'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

door
'Opvallend plan op tafel: Club speelt voor titel in mini-Play-Off'

Dinsdag wordt een belangrijk moment voor het eventuele verdere verloop van het voetbalseizoen. De UEFA houdt dan een grote conference call met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist om het EK af te gelasten of te verplaatsen naar een latere datum, is er op de kalender weer één en ander mogelijk.


Dat er begin april weer gevoetbald zal worden lijkt inmiddels een utopie, de volksgezondheid primeert nu eenmaal. Indien alle maatregelen grondig worden nageleefd zou het gewone leven zich volgens experten weer tegen half mei kunnen beginnen te herstellen. Dan zou er eventueel terug gevoetbald kunnen worden, al dan niet achter gesloten deuren. Al zijn we zover nog lang niet, het virus blijft gepaard gaan met heel wat onzekerheid en afgelopen weekend bleek dat een aantal personen het nog steeds moeilijk heeft met het naleven van de nieuwe regels.

Indien er wel nog gevoetbald kan worden dit seizoen, met of zonder EK, zal het sowieso bijzonder moeilijk worden om nog alle resterende wedstrijden in de Jupiler Pro League af te werken. De (degradatieduels op de) slotspeeldag van de reguliere competitie en de terugmatch in de finale van 1B blijven het belangrijkst. Daarna kan er eventueel nog gesleuteld worden aan de Play-Offs.

MINI PO'S
Zo schrijft La Dernière Heure dat ook het idee van KV Kortrijk-voorzitter Joseph Allijns een piste is. Die stelde voor een mini-Play-Off in te voeren voor de titel: leider Club Brugge zou dan met de nummers twee en drie (Antwerp, Charleroi of AA Gent) strijden voor de titel. De nummers vier, vijf en zes strijden in een tweede poule om Europese tickets. En PO II zou gespeeld worden met rechtstreekse uitschakeling.

Het plan zou op tafel liggen, maar zover zijn we nog lang niet. Eerst wordt het afwachten wat de UEFA beslist in verband met het EK. En het belangrijkste blijft natuurlijk uitkijken naar hoe het virus zich verder zal verspreiden.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

De mini-Play-Offs zijn een goed alternatief ...

Meest recent

'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

66
66
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

96
96
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

29
29
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

148
148
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

70
70
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

13
13
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

259
259
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

94
94
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

84
84
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

205
205
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

126
126
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

149
149
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

385
385
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

312
312
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

292
292
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

335
335
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

554
554
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

161
161
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

413
413
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

135
135
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

391
391
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

349
349
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1088
1088

Meer sportnieuws