'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

door
'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

Dinsdag wordt een belangrijk moment voor het eventuele verdere verloop van het voetbalseizoen. De UEFA houdt dan een grote conference call met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist om het EK af te gelasten of te verplaatsen naar een latere datum, is er op de kalender weer één en ander mogelijk.


Dat er begin april weer gevoetbald zal worden lijkt inmiddels een utopie, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Indien alle maatregelen grondig worden nageleefd zou het gewone leven zich volgens experten weer tegen half mei kunnen beginnen te herstellen. Dan zou er eventueel terug gevoetbald kunnen worden, al dan niet achter gesloten deuren. Al zijn we zover nog lang niet, het virus blijft gepaard gaan met heel wat onzekerheid en afgelopen weekend bleek dat een aantal personen het nog steeds moeilijk heeft met het naleven van de nieuwe regels.

Indien er wel nog gevoetbald kan worden dit seizoen, met of zonder EK, zal het sowieso bijzonder moeilijk worden om nog alle resterende wedstrijden in de Jupiler Pro League af te werken. De (degradatieduels op de) slotspeeldag van de reguliere competitie en de terugmatch in de finale van 1B blijven het belangrijkst. Daarna kan er eventueel nog gesleuteld worden aan de Play-Offs.

MINI PO'S
Zo schrijft La Dernière Heure dat ook het idee van KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns een piste is. Die stelde voor een mini-Play-Off in te voeren voor de titel: leider Club Brugge zou dan met de nummers twee en drie (Antwerp, Charleroi of AA Gent) strijden voor de titel. De nummers vier, vijf en zes strijden in een tweede poule om Europese tickets. En PO II zou gespeeld worden met rechtstreekse uitschakeling.

Het plan zou op tafel liggen, maar zover zijn we nog lang niet. Eerst wordt het afwachten wat de UEFA beslist in verband met het EK. En het belangrijkste blijft natuurlijk uitkijken naar hoe het virus zich verder zal verspreiden.

LEES OOK: "Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

De mini-Play-Offs zijn een goed alternatief ...

Meest recent

Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

19
19
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

75
75
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

70
70
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

40
40
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

96
96
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

137
137
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

200
200
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

77
77
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

461
461
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

136
136
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

160
160
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

309
309
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

138
138
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

138
138
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

73
73
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

111
111
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

328
328
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

246
246
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

161
161
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

130
130
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

169
169
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

260
260
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

38
38
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

181
181
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0

Meer sportnieuws