Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

718 stemmen
Euro 2021: wie ruikt zijn kans bij de Rode Duivels?

Euro 2020 wordt Euro 2021, zo maakte de UEFA vandaag bekend. Een fikse domper voor de Gouden Generatie van onze Rode Duivels, die na het brons op het WK twee jaar geleden ditmaal écht hoopten te scoren. Al primeert het algemene welzijn gezien de huidige situatie uiteraard boven elk sportief belang. Bovendien zoeken wij graag naar de positieve kant van de medaille. Welke spelers die nu allicht niet van de partij waren geweest, ruiken tegen volgend jaar misschien wel hun kans voor deelname aan het EK?


We hebben het hier vooral over jonge Belgen die in de komende maanden extra stappen kunnen zetten om Roberto Martinez – als de bondscoach blijft tenminste – te overtuigen, al biedt het uitgestelde toernooi ook voor enkele routiniers nieuwe perspectieven. Dan denken we niet alleen aan Eden Hazard, tegen dan hopelijk wél topfit, maar tevens aan vertrouwde internationals als Michy Batshuayi, Christian Benteke of Jan Vertonghen. Zij brengen in aanloop naar volgende zomer, al dan niet bij een nieuwe club, liefst minder minuten op de bank of tribune door. Daartegenover staat wel dat een aantal sleutelfiguren stilaan een dagje ouder worden, en dan vooral in de defensie. In plaats van ons louter op de achterhoede te richten, gingen wij met het oog op Euro 2020 dan ook op zoek naar een potentiële nieuwkomer voor iedere linie.

DOEL: Hendrik VAN CROMBRUGGE (Anderlecht)
Met zijn 26 jaar de oudste speler in deze lijst, al is leeftijd voor een doelman uiteraard een relatief begrip. Behalve de ancien is Hendrik Van Crombrugge hier ook degene die vandaag al het meeste kans maakte op een plaats bij de 23 gelukkigen. Het sluitstuk van Paars-Wit dreigde echter toch het onderspit te moeten delven tegen Koen Casteels voor het plekje achter Thibaut Courtois en Simon Mignolet, met ook Matz Sels nog als een gedegen concurrent. Nog een jaar bevestigen bij een Anderlecht dat dit keer wél bovenin mee weet te draaien – of een topclub in het buitenland? – en zijn kaarten kunnen evenwel ineens al heel wat gunstiger liggen.



VERDEDIGING: Sebastiaan BORNAUW (FC Köln)
De verouderde verdediging van de Rode Duivels kan wel wat vers bloed gebruiken, waarvoor reeds een karrenvracht aan namen de revue passeerden. Dedryck Boyata lijkt alvast een certitude en zou deze zomer allicht het gezelschap hebben gekregen van Christian Kabasele, Jason Denayer en/of Brandon Mechele. Ook Zinho Vanheusden en Björn Engels dingen naar een plaatsje in de kern, maar de grootste kanshebber lijkt toch Sebastiaan Bornauw te zijn. Niet altijd top bij Anderlecht, maar in zijn eerste seizoen Bundesliga meteen een sterkhouder voor FC Köln. Volgend jaar bovendien nog altijd pas 21 jaar oud, dus tonnen progressiemarge.



FLANK: Alessio CASTRO-MONTES (AA Gent)
Martinez zou vooral op de linkerkant nog extra alternatieven kunnen gebruiken, maar daar lijken de opties ook in de nabije toekomst helaas schaars te blijven. Wellicht wordt het dus rekenen op de fitheid en vorm van Nacer Chadli of Yannick Carrasco om als doublure voor Thorgan Hazard te dienen, al maakt Timothy Castagne wie weet wel de overstap vanaf rechts. In dat geval ligt er daar misschien een kans voor Alessio Castro-Montes. De 22-jarige Buffalo verteerde de overstap van Eupen naar Gent alvast uitstekend, heeft de benodigde motor in huis én kan vooral offensief voor flink wat impulsen zorgen. Op z'n minst een interessant profiel om volgen.



MIDDENVELD: Orel MANGALA (Stuttgart)
We hadden ook voor talenten uit de Jupiler Pro League als Sambi Lokonga, Bryan Heynen of Samuel Bastien kunnen kiezen, maar besloten onze aandacht opnieuw op Duitsland te richten. Daar gooit Orel Mangala al twee seizoenen op rij hoge ogen, zij het wel op het tweede niveau. Nadat hij vorig jaar als huurspeler met Hamburg al de promotie afdwong, was de 21-jarige beer op het middenveld tot de coronacrisis echter goed op weg om dit jaar hetzelfde met moederclub Stuttgart te doen. Zijn marktwaarde wordt intussen op 12 miljoen geschat, al hebben clubs als Arsenal naar verluidt nu al een veelvoud van dat bedrag veil. Een absolute topper in wording.



AANVAL: Jérémy Doku (Anderlecht)
Hetzelfde kan gezegd van Jérémy Doku¸ die hier nog veel hevigere concurrentie afhoudt. Noch Charles De Ketelaere, Benito Raman, Leandro Trossard of zelfs Yari Verschaeren hoefde allicht immers een belletje van de bondscoach te verwachten. Keuze te over dus om Hazard en Dries Mertens af te lossen, maar niemand heeft meer potentieel dan het 17-jarig raspaard van Anderlecht. Die werd door sommigen zelfs nu al naar voren geschoven als dark horse voor een EK-selectie, al was dat misschien toch nog net iets te vroeg. Als hij de goede lijn van de afgelopen weken het komende jaar doortrekt, is Doku in 2021 evenwel zo goed als zeker van de partij.



SPITS: Landry DIMATA (Anderlecht)
Van een schaduwkandidaat gesproken. Op dit moment is het niet eens zeker of Landry Dimata zichzelf ooit weer volwaardig profvoetballer mag noemen, al waren de laatste berichten over zijn revalidatie wel hoopgevend. Anderlecht kruist dan ook de vingers, want als het de 22-jarige spits volgend seizoen kan recupereren heeft het eindelijk weer een garantie op doelpunten in de rangen. Indien de goalgetter dan zijn oude vorm terug weet te vinden én vooral fit kan blijven, is de JPL alvast een potentiële Gouden Stier rijker. Ook in de nationale jeugdreeksen vond Dimata  steeds vlot de weg naar de netten, dus aan de Houba de Strooperlaan staat zijn naam reeds met stip genoteerd. Meer nog dan die van Antoine Colassin.


LEES OOK: Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wie geeft u het meeste kans om er in 2021 bij te zijn?

Meest recent

‘Club Brugge houdt hart vast: Forbs hakt transferknoop door’

Club Brugge dreigt nog enkele sterkhouders te verliezen deze zomermercato Verschillende spelers ...

47
47
KBVB-preses Van Damme slaat keihard terug op Infantino

Het plan van Gianni Infantino om de rechten van het WK te verkopen aan derden blijft de gemoederen ...

33
33
Beerschot pakt uit met transfernieuws én nieuw shirt

Beerschot liep vorig seizoen nipt promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn bij ...

12
12
Belgische comeback? Hugo Broos bevestigt ‘moeilijke beslissing’

Hugo Broos veroverde heel wat harten op het afgelopen WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

91
91
Wesley Sonck zorgt voor totaal onverwacht spektakel

Wesley Sonck heeft de voorbije weken opnieuw indruk gemaakt als analist tijdens het WK, maar deze ...

48
48
'PSG gaat voor dubbelslag met gewezen JPL-sensatie'

In mei sleepte Paris Saint-Germain voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht door ...

41
41
'Vinicius-bom ontploft: Real stelt fors ultimatum'

Het is bij Real Madrid al een zeer bewogen transferzomer geweest. De Koninklijke haalde José ...

131
131
Charleroi laat ervaren pion gratis vertrekken

Bij Charleroi zijn dezer dagen alle ogen gericht op het dossier van Yassine Titraoui, die de kassa ...

11
11
Pro League grijpt in na kwalificatie Anderlecht en Gent

De voorbije week maakten de eerste Belgische clubs hun intrede op het Europese toneel. Anderlecht ...

256
256
'Sibierski bijt tanden stuk op twee dossiers'

Het nieuwe seizoen is voor Anderlecht al voorspoedig begonnen, want ze wisten in de voorbije week af ...

434
434
Records sneuvelen bij Genk: De Condé dankt Club Brugge

KRC Genk gaat door een bewogen zomer, met een onverwachte trainerswissel en twee recordtransfers. ...

744
744
TRANSFERUURTJE: 'Broos beslist, Club vangt bot'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

297
297
‘Groen licht toptransfer Arne Engels: nog één struikelblok’

Arne Engels is aan een straffe opmars bezig. Bij Celtic is de middenvelder niet meer weg te denken ...

76
76
Antwerp komt met contractnieuws: focus is duidelijk

Royal Antwerp FC versterkte zich eerder al met Michael Frey en Maxime Busi, maar The Great Old ...

224
224
‘Knaltransfer Malick Fofana lonkt, KAA Gent kijkt mee’

Malick Fofana maakte de overstap van KAA Gent naar Olympique Lyon en in Frankrijk werd de ...

154
154
Vitor Bruno spreekt over transfervuurwerk Anderlecht

Komt er nog transfervuurwerk aan bij RSC Anderlecht? Paars-Wit won met 3-1 van Hammarby en mag zich ...

1105
1105
‘Club Brugge bikkelt: toptransfer plots van de baan’

Club Brugge hoopt het middenveld te versterken met Peer Koopmeiners van AZ. De Nederlander wordt al ...

615
615
‘Antwerp verbaast met nieuwe T1: wending op komst’

Royal Antwerp FC is nog steeds op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Faris Haroun neemt voorlopig de ...

384
384
Patro haalt weer Japanner, Lokeren strikt zoon ex-Gouden Schoen

In de Jupiler Pro League wordt er binnen een week alweer afgetrapt, in de Challenger Pro League ...

59
59
'Verrassende transfer voor Arne Engels'

Vorig seizoen wist Arne Engels op de valreep nog de Schotse dubbel te pakken met Celtic. Onze ...

121
121
'Charleroi vindt akkoord en wacht in spanning af'

Bij Charleroi maken ze zich een week voor de start van het nieuwe seizoen nog op voor hun grootste ...

23
23
'Union waagt tweede poging voor recordtransfer'

Voor Union is het al een drukke transferzomer geweest. Het haalde al heel wat versterkingen binnen, ...

187
187
'Broos heeft knoop over toekomst definitief doorgehakt'

Hugo Broos zette deze zomer de kroon op zijn rijkgevulde trainerscarrière, want op zijn 74ste ...

476
476
'Club Brugge maakt zeer straf transferstatement'

Voor Club Brugge begint het nieuwe seizoen vrijdagavond al met de Supercup. Tegen Union zal Ivan ...

975
975
Voetbalwereld in shock: legende van Milan en Italië overleden

De internationale voetbalwereld in het algemeen en de Italiaanse in het bijzonder is vrijdagochtend ...

0
0

Meer sportnieuws