'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

door
'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

Dinsdag wordt een belangrijk moment voor het eventuele verdere verloop van het voetbalseizoen. De UEFA houdt dan een grote conference call met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist om het EK af te gelasten of te verplaatsen naar een latere datum, is er op de kalender weer één en ander mogelijk.


Dat er begin april weer gevoetbald zal worden lijkt inmiddels een utopie, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Indien alle maatregelen grondig worden nageleefd zou het gewone leven zich volgens experten weer tegen half mei kunnen beginnen te herstellen. Dan zou er eventueel terug gevoetbald kunnen worden, al dan niet achter gesloten deuren. Al zijn we zover nog lang niet, het virus blijft gepaard gaan met heel wat onzekerheid en afgelopen weekend bleek dat een aantal personen het nog steeds moeilijk heeft met het naleven van de nieuwe regels.

Indien er wel nog gevoetbald kan worden dit seizoen, met of zonder EK, zal het sowieso bijzonder moeilijk worden om nog alle resterende wedstrijden in de Jupiler Pro League af te werken. De (degradatieduels op de) slotspeeldag van de reguliere competitie en de terugmatch in de finale van 1B blijven het belangrijkst. Daarna kan er eventueel nog gesleuteld worden aan de Play-Offs.

MINI PO'S
Zo schrijft La Dernière Heure dat ook het idee van KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns een piste is. Die stelde voor een mini-Play-Off in te voeren voor de titel: leider Club Brugge zou dan met de nummers twee en drie (Antwerp, Charleroi of AA Gent) strijden voor de titel. De nummers vier, vijf en zes strijden in een tweede poule om Europese tickets. En PO II zou gespeeld worden met rechtstreekse uitschakeling.

Het plan zou op tafel liggen, maar zover zijn we nog lang niet. Eerst wordt het afwachten wat de UEFA beslist in verband met het EK. En het belangrijkste blijft natuurlijk uitkijken naar hoe het virus zich verder zal verspreiden.

LEES OOK: Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

De mini-Play-Offs zijn een goed alternatief ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

60
60
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

82
82
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

99
99
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

95
95
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

16
16
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

237
237
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

252
252
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

63
63
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

155
155
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

36
36
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

70
70
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

278
278
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

665
665
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

331
331
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

786
786
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

93
93
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

247
247
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

437
437
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

57
57
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

259
259
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

50
50
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

337
337
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

25
25
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

272
272
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

70
70

Meer sportnieuws