Eleven Sports bevestigt deal over tv-rechten Jupiler Pro League

door
Eleven Sports bevestigt deal over tv-rechten Jupiler Pro League

In februari bereikte de Pro League een akkoord om de tv-rechten voor de komende vijf seizoenen te verkopen aan Eleven Sports, maar dat kon nog niet bekrachtigd worden. Twee clubs lagen immers dwars: AA Gent en Antwerp. Gent werd snel overtuigd om toch met de deal in te stemmen, maar Antwerp bleek een pak koppiger.

De Great Old voelde zich immers benadeeld door de verdeelsleutel in het contract, waarbij de G5 het grootste deel van de inkomsten opstrijkt. Hoewel Antwerp op sportief vlak met hen kan wedijveren, maakt het door zijn steile opgang de voorbije jaren officieel nog geen deel uit van de grootste clubs en dat vonden ze op de Bosuil niet correct.

Maar Het Laatste Nieuws meldt dat na bijna een maand onderhandelen er nu toch een akkoord gevonden is en Antwerp dan toch meestapt in de deal met Eleven. Er zou een akkoord gevonden zijn waar alle partijen tevreden zouden zijn. Alle teams uit de K11 die Play-Off I halen, zouden voortaan een financiële tegemoetkoming krijgen. Standard lag nog een tijdje dwars voor de nieuwe deal, maar ook zij stemden uiteindelijk in.

UPDATE 17u
De kogel is nu ook helemaal door de kerk, want Eleven Sports heeft via zijn officiële kanalen de deal nu ook bevestigd. "Eleven Sports heeft de uitzendrechten van alle 24 Belgische clubs verworven voor de volgende vijf seizoenen", laat het tv-kanaal weten.


LEES OOK: Foute transferkeuze bij Union SG? "Dat zijn ze vergeten"

Goede zaak voor de Belgische voetbalfan?

Meest recent

Europese grootmacht roept smaakmaker Club Brugge op

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, dat dan ook heel wat ...

24
24
BV's fileren VAR-storm in Brugge: "Het is verkocht!"

Wat een avond voor Club Brugge! Op woensdagavond speelde Blauw-Zwart een onvergetelijke wedstrijd ...

50
50
De Condé kraakt Fink: KRC Genk 2.0 op titelkoers?

De uitschuiver tegen Ferencvaros in de League Phase van de Europa League is uitgewist. Dankzij een ...

34
34
Leko briest bij KAA Gent: "Ze waren bang van ons"

Ivan Leko zit in een rollercoaster bij KAA Gent. De Buffalo’s wisselen goede met slechte ...

35
35
Rudi Garcia verbaast met uitspraken over Tielemans

Rudi Garcia heeft zijn 26-koppige selectie voor de WK-kwalificatiematchen tegen Liechtenstein en ...

49
49
Hayen vreest Anderlecht: Hasi vindt succesformule

RSC Anderlecht ontvangt zondag Club Brugge in het Lotto Park, het nummer drie tegen het nummer twee ...

155
155
Wils met rug tegen muur: Antwerp-bestuur grijpt in

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old staat voorlaatste in de ...

112
112
Van der Elst over Club-sterkhouder: “Kan mee bij Barça”

Club Brugge speelde in de Champions League 3-3 gelijk tegen FC Barcelona. Een ongelooflijke stunt en ...

181
181
Rudi Garcia verrast met boodschap voor Nicky Hayen

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt voor de ...

139
139
Charleroi in vrije val: De Mil grijpt keihard in

Het is voor Rik De Mil al een bewogen seizoen geweest. Hij zag met Charleroi al snel het Europese ...

34
34
Eindelijk Vermant: Garcia geeft uitleg bij zijn keuze

De Rode Duivels moeten volgende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK 2026 ...

64
64
Garcia heeft 2 verrassingen in petto in selectie Duivels

Bondscoach Rudi Garcia heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de laatste twee ...

123
123
Nieuwe domper Lavia: Maresca komt met update

Chelsea beleefde deze week een pijnlijke avond in de Champions League, want het kwam niet verder dan ...

82
82
'Strijd om Tresoldi barst los: grote verrassing in de maak'

Er was de voorbije maanden toch wat twijfel rond Club Brugge, nadat het in de zomer weer een pak ...

275
275
Bedankt Genk: België op koers voor 2 rechtstreekse CL-tickets

De Belgische clubs zijn erin geslaagd om zich deze week te tonen in Europa. Union slaagde in de ...

288
288
TRANSFERUURTJE: 'Grootmachten melden zich bij Club, Ajax grijpt in'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

204
204
‘Kompany hoort groot nieuws bij Bayern München’

Vincent Kompany is geweldig aan het seizoen begonnen bij Bayern München en dat is nog een ...

114
114
Topper op scherp: Kana deelt ferme sneer uit aan Club Brugge

Zondag staat de topper tussen RSC Anderlecht en Club Brugge op het programma. In het Lotto Park ...

807
807
'Competitiehervorming explodeert: Anderlecht keert kar'

De competitiehervorming ligt zwaar onder vuur met Sam Baro voorop. De beleidsbepaler van KAA Gent ...

661
661
‘Winterse knaltransfer: kassa KRC Genk rinkelt'

De wintermercato komt er stilletjes aan en de Belgische clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten. ...

246
246
Ex-topref onthult: “Daarom werd goal Vermant afgekeurd”

Het Jan Breydelstadion stond even in brand. In de slotfase tegen FC Barcelona in de Champions League ...

357
357
Lukebakio trapt ferm na op Tedesco: “Leuk is anders…”

Dodi Lukebakio bloeit in Benfica volledig op onder José Mourinho. De buitenspeler zit ...

82
82
Staelens legt pijnlijke verschil tussen RSCA en Club bloot

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat Michael Verschueren, Kenneth Bornauw en de komende maanden mogelijk ...

334
334
KRC Genk verrast Europa: Heynen weet niet wat hij ziet

KRC Genk tankte héél veel vertrouwen tegen Sporting Braga. De Limburgers wonnen met ...

340
340
Ronaldo breekt stilte: "Daarom bleef ik weg bij begrafenis Jota"

Afgelopen zomer stond de hectische voetbalwereld voor enkele dagen stil. Diogo Joto overleed na een ...

210
210

Meer sportnieuws