EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

door
EK 2021 heeft gevolgen voor Gouden Generatie van België

Eerst en vooral: dat het EK een jaar wordt uitgesteld, daar is geen enkel tegenargument voor te vinden. Voetbal is een feest en op dit moment en met alle problemen die er nu zijn, is dit de komende maanden niet mogelijk. Het EK een jaar uitstellen kan wel een sportief probleem zijn voor de Rode Duivels.

Er is het contract van Roberto Martinez. Zijn contract loopt tot na het EK 2020 en er was nog altijd geen duidelijkheid. Die moet er nu ver voor een mogelijk EK in 2021 komen. De bondstop zal de gesprekken mogelijk vanaf nul moeten herbeginnen. Een jaar bijtekenen of voor de lange termijn gaan met Martinez?

Dan is er de Gouden Generatie. We beginnen positief. Eden Hazard geraakte mogelijk niet topfit voor komende zomer en hij kan rustig alle focus op volgend seizoen zetten. Hij kan in 2021, wanneer hij 30 jaar wordt, de Belgen enorm veel bijbrengen.


Dan het negatieve. Enkele Rode Duivels lopen op hun laatste benen. Vincent Kompany zal er 35 zijn in de zomer van 2021, net als Thomas Vermaelen en Jan Vertonghen 34 jaar. Het trio is momenteel nog goed, maar niemand kan zeggen hoe goed Kompany en Vermaelen nog zijn binnen een jaar en Vertonghen lijkt Tottenham te moeten verlaten. Achterin is er zo veel onzekerheid. Het valt te hopen dat talenten als Zinho Vanheusden en Sebastiaan Bornauw grote stappen blijven zetten, maar zij zullen dat niveau nog niet gaan halen.

Marouane Fellaini zal 33 jaar zijn en Dries Mertens ook. Fellaini is terug beschikbaar, maar hoe is zijn niveau na nog een jaar in China? En is Mertens nog altijd zijn geniale zelve? Dit seizoen is hij dat alvast nog. Ook Yannick Carrasco is een vraagteken. Hij kwam in januari terug naar Atlético Madrid, waar hij niet veel speelt, maar keert in de zomer terug naar China. Weer een transfersoap in de maak?


We sluiten positief af. Martinez heeft echter misschien nog meer keuze in de breedte. Talenten als Yari Verschaeren, Jérémy Doku, Sambi Lokonga en Charles De Ketelaere kunnen een extra jaar ervaring gaan opdoen. En wie weet maakt Benito Raman nog een stap voorwaarts in zijn ontwikkeling, net als Leandro Trossard.

Conclusie: In de breedte zit het dus goed bij de Belgen, maar vooral achterin staan er geen wereldtoppers klaar om over te nemen van Kompany, Vermaelen en/of Vertonghen. Jason Denayer en Dedryck Boyata zijn zeker niet onaardig, maar ze halen niet het topniveau van hun drie ervaren voorgangers. Toch lijkt het steeds meer aan hen te zijn. Hopelijk kunnen zij op topniveau spelen. Het is nodig om het EK te winnen. Damn you, corona.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Zal België nog als favoriet aan het EK 2021 beginnen?

Meest recent

UCL: Real dankt sterke Courtois, sensationele comeback Juve

Woensdagavond werden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. ...

4
4
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

32
32
'Plotse ommekeer: Anderlecht lonkt naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

78
78
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

235
235
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

121
121
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

85
85
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

418
418
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

279
279
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

232
232
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

144
144
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

246
246
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

399
399
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

60
60
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

126
126
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

58
58
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

248
248
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

194
194
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

64
64
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

66
66
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

96
96
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

194
194
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

142
142
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

123
123
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

417
417
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

97
97

Meer sportnieuws