Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

1164 stemmen
Play-Offs in gevaar: wat dan met de Europese tickets?

De slotspeeldag van de Jupiler Pro League wordt zondagavond normaal gezien zonder publiek afgewerkt. Maar door het coronavirus is het nog maar de vraag of de rest van de competitie nog volledig zal doorgaan. Zo wordt hier en daar al geopperd om de Play-Offs af te schaffen.


Die kans is bijzonder klein, maar niet onbestaande. In dat geval wordt de kampioen en de verdeling van de Europese tickets allicht bepaald aan de hand van de reguliere competitie. Club Brugge, dat momenteel 15 punten los staat, zou dan sowieso de titel pakken. Zelfs als er zondag verloren wordt. Blauw-Zwart krijgt dan ook meteen een rechtstreeks ticket voor de Champions League.

De nummer twee in de competitie wordt normaal gezien beloond met een plaatsje in de voorrondes van het kampioenenbal. Er zijn met nog één speeldag te gaan drie ploegen die in aanmerking komen om de reguliere competitie als tweede af te sluiten: AA Gent, Charleroi en Antwerp FC. Indien die laatste ploeg tweede wordt, schuiven ook de tickets voor de Europa League een rijtje op.

Antwerp speelt net als Club immers de finale van de beker en voor de winnaar is een rechtstreeks ticket naar de EL weggelegd. Indien beide ploegen echter naar de CL gaan, schuift dat ticket sowieso door naar de derde in de competitie (Charleroi of AA Gent). En zo zou dus ook Standard (momenteel vijfde) nog Europees kunnen spelen. Maar zover zijn we nog lang niet. Voorlopig gaan we ervan uit dat de PO's worden afgewerkt, al dan niet achter gesloten deuren.


LEES OOK: 'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Zou het eerlijk zijn om de Europese tickets te verdelen op basis van de reguliere competitie?

Meest recent

Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

12
12
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

36
36
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

220
220
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

175
175
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

107
107
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

308
308
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

27
27
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

76
76
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

97
97
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

23
23
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

70
70
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

526
526
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

91
91
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

188
188
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

278
278
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

68
68
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

92
92
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

137
137
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

115
115
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

186
186
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

107
107
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

142
142
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

215
215
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

370
370

Meer sportnieuws