Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

door
Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

De UEFA besloot dinsdag in samenspraak met zijn stakeholders om het EK een jaartje uit te stellen, waardoor er opnieuw extra speelruimte vrij kwam op de kalender. Dat zou gebruikt moeten worden om zoveel mogelijk van de nationale competities te kunnen afwerken. Woensdag hield de Raad van Bestuur van de Pro League dan ook een noodvergadering over het verdere verloop van het seizoen.


Op die conference call werd onder meer beslist dat er nergens in groep getraind mag worden tot 5 april, ook zal er eerst een periode voorzien worden om de spelers weer in vorm te krijgen alvorens er weer gevoetbald kan worden. Over hoe het verdere verloop van hoe het seizoen er zal uitzien werd echter nog geen knoop doorgehakt. Daarvoor wil men eerst de evoluties omtrent het virus afwachten. Maar bij Sporza en de RTBF weet men wel dat er vier scenario's op tafel liggen.

In het beste geval zouden alle wedstrijden, reguliere competitie + Play-Offs, afgewerkt worden. Maar zelfs met drie duels per ploeg per week lijkt dat een utopie. Daarnaast zou er een plan zijn uitgewerkt om verkorte Play-Offs af te werken. En indien de situatie met het virus te lang aanhoudt, wordt allicht enkel de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B afgewerkt.

Dat is het enige scenario waarin Club Brugge, gezien zijn voorsprong in het huidige klassement, al zeker zou zijn van de titel. In het allerslechtste geval wordt er dit seizoen niet meer gespeeld. Dat zou echter juridisch en financieel een enorme impact hebben. Bovendien is het niet duidelijk wat er dan met de titel moet gebeuren. Maar zoals gezegd werd er nog geen definitieve beslissing genomen. Daarvoor wordt het afwachten hoe deze coronacrisis evolueert.

LEES OOK: 'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

Welk scenario denkt u dat zal plaatsvinden?

Meest recent

Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

25
25
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

131
131
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

214
214
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

282
282
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

269
269
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

641
641
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

520
520
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

526
526

Meer sportnieuws