EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League: "Zonder fans geen wedstrijden"

door
EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League:

Het coronavirus slaat keihard toe in Europa en dus ook in het voetbal. In veel landen - zoals Spanje, Nederland, Italië, Engeland, Duitsland, Zwitserland, Portugal… - is de competitie tot minstens eind maart uitgesteld. We deden een ronde bij een aantal spelers in België. Wat denken zij van dit alles en hoe moet het nu verder? De competitie stopzetten of mogelijk binnen enkele weken spelen zonder fans?

Bij Moeskroen spraken we Alessandro Ciranni en Dylan Seys."Je merkt wel dat iedereen er mee bezig is, omdat het ineens allemaal zo snel gaat”, zegt Seys. "We letten wel goed op met handen geven en ook hygiëne is belangrijker dan ooit", aldus Ciranni aan onze redactie.Bij Waasland-Beveren letten ze ook goed op, dat laat spits Din Sula weten. "Er worden wel veel grappen gemaakt zodra iemand hoest of niest, maar we zorgen ervoor dat we zo hygiënisch mogelijk blijven."

De komende maanden voetballen zonder fans, de spelers zien het niet echt zitten.

Seys is net zoals Manuel Benson en Dieumerci Mbokani van mening dat de competitie beter kan stoppen. Al zou er in april mogelijk eerst nog achter gesloten deuren verder gespeeld kunnen worden, als het virus dan immers ‘onder controle’ is. "Als je alles bekijkt en hoort, is voetbal maar een bijzaak. Misschien is het door die snelle verspreiding van het virus beter dat de competitie zonder Play-Offs eindigt. De veiligheid van iedereen primeert. Als voetballer wil je graag spelen, maar als het niet anders kan, dan is het maar zo", geeft Seys aan.

Zijn ploegmaat begrijpt Seys wel. "Op dit moment leeft het wel binnen de groep, omdat we niet weten hoe het verder moet met de competitie. Spelen we nog of spelen we niet? Met supporters of zonder?", aldus Ciranni. Voetbal hoort echter met fans te zijn, maar eventueel verder doen zonder publiek is volgens hem zeker een optie. "Ik vind dat we ook voetbal spelen voor het amusement van de mensen. Het zou dus heel jammer zijn mochten we voor lege stadions moeten gaan spelen."

Sula zou uiteraard graag voor de fans verder spelen na 3 april. "Zonder supporters spelen is niet leuk, want we doen het voor hen, voor de sfeer. Dankzij hun steun kunnen we dat tikkeltje meer doen, maar daar beslissen wij spelers niet over."

Walsh heeft alle begrip voor het uitstellen van de competitie.

Het slotwoord is voor Sandy Walsh, verdediger bij Zulte Waregem. "Het leeft enorm in de groep want de meeste spelers hebben familie in het buitenland en weten niet wat op dit moment het beste is wat ze kunnen doen. Naar huis gaan en vastzitten, of blijven trainen. Bij mezelf is het niet zo extreem. Ik baal gewoon enorm dat ik het dagelijks leven niet meer ga kunnen doen. Daarmee bedoel ik rustig naar een koffiebar gaan na de training of op restaurant gaan, eens weggaan met vrienden... Het blokkeert een beetje mijn routines. Maar oké, het is zeer begrijpelijk dat deze keuze wordt gemaakt en voorlopig is het nog niet zo extreem zoals in de andere landen in Europa."

De ex-speler van KRC Genk is duidelijk: zonder fans geen wedstrijden. "Zelf vind ik ook dat voetbal achter gesloten deuren niet kan. Je speelt voetbal voor de sfeer in het stadion en om steun te krijgen van je supporters. Voetbal zonder supporters is geen voetbal meer. Ze hebben de juiste beslissing gemaakt", besluit Walsh.

Claudio Reulens

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Zal er dit seizoen nog mét fans gevoetbald worden?

Meest recent

Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

2
2
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

47
47
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

61
61
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

159
159
Assistent onthult hét geheim van successeizoen STVV

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

23
23
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

51
51
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

25
25
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

244
244
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

138
138
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

80
80
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

70
70
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

329
329
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

386
386
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

181
181
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

107
107
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

386
386
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

476
476
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

100
100
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

92
92
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

304
304
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

592
592
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

253
253
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

449
449
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

241
241
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

186
186

Meer sportnieuws