Nieuwe richtdatum voor hervatten JPL bekend

746
Nieuwe richtdatum voor hervatten JPL bekend

De Pro League zat vandaag samen, via een conference call, en daarop werd beslist dat alle clubs tot 5 april niet meer mogen trainen.De competitie zal ten vroegste enkele weken later hernomen worden. De heropstart van het professionele voetbal zal nadien besproken worden, maar daarvoor hangt het af van de beslissingen van de overheid. Het hele persbericht kan u hieronder lezen:

"De Raad van Bestuur van de Pro League hield vandaag via Conference Call een vergadering in hoogdringendheid. Belangrijkste agendapunt was uiteraard de coronacrisis die vandaag Europa teistert. De bestuurders besloten in de vergadering met unanimiteit dat, conform de beslissingen van het Nationale Veiligheidsraad, de trainingen in alle Pro League clubs zouden stilgelegd worden tot minstens 5 april, onder voorbehoud van verdere beslissingen van de overheid. en herneming van de competitiewedstrijden zal gebeuren in functie van de herneming van de trainingen bij onze clubs, waarbij uiteraard een redelijke termijn in acht zal genomen worden om de spelers wedstrijdfit te krijgen", luidt het.

"De beslissing over het hernemen van de wedstrijden en speeldagen die voor eind juni gespeeld kunnen worden, zal dan genomen worden. De Pro League is vertegenwoordigd in de coronawerkgroepen op het niveau van het Belgisch voetbal (onder leiding van de KBVB) en het Europese voetbal (onder leiding van UEFA) en volgt vanop de eerste rij de evoluties. Zo kan ze kort op de bal spelen, uiteraard steeds met de gezondheid van de bevolking, de fans, spelers en medewerkers als leidraad. De bestuurders van de Pro League besloten unaniem om de 2de schijf van de solidariteitsbijdrage van 800.000 euro aan het amateurvoetbal onmiddellijk te betalen. Het profvoetbal wil zo zijn steun betuigen aan de 16 clubs uit de 1e klasse van het amateurvoetbal, die door de omstandigheden zwaar onder druk staan."

UPDATE 19/03

Woensdag maakte de Pro League dus bekend dat de competitie zeker niet zal kunnen worden hervat op de eerder gestelde datum van 3 april. In tegendeel kwamen ze met een strengere maatregel, die zegt dat clubs zelfs niet mogen trainen tot 5 april. Het is momenteel hoogst onzeker of de competitie überhaupt zal kunnen worden hervat, en in welke vorm dat zou moeten gebeuren, is ook nog een heikel punt.

De Pro League heeft intussen wel een nieuwe richtdatum opgesteld, om alvast de laatste reguliere speeldag af te werken: 15 mei. Viroloog Marc Van Ranst gaf eerder aan dat hij verwacht dat het virus zal gaan liggen tegen midden/einde mei, wat de slaagkansen van dit plan toch hoop geeft. Maar laat ons eerlijk zijn: dezer dagen is het van ondergeschikt belang of en hoe de competitie zich zou hervatten.

LEES OOK: Alderweireld breekt bij Kompany-nieuws: "Waanzin is het!"

Zal dit lukken?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

63
63
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

61
61
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

43
43
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

17
17
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

69
69
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

162
162
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

144
144
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

312
312
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

289
289
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

123
123
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

127
127
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

225
225
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

189
189
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

317
317
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

217
217
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

258
258
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1000
1000

Meer sportnieuws