'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

3080 stemmen
'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

Dinsdag wordt een belangrijk moment voor het eventuele verdere verloop van het voetbalseizoen. De UEFA houdt dan een grote conference call met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist om het EK af te gelasten of te verplaatsen naar een latere datum, is er op de kalender weer één en ander mogelijk.


Dat er begin april weer gevoetbald zal worden lijkt inmiddels een utopie, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Indien alle maatregelen grondig worden nageleefd zou het gewone leven zich volgens experten weer tegen half mei kunnen beginnen te herstellen. Dan zou er eventueel terug gevoetbald kunnen worden, al dan niet achter gesloten deuren. Al zijn we zover nog lang niet, het virus blijft gepaard gaan met heel wat onzekerheid en afgelopen weekend bleek dat een aantal personen het nog steeds moeilijk heeft met het naleven van de nieuwe regels.

Indien er wel nog gevoetbald kan worden dit seizoen, met of zonder EK, zal het sowieso bijzonder moeilijk worden om nog alle resterende wedstrijden in de Jupiler Pro League af te werken. De (degradatieduels op de) slotspeeldag van de reguliere competitie en de terugmatch in de finale van 1B blijven het belangrijkst. Daarna kan er eventueel nog gesleuteld worden aan de Play-Offs.

MINI PO'S
Zo schrijft La Dernière Heure dat ook het idee van KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns een piste is. Die stelde voor een mini-Play-Off in te voeren voor de titel: leider Club Brugge zou dan met de nummers twee en drie (Antwerp, Charleroi of AA Gent) strijden voor de titel. De nummers vier, vijf en zes strijden in een tweede poule om Europese tickets. En PO II zou gespeeld worden met rechtstreekse uitschakeling.

Het plan zou op tafel liggen, maar zover zijn we nog lang niet. Eerst wordt het afwachten wat de UEFA beslist in verband met het EK. En het belangrijkste blijft natuurlijk uitkijken naar hoe het virus zich verder zal verspreiden.

LEES OOK: Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

De mini-Play-Offs zijn een goed alternatief ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

24
24
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

55
55
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

14
14
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

111
111
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

109
109
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

21
21
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

27
27
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

108
108
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

197
197
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

51
51
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

177
177
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

36
36
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

183
183
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

262
262
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

103
103
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

404
404
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

566
566
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

148
148
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

226
226
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

304
304
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

574
574
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws