Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

door
Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League wordt zondagavond normaal gezien zonder publiek afgewerkt. Maar door het coronavirus is het nog maar de vraag of de rest van de competitie nog volledig zal doorgaan. Zo wordt hier en daar al geopperd om de Play-Offs af te schaffen.


Die kans is bijzonder klein, maar niet onbestaande. In dat geval wordt de kampioen en de verdeling van de Europese tickets allicht bepaald aan de hand van de reguliere competitie. Club Brugge, dat momenteel 15 punten los staat, zou dan sowieso de titel pakken. Zelfs als er zondag verloren wordt. Blauw-Zwart krijgt dan ook meteen een rechtstreeks ticket voor de Champions League.

De nummer twee in de competitie wordt normaal gezien beloond met een plaatsje in de voorrondes van het kampioenenbal. Er zijn met nog één speeldag te gaan drie ploegen die in aanmerking komen om de reguliere competitie als tweede af te sluiten: AA Gent, Charleroi en Antwerp FC. Indien die laatste ploeg tweede wordt, schuiven ook de tickets voor de Europa League een rijtje op.

Antwerp speelt net als Club immers de finale van de beker en voor de winnaar is een rechtstreeks ticket naar de EL weggelegd. Indien beide ploegen echter naar de CL gaan, schuift dat ticket sowieso door naar de derde in de competitie (Charleroi of AA Gent). En zo zou dus ook Standard (momenteel vijfde) nog Europees kunnen spelen. Maar zover zijn we nog lang niet. Voorlopig gaan we ervan uit dat de PO's worden afgewerkt, al dan niet achter gesloten deuren.


LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Zou het eerlijk zijn om de Europese tickets te verdelen op basis van de reguliere competitie?

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

48
48
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

151
151
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

73
73
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

50
50
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

25
25
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

978
978
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

170
170
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

201
201
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

292
292
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

29
29
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

150
150
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

691
691
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

35
35
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

61
61
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

39
39
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

180
180
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

99
99
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

123
123
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

116
116
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

120
120
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

124
124
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

312
312
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

37
37
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

322
322
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

182
182

Meer sportnieuws