Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

door
Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League wordt zondagavond normaal gezien zonder publiek afgewerkt. Maar door het coronavirus is het nog maar de vraag of de rest van de competitie nog volledig zal doorgaan. Zo wordt hier en daar al geopperd om de Play-Offs af te schaffen.


Die kans is bijzonder klein, maar niet onbestaande. In dat geval wordt de kampioen en de verdeling van de Europese tickets allicht bepaald aan de hand van de reguliere competitie. Club Brugge, dat momenteel 15 punten los staat, zou dan sowieso de titel pakken. Zelfs als er zondag verloren wordt. Blauw-Zwart krijgt dan ook meteen een rechtstreeks ticket voor de Champions League.

De nummer twee in de competitie wordt normaal gezien beloond met een plaatsje in de voorrondes van het kampioenenbal. Er zijn met nog één speeldag te gaan drie ploegen die in aanmerking komen om de reguliere competitie als tweede af te sluiten: AA Gent, Charleroi en Antwerp FC. Indien die laatste ploeg tweede wordt, schuiven ook de tickets voor de Europa League een rijtje op.

Antwerp speelt net als Club immers de finale van de beker en voor de winnaar is een rechtstreeks ticket naar de EL weggelegd. Indien beide ploegen echter naar de CL gaan, schuift dat ticket sowieso door naar de derde in de competitie (Charleroi of AA Gent). En zo zou dus ook Standard (momenteel vijfde) nog Europees kunnen spelen. Maar zover zijn we nog lang niet. Voorlopig gaan we ervan uit dat de PO's worden afgewerkt, al dan niet achter gesloten deuren.


LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Zou het eerlijk zijn om de Europese tickets te verdelen op basis van de reguliere competitie?

Meest recent

Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

6
6
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

59
59
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

37
37
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

76
76
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

388
388
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

41
41
Taravel onthult meteen aanbieding om Anderlecht te verlaten

Anderlecht wil donderdag een ticket voor de bekerfinale pakken, maar dat belooft een zeer lastige ...

350
350
Seizoensverrassing duidelijk over toekomst bij Club

Bij Club Brugge mogen we in de zomer weer heel wat beweging gaan verwachten. Heel wat smaakmakers ...

177
177
Alderweireld tipt op verrassing in WK-selectie Duivels

Voor de Rode Duivels staan de komende maanden volledig in het teken van het WK. In maart staat er al ...

66
66
'Standard schuift titularis plots opzij: transfer op komst'

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Ook Standard is nog niet uitgeteld, al ...

117
117
'Pikante transfer Bayern: Kompany haalt oud-ploegmaat'

Bayern München ligt nog steeds goed op koers om dit seizoen meer dan één prijs te ...

94
94
'Bizarre transferwending Vandevoordt: oorzaak bekend'

Het werd voor een aantal Rode Duivels een bewogen wintermercato. Ook Maarten Vandevoordt werd her en ...

71
71
Nieuw rampseizoen Tottenham: trainer alweer ontslagen

In de Premier League vallen dit seizoen alweer enkele topclubs door de mand. Titelverdediger ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht moet TD schrappen, Kane weg bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

369
369
Zéér straf: Union verbaast en hoort bij top van Europa

Union SG is de titelverdediger in de Jupiler Pro League en de Brusselse club prijkt weer bovenaan ...

78
78
Alderweireld doet tranen rollen: Woorden raken héél diep

Toby Alderweireld stapte ongeveer twee jaar geleden een heel nieuw leven in. Eén van de ...

74
74
Nieuw trainersontslag in België: officiële bevestiging

De Belgische clubs lachen er niet mee. Dit seizoen werden al verschillende trainers ontslagen met ...

128
128
Romelu Lukaku afgemaakt na misser: 'Napoli grijpt in'

Romelu Lukaku is nog op zoek naar zijn beste vorm na een slepende blessure. Antonio Conte brengt de ...

218
218
'Club Brugge maakt kans: ex-JPL-topper in moeilijk parket'

Club Brugge gaat in de zomer bijna een halve basisploeg moeten vervangen. De Bruggelingen zijn ...

701
701
Pril geluk na drama: Aster Nzeyimana getuigt emotioneel

Aster Nzeyimana en Lize Feryn verwachten samen een kindje. Dat nieuws raakte afgelopen weekend ...

14
14
Grote zorgen om Debast: wat is er aan de hand?

Bondscoach Rudi Garcia mag zich stilaan zorgen maken. De Rode Duivels vallen als vliegen en het valt ...

197
197
OH Leuven voor historische avond: voluit voor megastunt

OH Leuven heeft het Belgische vrouwenvoetbal dit seizoen internationaal op de kaart gezet. Ze ...

37
37
'Belgische topclubs krijgen buitenkans op ex-JPL-topper'

De Belgische topclubs zijn ondertussen al bezig met het voorbereiden op de transferperiode van ...

241
241
Westerlo voert alweer drastische besparing door

KVC Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein dat de kosten naar beneden moeten. Dat is al duidelijk ...

131
131
Pakt Anderlecht uit met terugkeer publiekslieveling?

RSC Anderlecht staat er financieel een stuk beter voor dan pakweg vijf jaar geleden. Sportief ...

814
814

Meer sportnieuws