Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

419
Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

De Champions League heeft woensdagavond afscheid moeten nemen van titelverdediger Liverpool FC. De Reds stuitten woensdagavond tegen Atletico op een weergaloos keepende Jan Oblak en slikten in de verleningen twee dodelijke doelpunten van invaller Marcos Llorente. Ook voor het Borussia Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard zit de Champions League erop. In een leeg Parc des Princes sneuvelden de Duitsers na een 2-0-nederlaag tegen Paris Saint-Germain.


Door het coronavirus werd er in Parijs achter gesloten deuren gespeeld, maar dat weerhield de thuisploeg er niet van om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Een vrijstaande Neymar kon de 1-0 na 20 minuten binnen koppen. Dortmund probeerde te reageren via onder meer Jadon Sancho en Hazard, maar het was Juan Bernat die voor de 2-0-ruststand zorgde. PSG had zijn schaapjes dus al voor rust op het droge.

Na de pauze nam PSG dan ook een vrij afwachtende houding aan, al was Angel Di Maria nog dicht bij de 3-0. Dortmund kon echter veel te weinig doelgevaar creëren, Erling Haaland kwam amper in het stuk voor. Toen Emre Can in de slotfase rood pakte na een opstootje, was de wedstrijd helemaal gespeeld. De Parijzenaars blijven dus op koers om eindelijk de finale te halen, Dortmund kan zich gaan focussen op de Duitse titelstrijd.

OBLAK DWINGT LIVERPOOL TOT UITERSTE
Gesteund door een enthousiast Anfield, trok Liverpool meteen ten aanval tegen Atletico. De Spanjaarden konden de leider in de Premier League echter goed in bedwang houden door een erg defensieve houding. Wanneer er dan toch een kans volgde, konden Los Rojiblancos rekenen op een weergaloze Oblak. Maar vlak voor rust moest de Sloveense muur zich dan toch gewonnen geven na een kopbal van Georgino Wijnaldum.

Na rust ging Liverpool verwoed op op zoek naar de tweede treffer. Oblak bleef echter weergaloos keepen en de Reds hadden ook nog eens heel wat pech in de afwerking. Onder meer Andrew Robertson raakte de lat. In het absolute slot leek Saul Niguez de boeken dicht te doen. Zijn kopbaldoelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel en dus moesten verlengingen een winnaar aanduiden.

LLORENTE DOET HET, ADRIAN FAALT
Die verlengingen gingen uitstekend van start voor de thuisploeg, na enkele minuten wist Roberto Firmino de score te openen. Maar vervolgens volgde een ijskoude douche op Anfield. Invaller Llorente mocht twee keer van aan de rand van de zestien aanleggen en scoorde telkens, al had Adrian beter kunnen en misschien wel moeten doen. Bij de eerste tegentreffer leverde hij de bal zomaar bij de tegenstander in. De thuisploeg probeerde bakens nog te verzetten, maar Alvaro Morata maakte er in het slot zelfs nog 2-3 van en zo mocht Liverpool vroegtijdig inpakken.

LEES OOK: Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

8
8
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

8
8
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

35
35
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

12
12
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

24
24
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

91
91
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

31
31
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

54
54
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

63
63
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

264
264
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

408
408
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

281
281
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

145
145
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

122
122
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

525
525
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

588
588
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

791
791
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

680
680

Meer sportnieuws