'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

door
'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

Nu het EK officieel is uitgesteld, houden de meeste nationale competities overleg over hoe het seizoen moet afgewerkt worden wanneer het virus dit toelaat. Donderdag is dat ook in de Premier League het geval. En volgens The Guardian willen de Engelse clubs het volledige seizoen proberen af te werken.


Vorige week vrijdag werd besloten het voetbal op het hoogste niveau tot minstens het weekend van 4 april stil te leggen vanwege de gezondheidsrisico's door het coronavirus. De kans is echter bijzonder groot dat deze periode wordt verlengd. Dat hangt echter volledig af van de opmars van het virus en de verdere maatregelen die de overheid neemt. Op de meeting van donderdag zal vooral het scenario indien er weer gevoetbald kan worden, besproken worden.

Karren Brady, vice-voorzitter van West Ham United, pleitte vorig weekend nog voor het nietig verklaren van het huidige Premier League-seizoen. Dat voorstel stuitte op veel tegenstand en zou ook niet symbool staan voor de algehele stemming bij de bestuurders. De meeste clubs zouden wel degelijk de intentie hebben om de resterende speeldagen af te werken. Maar de tijd is zelfs na het schrappen van het EK erg beperkt.

ZONDER PUBLIEK
De belangrijkste vraag lijkt dan ook of de Britse overheid gaat toestaan dat wedstrijden worden gespeeld achter gesloten deuren. De Engelsen hebben 'sociale onthouding' opgelegd gekregen. Het spelen van een Premier League-wedstrijd, ook al is het zonder supporters, zou daar niet bij passen. Onder meer vanwege de staf bij iedere club en alle andere medewerkers zoals cameraploegen en dergelijke. Het spelen van wedstrijden zonder publiek is echter wel de meest praktische en meest haalbare manier om de deadline van 30 juni te halen.

LEES OOK: 'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Engeland lijkt de corona-pandemie te onderschatten ...

Meest recent

Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

1
1
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

10
10
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

199
199
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

67
67
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

292
292
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

44
44
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

63
63
Anderlecht kampioen? 'Dubbeltransfer voor landstitel'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

220
220
'Gesprekken lopen: schokkende transfer Lewandowski'

Robert Lewandowski profileerde zich de voorbije jaren bij Bayern München en FC Barcelona tot ...

155
155
'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

441
441
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

117
117
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

512
512
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

178
178
‘Mark van Bommel naar KRC Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

599
599
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt met verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

172
172
'Club Brugge-bom zindert na: twee grove fouten Verhaeghe'

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

902
902
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

386
386
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

73
73
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

57
57
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

404
404
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

28
28
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

131
131
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

169
169
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

166
166
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

105
105

Meer sportnieuws