TRANSFERUURTJE: 'Interesse Doku neemt toe, aanvaller wil weg bij Club'

door
TRANSFERUURTJE: 'Interesse Doku neemt toe, aanvaller wil weg bij Club'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Jérémy Doku doet het de laatste weken erg goed bij RSC Anderlecht en die prestaties zijn niet onopgemerkt gebleven. Zo meldt La Dernière Heure dat de 17-jarige winger hoog op de verlanglijst staat bij verschillende ploegen uit de Premier League en de Bundesliga. Onder meer Liverpool FC, dat de youngster al een hele tijd in het vizier heeft, zou interesse tonen. Doku wil zelf echter nog minstens één seizoen in Brussel blijven. Paars-Wit zou bovendien minstens 20 miljoen euro verlangen in het geval van een vertrek.

Club Brugge moet na het seizoen mogelijk afscheid nemen van één van zijn aanvallers. Volgens Het Nieuwsblad aast Loïs Openda immers op een transfer. De youngster kwam dit seizoen nog maar weinig aan de bak, bovendien is de concurrentie op zijn positie bijzonder groot. Afgelopen winter liet hij een transfer nog aan zich voorbij zetten, maar komende zomer zou hij de stap dan toch willen zetten.

KV Mechelen verlengde de contracten van youngsters Gaetan Bosiers en Alec Van Hoorenbeeck, over de toekomst van Aster Vranckx is echter nog geen duidelijkheid. De interesse in de 17-jarige middenvelder blijft in ieder geval toenemen. Zo meldt KuipTalk dat ook Feyenoord belangstelling heeft in het Mechelse goudhaantje. De kans dat Vranckx vertrekt is echter klein. Zowel zijn makelaar als de speler zelf lieten onlangs nog verstaan dat hij geen stappen wil overslaan en eerst wat meer ervaring wil opdoen in het AFAS-stadion.

Kylian Hazard is niet altijd meer zeker van een basisplaats bij Cercle Brugge en dus werd hij gelinkt aan een mogelijk vertrek. Maar daar wil hij voorlopig niet van weten. "Hoe ik mijn toekomst zie? Ik tekende vorige zomer voor vier seizoenen en ik wil hier heel graag blijven, ja", zei hij aan Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Zoals eerder gemeld zou Harry Kane komende zomer wel eens kunnen vertrekken bij Tottenham en één club zou alvast klaar staan om hem proberen binnen te hengelen. Zo meldt The Evening Standard dat Manchester United wil uitpakken met de komst van de aanvoerder van de Engelse nationale ploeg. Tottenham blijft zich echter sterk maken dat Kane niet te koop is.

SSC Napoli neemt na het seizoen allicht afscheid van Arek Milik en moet dus op zoek naar een vervanger. Dat gaan de Napolitanen mogelijk bij Real Madrid zoeken, want volgens AS heeft het zijn oog laten vallen op Luka Jovic. Real betaalde in de zomer nog 60 miljoen euro voor de jonge Serviër, maar die haalt de jongste weken nog amper de wedstrijdselectie. Middels een huurbeurt met aankoopoptie wil Napoli hem van de Madrileense tribune verlossen.

Jan Vertonghen lijkt stilaan bezig aan zijn laatste maanden bij Tottenham. De Rode Duivel zag zijn contract nog steeds niet verlengd worden en vertrekt dan ook in de zomer hoogstwaarschijnlijk uit Londen. José Mourinho en co speuren de transfermarkt al af voor een opvolger en zijn daarbij uitgekomen in Schotland. Volgens 90min.com moet Borna Barisic, verdediger van Rangers FC, Vertonghen gaan opvolgen.

Ivan Perisic, ex-Roeselare en Club Brugge, heeft schijnbaar genoeg indruk gemaakt in Duitsland om Bayern München te overtuigen. De 31-jarige aanvaller wordt volgens Kicker namelijk definitief overgenomen van Internazionale. Met de overname is een bedrag van ruim 20 miljoen euro gemoeid.

LEES OOK: Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

Denkt u dat Vertonghen volgend seizoen nog voor Tottenham speelt?

Meest recent

'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

55
55
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

36
36
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

34
34
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

71
71
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

153
153
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

671
671
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

143
143
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

242
242
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

131
131
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

163
163
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

441
441
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

209
209
'Hoogspanning: verrassende wending in dossier van Hoefkens'

KRC Genk dacht aan Carl Hoefkens als de nieuwe trainer, maar die gaf aan bij NAC Breda te blijven. ...

287
287
Club Brugge lacht tanden bloot, KRC Genk gewaarschuwd

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Voetballend was het een zeer matige Slag om Vlaanderen. Ook ...

630
630
Sardella dankt Kompany: "Toen hij hier trainer was..."

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Royal Antwerp FC, dat zo wéér niet kon ...

140
140
Buffalo weigert hand Leko: "Heel onprofessioneel gehandeld"

De centrale figuur tijdens de clash van zondagmiddag tussen Club Brugge en AA Gent, was uiteraard ...

921
921
"Systematisch problematisch" - kranten buizen zondebok RSCA

RSC Anderlecht blijft het lastig hebben in de competitieduels op verplaatsing. Zondag pakte het op ...

338
338
'Slag om Vlaanderen' loopt fout: supporter naar ziekenhuis

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van AA Gent na relatief matige wedstrijd. Jammer genoeg liep ...

253
253
Vincent Janssen naar Anderlecht? "Hij zou goud waard zijn"

Antwerp FC is de laatste weken opnieuw sterk bezig. Dat heeft onder meer te maken met de goede ...

592
592
Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Manchester United blijft uiterst wisselvallig voor de dag komen in de Premier League. Zondag liep de ...

150
150
‘Club Brugge gokt alles: 12 miljoen voor tikkende tijdbom’

Hoeveel risico kan Club Brugge nemen om de defensie te versterken? In Brugge dromen ze van een ...

503
503
De Mil houdt zich niet in: pijnlijke oorzaak nieuwe dreun

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

279
279
Anderlecht bevoordeeld op Bosuil? De Bilde fileert penaltyfase(s)

Antwerp FC zag zijn zegereeks zondagavond ten einde komen. De Great Old speelde zondag een sterke en ...

884
884
D-day in DAZN-affaire: drastische uitspraak op komst

Maandag is het eindelijk zover, dan verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de ...

245
245

Meer sportnieuws