JPL-duels achter gesloten deuren dreigen: "Als het moet, is het zonder publiek"

door
JPL-duels achter gesloten deuren dreigen:

Door het coronavirus werd inmiddels over heel Europa al beslist om wedstrijden achter gesloten deuren te laten doorgaan. In België is dat tot dusver niet het geval. De maatregelen die de regering in lopende zaken heeft opgelegd laten het voorlopig toe om de wedstrijden met publiek te laten plaatsvinden, de vraag is echter hoe lang dat nog kan duren.


Dinsdag werd beslist dat enkel indoor-evenementen met meer dan 1000 bezoekers niet zouden mogen doorgaan. Maar verschillende betrokkenen en experts vinden dat die maatregel niet ver genoeg gaat. Het wordt dus afwachten of de maatregelen verscherpt worden in de loop van de komende dagen, zeker wanneer de voorspelde tweede besmettingsgolf helemaal doorbreekt. Donderdag heeft de Pro League alvast een info/overlegmoment voorzien tussen de clubs, de betrokken overheidsdiensten en enkele experts.

Michel D'Hooghe, hoofd van het medisch comité van de UEFA, vindt ook niet dat er al tot uitstellen of afgelasting moet overgegaan worden. Maar wedstrijden zonder publiek worden ook volgens hem mogelijk onvermijdelijk. "Als ik nu bij de Pro League zat, zou ik zoveel mogelijk wedstrijden gewoon laten doorgaan. Als het moet, zal het zonder publiek zijn. Ik heb dat in het verleden zelf meegemaakt tijdens Club Brugge-Napoli en ik loop daar ook niet warm voor, maar de gezondheid moet altijd primeren. Daar moet iedereen begrip voor hebben", vertelt D'Hooghe op de website van Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Denkt u dat er ook in België wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld moeten worden?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

80
80
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

112
112
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

106
106
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

88
88
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

191
191
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

226
226
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

155
155
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

70
70
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

42
42
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

505
505
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

363
363
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

600
600
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

362
362
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

110
110
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

122
122
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

442
442
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

168
168
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

268
268
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

115
115
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

277
277
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

480
480
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

590
590

Meer sportnieuws