Nieuwe gezichten: de XI beste vondsten in de JPL

Foto: Nieuwe gezichten: de XI beste vondsten in de JPL

Hoop doet leven. In mei moet de Jupiler Pro League zich in principe weer op gang trekken, al dan niet met een normaal competitieslot. Wie weet lopen de play-offs zo wel door tot eind juni of zelfs begin juli, wat zou betekenen dat enkele nieuwkomers op onze velden intussen al bijna een volledig jaar in België vertoeven. Wie van hen maakte de afgelopen maanden het meeste indruk, en krijgt zo dus een plaatsje in de 11 beste vondsten van de JPL?

We hanteerden drie criteria voor dit elftal. Vermits we op zoek gingen naar de meest overtuigende nieuwe gezichten, werden spelers die ooit eerder al in ons land hadden gevoetbald automatisch geschrapt. Geen Simon Mignolet of Laurent Depoitre dus, noch binnenlandse transfers. Ook huurlingen als Nacer Chadli, Eduard Sobol of Wesley Hoedt lieten we links liggen, want zij versterkten (voorlopig) slechts op tijdelijke basis de rangen. Tot slot wordt ook met de overgemaakte transfersom rekening gehouden, wat dure aanwinsten die maar sporadisch imponeerden als David Okereke, Paul Onuachu en Michel Vlap elimineert. Nu dat allemaal duidelijk is, stellen wij u graag voor aan de ultieme XI van nieuwkomers in onze competitie!

GK: Daniel SCHMIDT (STVV)

Onze voorwaarden sluiten opties als Mignolet, Hendrik Van Crombrugge of de gehuurde Cercle-doelman Lennart Moser uit, en dus zijn er weinig alternatieven voorhanden. Clubs in de JPL lijken dan ook niet snel geneigd om een sluitstuk vast te leggen zonder op z’n minst eerst een proefperiode te doorstaan, maar STVV nam met Daniel Schmidt toch de gok. Hoewel de 28-jarige Japanner zijn mindere periodes kende, is de algemene balans overwegend positief. Schmidt hield in de 20 matchen tot zijn blessure vijf keer de nul en straalde vooral veel zekerheid uit. Een uitstekende vondst voor de Kanaries.RA: Amir MURILLO (RSC Anderlecht)

Amper acht duels heeft hij achter de kiezen, maar wintertransfer Amir Murillo geldt nu al als hét pronkstuk van Michael Verschueren. De 24-jarige Panamees maakte in Anderlecht komaf met het principe van de inverted wingback en bood direct een meerwaarde als klassieke rechtsback. Solide in defensief opzicht, al droeg Murillo met zijn overlaps, infiltraties en centers vooral bij aan de grotere punch in het Lotto Park na nieuwjaar. Eén goal en twee assists zijn het gevolg, en dat voor minder dan 700 duizend euro. Op de markt is hij intussen een veelvoud daarvan waard, dus ook financieel een voltreffer.

CV: Michael NGADEU (AA Gent)

Met zijn kostplaatje van 4,5 miljoen de duurste vogel in ons elftal, al maakte Michael Ngadeu zijn status als Gentse recordtransfer meteen waar. De 29-jarige Kameroener groeide in geen tijd uit tot dé defensieve steunpilaar van Jess Thorup, die op niemand vaker een beroep deed. De onverzettelijke krachtpatser drukt bovendien tevens in aanvallend aspect zijn stempel, met een belangrijke rol in de opbouw en veel presence op stilstaande fases – zo getuigen zijn drie doelpunten. Ngadeu kreeg op basis van die kwaliteiten reeds een plekje in ons Team v/h Jaar, dus hier mocht hij uiteraard niet ontbreken.CV: Simon DELI (Club Brugge)

Zowat al het bovenstaande gaat tevens op voor Simon Deli, die net als Ngadeu vorige zomer Slavia Praag inruilde voor de Belgische velden. De één jaar jongere en twee miljoen goedkopere Ivoriaan trok naar Club Brugge, waar hij vooral sterk aan het seizoen begon. Sindsdien nam zijn offensieve impact stelselmatig af, maar achterin blijft Deli nog altijd een lastig te passeren blok graniet. En een van de voornaamste redenen voor het uitmuntend rapport van de Blauw-Zwarte verdediging, waar de uitblinkers nochtans legio waren. Een leider op én naast het veld, zelfs al ging het licht in Manchester even uit.

LA: Milad MOHAMMADI (AA Gent)

De tweede Buffalo in onze elf hield maar net Nicolas Gavory af, die zijn goede start bij Standard niet echt door kon trekken – en een prijskaart van drie miljoen rond zijn nek heeft hangen. Het omgekeerde verhaal bij Milad Mohammadi, want de 26-jarige Iraniër dwong pas sinds december een vaste basisplaats af. Het aftakelen van Nana Asare maakte van de linksachter tot dan een pijnpunt in de Ghelamco Arena, al had de transfervrije zomeraanwinst blijkbaar gewoon een aanpassingsperiode nodig. Technisch niet de meest verfijnde voetballer, maar de motor van Mohammadi is niets minder dan indrukwekkend.CM: Elisha OWUSU (AA Gent)

Hoeft het nog gezegd dat Michel Louwagie terug mag blikken op een geslaagde zomermercato? Niet alleen Ngadeu en Mohammadi waren namelijk voltreffers, met Elisha Owusu haalde de Gentse manager nóg een goudmijn in huis. De 22-jarige Fransman met nauwelijks ervaring op het hoogste niveau werd voor amper één miljoen weggeplukt bij Olympique Lyon, maar is nu al gemakkelijk een veelvoud van dat bedrag waard. Owusu vormt dan ook de stabiliserende factor in de veelgeprezen ruit van de Buffalo’s, zij het soms nog met ups en downs. Toch is hij zonder twijfel een van dé revelaties van dit seizoen.

CM: Éder BALANTA (Club Brugge)

Iets duurder en door omstandigheden minder in actie, maar onze kennismaking met Éder Balanta was net zo imposant. De 27-jarige Colombiaan kwam na het afspringen van de Victor Wanyama-deal in allerijl toe op Jan Breydel en was dus pas tweede keuze, al zal Club Brugge zich dat nu niet beklagen. De polyvalente controleur, die ook hoger én lager uit de voeten kan, had immers weinig tijd nodig om zijn plek naast Ruud Vormer en Hans Vanaken af te dwingen – en dat met Mats Rits in de buurt. Snelheid, kracht, verticaliteit, zuivere passes én een goede balbehandeling: Balanta heeft het dan ook allemaal.CM: Kristian THORSTVEDT (KRC Genk)

De tweede winteraanwinst in ons elftal kwam net als Murillo slechts acht keer in actie. Wanneer de JPL zich weer op gang trekt zal het daar ook bij blijven voor Kristian Thorstvedt, die in Oostende zijn voet brak. Zonde, want van alle nieuwe draaischijven die Genk al uitprobeerde – van Ianis Hagi over Patrik Hrosovsky tot Mats Moller Daehli – liet hij de beste indruk na. Een straffe prestatie, zeker omdat de 21-jarige Noor met voorsprong de goedkoopste transfer uit dat lijstje was. Anderhalf miljoen kostte hij maar, het marktsegment waarin Dimitri de Condé zich dus toch nog altijd het meest thuis voelt.

RB: Saido BERAHINO (Zulte Waregem)

Voorin maakten het voorbije seizoen weinig nieuwe gezichten echt brokken. Bovenin de topschutterstand valt dan ook niet veel vers bloed te bespeuren, met Vlap, Okereke en Onuachu als hoogst gerangschikte nieuwkomers. Zij kostten zoals we in onze intro al vermeldden evenwel allen een flinke stuiver, terwijl Saido Berahino gratis en voor niets naar Zulte Waregem afzakte. Zijn prima start kon hij mede door een blessure niet helemaal doortrekken, maar de voormalige Premier League-ster blies zijn carrière wel met succes nieuw leven in. Nog steeds pas 26, dus allicht kan Essevee straks de kassa passeren.SP: Shamar NICHOLSON (Charleroi)

Wanneer we het lijstje van de Gouden Stier afspeuren naar nieuwe namen, is na het eerder vernoemde trio Shamar Nicholson de eerste die de revue passeert. De Jamaicaanse spits van Charleroi schipperde de afgelopen maanden tussen bank en basis op Mambourg, maar trapte toch maar mooi acht ballen tegen de netten. Behalve dat scorend vermogen heeft de 23-jarige ruwe diamant bovendien nog andere troeven achter de hand, zoals een fikse versnelling voor iemand van 1 meter 92. Een vat vol potentieel waar, indien hij de tijd krijgt om te rijpen, de Zebra’s nog flink wat plezier aan kunnen beleven.

LB: Terem MOFFI (KV Kortrijk)

Van dromen gesproken. Terem Moffi stond in de JPL nog maar 424 minuten op het veld, maar daarin trof de laatste wintertransfer die hier zijn opwachting maakt wel al vier keer raak. Een efficiëntie waar niemand met minstens zoveel tijd op de teller aan kan tippen. KV Kortrijk lijkt dan ook nu al verzekerd te zijn van de jackpot, want de Kerels betaalden amper 150 duizend euro voor de 20-jarige Nigeriaan. Na zeven matchen heeft die iedereen al overtuigd van zijn kunnen. De enige vraag die nog rest, is dan ook hoeveel stuks er nog bij zullen komen vooraleer een vertrek uit het Guldensporenstadion zich al opdringt.

POLL: Welke veldspeler was volgens u de beste nieuwkomer in de JPL?

Krmencik grijpt laatste kans met hattrick in eerste helft

Anderlecht zwaait Roofe uit én kondigt strategiewissel aan

'Done deal: Roofe vertrekt naar Glasgow Rangers'

Vandaag 04 Augustus 2020

  • teaser
  • compact
{insert image alt}

De voorspelling van VN: wie wint de Gouden Schoen?

Tenzij het coronavirus of Westerlo alsnog roet in het eten gooit, is de laatste rechte lijn richting ...

340
{insert image alt}

Garantie op doelpunten: Anderlecht hoopt op 'scorende Doku'

Vorig seizoen draaide RSC Anderlecht pas op volle toeren naarmate het einde van de reguliere ...

969
{insert image alt}

Anderlecht zwaait Roofe uit én kondigt strategiewissel aan

Verrassing van formaat in het Lotto Park, waar Kemar Roofe na amper één seizoen al vertrekt. De ...

0
{insert image alt}

Krmencik grijpt laatste kans met hattrick in eerste helft

Voor Club Brugge mag het nieuwe seizoen niet snel genoeg beginnen, want in het openingsduel tegen ...

235
{insert image alt}

'Done deal: Roofe vertrekt naar Glasgow Rangers'

RSC Anderlecht staat op het punt om een grote uitgaande transfer af te ronden. Kemar Roofe zou ...

382
{insert image alt}

'Teodorczyk op weg naar Turkije'

Lukasz Teodorczyk kende een goede periode bij RSC Anderlecht, met 37 doelpunten in twee seizoenen. ...

87
{insert image alt}

Vandenbempt: "Probleem bij Club, maar kritiek is overdreven"

Club Brugge kende een wisselvallige voorbereiding en tegen Royal Antwerp FC werd met 0-1 verloren na ...

257
{insert image alt}

'AA Gent, Club en Anderlecht grijpen naast Zweedse middenvelder'

AA Gent, RSC Anderlecht en Club Brugge grijpen naast een jonge Zweedse middenvelder. Het Italiaanse ...

182
{insert image alt}

'Ajax legt twee miljoen op tafel voor piepjonge speler'

Ajax staat op het punt om een groot talent naar de Johan Cruijff ArenA te halen. Het Deense BT ...

76
{insert image alt}

'Roemeense club aast op Balotelli en Stanciu'

De coronacrisis zorgt wereldwijd voor financiële problemen bij clubs, maar blijkbaar niet bij Cluj. ...

95
{insert image alt}

'Reden voor ontslag Zetterberg en Arnesen bekend'

RSC Anderlecht heeft de afgelopen maanden een stevige verjonging doorgevoerd. CEO Karel Van Eetvelt ...

576
{insert image alt}

'Orlando Sa kan naar pak Spaanse en Italiaanse clubs'

Orlando Sa kreeg enkele weken geleden een vrije transfer bij Standard. Althans, beide partijen ...

107
{insert image alt}

OHL maakt slechte beurt: "Dit kan echt niet"

OH Leuven maakt vanaf komende maandag zijn wederoptreden in de Jupiler Pro League. Maar de ...

185
{insert image alt}

Leko kondigt extra transferoffensief bij Antwerp aan

Antwerp FC is uitstekend aan de nieuwe jaargang begonnen. Tegen de verwachtingen in legde de Great ...

457
{insert image alt}

Afscheid van icoon: Casillas stopt definitief met voetballen

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar dinsdag werd het ook officieel bevestigd: Iker Casillas ...

217
{insert image alt}

Lewandowski: "Guardiola of Klopp? Hij is mijn favoriet"

Robert Lewandowski heeft al een fraaie carrière achter de rug en werkte daarin samen met enkele van ...

235
{insert image alt}

'Zhegrova kan KRC Genk alsnog verlaten'

KRC Genk is stilaan klaar voor de competitieopener van komend weekend op het veld van Zulte Waregem. ...

308

Gisteren 03 Augustus 2020

{insert image alt}

'Club zal stevig moeten betalen als het publiekslieveling wil terughalen'

Club Brugge maakte (voorlopig) nog geen enkele ingaande transfer bekend. Bij Blauw-Zwart wil men ...

1460
{insert image alt}

Leko spuit mist over toekomst Lamkel Zé

Vanavond ging Extra Time na een maandenlange afwezigheid opnieuw van start op Canvas. Het ...

313
{insert image alt}

Extra Time-panel ziet lichtpunt bij Club: "Hij was gretig en energiek"

Club Brugge likt op dit moment zijn wonden na de verloren bekerfinale tegen Royal Antwerp FC. ...

573
{insert image alt}

Vandenbempt haalt uit richting Van Ranst: "Voetbal wordt geviseerd"

Marc Van Ranst was na de beker- en promotiefinale niet te spreken over de vierende spelers bij ...

890
{insert image alt}

Kans voor Club Brugge? Bundesliga-aanvaller stuurt aan op vertrek

De spitsen van Club Brugge kunnen (momenteel) allesbehalve overtuigen. De piepjonge Badji viel tegen ...

789
{insert image alt}

Aarhus bevestigt lopende onderhandelingen met Anderlecht

Mustapha Bundu wordt naar alle waarschijnlijkheid de nieuwe flankaanvaller van RSC Anderlecht. De ...

488
{insert image alt}

Anderlecht-target zat week in quarantaine na positieve test

Anderlecht wordt de voorbije dagen nadrukkelijk in verband gebracht met Mustapha Bundu. Vandaag nam ...

365
{insert image alt}

Waasland-Beveren in Spanje: "We vechten onze degradatie aan"

Het Spaanse Espanyol degradeerde dit seizoen uit La Liga. De ploeg uit Barcelona eindigde op de ...

274
{insert image alt}

'Real Madrid plant nieuw bod op Nederlands international'

Real Madrid werd de voorbije maanden al met heel wat nieuwe spelers in verband gebracht. De kampioen ...

371
{insert image alt}

Dinsdag 'D-day' voor Antwerpse clubs: "Zonder toestemming dreigt uitstel"

De profclubs die gevestigd zijn in de provincie Antwerpen mogen op dit moment niet trainen in groep, ...

411
{insert image alt}

'Pijnlijk voor United: Sanchez verkast transfervrij richting Italië'

Manchester United zal zich in de komende dagen gaan versterken met Jadon Sancho. De Engelse ...

403
{insert image alt}

KV Mechelen beloont bekerwinnaar Antwerp met opvallend cadeau

Royal Antwerp FC verzekerde zich zaterdag van bekerwinst tegen Club Brugge. De ploeg van Ivan Leko ...

616
{insert image alt}

Mertens boezemt Barça angst in: "Hij is dodelijk voor het doel"

Zaterdagavond trapt FC Barçelona in eigen huis zijn CL-campagne terug op gang. De tegenstander van ...

533
{insert image alt}

Standard ziet middenvelder voor lange tijd uitvallen

Zaterdag trapt Standard Luik het nieuwe seizoen af tegen Cercle Brugge. In een leeg Sclessin zullen ...

278
{insert image alt}

Berx staalhard voor Antwerp en Beerschot: "Onverantwoord gedrag"

De fans van Antwerp en Beerschot stellen het de voorbije dagen bijzonder goed. The Great Old ...

411