'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

door
'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

Door het coronavirus wordt er over heel Europa niet gevoetbald tot begin april, ook de Jupiler Pro League ligt tot dan helemaal stil. De kans is echter groot dat deze 'drooglegging' nog veel langer zal duren. Hoe het seizoen verder moet en of het überhaupt zal worden afgewerkt is op dit moment dan ook niet geweten.


Veel zal afhangen van de grote noodvergadering van de UEFA, daar zullen aanstaande dinsdag de belangrijkste stakheholders beslissen over onder meer het uitstellen van het EK. Indien het landentornooi met een jaar wordt opgeschoven is er opnieuw ruimte om te schuiven met de kalender. Al is ook die beperkt. Op 30 juni verlopen immers heel wat contracten, zowel van huurspelers als van spelers die aan het einde van hun overeenkomst zitten. Omdat een aantal van die spelers al bij andere ploegen hebben getekend of terug moeten naar hun moederclub, lijkt het ook geen optie om daarna te voetballen.

Bij de Pro League hoopt men in ieder geval dat op zijn minst de laatste speeldag van de reguliere competitie nog afgewerkt kan worden, zodat op basis van dat klassement gewerkt kan worden naar volgend seizoen toe. Ook al bestaat hier geen duidelijk kader voor in het bondsreglement. Volgens Het Laatste Nieuws zou dat gaan om een 'ongeziene maatregel': de competitie stoppen na het reguliere seizoen, en dus rekenend op goodwill van de clubs zonder dat er concrete regels rond geformuleerd zijn. Op basis van dat klassement zouden dus ook de Europese tickets verdeeld worden. Maar men zich wel afvraagt of alle clubs bereid zijn zich daarbij neer te leggen.

LEES OOK: Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

Bij zo'n scenario zouden de inkomsten van Europees voetbal verdeeld moeten worden onder alle clubs ...

Meest recent

"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

161
161
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

84
84
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

62
62
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

187
187
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

147
147
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

299
299
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

203
203
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

413
413
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

373
373
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

47
47
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

60
60
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

278
278
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

111
111
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

426
426
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

105
105
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

217
217
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

243
243
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

1043
1043
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

462
462
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

420
420
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

196
196
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

183
183
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

352
352
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

285
285
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

102
102

Meer sportnieuws