'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

90 stemmen
'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

Nu het EK officieel is uitgesteld, houden de meeste nationale competities overleg over hoe het seizoen moet afgewerkt worden wanneer het virus dit toelaat. Donderdag is dat ook in de Premier League het geval. En volgens The Guardian willen de Engelse clubs het volledige seizoen proberen af te werken.


Vorige week vrijdag werd besloten het voetbal op het hoogste niveau tot minstens het weekend van 4 april stil te leggen vanwege de gezondheidsrisico's door het coronavirus. De kans is echter bijzonder groot dat deze periode wordt verlengd. Dat hangt echter volledig af van de opmars van het virus en de verdere maatregelen die de overheid neemt. Op de meeting van donderdag zal vooral het scenario indien er weer gevoetbald kan worden, besproken worden.

Karren Brady, vice-voorzitter van West Ham United, pleitte vorig weekend nog voor het nietig verklaren van het huidige Premier League-seizoen. Dat voorstel stuitte op veel tegenstand en zou ook niet symbool staan voor de algehele stemming bij de bestuurders. De meeste clubs zouden wel degelijk de intentie hebben om de resterende speeldagen af te werken. Maar de tijd is zelfs na het schrappen van het EK erg beperkt.

ZONDER PUBLIEK
De belangrijkste vraag lijkt dan ook of de Britse overheid gaat toestaan dat wedstrijden worden gespeeld achter gesloten deuren. De Engelsen hebben 'sociale onthouding' opgelegd gekregen. Het spelen van een Premier League-wedstrijd, ook al is het zonder supporters, zou daar niet bij passen. Onder meer vanwege de staf bij iedere club en alle andere medewerkers zoals cameraploegen en dergelijke. Het spelen van wedstrijden zonder publiek is echter wel de meest praktische en meest haalbare manier om de deadline van 30 juni te halen.

LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Engeland lijkt de corona-pandemie te onderschatten ...

Meest recent

Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

51
51
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

15
15
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

63
63
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

368
368
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

153
153
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

309
309
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

460
460
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

251
251
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

309
309
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

20
20
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

134
134
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

50
50
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

74
74
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

124
124
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

58
58
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

89
89
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

70
70
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

380
380
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

1165
1165
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

409
409
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

406
406
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

345
345
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

43
43
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

251
251

Meer sportnieuws