'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

90 stemmen
'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

Nu het EK officieel is uitgesteld, houden de meeste nationale competities overleg over hoe het seizoen moet afgewerkt worden wanneer het virus dit toelaat. Donderdag is dat ook in de Premier League het geval. En volgens The Guardian willen de Engelse clubs het volledige seizoen proberen af te werken.


Vorige week vrijdag werd besloten het voetbal op het hoogste niveau tot minstens het weekend van 4 april stil te leggen vanwege de gezondheidsrisico's door het coronavirus. De kans is echter bijzonder groot dat deze periode wordt verlengd. Dat hangt echter volledig af van de opmars van het virus en de verdere maatregelen die de overheid neemt. Op de meeting van donderdag zal vooral het scenario indien er weer gevoetbald kan worden, besproken worden.

Karren Brady, vice-voorzitter van West Ham United, pleitte vorig weekend nog voor het nietig verklaren van het huidige Premier League-seizoen. Dat voorstel stuitte op veel tegenstand en zou ook niet symbool staan voor de algehele stemming bij de bestuurders. De meeste clubs zouden wel degelijk de intentie hebben om de resterende speeldagen af te werken. Maar de tijd is zelfs na het schrappen van het EK erg beperkt.

ZONDER PUBLIEK
De belangrijkste vraag lijkt dan ook of de Britse overheid gaat toestaan dat wedstrijden worden gespeeld achter gesloten deuren. De Engelsen hebben 'sociale onthouding' opgelegd gekregen. Het spelen van een Premier League-wedstrijd, ook al is het zonder supporters, zou daar niet bij passen. Onder meer vanwege de staf bij iedere club en alle andere medewerkers zoals cameraploegen en dergelijke. Het spelen van wedstrijden zonder publiek is echter wel de meest praktische en meest haalbare manier om de deadline van 30 juni te halen.

LEES OOK: 'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Engeland lijkt de corona-pandemie te onderschatten ...

Meest recent

Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

0
0
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

3
3
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

18
18
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

25
25
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

27
27
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

29
29
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

253
253
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

303
303
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

176
176
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

123
123
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

52
52
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

530
530
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

105
105
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

121
121
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

152
152
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

143
143
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

435
435
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

139
139
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

166
166
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

203
203
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

604
604
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

170
170

Meer sportnieuws