Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

560 stemmen
Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlandse ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We bespraken eerder al de spelers die momenteel door de mand vallen, de spelers die zeer sober bezig zijn en tot slot zijn er de huurlingen die indruk maken.

Josué Sa: De Portugese verdediger werd door Anderlecht gestald bij de Spaanse tweedeklasser Huesca. Sa doet het er goed en is er zelfs een sterkhouder. Paars-Wit mag dus hopen op een definitieve transfer.

Kristal Abazaj: De flankaanvaller werd uitgeleend aan Kukesi en daar is hij een smaakmaker. Met 6 goals en 9 assists in 23 wedstrijden doet hij het goed en Anderlecht hoopt hem ten gelde te maken.

Wataharo Endo: De Japanner begon aanvankelijk op de bank en werd nadien een vaste waarde. VfB Stuttgart is enorm tevreden en de club gaat volgens Duitse media de aankoopoptie lichten. STVV zal 1,5 miljoen euro ontvangen.


Hannes Delcroix: De 21-jarige verdediger kent een sterk seizoen bij RKC, waar hij een basispion is. Werd enkele keren in het Elftal van de Week opgenomen en keert in de zomer wellicht terug naar Anderlecht.

Jellert Van Landschoot: NEC huurt hem met aankoopoptie van Club Brugge, waar ze niet echt meer in hem geloven. Met 4 goals en 6 assists in 28 wedstrijden liet de 22-jarige middenvelder zich opmerken in de Nederlandse tweede klasse.

Cyriel Ngonge: Hij presteert ook niet onaardig bij Jong PSV, dat geen goed seizoen kent. PSV heeft een aankoopoptie en met 7 doelpunten en 3 assists in 22 wedstrijden doet de 19-jarige huurling van Club Brugge het zeker niet slecht.

Robert Mühren: Kent een enorm straf seizoen bij Cambuur, dat hem huurt van Zulte Waregem. De balans: 26 doelpunten en 7 assists in 29 wedstrijden. Chapeau.


Noah Fadiga: Als flankverdediger bewijst hij dat hij veel talent heeft. Een interessante speler voor Club Brugge, dat tevreden zal zijn over zijn minuten bij FC Volendam: 1.173.

Ianis Hagi: Glasgow Rangers huurt hem van Genk en met 3 goals en 2 assists in 11 wedstrijden presteert hij er niet onaardig. De Rangers hebben een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Luan Peres: Bij Club Brugge rekenen ze niet meer echt op hem, maar bij Santos wel. De Braziliaanse verdediger wil graag blijven bij de club waar hij een vaste waarde is. Club ruikt echter geld.

Ognjen Vranjes: Werd, hoe kan het ook anders, enkele weken geschorst wegens wangedrag naast het veld. Is wel weer een sterkhouder bij AEK Athene, dat hem graag wil houden. Opvallend: 7 gele kaarten in 16 competitiewedstrijden.


Carlinhos: Was degelijk bij Standard, maar meer ook niet. Bij Vitoria Setubal zijn ze tevreden met zijn inbreng. Startte 19 keer en viel 2 keer in en trof 2 keer raak. In Portugal melden ze dat ze hem graag willen houden, Setubal heeft een aankoopoptie.

Ahmed Touba: Club Brugge stuurde hem naar Bulgarije, waar hij voor Beroe uitkomt. Daar posteerden ze hem centraal in de defensie en daar is hij een openbaring. Zal er Algerijns international worden en Club ruikt mogelijk wat extra geld bij een verkoop.

Francesco Forte: Pijnlijk voor Waasland-Beveren, waar ze geen scorende spits hebben. Bij de Italiaanse tweedeklasser Juve Stabia trof hij al 13 keer raak en hij leverde 1 assist in 22 wedstijden. De Italianen hebben een aankoopoptie.


Franko Andrijasevic: Een dure flop bij AA Gent, in Kroatië voelt hij zich beter in zijn sas. Is er een sterkhouder en met 4 goals en 5 assists in 17 competitiewedstrijden kan hij goede cijfers voorleggen.

Nenad Mujakic: Werd met grote verwachtingen en voor de neus van Genk naar Kortrijk gehaald, maar in het Guldensporenstadion geen succes. In januari uitgeleend aan de Kroatische topclub Hajduk Split en daar meteen een vaste waarde. Sterk.

Yehor Nazaryna: Een talentvolle speler, waar ze bij Antwerp best nog wel wat in zien. Bij Karpaty Lviv presteert hij goed met 5 goals en 1 assist in 14 wedstrijden. Rijp voor een nieuwe kans op de Bosuil?

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Moet Gent Andrijasevic nog een kans geven?

Meest recent

'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

19
19
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

16
16
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

126
126
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

95
95
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

71
71
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

115
115
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

327
327
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

40
40
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

353
353
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

97
97
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

284
284
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

156
156
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

360
360
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

451
451
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

449
449
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

102
102
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

542
542
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

191
191
De Cuyper en Duivels willen meer: "WK nog niet geslaagd"

De Rode Duivels spelen in de achtste finales tegen de Verenigde Staten. Dat belooft weer een ...

57
57
Basisplek Doku in acuut gevaar: verbazende Duivel staat klaar

Na de povere prestatie tegen Senegal, staan de basisplaatsen van een aantal Rode Duivels onder druk. ...

653
653
'Club Brugge lonkt naar Tottenham voor nieuwe winger'

Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking op verschillende posities. Daarnaast zoekt het ...

315
315
Tielemans ruikt toptransfer na straffe WK-stunt

Youri Tielemans heeft op het WK gedaan wat topclubs graag zien: opstaan wanneer alles verkeerd ...

324
324
België-VS: Pochettino spreekt straffe taal over Duivels

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

524
524
Alle 1/8ste finales op een rij: met België en twéé grote krakers

De kaarten zijn een tweede keer geschud op het WK 2026. Zaterdagnacht werden de laatste duels in de ...

209
209

Meer sportnieuws