'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

3815 stemmen
'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

Door het coronavirus wordt er over heel Europa niet gevoetbald tot begin april, ook de Jupiler Pro League ligt tot dan helemaal stil. De kans is echter groot dat deze 'drooglegging' nog veel langer zal duren. Hoe het seizoen verder moet en of het überhaupt zal worden afgewerkt is op dit moment dan ook niet geweten.


Veel zal afhangen van de grote noodvergadering van de UEFA, daar zullen aanstaande dinsdag de belangrijkste stakheholders beslissen over onder meer het uitstellen van het EK. Indien het landentornooi met een jaar wordt opgeschoven is er opnieuw ruimte om te schuiven met de kalender. Al is ook die beperkt. Op 30 juni verlopen immers heel wat contracten, zowel van huurspelers als van spelers die aan het einde van hun overeenkomst zitten. Omdat een aantal van die spelers al bij andere ploegen hebben getekend of terug moeten naar hun moederclub, lijkt het ook geen optie om daarna te voetballen.

Bij de Pro League hoopt men in ieder geval dat op zijn minst de laatste speeldag van de reguliere competitie nog afgewerkt kan worden, zodat op basis van dat klassement gewerkt kan worden naar volgend seizoen toe. Ook al bestaat hier geen duidelijk kader voor in het bondsreglement. Volgens Het Laatste Nieuws zou dat gaan om een 'ongeziene maatregel': de competitie stoppen na het reguliere seizoen, en dus rekenend op goodwill van de clubs zonder dat er concrete regels rond geformuleerd zijn. Op basis van dat klassement zouden dus ook de Europese tickets verdeeld worden. Maar men zich wel afvraagt of alle clubs bereid zijn zich daarbij neer te leggen.

LEES OOK: Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Bij zo'n scenario zouden de inkomsten van Europees voetbal verdeeld moeten worden onder alle clubs ...

Meest recent

Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

27
27
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

44
44
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

17
17
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

43
43
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

156
156
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

381
381
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

60
60
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

250
250
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

384
384
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

343
343
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

346
346
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

258
258
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

231
231
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

444
444
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

305
305
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

287
287
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

303
303
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

76
76
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

195
195
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

197
197
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

99
99
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

177
177
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

62
62
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

320
320
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

497
497

Meer sportnieuws