'Waasland-Beveren - AA Gent mogelijk op neutraal terrein'

239 stemmen
'Waasland-Beveren - AA Gent mogelijk op neutraal terrein'

Waasland-Beveren zal het zondag mogelijk niet opnemen tegen AA Gent. Dat maakte de Beverse burgemeester Marc van de Vijver zopas bekend. Net zoals zijn collega in Leuven, waar de promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot uitgesteld werd, kan hij de veiligheid niet garanderen en verbiedt hij het duel.


Normaal gezien zou de slotspeeldag achter gesloten deuren plaatsvinden, maar uit vrees voor samenkomsten van grote troepen mensen rond het stadion ziet het gemeentebestuur ook dat dus niet zitten. Daarom verbieden zij nu dat het belangrijke degradatieduel gespeeld wordt. De Pro League legt zich hier in ieder geval niet bij neer en gaat mogelijk in beroep tegen de beslissing.

UPDATE 21u52
Bij de Pro League kan men in ieder geval niet lachen met de beslissing van de Beverse burgemeester. Ook bij preses Peter Croonen heerst vooral veel onbegrip. "Ik zie moeilijk in waarom een match achter gesloten deuren niet zou moeten doorgaan. Sportief zie ik natuurlijk wel logica. Het is altijd beter om met publiek thuis te kunnen spelen, maar dat zijn niet de argumenten die een burgemeester mag hanteren. We moeten kijken wat nu de opties zijn. Kunnen we Waasland-Beveren op neutraal terrein laten spelen als er veiligheidsproblemen zijn in Beveren? Ik weet het niet", sluit hij ook die optie niet uit bij Sporza.

LEES OOK: Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

De match moet dan maar gespeeld worden op neutraal terrein ...

Meest recent

Garcia hakt knopen door: dit is de basisploeg tegen Egypte

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

21
21
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

183
183
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

44
44
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

82
82
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

67
67
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

41
41
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

357
357
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

103
103
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

155
155
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

220
220
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

129
129
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

201
201
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

69
69
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

357
357
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

130
130
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

724
724
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

79
79
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

297
297
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

326
326
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

638
638
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

494
494
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

936
936
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

85
85
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

128
128
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197

Meer sportnieuws