunne spoeling voor een ploeg die zo lang mogelijk op drie fronten actief wil zijn.



Vanaken stond gelukkig naar goede gewoonte weer telkens paraat, maar de afwezigheid van Vormer en/of Balanta brak Club in de voorbije campagne meermaals zuur op. In welke mate Blauw-Zwart erop mag blijven rekenen dat die eerste twee elke week present tekenen, is dus nog maar de vraag. Dat lijken Mannaert en co ook te beseffen, want naar verluidt zullen de pijlen weer op Razvan Marin worden gericht. Na het afspringen van de Victor Wanyama-deal dan toch een nieuwe toptransfer in plaats van een jonkie?

5. GEZOCHT: GOALGETTER?
Dat brengt ons bij de meest besproken positie in Jan Breydel dit seizoen: de diepe spits. Daar lijkt alvast heel wat volk te zullen vertrekken, want over Diagne, Tau en Dennis hebben we het al gehad. Ook Openda zou dus andere oorden kunnen opzoeken, al kan Club de jonge aanvaller allicht met een nieuwe motie van vertrouwen doen blijven. Eerder spraken de Bruggelingen hun geloof in Openda namelijk al uit door Jelle Vossen en Kaveh Rezaei op kant te schuiven. Nu zou het al volstaan om geen versterking in huis te halen.



Hoewel Clement drie opties dreigt te verliezen, heeft hij tenslotte nog altijd genoeg alternatieven achter de hand. Naast Openda en De Ketelaere zijn er zo niet alleen Siebe Schrijvers en project Youssouph Badji, maar ook dure aanwinsten als David Okereke en Michael Krmencik. Zij krijgen bovendien naar verluidt het gezelschap van nóg een jong talent in de vorm van Manfred Ugalde. Is de offensieve honger daarmee gestild, of gaat Club toch opnieuw op zoek naar een echte killer om de problemen van deze jaargang te vermijden?

LEES OOK: Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Als Club Brugge slechts één iemand kan houden, zou ik kiezen voor ...

Meest recent

Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

5
5
Fink waarschuwt voor drie RSCA-spelers: "Zijn in vorm"

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

59
59
Hasi lyrisch over Genkie: "Voor hem kom je naar het stadion"

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

71
71
Sneijder geeft topfavorieten én smaakmaker WK 2026 prijs

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

60
60
Straffe onthulling De Bruyne: "Spraken in de zomer met KDB"

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

71
71
Luxe voor Hasi: "Zij vielen de laatsten weken goed in"

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

72
72
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

70
70
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

186
186
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

259
259
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

36
36
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

155
155
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

153
153
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

169
169
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

163
163
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

78
78
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

48
48
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

784
784
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

112
112
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

86
86
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

95
95
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

305
305
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

191
191
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

196
196
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

62
62

Meer sportnieuws