Degryse: "Donderdag allicht beslissing om zonder publiek te spelen"

2092 stemmen
Degryse:

Het coronavirus blijft de voetbalwereld steeds steviger in zijn greep nemen. Woensdagavond geraakte bekend dat ook het oefentornooi van de Rode Duivels in Qatar eind deze maand niet zal doorgaan. De wedstrijden in de Jupiler Pro League vinden op dit moment wel nog gewoon plaats, mét publiek zelfs.


De Pro League maakte woensdag in de namiddag bekend dat de laatste speeldag van de reguliere competitie (zondag om 18u) en de promotiefinale in 1B (zaterdag om 20u30) zoals gepland zal doorgaan mét supporters. Bij die beslissing werden inmiddels wel al heel wat bedenkingen geplaatst gezien andere wedstrijden of sportevenementen wereldwijd wel worden uitgesteld, afgelast of gesloten worden voor publiek. Analist Marc Degryse verwacht dan ook dat het Belgische voetbal snel zal volgen.

Donderdag is er in ieder geval een info-moment waar de clubs zullen overleggen met enkele experten en andere betrokken instanties. Volgens Degryse zal dan de beslissing worden genomen. "Als ze het risico nemen om het Belgische publiek nog samen te brengen dan is het niet verantwoord. Daarom denk ik dat ze morgen ook de beslissing zullen nemen om zonder publiek te spelen. Ik denk dat ze morgen officieel het bericht ‘Wij raden het af’, willen krijgen van Marc Van Ranst. Hij moet nog meer zijn wil doorduwen", werd hij geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi
76

Wedstrijden achter gesloten deuren is op dit moment gewoon het beste ...

Meest recent

Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

76
76
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

30
30
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

23
23
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

103
103
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

116
116
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

396
396
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

75
75
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

76
76
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

610
610
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

152
152
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

63
63
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

126
126
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

334
334
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

562
562
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

318
318
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

663
663
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

251
251
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

37
37
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

338
338
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

119
119
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

92
92
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

62
62
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

487
487
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

242
242
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

301
301

Meer sportnieuws