EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League: "Zonder fans geen wedstrijden"

door
EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League:

Het coronavirus slaat keihard toe in Europa en dus ook in het voetbal. In veel landen - zoals Spanje, Nederland, Italië, Engeland, Duitsland, Zwitserland, Portugal… - is de competitie tot minstens eind maart uitgesteld. We deden een ronde bij een aantal spelers in België. Wat denken zij van dit alles en hoe moet het nu verder? De competitie stopzetten of mogelijk binnen enkele weken spelen zonder fans?

Bij Moeskroen spraken we Alessandro Ciranni en Dylan Seys."Je merkt wel dat iedereen er mee bezig is, omdat het ineens allemaal zo snel gaat”, zegt Seys. "We letten wel goed op met handen geven en ook hygiëne is belangrijker dan ooit", aldus Ciranni aan onze redactie.Bij Waasland-Beveren letten ze ook goed op, dat laat spits Din Sula weten. "Er worden wel veel grappen gemaakt zodra iemand hoest of niest, maar we zorgen ervoor dat we zo hygiënisch mogelijk blijven."

De komende maanden voetballen zonder fans, de spelers zien het niet echt zitten.

Seys is net zoals Manuel Benson en Dieumerci Mbokani van mening dat de competitie beter kan stoppen. Al zou er in april mogelijk eerst nog achter gesloten deuren verder gespeeld kunnen worden, als het virus dan immers ‘onder controle’ is. "Als je alles bekijkt en hoort, is voetbal maar een bijzaak. Misschien is het door die snelle verspreiding van het virus beter dat de competitie zonder Play-Offs eindigt. De veiligheid van iedereen primeert. Als voetballer wil je graag spelen, maar als het niet anders kan, dan is het maar zo", geeft Seys aan.

Zijn ploegmaat begrijpt Seys wel. "Op dit moment leeft het wel binnen de groep, omdat we niet weten hoe het verder moet met de competitie. Spelen we nog of spelen we niet? Met supporters of zonder?", aldus Ciranni. Voetbal hoort echter met fans te zijn, maar eventueel verder doen zonder publiek is volgens hem zeker een optie. "Ik vind dat we ook voetbal spelen voor het amusement van de mensen. Het zou dus heel jammer zijn mochten we voor lege stadions moeten gaan spelen."

Sula zou uiteraard graag voor de fans verder spelen na 3 april. "Zonder supporters spelen is niet leuk, want we doen het voor hen, voor de sfeer. Dankzij hun steun kunnen we dat tikkeltje meer doen, maar daar beslissen wij spelers niet over."

Walsh heeft alle begrip voor het uitstellen van de competitie.

Het slotwoord is voor Sandy Walsh, verdediger bij Zulte Waregem. "Het leeft enorm in de groep want de meeste spelers hebben familie in het buitenland en weten niet wat op dit moment het beste is wat ze kunnen doen. Naar huis gaan en vastzitten, of blijven trainen. Bij mezelf is het niet zo extreem. Ik baal gewoon enorm dat ik het dagelijks leven niet meer ga kunnen doen. Daarmee bedoel ik rustig naar een koffiebar gaan na de training of op restaurant gaan, eens weggaan met vrienden... Het blokkeert een beetje mijn routines. Maar oké, het is zeer begrijpelijk dat deze keuze wordt gemaakt en voorlopig is het nog niet zo extreem zoals in de andere landen in Europa."

De ex-speler van KRC Genk is duidelijk: zonder fans geen wedstrijden. "Zelf vind ik ook dat voetbal achter gesloten deuren niet kan. Je speelt voetbal voor de sfeer in het stadion en om steun te krijgen van je supporters. Voetbal zonder supporters is geen voetbal meer. Ze hebben de juiste beslissing gemaakt", besluit Walsh.

Claudio Reulens

LEES OOK: Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

Zal er dit seizoen nog mét fans gevoetbald worden?

Meest recent

'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

13
13
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

32
32
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

23
23
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

101
101
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

96
96
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

37
37
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

175
175
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

123
123
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

245
245
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

136
136
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

270
270
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

251
251
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

135
135
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

99
99
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

185
185
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

53
53
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

186
186
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

75
75
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

301
301
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

98
98
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

89
89
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

373
373
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

60
60

Meer sportnieuws