Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

door
Titelverdediger Liverpool sneuvelt in Champions League, PSG voorbij Dortmund

De Champions League heeft woensdagavond afscheid moeten nemen van titelverdediger Liverpool FC. De Reds stuitten woensdagavond tegen Atletico op een weergaloos keepende Jan Oblak en slikten in de verleningen twee dodelijke doelpunten van invaller Marcos Llorente. Ook voor het Borussia Dortmund van Axel Witsel en Thorgan Hazard zit de Champions League erop. In een leeg Parc des Princes sneuvelden de Duitsers na een 2-0-nederlaag tegen Paris Saint-Germain.


Door het coronavirus werd er in Parijs achter gesloten deuren gespeeld, maar dat weerhield de thuisploeg er niet van om de wedstrijd al snel naar zich toe te trekken. Een vrijstaande Neymar kon de 1-0 na 20 minuten binnen koppen. Dortmund probeerde te reageren via onder meer Jadon Sancho en Hazard, maar het was Juan Bernat die voor de 2-0-ruststand zorgde. PSG had zijn schaapjes dus al voor rust op het droge.

Na de pauze nam PSG dan ook een vrij afwachtende houding aan, al was Angel Di Maria nog dicht bij de 3-0. Dortmund kon echter veel te weinig doelgevaar creëren, Erling Haaland kwam amper in het stuk voor. Toen Emre Can in de slotfase rood pakte na een opstootje, was de wedstrijd helemaal gespeeld. De Parijzenaars blijven dus op koers om eindelijk de finale te halen, Dortmund kan zich gaan focussen op de Duitse titelstrijd.

OBLAK DWINGT LIVERPOOL TOT UITERSTE
Gesteund door een enthousiast Anfield, trok Liverpool meteen ten aanval tegen Atletico. De Spanjaarden konden de leider in de Premier League echter goed in bedwang houden door een erg defensieve houding. Wanneer er dan toch een kans volgde, konden Los Rojiblancos rekenen op een weergaloze Oblak. Maar vlak voor rust moest de Sloveense muur zich dan toch gewonnen geven na een kopbal van Georgino Wijnaldum.

Na rust ging Liverpool verwoed op op zoek naar de tweede treffer. Oblak bleef echter weergaloos keepen en de Reds hadden ook nog eens heel wat pech in de afwerking. Onder meer Andrew Robertson raakte de lat. In het absolute slot leek Saul Niguez de boeken dicht te doen. Zijn kopbaldoelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel en dus moesten verlengingen een winnaar aanduiden.

LLORENTE DOET HET, ADRIAN FAALT
Die verlengingen gingen uitstekend van start voor de thuisploeg, na enkele minuten wist Roberto Firmino de score te openen. Maar vervolgens volgde een ijskoude douche op Anfield. Invaller Llorente mocht twee keer van aan de rand van de zestien aanleggen en scoorde telkens, al had Adrian beter kunnen en misschien wel moeten doen. Bij de eerste tegentreffer leverde hij de bal zomaar bij de tegenstander in. De thuisploeg probeerde bakens nog te verzetten, maar Alvaro Morata maakte er in het slot zelfs nog 2-3 van en zo mocht Liverpool vroegtijdig inpakken.

LEES OOK: 'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

Denkt u dat PSG de CL kan winnen?

Meest recent

Gouden Schoen: Philippe Albert zet verrassende naam op één

Binnen een tweetal weken hervat het Belgische voetbalseizoen alweer met de kwartfinales van de Croky ...

39
39
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

13
13
'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

13
13
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

71
71
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

92
92
'Topcontract ligt klaar: Kompany in de wolken na actie. Bayern'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

87
87
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

130
130
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

221
221
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

115
115
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

218
218
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

83
83
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

26
26
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

233
233
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

224
224
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

465
465
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

28
28
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

772
772
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

50
50
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

82
82
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

194
194
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

191
191
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

114
114
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

366
366
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

204
204
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

342
342

Meer sportnieuws