Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

957 stemmen
Pro League stelt beslissing uit: Club slechts bij één scenario zeker van titel

De UEFA besloot dinsdag in samenspraak met zijn stakeholders om het EK een jaartje uit te stellen, waardoor er opnieuw extra speelruimte vrij kwam op de kalender. Dat zou gebruikt moeten worden om zoveel mogelijk van de nationale competities te kunnen afwerken. Woensdag hield de Raad van Bestuur van de Pro League dan ook een noodvergadering over het verdere verloop van het seizoen.


Op die conference call werd onder meer beslist dat er nergens in groep getraind mag worden tot 5 april, ook zal er eerst een periode voorzien worden om de spelers weer in vorm te krijgen alvorens er weer gevoetbald kan worden. Over hoe het verdere verloop van hoe het seizoen er zal uitzien werd echter nog geen knoop doorgehakt. Daarvoor wil men eerst de evoluties omtrent het virus afwachten. Maar bij Sporza en de RTBF weet men wel dat er vier scenario's op tafel liggen.

In het beste geval zouden alle wedstrijden, reguliere competitie + Play-Offs, afgewerkt worden. Maar zelfs met drie duels per ploeg per week lijkt dat een utopie. Daarnaast zou er een plan zijn uitgewerkt om verkorte Play-Offs af te werken. En indien de situatie met het virus te lang aanhoudt, wordt allicht enkel de slotspeeldag van de reguliere competitie en de promotiefinale van 1B afgewerkt.

Dat is het enige scenario waarin Club Brugge, gezien zijn voorsprong in het huidige klassement, al zeker zou zijn van de titel. In het allerslechtste geval wordt er dit seizoen niet meer gespeeld. Dat zou echter juridisch en financieel een enorme impact hebben. Bovendien is het niet duidelijk wat er dan met de titel moet gebeuren. Maar zoals gezegd werd er nog geen definitieve beslissing genomen. Daarvoor wordt het afwachten hoe deze coronacrisis evolueert.

LEES OOK: Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Welk scenario denkt u dat zal plaatsvinden?

Meest recent

L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

138
138
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

104
104
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

98
98
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

71
71
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

180
180
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

257
257
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

492
492
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

412
412
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

370
370
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

95
95
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

742
742
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

81
81
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

320
320
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

65
65
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

128
128
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

440
440
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

147
147
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

118
118
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

75
75
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

222
222
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

668
668
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

937
937
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

743
743
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

122
122

Meer sportnieuws