Woensdag allicht duidelijkheid over kalender Jupiler Pro League

door
Woensdag allicht duidelijkheid over kalender Jupiler Pro League

Het coronavirus zorgde al voor verstrekkende maatregelen in de hele wereld, maar het gaat ook gepaard met een pak onduidelijkheid. En dat is in de voetballerij niet anders. De Jupiler Pro League ligt momenteel stil tot begin april, de kans dat die periode verlengd wordt is echter bijzonder groot.


De voorbije dagen werd zelfs openlijk gespeculeerd over het definitief stopzetten van de competitie. Zover zijn we nog niet, maar het scenario is zeker niet uitgesloten. Veel zal afhangen van wat er dinsdag wordt gezegd op de noodvergadering die de UEFA houdt met zijn belangrijkste stakeholders. Indien men daar beslist dat het EK wordt uitgesteld naar een latere datum, is er opnieuw één en ander mogelijk op de kalender.

Voorlopig moeten we dus afwachten, dat benadrukt ook AA Gent-manager Michel Louwagie. Al hoopt hij binnen enkele dagen wel meer duidelijkheid te hebben. "We hebben beslist om te wachten tot de meeting van de UEFA dinsdag. Wij hebben met de Pro League voor woensdagmorgen een conference call gepland. Ik denk dat er dan misschien stilaan duidelijkheid zal komen over kalenders", vertelt hij bij Sporza. Maar de kans bestaat dus dat de competitie wordt stopgezet. "Ik wil echt niet voor mijn beurt spreken. Ik heb al heel wat voorstellen gelezen. Ik denk dat dat weinig zinvol is. Het is wachten op richtlijnen. De volksgezondheid gaat voor alles."

LEES OOK: Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Denkt u dat de volledige competitie nog afgewerkt zal worden?

Meest recent

'Furo zorgt voor enorme plottwist bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

142
142
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

65
65
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

331
331
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

266
266
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

80
80
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

94
94
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

101
101
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

98
98
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

169
169
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

388
388
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

178
178
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

361
361
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

178
178
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

109
109
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

85
85
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

572
572
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

218
218
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

78
78
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

133
133
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

132
132
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

168
168
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

214
214
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

101
101
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

102
102
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

82
82

Meer sportnieuws