'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

door
'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

Nu het EK officieel is uitgesteld, houden de meeste nationale competities overleg over hoe het seizoen moet afgewerkt worden wanneer het virus dit toelaat. Donderdag is dat ook in de Premier League het geval. En volgens The Guardian willen de Engelse clubs het volledige seizoen proberen af te werken.


Vorige week vrijdag werd besloten het voetbal op het hoogste niveau tot minstens het weekend van 4 april stil te leggen vanwege de gezondheidsrisico's door het coronavirus. De kans is echter bijzonder groot dat deze periode wordt verlengd. Dat hangt echter volledig af van de opmars van het virus en de verdere maatregelen die de overheid neemt. Op de meeting van donderdag zal vooral het scenario indien er weer gevoetbald kan worden, besproken worden.

Karren Brady, vice-voorzitter van West Ham United, pleitte vorig weekend nog voor het nietig verklaren van het huidige Premier League-seizoen. Dat voorstel stuitte op veel tegenstand en zou ook niet symbool staan voor de algehele stemming bij de bestuurders. De meeste clubs zouden wel degelijk de intentie hebben om de resterende speeldagen af te werken. Maar de tijd is zelfs na het schrappen van het EK erg beperkt.

ZONDER PUBLIEK
De belangrijkste vraag lijkt dan ook of de Britse overheid gaat toestaan dat wedstrijden worden gespeeld achter gesloten deuren. De Engelsen hebben 'sociale onthouding' opgelegd gekregen. Het spelen van een Premier League-wedstrijd, ook al is het zonder supporters, zou daar niet bij passen. Onder meer vanwege de staf bij iedere club en alle andere medewerkers zoals cameraploegen en dergelijke. Het spelen van wedstrijden zonder publiek is echter wel de meest praktische en meest haalbare manier om de deadline van 30 juni te halen.

LEES OOK: Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

Engeland lijkt de corona-pandemie te onderschatten ...

Meest recent

Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

27
27
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

103
103
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

32
32
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

87
87
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

120
120
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

100
100
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

73
73
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

297
297
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

37
37
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

138
138
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

316
316
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

89
89
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

228
228
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

73
73
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

357
357
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

315
315
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

198
198
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

523
523
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

186
186
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

218
218
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

160
160
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

247
247
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

285
285
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

139
139
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

444
444

Meer sportnieuws