EXCLUSIEF Anderlecht & co wachten af: "Pandemie ontstijgt het voetbal"

door
EXCLUSIEF Anderlecht & co wachten af:

Net als de spelers staan ook de clubs machteloos. Bij RSC Anderlecht werden al maatregelen getroffen. Geen maaltijden op de club, behalve de spelers en de technische staf kan het merendeel van thuis uit werken, een aangepast trainingsschema... Ook bij STVV namen ze al de nodige maatregelen.


Woordvoerder David Steegen sprak tegenover onze redactie. "We nemen de crisis erg serieus en volgen alle richtlijnen nauwgezet”, legt hij uit. RSCA liet al weten welke maatregelen het nam. Anderlecht wil zich niet uitspreken over een eventuele voorkeur voor het verdere verloop van de competitie. KV Kortrijk en enkele spelers willen de competitie stopzetten na de reguliere competitie. "Dit wordt binnen de Pro League besproken en met de experten. Er is nu een eerste beslissing genomen die we toejuichen", luidt het in Anderlecht.

Vragen bij fans
Ook STVV wacht af en wil zeker geen ronkende uitspraken doen. "Er is geen voorkeur. Wij volgen de beslissingen genomen door de Pro League en overheid. Het algemeen belang en de volksgezondheid primeert”, laat communicatieverantwoordelijke Fiorenzo Mostien weten. Bij STVV namen ze al de nodige maatregelen omtrent het coronavirus. “Iedereen binnen de club is bewust bezig met de getroffen maatregelen opgelegd door Pro League en overheden. Wij nemen deze ter harte en zullen ook niet twijfelen om eventuele extra maatregelen te nemen als dit nodig wordt. Op de werkvloer is hygiëne belangrijker dan ooit en wie ziek is, blijft thuis. Geen contact met spelers en technische staf als dit niet nodig is."

Tot slot zijn er de fans. De Kanaries kregen wel al de nodige vragen van de aanhang, bij Anderlecht niet echt. "99% van de aanhang begrijpt de beslissing. 1% begrijpt de situatie nog niet, maar dat zal wel komen. Wij krijgen veel vragen en berichten maar het is onmogelijk om iedereen op zo’n korte tijdspanne van antwoord te dienen. Wij kiezen dan ook voor duidelijke communicatie via al onze kanalen met in het achterhoofd de richtlijnen van Pro League en overheid", aldus Mostien. Steegen: "Of we veel vragen krijgen? Dat valt mee. Het is voor niemand leuk. Zowel voor clubs als fans, maar de pandemie ontstijgt voetbal."

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

Zal de competitie in de originele vorm uitgespeeld worden?

Meest recent

Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

8
8
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

112
112
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

110
110
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

65
65
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

67
67
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

71
71
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

91
91
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

271
271
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

280
280
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

569
569
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

303
303
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

200
200
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

118
118
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

60
60
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

167
167
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

54
54
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

88
88
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

105
105
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

131
131
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

339
339
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

302
302
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

87
87
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

178
178
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

195
195
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

141
141

Meer sportnieuws