EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

437 stemmen
EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

Eerst en vooral: dat het EK een jaar wordt uitgesteld, daar is geen enkel tegenargument voor te vinden. Voetbal is een feest en op dit moment en met alle problemen die er nu zijn, is dit de komende maanden niet mogelijk. Het EK een jaar uitstellen kan wel een sportief probleem zijn voor de Rode Duivels.

Er is het contract van Roberto Martinez. Zijn contract loopt tot na het EK 2020 en er was nog altijd geen duidelijkheid. Die moet er nu ver voor een mogelijk EK in 2021 komen. De bondstop zal de gesprekken mogelijk vanaf nul moeten herbeginnen. Een jaar bijtekenen of voor de lange termijn gaan met Martinez?

Dan is er de Gouden Generatie. We beginnen positief. Eden Hazard geraakte mogelijk niet topfit voor komende zomer en hij kan rustig alle focus op volgend seizoen zetten. Hij kan in 2021, wanneer hij 30 jaar wordt, de Belgen enorm veel bijbrengen.


Dan het negatieve. Enkele Rode Duivels lopen op hun laatste benen. Vincent Kompany zal er 35 zijn in de zomer van 2021, net als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen 34 jaar. Het trio is momenteel nog goed, maar niemand kan zeggen hoe goed Kompany en Vermaelen nog zijn binnen een jaar en Vertonghen lijkt Tottenham te moeten verlaten. Achterin is er zo veel onzekerheid. Het valt te hopen dat talenten als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw grote stappen blijven zetten, maar zij zullen dat niveau nog niet gaan halen.

Marouane Fellaini zal 33 jaar zijn en Dries Mertens ook. Fellaini is terug beschikbaar, maar hoe is zijn niveau na nog een jaar in China? En is Mertens nog altijd zijn geniale zelve? Dit seizoen is hij dat alvast nog. Ook Yannick Carrasco is een vraagteken. Hij kwam in januari terug naar Atlético Madrid, waar hij niet veel speelt, maar keert in de zomer terug naar China. Weer een transfersoap in de maak?


We sluiten positief af. Martinez heeft echter misschien nog meer keuze in de breedte. Talenten als Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Sambi Lokonga en Charles De Ketelaere kunnen een extra jaar ervaring gaan opdoen. En wie weet maakt Benito Raman nog een stap voorwaarts in zijn ontwikkeling, net als Leandro Trossard.

Conclusie: In de breedte zit het dus goed bij de Belgen, maar vooral achterin staan er geen wereldtoppers klaar om over te nemen van Kompany, Vermaelen en/of Vertonghen. Jason Denayer en Dedryck Boyata zijn zeker niet onaardig, maar ze halen niet het topniveau van hun drie ervaren voorgangers. Toch lijkt het steeds meer aan hen te zijn. Hopelijk kunnen zij op topniveau spelen. Het is nodig om het EK te winnen. Damn you, corona.

LEES OOK: ‘Courtois laat Duivels vallen: pijnlijke waarheid komt uit’

Zal België nog als favoriet aan het EK 2021 beginnen?

Meest recent

'Anderlecht is twee clubs te snel af voor Antman'

RSC Anderlecht lijkt op weg naar een volgende aanwinst. Oliver Antman zou bijna een speler zijn van ...

27
27
Toekomst Raman: blijven of vertrekken bij KV Mechelen?

Benito Raman is bezig aan een sterke voorbereiding bij KV Mechelen. De ervaren aanvaller wil dit ...

38
38
Antwerp heeft beet: transfer ervaren Belg is een feit

Royal Antwerp FC heeft vandaag eindelijk weten toe te slaan op de transfermarkt. De Great Old maakte ...

72
72
'AA Gent vreest miljoenenbod op publiekslieveling'

Gaat AA Gent een van zijn meest geliefde spelers verliezen de komende maand? Het zou zomaar kunnen. ...

117
117
'Anderlecht deelde Standard stevige transfertik uit'

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie nieuwe spelers in huis, nummer vier is onderweg. Bij ...

282
282
'Lommel SK beslist: drie transfers op til'

Lommel SK mag stilaan in gang schieten inzake nieuwe spelers. De Limburgers bleven voorlopig nog ...

40
40
'Opvolger Salah: sterspeler geeft Liverpool jawoord'

Na het een jaar geleden al lustig met miljoenen smeet, is Liverpool FC niet van plan om deze zomer ...

91
91
'Anderlecht pakt uit: 5 miljoen voor 'Club Brugge-target''

RSC Anderlecht haalde deze zomer al versterking voor de defensie en het middenveld in huis. Op de ...

952
952
Infantino gaat grove stap te ver: géén België op WK 2030?

Gianni Infantino blijft het bijzonder bruin bakken. De omstrenden FIFA-voorzitter flirt naar ...

833
833
'Grens van 300 mil doorbroken: nieuwe transferraket Spurs'

Tottenham Hotspur wil de dramatische resultaten van vorig seizoen zo snel mogelijk doorspoelen. En ...

135
135
'PSG wil De Ketelaere: Enrique slaat de deur keihard dicht'

Charles De Ketelaere wordt nadrukkelijk aan PSG gelinkt, maar achter die interesse schuilt een ...

447
447
Club Brugge haalt vierde aanwinst: één groot slachtoffer

Club Brugge haalde tot dusver een drietal aanwinsten voor de A-kern in huis. Daar lijkt eerstdaags ...

889
889
Genk voorbij magische grens: Karetsas-prijs loopt verder op

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

537
537
'Antwerp compleet los: nieuwe trainer, víér versterkingen'

Antwerp FC kende een moeizaam tussenseizoen tot dusver. Door de bestuurlijke perikelen liepen alle ...

823
823
'Sibierski lang niet klaar: drie extra aanwinsten Anderlecht'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke terugwedstrijd tegen Hammarby IF. ...

673
673
Geen Champions League voor Vrancken na nieuwe zeperd

Wouter Vrancken maakte deze zomer een opmerkelijke overstap, want na een boerenjaar verruilde hij ...

553
553
Einde van tijdperk? Neuer geeft grote toekomsthint

Bij Bayern München willen ze in het komende seizoen nog beter doen dan de Duitse dubbel en ...

126
126
'Doorbraak op Mambourg met straf Titraoui-plan'

Charleroi opent binnen een tiental dagen zijn seizoen met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. Het ...

32
32
OHL in lastige papieren: "We moeten spelers verkopen"

OH Leuven neemt dit seizoen een frisse start. De technische staf werd opnieuw grondig vernieuwd, ...

280
280
Hayen doet straffe uitspraak over Club Brugge

Nicky Hayen kreeg deze zomer een verrassende nieuwe uitdaging voorgeschoteld. Ondanks een ...

777
777
'Tweede kandidaat-trainer bij Antwerp bekend'

De tijd dringt stilaan voor Antwerp om een nieuwe trainer te vinden. Binnen minder dan twee weken ...

192
192
'Charleroi nadert op één na duurste transfer ooit'

Charleroi hoopt komend seizoen weer aan te kunnen sluiten bij de subtop na een minder jaar. De ...

31
31
'Fernandez-Pardo ontketent forse transfersoap'

Matias Fernandez-Pardo was deze zomer de verrassing in de WK-selectie van de Rode Duivels. De ...

184
184
'Antwerp nadert nieuwe coach: 2 kandidaten over'

Bij Antwerp lijken ze eindelijk aan hun huiswerk voor deze zomer begonnen te zijn. De club was ...

346
346
'Hoefkens klopt voor transfer aan bij Anderlecht'

Gaat er nog een speler vertrekken bij RSC Anderlecht? Die kans is zeker aanwezig. NAC Breda zou wel ...

298
298

Meer sportnieuws