'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

90
'Engelsen willen competitie afwerken: PL mogelijk achter gesloten deuren'

Nu het EK officieel is uitgesteld, houden de meeste nationale competities overleg over hoe het seizoen moet afgewerkt worden wanneer het virus dit toelaat. Donderdag is dat ook in de Premier League het geval. En volgens The Guardian willen de Engelse clubs het volledige seizoen proberen af te werken.


Vorige week vrijdag werd besloten het voetbal op het hoogste niveau tot minstens het weekend van 4 april stil te leggen vanwege de gezondheidsrisico's door het coronavirus. De kans is echter bijzonder groot dat deze periode wordt verlengd. Dat hangt echter volledig af van de opmars van het virus en de verdere maatregelen die de overheid neemt. Op de meeting van donderdag zal vooral het scenario indien er weer gevoetbald kan worden, besproken worden.

Karren Brady, vice-voorzitter van West Ham United, pleitte vorig weekend nog voor het nietig verklaren van het huidige Premier League-seizoen. Dat voorstel stuitte op veel tegenstand en zou ook niet symbool staan voor de algehele stemming bij de bestuurders. De meeste clubs zouden wel degelijk de intentie hebben om de resterende speeldagen af te werken. Maar de tijd is zelfs na het schrappen van het EK erg beperkt.

ZONDER PUBLIEK
De belangrijkste vraag lijkt dan ook of de Britse overheid gaat toestaan dat wedstrijden worden gespeeld achter gesloten deuren. De Engelsen hebben 'sociale onthouding' opgelegd gekregen. Het spelen van een Premier League-wedstrijd, ook al is het zonder supporters, zou daar niet bij passen. Onder meer vanwege de staf bij iedere club en alle andere medewerkers zoals cameraploegen en dergelijke. Het spelen van wedstrijden zonder publiek is echter wel de meest praktische en meest haalbare manier om de deadline van 30 juni te halen.

LEES OOK: Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Engeland lijkt de corona-pandemie te onderschatten ...

Meest recent

STVV krijgt stevige pak slaag van topclub

Vorig seizoen eindigde STVV nog tot ieders verbazing als derde in de Jupiler Pro League. Die knappe ...

1
1
Lukaku op de bank: Van Bommel vertelt waarom

De eerste wedstrijden van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zijn behoorlijk goed ...

34
34
'Man City onthult bewijs van onschuld, klachten op komst'

Engeland staat momenteel in rep en roer nadat Manchester City schuldig bevonden werd aan een ...

32
32
Wullaert ziedend na uitspraak Deschacht: “Dit getuigt van zo weinig respect”

De uitspraken van Olivier Deschacht over vrouwenvoetbal blijven voor heel wat reacties zorgen. Een ...

149
149
Afwezigheid en terugkeer Courtois: Lammens geeft mening

In zijn eerste wedstrijden als bondscoach heeft Mark van Bommel meteen zijn stempel gedrukt op het ...

28
28
Van Bommel kondigt al minstens twee wijzigingen aan

Vrijdag om 20u45 staan de Rode Duivels al voor hun derde opdracht in de Nations League. Daarin komt ...

185
185
'Wissel van de wacht bij Bayern: Kompany stelt één eis'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München de Duitse dubbel en strandde in de halve ...

33
33
'Rode Duivels kunnen doodsteek geven aan Turken'

De Rode Duivels begonnen hun campagne in de Nations League met een drie op zes, na winst in ...

49
49
Van kwaad naar erger: KV Kortrijk krijgt nieuwe mokerslag

Na zeven speeldagen zitten enkele teams al zwaar in de problemen in de Jupiler Pro League. Zo is er ...

131
131
'Raskin heeft keuze te over: 8 clubs op de loer'

De voorbije zomermercato was voor de Rode Duivels een zeer drukke periode. Heel wat landgenoten ...

54
54
Courtois: "Hij moet de Gouden Bal winnen"

Na de interlandbreak gaat het vizier weer op het clubvoetbal, maar ook op dé belangrijkste ...

101
101
Haalt Stijnen grote naam als nieuwe trainer Patro?

Donderdagvoormiddag viel er bij Patro Eisden toch wel opmerkelijk nieuws te rapen. Na maar liefst ...

123
123
Van Bommel krijgt dubbele opsteker daags voor Turkije

De wedstrijden blijven elkaar in sneltempo opvolgen voor de Rode Duivels. Maandag gingen ze nog met ...

285
285
TRANSFERUURTJE: 'Real heeft opvolger Courtois, Keita miste transfer'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

102
102
Vannieuwkerke schrikt hevig: supportersbom barst aan kust

De onrust bij KV Diksmuide Oostende neemt opnieuw toe. Terwijl de club probeert vooruit te kijken, ...

62
62
Nicolò Tresoldi dropt grote hint over toekomst

Nicolò Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge vlotjes en trekt die ...

109
109
Stijnen barst in tranen uit: drastische ingreep Patro

Stijn Stijnen is niet langer de hoofdtrainer van Patro Eisden, dat maakte de oefenmeester zelf op ...

154
154
Genkse blunder met Godts onthuld: "Dat gaf echt een kick"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week een positieve start genomen onder Mark van Bommel, ...

247
247
'Standard schrikt: titanenstrijd om verrassend talent'

Standard lijkt dit seizoen sportief een stap vooruit gezet te hebben en hoopt mee te kunnen strijden ...

120
120
'Antwerp sluit verloren zoon weer in de armen'

Voor Antwerp is het seizoensbegin er één met twee gezichten geworden. De Great Old ...

207
207
'Pikante transfer Doku na dramatisch City-verdict'

De Rode Duivels doen het in deze Nations League voorlopig zonder Jérémy Doku, die een ...

249
249
Courtois speelt open kaart: Rode Duivels én Van Bommel

De Rode Duivels zijn de voorbije dagen begonnen aan hun nieuwe campagne in de Nations League. De ...

308
308
Tresoldi ligt op recordkoers: "Hopelijk in volgende match"

Bij Club Brugge zullen ze zich in de handen wrijven, want tijdens deze interlandbreak lijkt Nicolo ...

105
105
Defour ziet luxeprobleem bij België: “Hij verdient basisplaats”

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Turkije. Een partij waarin de Belgen grote favoriet ...

154
154
Stijnen hakt knoop door: Patro krijgt nieuw gezicht

Stijn Stijnen heeft de pers uitgenodigd voor een persmoment. En dat zorgt meteen voor de nodige ...

77
77

Meer sportnieuws