'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

door
'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

Door het coronavirus wordt er over heel Europa niet gevoetbald tot begin april, ook de Jupiler Pro League ligt tot dan helemaal stil. De kans is echter groot dat deze 'drooglegging' nog veel langer zal duren. Hoe het seizoen verder moet en of het überhaupt zal worden afgewerkt is op dit moment dan ook niet geweten.


Veel zal afhangen van de grote noodvergadering van de UEFA, daar zullen aanstaande dinsdag de belangrijkste stakheholders beslissen over onder meer het uitstellen van het EK. Indien het landentornooi met een jaar wordt opgeschoven is er opnieuw ruimte om te schuiven met de kalender. Al is ook die beperkt. Op 30 juni verlopen immers heel wat contracten, zowel van huurspelers als van spelers die aan het einde van hun overeenkomst zitten. Omdat een aantal van die spelers al bij andere ploegen hebben getekend of terug moeten naar hun moederclub, lijkt het ook geen optie om daarna te voetballen.

Bij de Pro League hoopt men in ieder geval dat op zijn minst de laatste speeldag van de reguliere competitie nog afgewerkt kan worden, zodat op basis van dat klassement gewerkt kan worden naar volgend seizoen toe. Ook al bestaat hier geen duidelijk kader voor in het bondsreglement. Volgens Het Laatste Nieuws zou dat gaan om een 'ongeziene maatregel': de competitie stoppen na het reguliere seizoen, en dus rekenend op goodwill van de clubs zonder dat er concrete regels rond geformuleerd zijn. Op basis van dat klassement zouden dus ook de Europese tickets verdeeld worden. Maar men zich wel afvraagt of alle clubs bereid zijn zich daarbij neer te leggen.

LEES OOK: Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

Bij zo'n scenario zouden de inkomsten van Europees voetbal verdeeld moeten worden onder alle clubs ...

Meest recent

Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

3
3
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

11
11
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

64
64
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

148
148
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

295
295
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

43
43
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

54
54
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

810
810
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

225
225
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

596
596
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

171
171
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

386
386
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

133
133
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

50
50
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

54
54
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

73
73
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

346
346
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

450
450
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

223
223
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

162
162
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

626
626
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

1019
1019
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

79
79
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

323
323

Meer sportnieuws