Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

door
Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

De Champions League heeft woensdagavond afscheid moeten nemen van titelverdediger Liverpool FC. De Reds stuitten woensdagavond tegen Atletico op een weergaloos keepende Jan Oblak en slikten in de verleningen twee dodelijke doelpunten van invaller Marcos Llorente. Ook voor het Borussia Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard zit de Champions League erop. In een leeg Parc des Princes sneuvelden de Duitsers na een 2-0-nederlaag tegen Paris Saint-Germain.


Door het coronavirus werd er in Parijs achter gesloten deuren gespeeld, maar dat weerhield de thuisploeg er niet van om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Een vrijstaande Neymar kon de 1-0 na 20 minuten binnen koppen. Dortmund probeerde te reageren via onder meer Jadon Sancho en Hazard, maar het was Juan Bernat die voor de 2-0-ruststand zorgde. PSG had zijn schaapjes dus al voor rust op het droge.

Na de pauze nam PSG dan ook een vrij afwachtende houding aan, al was Angel Di Maria nog dicht bij de 3-0. Dortmund kon echter veel te weinig doelgevaar creëren, Erling Haaland kwam amper in het stuk voor. Toen Emre Can in de slotfase rood pakte na een opstootje, was de wedstrijd helemaal gespeeld. De Parijzenaars blijven dus op koers om eindelijk de finale te halen, Dortmund kan zich gaan focussen op de Duitse titelstrijd.

OBLAK DWINGT LIVERPOOL TOT UITERSTE
Gesteund door een enthousiast Anfield, trok Liverpool meteen ten aanval tegen Atletico. De Spanjaarden konden de leider in de Premier League echter goed in bedwang houden door een erg defensieve houding. Wanneer er dan toch een kans volgde, konden Los Rojiblancos rekenen op een weergaloze Oblak. Maar vlak voor rust moest de Sloveense muur zich dan toch gewonnen geven na een kopbal van Georgino Wijnaldum.

Na rust ging Liverpool verwoed op op zoek naar de tweede treffer. Oblak bleef echter weergaloos keepen en de Reds hadden ook nog eens heel wat pech in de afwerking. Onder meer Andrew Robertson raakte de lat. In het absolute slot leek Saul Niguez de boeken dicht te doen. Zijn kopbaldoelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel en dus moesten verlengingen een winnaar aanduiden.

LLORENTE DOET HET, ADRIAN FAALT
Die verlengingen gingen uitstekend van start voor de thuisploeg, na enkele minuten wist Roberto Firmino de score te openen. Maar vervolgens volgde een ijskoude douche op Anfield. Invaller Llorente mocht twee keer van aan de rand van de zestien aanleggen en scoorde telkens, al had Adrian beter kunnen en misschien wel moeten doen. Bij de eerste tegentreffer leverde hij de bal zomaar bij de tegenstander in. De thuisploeg probeerde bakens nog te verzetten, maar Alvaro Morata maakte er in het slot zelfs nog 2-3 van en zo mocht Liverpool vroegtijdig inpakken.

LEES OOK: 'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

27
27
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

73
73
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

131
131
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

79
79
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

103
103
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

261
261
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

297
297
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

139
139
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

97
97
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

452
452
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws