Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

door
Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

De Champions League heeft woensdagavond afscheid moeten nemen van titelverdediger Liverpool FC. De Reds stuitten woensdagavond tegen Atletico op een weergaloos keepende Jan Oblak en slikten in de verleningen twee dodelijke doelpunten van invaller Marcos Llorente. Ook voor het Borussia Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard zit de Champions League erop. In een leeg Parc des Princes sneuvelden de Duitsers na een 2-0-nederlaag tegen Paris Saint-Germain.


Door het coronavirus werd er in Parijs achter gesloten deuren gespeeld, maar dat weerhield de thuisploeg er niet van om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Een vrijstaande Neymar kon de 1-0 na 20 minuten binnen koppen. Dortmund probeerde te reageren via onder meer Jadon Sancho en Hazard, maar het was Juan Bernat die voor de 2-0-ruststand zorgde. PSG had zijn schaapjes dus al voor rust op het droge.

Na de pauze nam PSG dan ook een vrij afwachtende houding aan, al was Angel Di Maria nog dicht bij de 3-0. Dortmund kon echter veel te weinig doelgevaar creëren, Erling Haaland kwam amper in het stuk voor. Toen Emre Can in de slotfase rood pakte na een opstootje, was de wedstrijd helemaal gespeeld. De Parijzenaars blijven dus op koers om eindelijk de finale te halen, Dortmund kan zich gaan focussen op de Duitse titelstrijd.

OBLAK DWINGT LIVERPOOL TOT UITERSTE
Gesteund door een enthousiast Anfield, trok Liverpool meteen ten aanval tegen Atletico. De Spanjaarden konden de leider in de Premier League echter goed in bedwang houden door een erg defensieve houding. Wanneer er dan toch een kans volgde, konden Los Rojiblancos rekenen op een weergaloze Oblak. Maar vlak voor rust moest de Sloveense muur zich dan toch gewonnen geven na een kopbal van Georgino Wijnaldum.

Na rust ging Liverpool verwoed op op zoek naar de tweede treffer. Oblak bleef echter weergaloos keepen en de Reds hadden ook nog eens heel wat pech in de afwerking. Onder meer Andrew Robertson raakte de lat. In het absolute slot leek Saul Niguez de boeken dicht te doen. Zijn kopbaldoelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel en dus moesten verlengingen een winnaar aanduiden.

LLORENTE DOET HET, ADRIAN FAALT
Die verlengingen gingen uitstekend van start voor de thuisploeg, na enkele minuten wist Roberto Firmino de score te openen. Maar vervolgens volgde een ijskoude douche op Anfield. Invaller Llorente mocht twee keer van aan de rand van de zestien aanleggen en scoorde telkens, al had Adrian beter kunnen en misschien wel moeten doen. Bij de eerste tegentreffer leverde hij de bal zomaar bij de tegenstander in. De thuisploeg probeerde bakens nog te verzetten, maar Alvaro Morata maakte er in het slot zelfs nog 2-3 van en zo mocht Liverpool vroegtijdig inpakken.

LEES OOK: Scorende De Cuyper held bij Brighton, Liverpool kan weer winnen

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

33
33
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

21
21
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

79
79
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

17
17
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

204
204
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

213
213
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

205
205
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

454
454
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

204
204
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

133
133
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

443
443
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

553
553
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

81
81
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

258
258
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

213
213
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

137
137
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

212
212
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

88
88
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

548
548
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

127
127
STVV verbaast weer en duwt AA Gent uit top zes

STVV is halfweg de reguliere competitie dé grote verrassing in de top zes en de Kanaries ...

157
157
Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Het stormt inmiddels al enkele weken bij Ajax en zondagavond is een nieuw hoofdstuk toegevoegd aan ...

292
292
Anderlecht dé grote winnaar: slordig Union onderuit in derby

RSC Anderlecht heeft zich tot de grote winnaar van het weekend gekroond aan de top van de Jupiler ...

336
336
Druk op Hayen stijgt: verklaring voor opvallende opstelling

Club Brugge zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de Europese nederlaag op Sporting ...

571
571
Arsenal niet onklopbaar: tienkoppig Chelsea pakt cruciaal punt

In de Premier League is leider Arsenal FC er niet in geslaagd om nog wat verder uit te lopen. In de ...

36
36

Meer sportnieuws