'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

door
'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

Door het coronavirus wordt er over heel Europa niet gevoetbald tot begin april, ook de Jupiler Pro League ligt tot dan helemaal stil. De kans is echter groot dat deze 'drooglegging' nog veel langer zal duren. Hoe het seizoen verder moet en of het überhaupt zal worden afgewerkt is op dit moment dan ook niet geweten.


Veel zal afhangen van de grote noodvergadering van de UEFA, daar zullen aanstaande dinsdag de belangrijkste stakheholders beslissen over onder meer het uitstellen van het EK. Indien het landentornooi met een jaar wordt opgeschoven is er opnieuw ruimte om te schuiven met de kalender. Al is ook die beperkt. Op 30 juni verlopen immers heel wat contracten, zowel van huurspelers als van spelers die aan het einde van hun overeenkomst zitten. Omdat een aantal van die spelers al bij andere ploegen hebben getekend of terug moeten naar hun moederclub, lijkt het ook geen optie om daarna te voetballen.

Bij de Pro League hoopt men in ieder geval dat op zijn minst de laatste speeldag van de reguliere competitie nog afgewerkt kan worden, zodat op basis van dat klassement gewerkt kan worden naar volgend seizoen toe. Ook al bestaat hier geen duidelijk kader voor in het bondsreglement. Volgens Het Laatste Nieuws zou dat gaan om een 'ongeziene maatregel': de competitie stoppen na het reguliere seizoen, en dus rekenend op goodwill van de clubs zonder dat er concrete regels rond geformuleerd zijn. Op basis van dat klassement zouden dus ook de Europese tickets verdeeld worden. Maar men zich wel afvraagt of alle clubs bereid zijn zich daarbij neer te leggen.

LEES OOK: Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Bij zo'n scenario zouden de inkomsten van Europees voetbal verdeeld moeten worden onder alle clubs ...

Meest recent

Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

0
0
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

30
30
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

140
140
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

120
120
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

176
176
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

131
131
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

212
212
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

322
322
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

317
317
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

210
210
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

126
126
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

324
324
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

103
103
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

92
92
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

402
402
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

363
363
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

196
196
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

283
283
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

467
467
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

367
367
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

34
34

Meer sportnieuws