'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

door
'Jupiler Pro League mogelijk beslist met 'ongeziene maatregel''

Door het coronavirus wordt er over heel Europa niet gevoetbald tot begin april, ook de Jupiler Pro League ligt tot dan helemaal stil. De kans is echter groot dat deze 'drooglegging' nog veel langer zal duren. Hoe het seizoen verder moet en of het überhaupt zal worden afgewerkt is op dit moment dan ook niet geweten.


Veel zal afhangen van de grote noodvergadering van de UEFA, daar zullen aanstaande dinsdag de belangrijkste stakheholders beslissen over onder meer het uitstellen van het EK. Indien het landentornooi met een jaar wordt opgeschoven is er opnieuw ruimte om te schuiven met de kalender. Al is ook die beperkt. Op 30 juni verlopen immers heel wat contracten, zowel van huurspelers als van spelers die aan het einde van hun overeenkomst zitten. Omdat een aantal van die spelers al bij andere ploegen hebben getekend of terug moeten naar hun moederclub, lijkt het ook geen optie om daarna te voetballen.

Bij de Pro League hoopt men in ieder geval dat op zijn minst de laatste speeldag van de reguliere competitie nog afgewerkt kan worden, zodat op basis van dat klassement gewerkt kan worden naar volgend seizoen toe. Ook al bestaat hier geen duidelijk kader voor in het bondsreglement. Volgens Het Laatste Nieuws zou dat gaan om een 'ongeziene maatregel': de competitie stoppen na het reguliere seizoen, en dus rekenend op goodwill van de clubs zonder dat er concrete regels rond geformuleerd zijn. Op basis van dat klassement zouden dus ook de Europese tickets verdeeld worden. Maar men zich wel afvraagt of alle clubs bereid zijn zich daarbij neer te leggen.

LEES OOK: Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Bij zo'n scenario zouden de inkomsten van Europees voetbal verdeeld moeten worden onder alle clubs ...

Meest recent

Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

77
77
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

45
45
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

22
22
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

21
21
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

213
213
AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

146
146
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

113
113
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

115
115
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

93
93
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

30
30
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

87
87
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

454
454
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

61
61
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

61
61
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

124
124
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

67
67
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

216
216
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

144
144
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

142
142
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

105
105
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

645
645
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

50
50
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

333
333
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

36
36
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

127
127

Meer sportnieuws