JPL-duels achter gesloten deuren dreigen: "Als het moet, is het zonder publiek"

door
JPL-duels achter gesloten deuren dreigen:

Door het coronavirus werd inmiddels over heel Europa al beslist om wedstrijden achter gesloten deuren te laten doorgaan. In België is dat tot dusver niet het geval. De maatregelen die de regering in lopende zaken heeft opgelegd laten het voorlopig toe om de wedstrijden met publiek te laten plaatsvinden, de vraag is echter hoe lang dat nog kan duren.


Dinsdag werd beslist dat enkel indoor-evenementen met meer dan 1000 bezoekers niet zouden mogen doorgaan. Maar verschillende betrokkenen en experts vinden dat die maatregel niet ver genoeg gaat. Het wordt dus afwachten of de maatregelen verscherpt worden in de loop van de komende dagen, zeker wanneer de voorspelde tweede besmettingsgolf helemaal doorbreekt. Donderdag heeft de Pro League alvast een info/overlegmoment voorzien tussen de clubs, de betrokken overheidsdiensten en enkele experts.

Michel D'Hooghe, hoofd van het medisch comité van de UEFA, vindt ook niet dat er al tot uitstellen of afgelasting moet overgegaan worden. Maar wedstrijden zonder publiek worden ook volgens hem mogelijk onvermijdelijk. "Als ik nu bij de Pro League zat, zou ik zoveel mogelijk wedstrijden gewoon laten doorgaan. Als het moet, zal het zonder publiek zijn. Ik heb dat in het verleden zelf meegemaakt tijdens Club Brugge-Napoli en ik loop daar ook niet warm voor, maar de gezondheid moet altijd primeren. Daar moet iedereen begrip voor hebben", vertelt D'Hooghe op de website van Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Denkt u dat er ook in België wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld moeten worden?

Meest recent

Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

3
3
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

11
11
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

63
63
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

60
60
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

83
83
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

144
144
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

62
62
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

244
244
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

131
131
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

408
408
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1066
1066
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

58
58
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

147
147
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

146
146
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

262
262
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

57
57
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

563
563
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

116
116
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

389
389
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

608
608
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

368
368
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

376
376
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

83
83

Meer sportnieuws