De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

door
De zomer van Club Brugge: 5 transfervragen voor Mannaert & co

Het coronavirus legt de JPL nog minstens een paar weken plat. Nadien is het nog maar de vraag of er überhaupt nog gevoetbald wordt, en dus richten wij onze blik tijdens deze break voorzichtig al eens op volgend seizoen. Club Brugge zal dan wellicht haar landstitel proberen te verdedigen, al dan niet nog op het veld – en na play-offs? – behaald. Met het oog op de vele ambities hebben Vincent Mannaert en co deze zomer dan ook een paar knopen door te hakken. Wij leggen de vijf meest prangende thema’s voor.


1. DOOR MET SOBOL?
Blauw-Zwart telt momenteel drie huurlingen in de rangen. Over het lot van Mbaye Diagne bestaat echter weinig twijfel, terwijl ook Percy Tau zijn toekomst in Jan Breydel hoogst onzeker oogt. Eduard Sobol lijkt op het eerste zicht dan weer wél te mogen rekenen op een definitieve transfer, want hij liet een prima indruk na op zijn linkerkant. De Oekraïner stormde daar 90 minuten lang vlotjes de zijlijn af, is technisch meer dan voldoende onderlegd en ook defensief solide genoeg om zijn concurrent Federico Ricca af te houden.



Omdat Philippe Clement toen nog met vier achterin dacht te spelen, werd de Uruguayaan wel vorige zomer al onder contract gelegd. Met de switch naar een driemansdefensie én de opkomst van jonkie Maxim De Cuyper, dreigt zich dus een overtal te creëren op de linksback. Sobol is beter geschikt dan Ricca om de hele flank af te draven, heeft op 24-jarige leeftijd nog progressiemarge en is zijn aankoopoptie van vier miljoen in principe dus ruimschoots waard. Toch zou Club wel eens kunnen overwegen om hem links te laten liggen.

2. IN YOUTH WE TRUST?
Het zou alvast een blijk van vertrouwen richting De Cuyper zijn. De 19-jarige linksachter was al het derde product van eigen kweek dat dit seizoen door Clement werd gebracht, na eerder Ignace Van der Brempt (17) en Charles De Ketelaere (19). Die eerste zijn speelkansen op rechts bleven tot dusver weliswaar uiterst beperkt, maar De Ketelaere is zonder twijfel dé revelatie van 2020. En dat na eerder al een vuurdoop tegen PSG, net zoals De Cuyper zijn enige twee optredens uitgerekend tegen Manchester United mocht maken.



Na het recente succes op de transfermarkt wil Club nu dus duidelijk tevens de kaart van de jeugd trekken, een aspect waarin het een jarenlange achterstand op de concurrentie goed te maken heeft. De grote vraag is dan ook of die politiek in de komende mercato vol wordt doorgetrokken, of Mannaert toch weer over de grens op zoek gaat naar groeibriljanten. Wat dat betreft is de situatie van Loïs Openda, die wegens een gebrek aan minuten denkt aan een vertrek, interessant om volgen. Iets waar we later nog op terugkomen.

3. CASHEN OF WACHTEN?
Eerst werpen we onze blik op de vele sterkhouders die de afgelopen maanden in de kijker liepen. Aan een transfer voor Emmanuel Dennis wil de leider allicht nog meewerken, zeker indien de verhoopte miljoenen op tafel worden gelegd. Moeilijker wordt het al wanneer er een topaanbieding binnenkomt voor Krépin Diatta, het echte goudhaantje op Jan Breydel. Enerzijds kan Club de kassa al horen rinkelen, maar aan de andere kant wil het de dribbelkont vast nog een jaartje houden. Vergelijkbaar met AA Gent en Jonathan David.



Diatta ligt wel nog tot 2024 onder contract, net zoals Hans Vanaken. Indien de 27-jarige draaischijf ooit de sprong naar het buitenland nog denkt te wagen, lijkt het stilaan echter nu of nooit. Hetzelfde geldt voor leeftijdsgenoot Clinton Mata, rijp voor de Premier League en net als Dennis nog maar voor twee seizoenen verbonden aan Blauw-Zwart. Vorige zomer deden de Bruggelingen gouden zaakjes op de mercato zónder aan kwaliteit in te boeten, integendeel. Afwachten hoe die evenwichtsoefening dit keer wordt aangepakt.

4. MEER OP HET MIDDENVELD?
Om in de as geen volk te verliezen ging Club alvast proactief te werk door Mats Rits een nieuwe verbintenis onder de neus te schuiven. De man-in-vorm is geen onbetwiste titularis, maar maakt wel een cruciaal deel uit van de vierkoppige rotatie op het middenveld De opties blijven daar verder immers beperkt tot Vanaken, Ruud Vormer en Éder Balanta, want De Ketelaere mag onderhand toch als aanvaller worden beschouwd. Een bijzonder dunne spoeling voor een ploeg die zo lang mogelijk op drie fronten actief wil zijn.



Vanaken stond gelukkig naar goede gewoonte weer telkens paraat, maar de afwezigheid van Vormer en/of Balanta brak Club in de voorbije campagne meermaals zuur op. In welke mate Blauw-Zwart erop mag blijven rekenen dat die eerste twee elke week present tekenen, is dus nog maar de vraag. Dat lijken Mannaert en co ook te beseffen, want naar verluidt zullen de pijlen weer op Razvan Marin worden gericht. Na het afspringen van de Victor Wanyama-deal dan toch een nieuwe toptransfer in plaats van een jonkie?

5. GEZOCHT: GOALGETTER?
Dat brengt ons bij de meest besproken positie in Jan Breydel dit seizoen: de diepe spits. Daar lijkt alvast heel wat volk te zullen vertrekken, want over Diagne, Tau en Dennis hebben we het al gehad. Ook Openda zou dus andere oorden kunnen opzoeken, al kan Club de jonge aanvaller allicht met een nieuwe motie van vertrouwen doen blijven. Eerder spraken de Bruggelingen hun geloof in Openda namelijk al uit door Jelle Vossen en Kaveh Rezaei op kant te schuiven. Nu zou het al volstaan om geen versterking in huis te halen.



Hoewel Clement drie opties dreigt te verliezen, heeft hij tenslotte nog altijd genoeg alternatieven achter de hand. Naast Openda en De Ketelaere zijn er zo niet alleen Siebe Schrijvers en project Youssouph Badji, maar ook dure aanwinsten als David Okereke en Michael Krmencik. Zij krijgen bovendien naar verluidt het gezelschap van nóg een jong talent in de vorm van Manfred Ugalde. Is de offensieve honger daarmee gestild, of gaat Club toch opnieuw op zoek naar een echte killer om de problemen van deze jaargang te vermijden?

LEES OOK: Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Als Club Brugge slechts één iemand kan houden, zou ik kiezen voor ...

Meest recent

Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

21
21
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

67
67
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

298
298
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

23
23
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

206
206
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

416
416
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

192
192
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

51
51
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

45
45
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

75
75
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

123
123
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

46
46
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

198
198
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

455
455
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

104
104
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

142
142
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

95
95
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

15
15
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

212
212
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

142
142
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

268
268
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

168
168
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

192
192
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

225
225

Meer sportnieuws