Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

560 stemmen
Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlandse ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We bespraken eerder al de spelers die momenteel door de mand vallen, de spelers die zeer sober bezig zijn en tot slot zijn er de huurlingen die indruk maken.

Josué Sa: De Portugese verdediger werd door Anderlecht gestald bij de Spaanse tweedeklasser Huesca. Sa doet het er goed en is er zelfs een sterkhouder. Paars-Wit mag dus hopen op een definitieve transfer.

Kristal Abazaj: De flankaanvaller werd uitgeleend aan Kukesi en daar is hij een smaakmaker. Met 6 goals en 9 assists in 23 wedstrijden doet hij het goed en Anderlecht hoopt hem ten gelde te maken.

Wataharo Endo: De Japanner begon aanvankelijk op de bank en werd nadien een vaste waarde. VfB Stuttgart is enorm tevreden en de club gaat volgens Duitse media de aankoopoptie lichten. STVV zal 1,5 miljoen euro ontvangen.


Hannes Delcroix: De 21-jarige verdediger kent een sterk seizoen bij RKC, waar hij een basispion is. Werd enkele keren in het Elftal van de Week opgenomen en keert in de zomer wellicht terug naar Anderlecht.

Jellert Van Landschoot: NEC huurt hem met aankoopoptie van Club Brugge, waar ze niet echt meer in hem geloven. Met 4 goals en 6 assists in 28 wedstrijden liet de 22-jarige middenvelder zich opmerken in de Nederlandse tweede klasse.

Cyriel Ngonge: Hij presteert ook niet onaardig bij Jong PSV, dat geen goed seizoen kent. PSV heeft een aankoopoptie en met 7 doelpunten en 3 assists in 22 wedstrijden doet de 19-jarige huurling van Club Brugge het zeker niet slecht.

Robert Mühren: Kent een enorm straf seizoen bij Cambuur, dat hem huurt van Zulte Waregem. De balans: 26 doelpunten en 7 assists in 29 wedstrijden. Chapeau.


Noah Fadiga: Als flankverdediger bewijst hij dat hij veel talent heeft. Een interessante speler voor Club Brugge, dat tevreden zal zijn over zijn minuten bij FC Volendam: 1.173.

Ianis Hagi: Glasgow Rangers huurt hem van Genk en met 3 goals en 2 assists in 11 wedstrijden presteert hij er niet onaardig. De Rangers hebben een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Luan Peres: Bij Club Brugge rekenen ze niet meer echt op hem, maar bij Santos wel. De Braziliaanse verdediger wil graag blijven bij de club waar hij een vaste waarde is. Club ruikt echter geld.

Ognjen Vranjes: Werd, hoe kan het ook anders, enkele weken geschorst wegens wangedrag naast het veld. Is wel weer een sterkhouder bij AEK Athene, dat hem graag wil houden. Opvallend: 7 gele kaarten in 16 competitiewedstrijden.


Carlinhos: Was degelijk bij Standard, maar meer ook niet. Bij Vitoria Setubal zijn ze tevreden met zijn inbreng. Startte 19 keer en viel 2 keer in en trof 2 keer raak. In Portugal melden ze dat ze hem graag willen houden, Setubal heeft een aankoopoptie.

Ahmed Touba: Club Brugge stuurde hem naar Bulgarije, waar hij voor Beroe uitkomt. Daar posteerden ze hem centraal in de defensie en daar is hij een openbaring. Zal er Algerijns international worden en Club ruikt mogelijk wat extra geld bij een verkoop.

Francesco Forte: Pijnlijk voor Waasland-Beveren, waar ze geen scorende spits hebben. Bij de Italiaanse tweedeklasser Juve Stabia trof hij al 13 keer raak en hij leverde 1 assist in 22 wedstijden. De Italianen hebben een aankoopoptie.


Franko Andrijasevic: Een dure flop bij AA Gent, in Kroatië voelt hij zich beter in zijn sas. Is er een sterkhouder en met 4 goals en 5 assists in 17 competitiewedstrijden kan hij goede cijfers voorleggen.

Nenad Mujakic: Werd met grote verwachtingen en voor de neus van Genk naar Kortrijk gehaald, maar in het Guldensporenstadion geen succes. In januari uitgeleend aan de Kroatische topclub Hajduk Split en daar meteen een vaste waarde. Sterk.

Yehor Nazaryna: Een talentvolle speler, waar ze bij Antwerp best nog wel wat in zien. Bij Karpaty Lviv presteert hij goed met 5 goals en 1 assist in 14 wedstrijden. Rijp voor een nieuwe kans op de Bosuil?

LEES OOK: 'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Moet Gent Andrijasevic nog een kans geven?

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

104
104
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

21
21
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

17
17
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

40
40
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

77
77
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

167
167
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

646
646
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

114
114
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

206
206
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

161
161
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

145
145
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

260
260
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

169
169
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

508
508
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

248
248
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

232
232
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

469
469
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

343
343
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

149
149
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws