Professor komt met slecht nieuws over hervatting JPL

2018
Professor komt met slecht nieuws over hervatting JPL

Woensdag maakte de Pro League bekend dat de competitie zeker niet zal kunnen worden hervat op de eerder gestelde datum van 3 april. In tegendeel kwamen ze met een strengere maatregel, die zegt dat clubs zelfs niet mogen trainen tot 5 april. Het is momenteel hoogst onzeker of de competitie überhaupt zal kunnen worden hervat, en in welke vorm dat zou moeten gebeuren, is ook nog een heikel punt.

De Pro League heeft intussen wel een nieuwe richtdatum opgesteld, om alvast de laatste reguliere speeldag af te werken: 15 mei. Viroloog Marc Van Ranst gaf eerder aan dat hij verwacht dat het virus zal gaan liggen tegen midden/einde mei, wat de slaagkansen van dit plan toch hoop geeft. Maar laat ons eerlijk zijn: dezer dagen is het van ondergeschikt belang of en hoe de competitie zich zou hervatten.

UPDATE 22u10

Ook volgens Annemie Vandamme, professor aan de KU Leuven, zou de competitie mogelijk kunnen worden hervat op 15 mei. Ze heeft het dan wel over een ‘bestcasescenario’. In het beste geval zou er dus terug kunnen worden gevoetbald tegen dan, maar een zekerheid is dat allesbehalve.

Mócht het al kunnen, heeft Vandamme overigens nog wel slecht nieuws voor de fans in Het Laatste Nieuws: “Het zal zonder publiek zijn, want social distancing is onmogelijk in viptenten of voetbalstadions: De mensen zullen de wedstrijden voor hun tv moeten volgen”, stelde ze namelijk erg duidelijk. Het lijkt er dus sterk op dat we dit seizoen geen wedstrijd meer zullen beleven ín het stadion. Een flinke domper, maar in het kader van het algemeen welzijn een noodzakelijke en kleine opoffering.

LEES OOK: STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Moet er dan worden hervat?

Meest recent

Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

6
6
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

24
24
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

56
56
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

142
142
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

326
326
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

150
150
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

132
132
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

290
290
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

55
55
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

323
323
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

45
45
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

62
62
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

111
111
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

264
264
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

28
28
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

79
79
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

141
141
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

20
20
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

62
62
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

376
376
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

202
202
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

212
212
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

104
104

Meer sportnieuws