EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League: "Zonder fans geen wedstrijden"

216 stemmen
EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League:

Het coronavirus slaat keihard toe in Europa en dus ook in het voetbal. In veel landen - zoals Spanje, Nederland, Italië, Engeland, Duitsland, Zwitserland, Portugal… - is de competitie tot minstens eind maart uitgesteld. We deden een ronde bij een aantal spelers in België. Wat denken zij van dit alles en hoe moet het nu verder? De competitie stopzetten of mogelijk binnen enkele weken spelen zonder fans?

Bij Moeskroen spraken we Alessandro Ciranni en Dylan Seys."Je merkt wel dat iedereen er mee bezig is, omdat het ineens allemaal zo snel gaat”, zegt Seys. "We letten wel goed op met handen geven en ook hygiëne is belangrijker dan ooit", aldus Ciranni aan onze redactie.Bij Waasland-Beveren letten ze ook goed op, dat laat spits Din Sula weten. "Er worden wel veel grappen gemaakt zodra iemand hoest of niest, maar we zorgen ervoor dat we zo hygiënisch mogelijk blijven."

De komende maanden voetballen zonder fans, de spelers zien het niet echt zitten.

Seys is net zoals Manuel Benson en Dieumerci Mbokani van mening dat de competitie beter kan stoppen. Al zou er in april mogelijk eerst nog achter gesloten deuren verder gespeeld kunnen worden, als het virus dan immers ‘onder controle’ is. "Als je alles bekijkt en hoort, is voetbal maar een bijzaak. Misschien is het door die snelle verspreiding van het virus beter dat de competitie zonder Play-Offs eindigt. De veiligheid van iedereen primeert. Als voetballer wil je graag spelen, maar als het niet anders kan, dan is het maar zo", geeft Seys aan.

Zijn ploegmaat begrijpt Seys wel. "Op dit moment leeft het wel binnen de groep, omdat we niet weten hoe het verder moet met de competitie. Spelen we nog of spelen we niet? Met supporters of zonder?", aldus Ciranni. Voetbal hoort echter met fans te zijn, maar eventueel verder doen zonder publiek is volgens hem zeker een optie. "Ik vind dat we ook voetbal spelen voor het amusement van de mensen. Het zou dus heel jammer zijn mochten we voor lege stadions moeten gaan spelen."

Sula zou uiteraard graag voor de fans verder spelen na 3 april. "Zonder supporters spelen is niet leuk, want we doen het voor hen, voor de sfeer. Dankzij hun steun kunnen we dat tikkeltje meer doen, maar daar beslissen wij spelers niet over."

Walsh heeft alle begrip voor het uitstellen van de competitie.

Het slotwoord is voor Sandy Walsh, verdediger bij Zulte Waregem. "Het leeft enorm in de groep want de meeste spelers hebben familie in het buitenland en weten niet wat op dit moment het beste is wat ze kunnen doen. Naar huis gaan en vastzitten, of blijven trainen. Bij mezelf is het niet zo extreem. Ik baal gewoon enorm dat ik het dagelijks leven niet meer ga kunnen doen. Daarmee bedoel ik rustig naar een koffiebar gaan na de training of op restaurant gaan, eens weggaan met vrienden... Het blokkeert een beetje mijn routines. Maar oké, het is zeer begrijpelijk dat deze keuze wordt gemaakt en voorlopig is het nog niet zo extreem zoals in de andere landen in Europa."

De ex-speler van KRC Genk is duidelijk: zonder fans geen wedstrijden. "Zelf vind ik ook dat voetbal achter gesloten deuren niet kan. Je speelt voetbal voor de sfeer in het stadion en om steun te krijgen van je supporters. Voetbal zonder supporters is geen voetbal meer. Ze hebben de juiste beslissing gemaakt", besluit Walsh.

Claudio Reulens

LEES OOK: 'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

🚀

Zal er dit seizoen nog mét fans gevoetbald worden?

Meest recent

Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

26
26
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

210
210
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

299
299
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

283
283
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

407
407
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

115
115
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

145
145
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

78
78
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

82
82
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

174
174
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

288
288
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

639
639
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

158
158
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

84
84
'Waanzinnige schorsing van 11 matchen voor Dwomoh'

Enkele jaren geleden werd Pierre Dwomoh nog gezien als één van de grootste talenten ...

109
109
Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Anderlecht begon zich deze week klaar te stomen voor het nieuwe seizoen en dat gebeurt sinds ...

276
276
Anderlecht bezorgt Sporting Hasselt stevige mokerslag

Bij Anderlecht zijn ze nu helemaal begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De eerste ...

417
417
Genk pakt uit: Hayen krijgt héél wat versterking

Bij KRC Genk willen ze na een tegenvallend seizoen absoluut beter gaan doen. De Limburgers waren ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Vrancken vindt club, Club krijgt ja van topper'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

300
300
Beste WK-Duivel? Mechele reageert erg verrassend

Wie had ooit gedacht dat Brandon Mechele een basispion op het WK zou zijn voor de Rode Duivels? De ...

114
114
Nieuw-Zeeland roept ferme waarschuwing naar België

Zaterdagochtend staan België en Nieuw-Zeeland tegenover elkaar namens de laatste groepsmatch ...

236
236
Vandenbempt verwoest één Duivel: “Niet meer verdedigbaar”

De Rode Duivels bekampen Nieuw-Zeeland in de laatste groepsmatch van het WK. België moet winnen ...

389
389
Duivels extra onder druk voor Nieuw-Zeeland: “Hallucinant”

De Rode Duivels nemen het zaterdagochtend op tegen Nieuw-Zeeland. Met twee punten uit twee ...

82
82
‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman. Simon Mignolet stopt en Dani van den Heuvel ...

641
641
Beveren jubelt: sterspeler blijft alsnog aan boord

SK Beveren veroverde vorig seizoen tot ieders verbazing met grote overmacht de titel in 1B en mag ...

85
85

Meer sportnieuws