Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

door
Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

De Champions League heeft woensdagavond afscheid moeten nemen van titelverdediger Liverpool FC. De Reds stuitten woensdagavond tegen Atletico op een weergaloos keepende Jan Oblak en slikten in de verleningen twee dodelijke doelpunten van invaller Marcos Llorente. Ook voor het Borussia Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard zit de Champions League erop. In een leeg Parc des Princes sneuvelden de Duitsers na een 2-0-nederlaag tegen Paris Saint-Germain.


Door het coronavirus werd er in Parijs achter gesloten deuren gespeeld, maar dat weerhield de thuisploeg er niet van om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Een vrijstaande Neymar kon de 1-0 na 20 minuten binnen koppen. Dortmund probeerde te reageren via onder meer Jadon Sancho en Hazard, maar het was Juan Bernat die voor de 2-0-ruststand zorgde. PSG had zijn schaapjes dus al voor rust op het droge.

Na de pauze nam PSG dan ook een vrij afwachtende houding aan, al was Angel Di Maria nog dicht bij de 3-0. Dortmund kon echter veel te weinig doelgevaar creëren, Erling Haaland kwam amper in het stuk voor. Toen Emre Can in de slotfase rood pakte na een opstootje, was de wedstrijd helemaal gespeeld. De Parijzenaars blijven dus op koers om eindelijk de finale te halen, Dortmund kan zich gaan focussen op de Duitse titelstrijd.

OBLAK DWINGT LIVERPOOL TOT UITERSTE
Gesteund door een enthousiast Anfield, trok Liverpool meteen ten aanval tegen Atletico. De Spanjaarden konden de leider in de Premier League echter goed in bedwang houden door een erg defensieve houding. Wanneer er dan toch een kans volgde, konden Los Rojiblancos rekenen op een weergaloze Oblak. Maar vlak voor rust moest de Sloveense muur zich dan toch gewonnen geven na een kopbal van Georgino Wijnaldum.

Na rust ging Liverpool verwoed op op zoek naar de tweede treffer. Oblak bleef echter weergaloos keepen en de Reds hadden ook nog eens heel wat pech in de afwerking. Onder meer Andrew Robertson raakte de lat. In het absolute slot leek Saul Niguez de boeken dicht te doen. Zijn kopbaldoelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel en dus moesten verlengingen een winnaar aanduiden.

LLORENTE DOET HET, ADRIAN FAALT
Die verlengingen gingen uitstekend van start voor de thuisploeg, na enkele minuten wist Roberto Firmino de score te openen. Maar vervolgens volgde een ijskoude douche op Anfield. Invaller Llorente mocht twee keer van aan de rand van de zestien aanleggen en scoorde telkens, al had Adrian beter kunnen en misschien wel moeten doen. Bij de eerste tegentreffer leverde hij de bal zomaar bij de tegenstander in. De thuisploeg probeerde bakens nog te verzetten, maar Alvaro Morata maakte er in het slot zelfs nog 2-3 van en zo mocht Liverpool vroegtijdig inpakken.

LEES OOK: PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

8
8
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

11
11
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

44
44
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

13
13
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

378
378
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

152
152
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

133
133
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

67
67
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

78
78
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

46
46
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

74
74
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

527
527
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

122
122
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

277
277
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

41
41
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

552
552
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

254
254
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

74
74
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

136
136
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

75
75
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

390
390
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

344
344
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

116
116
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

220
220
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

278
278

Meer sportnieuws