Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

door
Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League wordt zondagavond normaal gezien zonder publiek afgewerkt. Maar door het coronavirus is het nog maar de vraag of de rest van de competitie nog volledig zal doorgaan. Zo wordt hier en daar al geopperd om de Play-Offs af te schaffen.


Die kans is bijzonder klein, maar niet onbestaande. In dat geval wordt de kampioen en de verdeling van de Europese tickets allicht bepaald aan de hand van de reguliere competitie. Club Brugge, dat momenteel 15 punten los staat, zou dan sowieso de titel pakken. Zelfs als er zondag verloren wordt. Blauw-Zwart krijgt dan ook meteen een rechtstreeks ticket voor de Champions League.

De nummer twee in de competitie wordt normaal gezien beloond met een plaatsje in de voorrondes van het kampioenenbal. Er zijn met nog één speeldag te gaan drie ploegen die in aanmerking komen om de reguliere competitie als tweede af te sluiten: AA Gent, Charleroi en Antwerp FC. Indien die laatste ploeg tweede wordt, schuiven ook de tickets voor de Europa League een rijtje op.

Antwerp speelt net als Club immers de finale van de beker en voor de winnaar is een rechtstreeks ticket naar de EL weggelegd. Indien beide ploegen echter naar de CL gaan, schuift dat ticket sowieso door naar de derde in de competitie (Charleroi of AA Gent). En zo zou dus ook Standard (momenteel vijfde) nog Europees kunnen spelen. Maar zover zijn we nog lang niet. Voorlopig gaan we ervan uit dat de PO's worden afgewerkt, al dan niet achter gesloten deuren.


LEES OOK: Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

Zou het eerlijk zijn om de Europese tickets te verdelen op basis van de reguliere competitie?

Meest recent

"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

53
53
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

120
120
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

83
83
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

104
104
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

148
148
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

60
60
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

15
15
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

62
62
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

60
60
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

99
99
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

143
143
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

144
144
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

138
138
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

97
97
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

384
384
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

102
102
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

59
59
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

210
210
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

236
236
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

317
317
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

168
168
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

214
214
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

460
460

Meer sportnieuws