Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

560 stemmen
Verhuurde spelers maken indruk: Anderlecht, Club, Genk & co ruiken geld

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlandse ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We bespraken eerder al de spelers die momenteel door de mand vallen, de spelers die zeer sober bezig zijn en tot slot zijn er de huurlingen die indruk maken.

Josué Sa: De Portugese verdediger werd door Anderlecht gestald bij de Spaanse tweedeklasser Huesca. Sa doet het er goed en is er zelfs een sterkhouder. Paars-Wit mag dus hopen op een definitieve transfer.

Kristal Abazaj: De flankaanvaller werd uitgeleend aan Kukesi en daar is hij een smaakmaker. Met 6 goals en 9 assists in 23 wedstrijden doet hij het goed en Anderlecht hoopt hem ten gelde te maken.

Wataharo Endo: De Japanner begon aanvankelijk op de bank en werd nadien een vaste waarde. VfB Stuttgart is enorm tevreden en de club gaat volgens Duitse media de aankoopoptie lichten. STVV zal 1,5 miljoen euro ontvangen.


Hannes Delcroix: De 21-jarige verdediger kent een sterk seizoen bij RKC, waar hij een basispion is. Werd enkele keren in het Elftal van de Week opgenomen en keert in de zomer wellicht terug naar Anderlecht.

Jellert Van Landschoot: NEC huurt hem met aankoopoptie van Club Brugge, waar ze niet echt meer in hem geloven. Met 4 goals en 6 assists in 28 wedstrijden liet de 22-jarige middenvelder zich opmerken in de Nederlandse tweede klasse.

Cyriel Ngonge: Hij presteert ook niet onaardig bij Jong PSV, dat geen goed seizoen kent. PSV heeft een aankoopoptie en met 7 doelpunten en 3 assists in 22 wedstrijden doet de 19-jarige huurling van Club Brugge het zeker niet slecht.

Robert Mühren: Kent een enorm straf seizoen bij Cambuur, dat hem huurt van Zulte Waregem. De balans: 26 doelpunten en 7 assists in 29 wedstrijden. Chapeau.


Noah Fadiga: Als flankverdediger bewijst hij dat hij veel talent heeft. Een interessante speler voor Club Brugge, dat tevreden zal zijn over zijn minuten bij FC Volendam: 1.173.

Ianis Hagi: Glasgow Rangers huurt hem van Genk en met 3 goals en 2 assists in 11 wedstrijden presteert hij er niet onaardig. De Rangers hebben een aankoopoptie van 5 miljoen euro.

Luan Peres: Bij Club Brugge rekenen ze niet meer echt op hem, maar bij Santos wel. De Braziliaanse verdediger wil graag blijven bij de club waar hij een vaste waarde is. Club ruikt echter geld.

Ognjen Vranjes: Werd, hoe kan het ook anders, enkele weken geschorst wegens wangedrag naast het veld. Is wel weer een sterkhouder bij AEK Athene, dat hem graag wil houden. Opvallend: 7 gele kaarten in 16 competitiewedstrijden.


Carlinhos: Was degelijk bij Standard, maar meer ook niet. Bij Vitoria Setubal zijn ze tevreden met zijn inbreng. Startte 19 keer en viel 2 keer in en trof 2 keer raak. In Portugal melden ze dat ze hem graag willen houden, Setubal heeft een aankoopoptie.

Ahmed Touba: Club Brugge stuurde hem naar Bulgarije, waar hij voor Beroe uitkomt. Daar posteerden ze hem centraal in de defensie en daar is hij een openbaring. Zal er Algerijns international worden en Club ruikt mogelijk wat extra geld bij een verkoop.

Francesco Forte: Pijnlijk voor Waasland-Beveren, waar ze geen scorende spits hebben. Bij de Italiaanse tweedeklasser Juve Stabia trof hij al 13 keer raak en hij leverde 1 assist in 22 wedstijden. De Italianen hebben een aankoopoptie.


Franko Andrijasevic: Een dure flop bij AA Gent, in Kroatië voelt hij zich beter in zijn sas. Is er een sterkhouder en met 4 goals en 5 assists in 17 competitiewedstrijden kan hij goede cijfers voorleggen.

Nenad Mujakic: Werd met grote verwachtingen en voor de neus van Genk naar Kortrijk gehaald, maar in het Guldensporenstadion geen succes. In januari uitgeleend aan de Kroatische topclub Hajduk Split en daar meteen een vaste waarde. Sterk.

Yehor Nazaryna: Een talentvolle speler, waar ze bij Antwerp best nog wel wat in zien. Bij Karpaty Lviv presteert hij goed met 5 goals en 1 assist in 14 wedstrijden. Rijp voor een nieuwe kans op de Bosuil?

LEES OOK: 'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Moet Gent Andrijasevic nog een kans geven?

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

36
36
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

91
91
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

281
281
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

298
298
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

386
386
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1043
1043
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

413
413
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

155
155
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

81
81
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

118
118
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

254
254
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws