Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

door
Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

De UEFA besloot dinsdag in samenspraak met zijn stakeholders om het EK een jaartje uit te stellen, waardoor er opnieuw extra speelruimte vrij kwam op de kalender. Dat zou gebruikt moeten worden om zoveel mogelijk van de nationale competities te kunnen afwerken. Woensdag hield de Raad van Bestuur van de Pro League dan ook een noodvergadering over het verdere verloop van het seizoen.


Op die conference call werd onder meer beslist dat er nergens in groep getraind mag worden tot 5 april, ook zal er eerst een periode voorzien worden om de spelers weer in vorm te krijgen alvorens er weer gevoetbald kan worden. Over hoe het verdere verloop van hoe het seizoen er zal uitzien werd echter nog geen knoop doorgehakt. Daarvoor wil men eerst de evoluties omtrent het virus afwachten. Maar bij Sporza en de RTBF weet men wel dat er vier scenario's op tafel liggen.

In het beste geval zouden alle wedstrijden, reguliere competitie + Play-Offs, afgewerkt worden. Maar zelfs met drie duels per ploeg per week lijkt dat een utopie. Daarnaast zou er een plan zijn uitgewerkt om verkorte Play-Offs af te werken. En indien de situatie met het virus te lang aanhoudt, wordt allicht enkel de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B afgewerkt.

Dat is het enige scenario waarin Club Brugge, gezien zijn voorsprong in het huidige klassement, al zeker zou zijn van de titel. In het allerslechtste geval wordt er dit seizoen niet meer gespeeld. Dat zou echter juridisch en financieel een enorme impact hebben. Bovendien is het niet duidelijk wat er dan met de titel moet gebeuren. Maar zoals gezegd werd er nog geen definitieve beslissing genomen. Daarvoor wordt het afwachten hoe deze coronacrisis evolueert.

LEES OOK: 'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

Welk scenario denkt u dat zal plaatsvinden?

Meest recent

'PSG wil België veroveren en legt masterplan op tafel'

Paris Saint-Germain gooide jarenlang vruchteloos met miljoenen om de wereld te veroveren. In 2025 ...

10
10
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

29
29
Anderlecht slaat toe en houdt talent uit buitenlandse handen

Anderlecht zag dit seizoen Nathan De Cat helemaal ontbolsteren en hoopt dat het in de komende ...

43
43
'De Ketelaere verrast met zet: transfer op komst?'

Ook dit seizoen is Charles De Ketelaere weer een cruciale pion bij Atalanta. De Rode Duivel was ...

33
33
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest sterkhouder, Genk kiest trainer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

154
154
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

50
50
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

118
118
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

34
34
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

279
279
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

135
135
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

115
115
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

63
63
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

124
124
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

41
41
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

392
392
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

62
62
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

177
177
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

86
86
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

351
351
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

716
716
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

142
142
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

702
702
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

44
44

Meer sportnieuws