EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League: "Zonder fans geen wedstrijden"

door
EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League:

Het coronavirus slaat keihard toe in Europa en dus ook in het voetbal. In veel landen - zoals Spanje, Nederland, Italië, Engeland, Duitsland, Zwitserland, Portugal… - is de competitie tot minstens eind maart uitgesteld. We deden een ronde bij een aantal spelers in België. Wat denken zij van dit alles en hoe moet het nu verder? De competitie stopzetten of mogelijk binnen enkele weken spelen zonder fans?

Bij Moeskroen spraken we Alessandro Ciranni en Dylan Seys."Je merkt wel dat iedereen er mee bezig is, omdat het ineens allemaal zo snel gaat”, zegt Seys. "We letten wel goed op met handen geven en ook hygiëne is belangrijker dan ooit", aldus Ciranni aan onze redactie.Bij Waasland-Beveren letten ze ook goed op, dat laat spits Din Sula weten. "Er worden wel veel grappen gemaakt zodra iemand hoest of niest, maar we zorgen ervoor dat we zo hygiënisch mogelijk blijven."

De komende maanden voetballen zonder fans, de spelers zien het niet echt zitten.

Seys is net zoals Manuel Benson en Dieumerci Mbokani van mening dat de competitie beter kan stoppen. Al zou er in april mogelijk eerst nog achter gesloten deuren verder gespeeld kunnen worden, als het virus dan immers ‘onder controle’ is. "Als je alles bekijkt en hoort, is voetbal maar een bijzaak. Misschien is het door die snelle verspreiding van het virus beter dat de competitie zonder Play-Offs eindigt. De veiligheid van iedereen primeert. Als voetballer wil je graag spelen, maar als het niet anders kan, dan is het maar zo", geeft Seys aan.

Zijn ploegmaat begrijpt Seys wel. "Op dit moment leeft het wel binnen de groep, omdat we niet weten hoe het verder moet met de competitie. Spelen we nog of spelen we niet? Met supporters of zonder?", aldus Ciranni. Voetbal hoort echter met fans te zijn, maar eventueel verder doen zonder publiek is volgens hem zeker een optie. "Ik vind dat we ook voetbal spelen voor het amusement van de mensen. Het zou dus heel jammer zijn mochten we voor lege stadions moeten gaan spelen."

Sula zou uiteraard graag voor de fans verder spelen na 3 april. "Zonder supporters spelen is niet leuk, want we doen het voor hen, voor de sfeer. Dankzij hun steun kunnen we dat tikkeltje meer doen, maar daar beslissen wij spelers niet over."

Walsh heeft alle begrip voor het uitstellen van de competitie.

Het slotwoord is voor Sandy Walsh, verdediger bij Zulte Waregem. "Het leeft enorm in de groep want de meeste spelers hebben familie in het buitenland en weten niet wat op dit moment het beste is wat ze kunnen doen. Naar huis gaan en vastzitten, of blijven trainen. Bij mezelf is het niet zo extreem. Ik baal gewoon enorm dat ik het dagelijks leven niet meer ga kunnen doen. Daarmee bedoel ik rustig naar een koffiebar gaan na de training of op restaurant gaan, eens weggaan met vrienden... Het blokkeert een beetje mijn routines. Maar oké, het is zeer begrijpelijk dat deze keuze wordt gemaakt en voorlopig is het nog niet zo extreem zoals in de andere landen in Europa."

De ex-speler van KRC Genk is duidelijk: zonder fans geen wedstrijden. "Zelf vind ik ook dat voetbal achter gesloten deuren niet kan. Je speelt voetbal voor de sfeer in het stadion en om steun te krijgen van je supporters. Voetbal zonder supporters is geen voetbal meer. Ze hebben de juiste beslissing gemaakt", besluit Walsh.

Claudio Reulens

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

Zal er dit seizoen nog mét fans gevoetbald worden?

Meest recent

Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

158
158
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

119
119
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

64
64
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

81
81
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

89
89
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

187
187
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

54
54
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

38
38
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

664
664
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

435
435
Boyata bekent kleur: "Of Vanaken mee zou kunnen bij Atlético?"

Club Brugge is er niet in geslaagd om zich voor het tweede jaar op rij te plaatsen voor de 1/8ste ...

224
224
Anderlecht terug? "Destijds werd dit niet getolereerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

411
411
Enorme uitdaging Beveren: "Heel ander verhaal dan 1B"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

236
236
Forfaitzege voor KV Kortrijk? "Er zijn rare dingen gebeurd"

SK Beveren verzekerde zich vorig weekend al van promotie, er ligt in de Challenger Pro League echter ...

171
171
'Toekomst Courtois gekend: Real neemt ingrijpende beslissing'

Thibaut Courtois toonde zich woensdagavond opnieuw van goudwaarde voor Real Madrid in het Champions ...

247
247
'Bayern ruikt zijn kans: supertransfer terug op tafel'

Bayern München speelde afgelopen weekend tegen Eintracht Frankfurt met vuur, maar wist ...

213
213
Makelaar klapt uit de biecht: "Antwerp in nieuwe handen"

De ambities zijn noodgedwongen even bijgesteld bij Antwerp, dat nu vooral de playdowns moet zien te ...

891
891
'KRC Genk kan cashen: topscouts massaal in tribune'

KRC Genk hoopt straks tegen Dinamo Zagreb door te stoten naar de achtste finale van de Europa ...

141
141
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

141
141
Club Brugge ruikt jackpot: viertal bij Europese elite

Ondanks de harde cijfers tegen Atlético Madrid mag Club Brugge met opgeheven hoofd ...

332
332
'Hayen hakt knoop door: vervanger Karetsas lekt uit'

KRC Genk blijft straks wellicht over als de enige Belgische vertegenwoordiger op het Europese ...

145
145
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

404
404
'Anderlecht drukt door voor TD: topkandidaat bekend'

Nood breekt wet, zo verklaarde RSC Anderlecht enkele weken geleden de keuze om eerst een nieuwe ...

560
560
'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Het avontuur in de Champions League zit erop voor Club Brugge, waar de focus nu vol op de landstitel ...

473
473

Meer sportnieuws