Belgisch voetbal afgelast tot 3 april, ook geen slotspeeldag JPL

door
Belgisch voetbal afgelast tot 3 april, ook geen slotspeeldag JPL

Het is nu toch een feit, ook de Pro League grijpt in door het coronavirus. Zo zal de laatste speeldag in de reguliere competitie van komend weekend achter gesloten deuren worden afgewerkt. De bekerfinale wordt uitgesteld.

Op woensdag wisten we al te melden dat verscheidene aangewezen personen zoals viroloog Marc Van Ranst opperden om alle evenementen tot nader order af te gelasten, of toch op zijn minst achter gesloten deuren te laten doorgaan. De Pro League heeft na overleg met Minister van Volksgezondheid Maggie De Block en Minister van Binnenlandse Zaken Pieter De Crem deze adviezen opgevolgd, waardoor er komend weekend geen toeschouwers worden toegelaten in het stadion.

Ook de bekerfinale wordt dus opgeschort, een nieuwe datum is nog niet bekend. Ook de terugwedstrijd in promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot in 1B zal achter gesloten deuren worden afgewerkt. Tot slot worden ook alle amateur- en jeugdwedstrijden tot nader order afgelast.

UPDATE 22u45

Vanmiddag besliste de Belgische voetbalbond dat de slotspeeldag achter gesloten deuren zou worden afgewerkt, en bekerfinale en de promotiefinale worden uitgesteld. Zonet maakte de federale regering echter bekend dat ze hier nog strenger gaan optreden. Zij hebben namelijk zopas beslist dat álle sportactiviteiten worden afgelast tot en met 3 april. Dat wil zeggen dat de speeldag van komend weekend dus ook NIET zal doorgaan, en de play-offs op z'n minst zullen worden uitgesteld. Wat dit voor de rest zal geven voor de kalenderinvulling in de Jupiler Pro League, zal de komende dagen moeten blijken.


LEES OOK: DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

Juiste beslissing?

Meest recent

Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

1
1
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

20
20
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

16
16
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

11
11
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

8
8
Stankovic schenkt klare wijn over transfer naar Inter

Club Brugge gaat in de zomer een resem sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. Blauw-Zwart ...

228
228
Euvrard zwaar onder de indruk van drie spelers Zulte Waregem

Standard neemt het morgenavond aan de Gaverbeek op tege Zulte Waregem. De Rouches hebben maar ...

83
83
Taravel verklaart deze grote metamorfose bij Anderlecht

Kan RSC Anderlecht nog eens punten rapen in Brugge? De match tegen Club Brugge is cruciaal om te ...

129
129
Leko waarschuwt Anderlecht: Paars-Wit 'vreest'

Club Brugge neemt het morgen in eigen huis op tegen RSC Anderlecht. Paars-Wit wist er voor het ...

249
249
KRC Genk hoopt mee: "Ik wil mee naar het WK"

Bij KRC Genk draaien ze een zeer wisselvallig seizoen. Nicky Hayen kreeg dat er ook nog niet ...

51
51
Arsenal door in FA Cup: grote zorgen om Trossard

Arsenal speelde om 13u15 zijn partij in de FA Cup tegen Mansfield Town. De Gunners hadden het knap ...

21
21
Van der Elst ‘tipt’ JPL-topclubs: "Klaar voor volgende stap"

Bij KVC Westerlo hopen ze elke mercato een uitgaande miljoenentransfer af te ronden. In januari ...

44
44
Boskamp opent frontale aanval op Donald Trump

Voormalig publiekslieveling Johan Boskamp is de laatste maanden minder op televisie te zien. De ...

83
83
Kljestan verrast: "Anderlecht had hem moeten houden"

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een cruciale fase. Als ze nog echt willen meedoen voor de top drie, ...

148
148
Hoe KRC Genk dankzij Union SG zijn lesje heeft geleerd

KRC Genk staat voor een zeer moeilijke verplaatsing naar Union SG. De Limburgers lopen daar een oude ...

80
80
'Jackpot KRC Genk in zicht: extra WK-ganger in de maak'

KRC Genk lijkt komende zomer opnieuw te gaan cashen op verschillende spelers. Eén van de ...

108
108
Gentse natrap op Leko: "Dan hoor je hier misschien niet thuis"

Mathematisch is nog steeds heel wat mogelijk, maar AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' ...

186
186
Anderlecht lacht tanden bloot: "Híj́ is de beste speler in JPL"

Een kleine maand geleden lag RSC Anderlecht nog tegen de touwen en was de crisis bij de ...

212
212
"Dan maakt niemand kans" - zware titelclaim bij Club Brugge

Het einde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League is in zicht, de titelstrijd in de ...

222
222
Marc Coucke bakt het bruin: 'Helse uitdaging wacht'

Ondernemer, voetbalbaas en showman: Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de aandacht moet ...

61
61
TRANSFERUURTJE: 'Kassa rinkelt in Gent, zware dreun Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Antwerp-lichtpuntje blijft strijdvaardig na teleurstelling

Play-Off 1 lijkt wel heel erg ver voor Royal Antwerp FC na het gelijkspel tegen La Louvière. ...

65
65
Conte schept duidelijkheid over De Bruyne én Lukaku

Kevin De Bruyne maakte eindelijk zijn rentree bij Napoli na een slepende blessure. Ook Romelu Lukaku ...

44
44
Proto verrast met open sollicitatie bij Anderlecht

Silvio Proto is momenteel assistent van Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. De voormalige doelman ...

263
263
Tresoldi eerlijk over concurrentiestrijd bij Club Brugge

Nicolo Tresoldi is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. De aanvaller scoort aan de lopende ...

163
163

Meer sportnieuws