EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League: "Zonder fans geen wedstrijden"

door
EXCLUSIEF Spelers uit Jupiler Pro League:

Het coronavirus slaat keihard toe in Europa en dus ook in het voetbal. In veel landen - zoals Spanje, Nederland, Italië, Engeland, Duitsland, Zwitserland, Portugal… - is de competitie tot minstens eind maart uitgesteld. We deden een ronde bij een aantal spelers in België. Wat denken zij van dit alles en hoe moet het nu verder? De competitie stopzetten of mogelijk binnen enkele weken spelen zonder fans?

Bij Moeskroen spraken we Alessandro Ciranni en Dylan Seys."Je merkt wel dat iedereen er mee bezig is, omdat het ineens allemaal zo snel gaat”, zegt Seys. "We letten wel goed op met handen geven en ook hygiëne is belangrijker dan ooit", aldus Ciranni aan onze redactie.Bij Waasland-Beveren letten ze ook goed op, dat laat spits Din Sula weten. "Er worden wel veel grappen gemaakt zodra iemand hoest of niest, maar we zorgen ervoor dat we zo hygiënisch mogelijk blijven."

De komende maanden voetballen zonder fans, de spelers zien het niet echt zitten.

Seys is net zoals Manuel Benson en Dieumerci Mbokani van mening dat de competitie beter kan stoppen. Al zou er in april mogelijk eerst nog achter gesloten deuren verder gespeeld kunnen worden, als het virus dan immers ‘onder controle’ is. "Als je alles bekijkt en hoort, is voetbal maar een bijzaak. Misschien is het door die snelle verspreiding van het virus beter dat de competitie zonder Play-Offs eindigt. De veiligheid van iedereen primeert. Als voetballer wil je graag spelen, maar als het niet anders kan, dan is het maar zo", geeft Seys aan.

Zijn ploegmaat begrijpt Seys wel. "Op dit moment leeft het wel binnen de groep, omdat we niet weten hoe het verder moet met de competitie. Spelen we nog of spelen we niet? Met supporters of zonder?", aldus Ciranni. Voetbal hoort echter met fans te zijn, maar eventueel verder doen zonder publiek is volgens hem zeker een optie. "Ik vind dat we ook voetbal spelen voor het amusement van de mensen. Het zou dus heel jammer zijn mochten we voor lege stadions moeten gaan spelen."

Sula zou uiteraard graag voor de fans verder spelen na 3 april. "Zonder supporters spelen is niet leuk, want we doen het voor hen, voor de sfeer. Dankzij hun steun kunnen we dat tikkeltje meer doen, maar daar beslissen wij spelers niet over."

Walsh heeft alle begrip voor het uitstellen van de competitie.

Het slotwoord is voor Sandy Walsh, verdediger bij Zulte Waregem. "Het leeft enorm in de groep want de meeste spelers hebben familie in het buitenland en weten niet wat op dit moment het beste is wat ze kunnen doen. Naar huis gaan en vastzitten, of blijven trainen. Bij mezelf is het niet zo extreem. Ik baal gewoon enorm dat ik het dagelijks leven niet meer ga kunnen doen. Daarmee bedoel ik rustig naar een koffiebar gaan na de training of op restaurant gaan, eens weggaan met vrienden... Het blokkeert een beetje mijn routines. Maar oké, het is zeer begrijpelijk dat deze keuze wordt gemaakt en voorlopig is het nog niet zo extreem zoals in de andere landen in Europa."

De ex-speler van KRC Genk is duidelijk: zonder fans geen wedstrijden. "Zelf vind ik ook dat voetbal achter gesloten deuren niet kan. Je speelt voetbal voor de sfeer in het stadion en om steun te krijgen van je supporters. Voetbal zonder supporters is geen voetbal meer. Ze hebben de juiste beslissing gemaakt", besluit Walsh.

Claudio Reulens

LEES OOK: Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zal er dit seizoen nog mét fans gevoetbald worden?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

14
14
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

52
52
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

298
298
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

39
39
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

533
533
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

63
63
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

137
137
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

824
824
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

576
576
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

396
396
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1250
1250
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

210
210
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

508
508
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

339
339
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

897
897
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

657
657
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

109
109
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

634
634
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

411
411

Meer sportnieuws