'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

1670 stemmen
'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

In onze omringende buurlanden sneuvelen de voetbalwedstrijden bij de vleet onder druk van het coronavirus. Is het niet door ze af te gelasten, dan wel door het publiek niet toe te laten in de stadions. Ook in België worden de eerste voorzorgsmaatregelen rond sportevenementen getroffen, al blijft de Pro League voorlopig buiten schot.

Intussen reageerde die ook op de richtlijnen die vandaag gecommuniceerd werden door de overheid, waarin wordt gesteld dat enkel indoor aangelegenheden zich voortaan moeten beperken tot 1000 aanwezigen. "De aangekondigde richtlijnen inzake manifestaties in open lucht brengen met zich mee dat geplande wedstrijden dit weekend kunnen plaatsvinden, met de fans in de tribune", stelt de Pro League de Belgische voetbalsupporters dan ook gerust.

Op dit moment komen dus noch de slotspeeldag, noch de bekerfinale in het gedrang. "De Pro League bekijkt met de verschillende beleidsniveaus en experten of er bijkomende maatregelen nodig zijn in de context van de bepalingen inzake evenementen in gesloten ruimtes van meer dan 1000 personen. De Pro League houdt donderdagnamiddag samen met de KBVB een informatievergadering voor de clubs, de amateurvleugels en de belangrijkste stakeholders", klinkt het besluit.

UPDATE 20u

Eerder vandaag geraakte bekend dat de laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League gewoon zal plaatsvinden komend weekend. Echter lijkt het toch niet helemaal zeker dat dit ook effectief zo zal zijn. Want zo zei viroloog Marc Van Ranst tegenover De Morgen en in het duidingsprogramma Terzake dat hij ervoor zou opteren om alle evenementen tot nader order af te gelasten. Een viroloog bestudeert voor alle duidelijkheid de studie van virussen, hun eigenschappen en de mogelijke gevolgen. De heer Van Ranst kreeg ook navolging van professor Herman Goossens, die tegenover VRT stelde dat er 'draconische maatregelen' nodig zijn. Beide heren zijn dus zeer aangewezen personen om zich hierover uit te laten. Van Ranst zal dit overigens ook doen tegenover de Pro League en de ploegen uit de Jupiler Pro League.

Donderdag staat er namelijk een informatievergadering gepland, zo kondigde de Pro League eerder al aan. Naar alle waarschijnlijkheid zal Van Ranst dus ook aanraden om op zijn minst de wedstrijden achter gesloten de deuren te laten afwerken, en in het slechtste geval dus uit te stellen. Mocht dat het geval zijn, zal die lijn ook worden doorgetrokken naar de promotiefinale in tweede klasse tussen OH Leuven en Beerschot. Het moet dus absoluut niet verbazen mocht de Pro League na het informatiemoment van donderdag met de mededeling komen dat er alsnog maatregelen zullen worden genomen. Het kan eigenlijk al als een verrassing worden aanzien dat er vandaag werd beslist gewoon mét publiek te spelen, daar dit in vele Europese competities al niet meer het geval is.

LEES OOK: CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

🚀

Wat moeten ze doen?

Meest recent

Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

6
6
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

29
29
Club Brugge en De Roeck uit elkaar: straffe opvolger binnen

Club Brugge heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat Jonas De Roeck de club zal ...

67
67
Brusselmans zorgt voor WK-schokgolf op Nederlandse televisie

Jarenlang was Brusselmans een vast gezicht bij tal van Vlaamse televisieprogramma's. De ...

95
95
‘Opvallende wending bij Antwerp: toekomst Jaecques bekend’

Achter de schermen is Antwerp druk bezig met een overname. Maar de situatie rond Paul Gheysens is ...

283
283
België bevoordeeld op WK? Gary Neville haalt hard uit

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

291
291
Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

RSC Anderlecht strikte met Léo Pétrot een nieuwe verdediger. Antoine Sibierski komt ...

281
281
Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Cristiano Ronaldo kreeg al bakken kritiek op dit WK, toch veert de Portugese ster steeds weer recht. ...

81
81
Burgemeester brengt cruciaal nieuws in stadionplannen Club

Club Brugge stapelde de voorbije jaren de sportieve en financiële successen op. Maar het ...

575
575
Duitsland en Nagelsmann: het huwelijk is over

Duitsland ligt al uit het WK en was een van de grote teleurstellingen. De Duitse bond en Julian ...

67
67
Sels naar Club Brugge? Doelman geeft hét antwoord

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe doelman nadat Simon Mignolet stopte en Dani van den Heuven ...

257
257
Laatste dans voor Ronaldo bij Portugal? Zus verklapt alles

Cristiano Ronaldo en Portugal hebben zich afgelopen nacht weten te plaatsen voor de volgende ronde. ...

54
54
De Bruyne verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Kevin De Bruyne en de meest gehate transferroute van Italië: alleen het gerucht is al genoeg om ...

104
104
'Anderlecht schrikt zich hoedje: laag eerste bod De Cat'

RSC Anderlecht heeft de voorbereiding hervat mét Nathan De Cat in de selectie. De algemene ...

409
409
Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

135
135
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

112
112
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

74
74
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

207
207
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

636
636
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

874
874
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

702
702
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

115
115
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

512
512
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

697
697
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

278
278

Meer sportnieuws