Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

door
Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlandse ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We bespraken eerder al de spelers die momenteel door de mand vallen, de spelers die zeer sober bezig zijn en tot slot zijn er de huurlingen die indruk maken.

Josué Sa: De Portugese verdediger werd door Anderlecht gestald bij de Spaanse tweedeklasser Huesca. Sa doet het er goed en is er zelfs een sterkhouder. Paars-Wit mag dus hopen op een definitieve transfer.

Kristal Abazaj: De flankaanvaller werd uitgeleend aan Kukesi en daar is hij een smaakmaker. Met 6 goals en 9 assists in 23 wedstrijden doet hij het goed en Anderlecht hoopt hem ten gelde te maken.

Wataharo Endo: De Japanner begon aanvankelijk op de bank en werd nadien een vaste waarde. VfB Stuttgart is enorm tevreden en de club gaat volgens Duitse media de aankoopoptie lichten. STVV zal 1,5 miljoen euro ontvangen.


Hannes Delcroix: De 21-jarige verdediger kent een sterk seizoen bij RKC, waar hij een basispion is. Werd enkele keren in het Elftal van de Week opgenomen en keert in de zomer wellicht terug naar Anderlecht.

Jellert Van Landschoot: NEC huurt hem met aankoopoptie van Club Brugge, waar ze niet echt meer in hem geloven. Met 4 goals en 6 assists in 28 wedstrijden liet de 22-jarige middenvelder zich opmerken in de Nederlandse tweede klasse.

Cyriel Ngonge: Hij presteert ook niet onaardig bij Jong PSV, dat geen goed seizoen kent. PSV heeft een aankoopoptie en met 7 doelpunten en 3 assists in 22 wedstrijden doet de 19-jarige huurling van Club Brugge het zeker niet slecht.

Robert Mühren: Kent een enorm straf seizoen bij Cambuur, dat hem huurt van Zulte Waregem. De balans: 26 doelpunten en 7 assists in 29 wedstrijden. Chapeau.


Noah Fadiga: Als flankverdediger bewijst hij dat hij veel talent heeft. Een interessante speler voor Club Brugge, dat tevreden zal zijn over zijn minuten bij FC Volendam: 1.173.

Ianis Hagi: Glasgow Rangers huurt hem van Genk en met 3 goals en 2 assists in 11 wedstrijden presteert hij er niet onaardig. De Rangers hebben een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Luan Peres: Bij Club Brugge rekenen ze niet meer echt op hem, maar bij Santos wel. De Braziliaanse verdediger wil graag blijven bij de club waar hij een vaste waarde is. Club ruikt echter geld.

Ognjen Vranjes: Werd, hoe kan het ook anders, enkele weken geschorst wegens wangedrag naast het veld. Is wel weer een sterkhouder bij AEK Athene, dat hem graag wil houden. Opvallend: 7 gele kaarten in 16 competitiewedstrijden.


Carlinhos: Was degelijk bij Standard, maar meer ook niet. Bij Vitoria Setubal zijn ze tevreden met zijn inbreng. Startte 19 keer en viel 2 keer in en trof 2 keer raak. In Portugal melden ze dat ze hem graag willen houden, Setubal heeft een aankoopoptie.

Ahmed Touba: Club Brugge stuurde hem naar Bulgarije, waar hij voor Beroe uitkomt. Daar posteerden ze hem centraal in de defensie en daar is hij een openbaring. Zal er Algerijns international worden en Club ruikt mogelijk wat extra geld bij een verkoop.

Francesco Forte: Pijnlijk voor Waasland-Beveren, waar ze geen scorende spits hebben. Bij de Italiaanse tweedeklasser Juve Stabia trof hij al 13 keer raak en hij leverde 1 assist in 22 wedstijden. De Italianen hebben een aankoopoptie.


Franko Andrijasevic: Een dure flop bij AA Gent, in Kroatië voelt hij zich beter in zijn sas. Is er een sterkhouder en met 4 goals en 5 assists in 17 competitiewedstrijden kan hij goede cijfers voorleggen.

Nenad Mujakic: Werd met grote verwachtingen en voor de neus van Genk naar Kortrijk gehaald, maar in het Guldensporenstadion geen succes. In januari uitgeleend aan de Kroatische topclub Hajduk Split en daar meteen een vaste waarde. Sterk.

Yehor Nazaryna: Een talentvolle speler, waar ze bij Antwerp best nog wel wat in zien. Bij Karpaty Lviv presteert hij goed met 5 goals en 1 assist in 14 wedstrijden. Rijp voor een nieuwe kans op de Bosuil?

LEES OOK: KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Moet Gent Andrijasevic nog een kans geven?

Meest recent

SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

28
28
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

112
112
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

49
49
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

47
47
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

26
26
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

149
149
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

890
890
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

70
70
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

593
593
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

146
146
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

175
175
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

52
52
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

332
332
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

190
190
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

571
571
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

105
105
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

163
163
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

132
132
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

170
170
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

204
204
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

341
341
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

143
143
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

55
55
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

73
73
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

370
370

Meer sportnieuws