JPL-duels achter gesloten deuren dreigen: "Als het moet, is het zonder publiek"

door
JPL-duels achter gesloten deuren dreigen:

Door het coronavirus werd inmiddels over heel Europa al beslist om wedstrijden achter gesloten deuren te laten doorgaan. In België is dat tot dusver niet het geval. De maatregelen die de regering in lopende zaken heeft opgelegd laten het voorlopig toe om de wedstrijden met publiek te laten plaatsvinden, de vraag is echter hoe lang dat nog kan duren.


Dinsdag werd beslist dat enkel indoor-evenementen met meer dan 1000 bezoekers niet zouden mogen doorgaan. Maar verschillende betrokkenen en experts vinden dat die maatregel niet ver genoeg gaat. Het wordt dus afwachten of de maatregelen verscherpt worden in de loop van de komende dagen, zeker wanneer de voorspelde tweede besmettingsgolf helemaal doorbreekt. Donderdag heeft de Pro League alvast een info/overlegmoment voorzien tussen de clubs, de betrokken overheidsdiensten en enkele experts.

Michel D'Hooghe, hoofd van het medisch comité van de UEFA, vindt ook niet dat er al tot uitstellen of afgelasting moet overgegaan worden. Maar wedstrijden zonder publiek worden ook volgens hem mogelijk onvermijdelijk. "Als ik nu bij de Pro League zat, zou ik zoveel mogelijk wedstrijden gewoon laten doorgaan. Als het moet, zal het zonder publiek zijn. Ik heb dat in het verleden zelf meegemaakt tijdens Club Brugge-Napoli en ik loop daar ook niet warm voor, maar de gezondheid moet altijd primeren. Daar moet iedereen begrip voor hebben", vertelt D'Hooghe op de website van Sport/Voetbalmagazine.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Denkt u dat er ook in België wedstrijden achter gesloten deuren gespeeld moeten worden?

Meest recent

Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

14
14
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

30
30
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

30
30
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

9
9
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

165
165
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

29
29
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

25
25
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

61
61
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

84
84
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

183
183
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

420
420
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

195
195
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

345
345
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

218
218
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

132
132
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

361
361
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

589
589
Emotionele Leko verwacht verrassing bij KAA Gent

Ivan Leko maakte de overstap van KAA Gent naar Club Brugge. De Kroatische oefenmeester kijkt zijn ...

235
235
Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Royal Antwerp FC kende een desastreuze competitiestart, maar onder Joseph Oosting gaat het plots een ...

264
264
‘Ferme clash bij Union: grote naam op weg naar exit’

Het is hommeles bij landskampioen Union SG. De Brusselse club is nog steeds de leider in de Jupiler ...

116
116
Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

RSC Anderlecht is al bezig met de wintermercato, maar ook achter de schermen wordt de club na het ...

170
170
De Mil gooit olie op het vuur voor Slag om Vlaanderen

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. De ...

417
417
‘KRC Genk incasseert klappen: topkandidaat haakt af’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. ...

742
742
'Essevee pakt uit met zeer straffe aanwinst'

Zulte Waregem heeft intussen al twee maanden geen wedstrijd meer gewonnen, maar desondanks kan de ...

369
369
'Nieuwe mokerslag voor Julien Duranville'

Vrijdagavond opent Borussia Dortmund de vijftiende speeldag in de Bundesliga met een thuiswedstrijd ...

133
133

Meer sportnieuws