'Liverpool wordt gekroond tot Premier League-kampioen'

1356 stemmen
'Liverpool wordt gekroond tot Premier League-kampioen'

De Premier League-clubs willen het seizoen sowieso afronden. De clubs zouden desnoods zonder publiek verder willen, maar volgens de Britse media is er vroegtijdig mee stoppen (nog) geen optie.

Zo nam het Nederlandse Voetbal International over uit de Engelse media: "Tenzij het om gezondheidsredenen - en dus door maatregelen van de overheid wegens het coronavirus - niet mogelijk is, wordt het restant van de Premier League afgemaakt, desnoods tot ver in de zomer en zonder toeschouwers in het stadion." Dat zou de uitkomst van een vergadering zijn.

De financiële situatie speelt een grote rol. "Het niet afmaken van het seizoen zou financieel en juridisch te grote consequenties hebben, vooral door de miljardendeal met tv-zenders Sky Sports en BT Sport. De Premier League is daarom al van plan te breken met de regel dat het seizoen vóór 1 juni klaar moet zijn en ook doorspelen na 30 juni, de datum waarop spelerscontracten eindigen, is een reële optie."

Veel clubs moeten zelfs vrezen voor hun eigen toekomst als dit plan mislukt. "De belangen zijn in dat opzicht zo groot, dat de Premier League bereid is een groot deel van het seizoen te spelen zonder publiek. Zonder fans in het stadion hopen de clubs in het eerste weekend van mei weer te kunnen voetballen."

Mocht de Premier League daadwerkelijk worden hervat en uitgespeeld, zou dat alvast een grote opluchting zijn voor Liverpool. Op die manier kunnen zij straks worden gekroond tot landskampioen. Met een virtuele voorsprong van 22 punten, kan de titel hen namelijk niet meer ontglippen.

LEES OOK: 'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Liverpool moet sowieso worden gekroond tot landskampioen...

Meest recent

Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

22
22
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

51
51
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

60
60
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

50
50
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

124
124
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

507
507
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

47
47
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

61
61
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

356
356
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

437
437
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

532
532
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

925
925
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

119
119
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

542
542
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

104
104
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

140
140
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

102
102
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

155
155
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

426
426
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

743
743
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

319
319
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

517
517
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

415
415
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

241
241
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

111
111

Meer sportnieuws