Huurlingen van Anderlecht, Genk en Club Brugge & co vallen zwaar door de mand

door
Huurlingen van Anderlecht, Genk en Club Brugge & co vallen zwaar door de mand

De competities liggen stil in Europa, maar dat wil niet zeggen dat u geen nieuws meer kan lezen op onze website. Integendeel. Onze redactie houdt wekelijks een overzicht bij van de spelers die door de Belgische eersteklassers worden uitgeleend aan buitenlands ploegen. Hoe vergaat het hen daar? We beginnen met de spelers die het zeer moeilijk hebben.


Aristote Nkaka: De verdedigende middenvelder komt uit voor de Spaanse tweedeklasser Racing Santander. Bij de allerlaatste in de tweede divisie komt hij niet aan de bak. De miscast van Luc Devroe speelde 8 wedstrijden, waarvan 3 in de basis. Zijn balans staat op 317 minuten. Hij zal in de zomer terugkeren naar Anderlecht, waar ze zo snel mogelijk van hem afwillen.

Uche Agbo: Na een mislukt half jaar bij Sporting Braga (3! speelminuten) werd hij in januari uitgeleend aan Deportivo La Coruna. Startte er 2 keer en viel 1 keer in. Goed voor 150 minuten, maar ook 2 keer bankzitter. Lijkt in de zomer weer bij Standard te belanden, waar hij weg moet.


Adrien Bongiovanni: Jaren geleden hét toptalent bij Standard, vertrok naar AS Monaco en de keuze voor het geld bleek verkeerd. Kon niet overtuigen bij Cercle Brugge, dat hem sinds januari verhuurt aan de Franse derdeklasser Béziers. Overtuigt er niet sinds januari. Balans: 5 wedstrijden en 1 goal en 0 assists. Werd maar liefst 4 keer vroegtijdig gewisseld en speelde tot op heden 327 minuten. Tijd om zich te herpakken wil hij niet wegdeemsteren in de anonimiteit.

Mohammed Dauda: Werd als een groot talent naar Anderlecht gehaald, maar die belofte kon hij nog niet inlossen. Werd uitgeleend aan het Deense Esbjerg, maar ook in Denemarken geen succes. De Kameroener startte in de competitie 9 keer in de basis en viel 6 keer in. Hij scoorde amper 2 keer… In Anderlecht heeft hij geen toekomst meer.

Erhan Masovic: De Serviër kent een moeilijke tijd bij Horsens. Startte 1! keer in de basis in de competitie en viel 14 keer in. Bij Club Brugge heeft hij geen toekomst meer en de Deense club lijkt hem ook niet meteen te gaan kopen…


Lior Inbrum: Eén van de vele vreemde aankopen van AA Gent van de laatste vijf jaar. Komt hopeloos tekort voor de Buffalo’s en ook in Israël heeft hij het moeilijk. Speelde het eerste deel van het seizoen bij Hapoel Tel Aviv en startte 9 keer en viel 2 keer in. Doelpunten? 1. In januari huurde Maccabi Tel Aviv hem en daar mocht hij nog maar 1 keer starten en 5 keer invallen. In 223 minuten lukte de aanvaller niet één doelpunt.

Ivan Fiolic: KRC Genk doet ook dure miskopen. Het betaalde 2,5 miljoen euro voor de Kroaat, maar hij viel zwaar door de mand. Werd in de zomer uitgeleend aan APOEL Nicosia. Een flop met 8 basisplaatsen en 5 invalbeurten. Wel gekruid met 3 goals en 2 assists. Ging in januari op huurbasis (met aankoopoptie) naar Polen om voor Cracovia te spelen. Startte 4 keer, viel 2 keer in en leverde daar nog geen goal of assist. Moet weg bij Genk.

Kenneth Saief: Moet gaan opletten voor zijn carrière. Die zit in een zware neerwaartse spiraal. Mislukte compleet bij Anderlecht en ook bij Cincinatti. Ging in februari naar Polen, waar hij voor Lechia Gdansk tekende. De huurling was bij de nummer zeven in Polen nog geen enkele keer basisspeler: 4 invalbeurten en 74 minuten. Een pijnlijke transfer van Herman Van Holsbeeck en Hein Vanhaezebrouck: kostte in totaal 3,7! miljoen euro.


Edon Zhegrova: Een toptalent, zo werd hij genoemd bij KRC Genk. Maar met een handleiding. Bij FC Basel bewijst hij het gelijk van Genk. Vooral bankzitter. In de competitie goed voor 7 basisplaatsen en 7 invalbeurten, met daarin 2 doelpunten en 3 assists. Op dit moment is de club volgens Zwitserse bronnen niet van plan de aankoopoptie te lichten. Moet beter doen met zijn talent.

Alexis Saelemaekers: Werd verblind door de naam AC Milan. Als jonge speler niet de ideale club. Komt er aan zeer weinig speelminuten: 23 tijdens 2 invalbeurten. Er is onduidelijkheid over zijn toekomst, want het is niet duidelijk of er een verplichte aankoopoptie is in de huurdeal. Bij Anderlecht zouden ze hem wel nog kunnen gebruiken aangezien de toekomst van Marko Pjaca en Nacer Chadli onzeker is.

Ahmed Mostafa: De Egyptenaar viel door de mand bij Abha en nu ook bij Al Adalah geen succes. Sinds zijn tijdelijk vertrek uit Gent in de zomer: 10 wedstrijden en 0 goals en 0 assists.


Mikael Soisalo en Trova Boni: Door Zulte Waregem en KV Mechelen in januari gestald bij de Portugese tweedeklasser Varzim. Daar komen ze niet aan spelen toe.

Ilias Moutha-Sebtaoui: Ooit een grote belofte die werd opgepikt door Manchester United. Een jaar in de schaduw bij Anderlecht, nadien naar Charleroi gehaald. Daar verhuurden ze hem in de zomer aan Dudelange om ervaring op te doen, maar hij is er tweede doelman.

Karlo Letica: Werd voor grof geld naar Brugge gehaald (3,5 miljoen euro), maar faalde. Werd uitgeleend aan SPAL om ervaring op te doen, maar de Kroaat is tweede doelman in de Serie A. Weer een verloren seizoen voor het talent.

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Moet Club Letica volgend jaar aan een Belgische club uitlenen?

Meest recent

Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

17
17
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

9
9
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

56
56
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

116
116
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

32
32
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

81
81
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

170
170
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

62
62
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

42
42
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

122
122
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

264
264
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

236
236
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

175
175
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

448
448
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

36
36
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

213
213
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

153
153
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

169
169
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

237
237
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

359
359
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

319
319
'Salah-bom zindert na: Liverpool wil nieuwe steraanvaller'

Liverpool FC blijft de tegenvallende resultaten opstapelen en heeft nu ook nog eens te maken met een ...

137
137
Radja Boom Boom: Nainggolan pegelt Lokeren voorbij Jong Gent

In de Challenger Pro League heeft KSC Lokeren beslag gelegd op de achtste plaats in het klassement. ...

100
100
Ultieme revanche KV Mechelen: vroeg doelpunt nekt Charleroi

KV Mechelen heeft zondagmiddag op gepaste wijze revanche genomen voor de bekeruitschakeling. In een ...

51
51
Westerlo-Anderlecht: Hasi gooit middenveld overhoop

RSC Anderlecht krijgt zondagnamiddag een uitgelezen kans om tweede te worden in de Jupiler Pro ...

147
147

Meer sportnieuws