Huurlingen van Anderlecht, Genk en Club Brugge & co vallen zwaar door de mand

1607 stemmen
Huurlingen van Anderlecht, Genk en Club Brugge & co vallen zwaar door de mand

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlands ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We beginnen met de spelers die het zeer moeilijk hebben.


Aristote Nkaka: De verdedigende middenvelder komt uit voor de Spaanse tweedeklasser Racing Santander. Bij de allerlaatste in de tweede divisie komt hij niet aan de bak. De miscast van Luc Devroe speelde 8 wedstrijden, waarvan 3 in de basis. Zijn balans staat op 317 minuten. Hij zal in de zomer terugkeren naar Anderlecht, waar ze zo snel mogelijk van hem afwillen.

Uche Agbo: Na een mislukt half jaar bij Sporting Braga (3! speelminuten) werd hij in januari uitgeleend aan Deportivo La Coruna. Startte er 2 keer en viel 1 keer in. Goed voor 150 minuten, maar ook 2 keer bankzitter. Lijkt in de zomer weer bij Standard te belanden, waar hij weg moet.


Adrien Bongiovanni: Jaren geleden hét toptalent bij Standard, vertrok naar AS Monaco en de keuze voor het geld bleek verkeerd. Kon niet overtuigen bij Cercle Brugge, dat hem sinds januari verhuurt aan de Franse derdeklasser Béziers. Overtuigt er niet sinds januari. Balans: 5 wedstrijden en 1 goal en 0 assists. Werd maar liefst 4 keer vroegtijdig gewisseld en speelde tot op heden 327 minuten. Tijd om zich te herpakken wil hij niet wegdeemsteren in de anonimiteit.

Mohammed Dauda: Werd als een groot talent naar Anderlecht gehaald, maar die belofte kon hij nog niet inlossen. Werd uitgeleend aan het Deense Esbjerg, maar ook in Denemarken geen succes. De Kameroener startte in de competitie 9 keer in de basis en viel 6 keer in. Hij scoorde amper 2 keer… In Anderlecht heeft hij geen toekomst meer.

Erhan Masovic: De Serviër kent een moeilijke tijd bij Horsens. Startte 1! keer in de basis in de competitie en viel 14 keer in. Bij Club Brugge heeft hij geen toekomst meer en de Deense club lijkt hem ook niet meteen te gaan kopen…


Lior Inbrum: Eén van de vele vreemde aankopen van AA Gent van de laatste vijf jaar. Komt hopeloos tekort voor de Buffalo’s en ook in Israël heeft hij het moeilijk. Speelde het eerste deel van het seizoen bij Hapoel Tel Aviv en startte 9 keer en viel 2 keer in. Doelpunten? 1. In januari huurde Maccabi Tel Aviv hem en daar mocht hij nog maar 1 keer starten en 5 keer invallen. In 223 minuten lukte de aanvaller niet één doelpunt.

Ivan Fiolic: KRC Genk doet ook dure miskopen. Het betaalde 2,5 miljoen euro voor de Kroaat, maar hij viel zwaar door de mand. Werd in de zomer uitgeleend aan APOEL Nicosia. Een flop met 8 basisplaatsen en 5 invalbeurten. Wel gekruid met 3 goals en 2 assists. Ging in januari op huurbasis (met aankoopoptie) naar Polen om voor Cracovia te spelen. Startte 4 keer, viel 2 keer in en leverde daar nog geen goal of assist. Moet weg bij Genk.

Kenneth Saief: Moet gaan opletten voor zijn carrière. Die zit in een zware neerwaartse spiraal. Mislukte compleet bij Anderlecht en ook bij Cincinatti. Ging in februari naar Polen, waar hij voor Lechia Gdansk tekende. De huurling was bij de nummer zeven in Polen nog geen enkele keer basisspeler: 4 invalbeurten en 74 minuten. Een pijnlijke transfer van Herman Van Holsbeeck en Hein Vanhaezebrouck: kostte in totaal 3,7! miljoen euro.


Edon Zhegrova: Een toptalent, zo werd hij genoemd bij KRC Genk. Maar met een handleiding. Bij FC Basel bewijst hij het gelijk van Genk. Vooral bankzitter. In de competitie goed voor 7 basisplaatsen en 7 invalbeurten, met daarin 2 doelpunten en 3 assists. Op dit moment is de club volgens Zwitserse bronnen niet van plan de aankoopoptie te lichten. Moet beter doen met zijn talent.

Alexis Saelemaekers: Werd verblind door de naam AC Milan. Als jonge speler niet de ideale club. Komt er aan zeer weinig speelminuten: 23 tijdens 2 invalbeurten. Er is onduidelijkheid over zijn toekomst, want het is niet duidelijk of er een verplichte aankoopoptie is in de huurdeal. Bij Anderlecht zouden ze hem wel nog kunnen gebruiken aangezien de toekomst van Marko Pjaca en Nacer Chadli onzeker is.

Ahmed Mostafa: De Egyptenaar viel door de mand bij Abha en nu ook bij Al Adalah geen succes. Sinds zijn tijdelijk vertrek uit Gent in de zomer: 10 wedstrijden en 0 goals en 0 assists.


Mikael Soisalo en Trova Boni: Door Zulte Waregem en KV Mechelen in januari gestald bij de Portugese tweedeklasser Varzim. Daar komen ze niet aan spelen toe.

Ilias Moutha-Sebtaoui: Ooit een grote belofte die werd opgepikt door Manchester United. Een jaar in de schaduw bij Anderlecht, nadien naar Charleroi gehaald. Daar verhuurden ze hem in de zomer aan Dudelange om ervaring op te doen, maar hij is er tweede doelman.

Karlo Letica: Werd voor grof geld naar Brugge gehaald (3,5 miljoen euro), maar faalde. Werd uitgeleend aan SPAL om ervaring op te doen, maar de Kroaat is tweede doelman in de Serie A. Weer een verloren seizoen voor het talent.

LEES OOK: AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

Moet Club Letica volgend jaar aan een Belgische club uitlenen?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

99
99
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

78
78
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

200
200
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

628
628
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

686
686
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

363
363
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

236
236
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws