'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

door
'JPL-wedstrijden en promotiefinale dreigen tóch te worden uitgesteld'

In onze omringende buurlanden sneuvelen de voetbalwedstrijden bij de vleet onder druk van het coronavirus. Is het niet door ze af te gelasten, dan wel door het publiek niet toe te laten in de stadions. Ook in België worden de eerste voorzorgsmaatregelen rond sportevenementen getroffen, al blijft de Pro League voorlopig buiten schot.

Intussen reageerde die ook op de richtlijnen die vandaag gecommuniceerd werden door de overheid, waarin wordt gesteld dat enkel indoor aangelegenheden zich voortaan moeten beperken tot 1000 aanwezigen. "De aangekondigde richtlijnen inzake manifestaties in open lucht brengen met zich mee dat geplande wedstrijden dit weekend kunnen plaatsvinden, met de fans in de tribune", stelt de Pro League de Belgische voetbalsupporters dan ook gerust.

Op dit moment komen dus noch de slotspeeldag, noch de bekerfinale in het gedrang. "De Pro League bekijkt met de verschillende beleidsniveaus en experten of er bijkomende maatregelen nodig zijn in de context van de bepalingen inzake evenementen in gesloten ruimtes van meer dan 1000 personen. De Pro League houdt donderdagnamiddag samen met de KBVB een informatievergadering voor de clubs, de amateurvleugels en de belangrijkste stakeholders", klinkt het besluit.

UPDATE 20u

Eerder vandaag geraakte bekend dat de laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League gewoon zal plaatsvinden komend weekend. Echter lijkt het toch niet helemaal zeker dat dit ook effectief zo zal zijn. Want zo zei viroloog Marc Van Ranst tegenover De Morgen en in het duidingsprogramma Terzake dat hij ervoor zou opteren om alle evenementen tot nader order af te gelasten. Een viroloog bestudeert voor alle duidelijkheid de studie van virussen, hun eigenschappen en de mogelijke gevolgen. De heer Van Ranst kreeg ook navolging van professor Herman Goossens, die tegenover VRT stelde dat er 'draconische maatregelen' nodig zijn. Beide heren zijn dus zeer aangewezen personen om zich hierover uit te laten. Van Ranst zal dit overigens ook doen tegenover de Pro League en de ploegen uit de Jupiler Pro League.

Donderdag staat er namelijk een informatievergadering gepland, zo kondigde de Pro League eerder al aan. Naar alle waarschijnlijkheid zal Van Ranst dus ook aanraden om op zijn minst de wedstrijden achter gesloten de deuren te laten afwerken, en in het slechtste geval dus uit te stellen. Mocht dat het geval zijn, zal die lijn ook worden doorgetrokken naar de promotiefinale in tweede klasse tussen OH Leuven en Beerschot. Het moet dus absoluut niet verbazen mocht de Pro League na het informatiemoment van donderdag met de mededeling komen dat er alsnog maatregelen zullen worden genomen. Het kan eigenlijk al als een verrassing worden aanzien dat er vandaag werd beslist gewoon mét publiek te spelen, daar dit in vele Europese competities al niet meer het geval is.

LEES OOK: DAZN-affaire escaleert voort: cruciaal nieuws voor supporters

Wat moeten ze doen?

Meest recent

Grote zorgen bij Club Brugge: "De zoveelste keer dit seizoen"

Wanneer speelt Club Brugge in de Jupiler Pro League eens zoals ze tegen AS Monaco, Rangers FC en FC ...

22
22
Degryse ziet grote 'wederopstanding' bij RSCA-smaakmaker

Heel Anderlecht zal vandaag een leuke maandag kennen. De Brusselaars wisten eindelijk nog eens te ...

52
52
Vandenbempt na topper RSCA-Club: "Meer dan 30 miljoen"

Een goed RSC Anderlecht won oververdiend van een zwak Club Brugge. Paars-Wit speelde met volle ...

230
230
Euvrard krijgt Standard niet op de rails: één énorm probleem

Standard blijft ook onder Vincent Euvrard simpelweg matig presenteren. Vooral op verplaatsing is het ...

81
81
Dender pakt uit: "Kompany wilde mij bij Anderlecht"

FCV Dender kent een zeer pover seizoen. De club hoopt tegen Zulte Waregem eindelijk voor het eerst ...

48
48
'Van hemel naar hel: Bayern-nachtmerrie voor Kompany'

Bayern München zag zaterdag zijn fenomenale reeks van 15 opeenvolgende zeges stranden. ...

91
91
Hasi en Renard buiten? Nieuw Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht kon zondag eindelijk nog eens winnen van Club Brugge. Een aangename binnenkomer voor ...

322
322
Adriano Bertaccini verrast iedereen met héél groot geheim

Veel Anderlecht-supporters ontwaken deze morgen ongetwijfeld met een euforisch gevoel. Gisteren ...

88
88
Janssen dropt fors statement: "En ik meen het oprecht"

Antwerp FC heeft vlak voor het ingaan van de interland-break de crisis ietwat kunnen bezweren. Zo ...

147
147
Club Brugge slikt: enorme domper vanuit ziekenboeg

Club Brugge heeft de derde interland-break van het seizoen niet bepaald op een geslaagde manier ...

369
369
Doku foltert Liverpool: Engelse tabloids compleet door het dak

In de Engelse Premier League heeft Manchester City zondagavond een serieus statement neergezet. Zo ...

145
145
Anderlecht klaar voor shock: comeback met hangende pootjes

Anderlecht heeft volgens bepaalde bronnen interesse in een comeback van Sebastiaan Bornauw, die bij ...

375
375
Blessuregolf bij AA Gent: Leko geeft opvallende 'schuldige'

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

131
131
Grote gevolgen na vertrek Vandenhaute: droomscenario Coucke

Voor Marc Coucke is het een bijzonder mooie zondag geworden. De hoofdeigenaar keek vanuit de tribune ...

248
248
Club Brugge houdt hart vast: Hayen tóch naar uitgang?

De laatste interland-break van het kalenderjaar is begonnen en dat is doorgaans een periode waarin ...

571
571
Fink ondanks puntenverlies: "Ik ben trots op mijn spelers"

Ook dit weekend is KRC Genk er nog niet in geslaagd om de top zes binnen te dringen. Het moest ...

118
118
Straf: JPL-speler opgeroepen voor wereldkampioen Argentinië

De Jupiler Pro League was al langer een visvijver voor clubs uit topcompetities, maar spelers uit ...

117
117
Lewandowski sleurt alweer bibberend Barça er nog door

FC Barcelona heeft duidelijk zijn lessen niet getrokken uit het 3-3-gelijkspel van deze week op Club ...

42
42
Inter grijpt macht, PSG wist wereldgoal op valreep uit

Het was zondagavond nog spannend om de koppositie in de Serie A en de Ligue 1. In Italië greep ...

40
40
'Enorme domper: volgende sterkhouder haakt af bij Duivels'

De Rode Duivels moeten volgende week de kwalificatie voor het WK definitief zien binnen te halen. ...

268
268
Guardiola wild na glansprestatie Doku: "Luister..."

Manchester City heeft zondag een aardig statement gemaakt in de Premier League. Het duwde ...

266
266
Grote verrassing bij Gent: "Dit is een droom die uitkomt"

AA Gent is er zondag niet in geslaagd om de pandoering van vorige week in Leuven door te spoelen met ...

179
179
Hasi waarschuwt en trekt vergelijking met Club

De teneur rond Anderlecht is pijlsnel gekeerd. Een dikke week loerde er nog een crisis om de hoek, ...

311
311
Union laat gouden kans liggen na late penaltygoal KVM

Union heeft de kans laten liggen om een gouden zaak te doen na het verlies van Club Brugge op ...

120
120
Vanaken en Jackers verklaren hét probleem bij Club Brugge

Club Brugge blijft toch teleurstellen in de Jupiler Pro League. Het voetbal is maanden niet goed ...

447
447

Meer sportnieuws