EXCLUSIEF De 23 van Borkelmans: Mét Vanaken en Kompany, geen Praet en Chadli

door
EXCLUSIEF De 23 van Borkelmans: Mét Vanaken en Kompany, geen Praet en Chadli

Vital Borkelmans kent de huidige generatie Rode Duivels als geen ander. Hij werkte 4,5 jaar met hen en die samenwerking verliep zeer goed. De huidige bondscoach van Jordanië selecteerde voor u de 23 spelers die hij zou meenemen naar het EK. Hij sprak over Vincent Kompany, Romelu Lukaku, Hans Vanaken en een aantal anderen.

Borkelmans zorgt voor enkele verrassingen. Yannick Carrasco, Marouane Fellaini (die wellicht terug beschikbaar is) en Hans Vanaken gaan mee naar het EK. Dennis Praet, Leander Dendoncker, Nacer Chadli en Christian Benteke blijven thuis.

"Deze groep is echt geweldig en ze hangen heel erg aan elkaar. Dat is altijd zo geweest, van 2012 tot nu. Ze hebben zeer veel respect voor elkaar. Ze hebben maar één doel: het allerhoogste. Als iemand zich niet topfit voelt, dan zal die speler zeggen: ‘Coach, ik speel als je mij nodig hebt, maar misschien is het beter voor de ploeg dat hij speelt als hij 100% fit is. Ik voel me maar 85%’."

Lukaku maakt indruk op Borkelmans.

Over Axel Witsel: "Hij is zo iemand en hij is niet de enige. Weet je nog dat Axel zoveel kritiek kreeg toen wij hem op de ‘6’ zetten? Hij vertraagde zogezegd het spel en dergelijke. Dat was de kritiek. Nu hoor je niemand meer, want ze hebben ook ingezien dat Axel een topper is. Het is iemand die zich volledig kan wegcijferen voor de ploeg. Hij is dé grote patron van de ploeg."

Over Kevin De Bruyne: "Wij zetten hem rechts, en hij heeft ons toen naar het WK gebracht. Je ziet het nu ook nog vaak terug bij Manchester City en de Rode Duivels, dat hij naar rechts uitwijkt en vanaf daar zo een geniale pass voor doel geeft. Dat was toen al één van zijn sterktes. Kevin zette enorm veel stappen voorwaarts. Hij is hard voor zichzelf, soms misschien te, maar dat kenmerkt de groten."

Over Romelu en Jordan Lukaku: "Voor Romelu Lukaku ben ik ook zeer blij. Hij geloofde altijd in zichzelf en ik heb uren met hem nagetraind. Hij vroeg dat en hij was altijd bezig met het spelletje. Elke dag beter worden. Hij deed geen grote uitspraken zoals zijn broer, maar hij sprak met zijn voeten. Jordan? (die recentelijk stevig uithaalde naar Marc Wilmots, nvdr.) Verder zeg ik daar niks over, al heb ik één raad voor hem: kijk naar je broer. Presteer op het veld."

"Romelu kreeg al bijzonder veel kritiek in zijn carrière van de media en van trainers die hem afmaakten op televisie, net zoals de kritiek van de fans. Romelu denkt volgens mij: ‘Wie laatst lacht, lacht het best.’ Hij heeft al goed kunnen lachen. Chapeau wat hij al heeft gedaan. Ik doe mijn hoed af voor zijn prestaties, ook bij Manchester United. Daar was hij ook een garantie op goals. Hij scoort overal. Dat hij al eens liet vallen zijn carrière bij Anderlecht te willen afsluiten? Hij moet niet terugkeren naar België, dat moet hij niet doen. Hij gaat afgemaakt worden in België, kijk maar naar wat Vince (Kompany, nvdr.). overkomt sinds zijn terugkeer."

Indien fit moet Kompany altijd mee.

Over Vincent Kompany: "Hij moet mee, maar enkel als hij topfit is. Vince is een speler met een enorme mentale kracht, dat heb ik nog nooit gezien. Je moet het maar doen, hè. Telkens terugkeren van een blessure en dat op een hoog niveau. Mentaal moet je dan bijzonder sterk zijn. Zijn persoonlijke niveau bij Anderlecht is nog zeer goed. Ik ben er zeker van dat hij gaat slagen in zijn opzet bij Anderlecht, want hij houdt echt van die club en met zijn goed hart wou hij hen helpen. Alleen het project speler/manager was een brug te ver, dat gaat niet bij een club als Anderlecht. Hij moest alleen leergeld betalen, dat hoort erbij."

Over Mousa Dembélé: “Ik vind het jammer, maar hij gaat niet mee naar het EK. (Dembélé stopte als international, nvdr.). Het is de beste voetballer (inzake intrinsiek talent, nvdr.) waarmee ik ooit heb gewerkt."

Vanaken krijgt de voorkeur op Praet & co.

Over Hans Vanaken: "Ik heb altijd in hem geloofd en hij is al twee jaar absolute top in België. Hans kan zeker meedraaien met deze generatie. Vanaken is een topper en voor mij is hij de tweede Jan Ceulemans, daarmee bedoel ik dat hij ook nooit naar het buitenland ging. Hij moet voor mij altijd mee naar het EK."

Over Nacer Chadli: "Hij heeft wat pech met zijn blessures en ik moet kiezen tussen hem en Carrasco. Dat die zijn EK mogelijk gaat redden door terug te keren naar Atlético Madrid? Dat denk ik wel. Ik moet er wel bij zeggen dat het geen makkelijke keuze is tussen hen, je hebt ook Thorgan Hazard nog, en Chadli is echt een crème van een gast. De plaatsen zijn echter bijzonder duur bij deze generatie.”

DE SELECTIE:
  • Doel: Thibaut Courtois, Simon Mignolet en Koen Casteels
  • Verdediging: Vincent Kompany, Toby Alderweireld, Thomas Vermaelen, Jan Vertonghen, Thomas Meunier, Timothy Castagne, Dedryck Boyata, Jason Denayer
  • Middenveld: Kevin De Bruyne, Youri Tielemans, Axel Witsel, Thorgan Hazard, Hans Vanaken, Marouane Fellaini, Yannick Carrasco
  • Aanval: Eden Hazard, Romelu Lukaku, Divock Origi, Dries Mertens, Michy Batshuayi

LEES OOK: BV verovert hart Olivier Deschacht: "Wat een vrouw!"

Welke speler zou jij toch meenemen?

Meest recent

Genk vreest voor El Ouahdi: aangeslagen Heynen reageert

Met zeges tegen Rangers FC en STVV leek KRC Genk de rug te rechten, maar donderdagavond volgde een ...

53
53
UEL/UECL: Dubbele dreun Nederland, pijnlijke avond voor Sels

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

25
25
Horror-avond Genk: Europese optater, El Ouahdi afgevoerd

KRC Genk heeft donderdagavond andermaal een stevige tik geïncasseerd. In de League Phase van de ...

164
164
'Ophef bij Club Brugge: ook bestuur moet ingrijpen'

Club Brugge staat zondagavond voor de Jupiler Pro League-clash tegen landskampioen. Maar de aanloop ...

217
217
'Kompany trekt bleek weg: Man City plant transferraid'

Bayern München is indrukwekkend aan het seizoen begonnen. Tot dusver bleek geen enkele ploeg in ...

66
66
Jan Mulder trekt vernietigende Anderlecht-conclusie

Tijdens de eerste volledige Europese week van het seizoen, moet RSC Anderlecht thuis vanuit een ...

183
183
De Bruyne doet tegenstander duizelen: "Als hij het veld opkomt ..."

Net op het moment dat de twijfels over zijn overstap naar SSC Napoli opnieuw de kop begonnen op te ...

85
85
Selectie Garcia: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Volgende week blazen de Rode Duivels voor de tweede keer dit seizoen verzamelen. In hun ...

337
337
UEL/UECL: Nederlandse stunt, Meunier en co winnen topper

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase van de Europa League afgewerkt. Daarin ...

55
55
"Hij werd écht geduwd" - Union bestolen in Champions League?

Het is Union SG niet gelukt om voor de tweede speeldag op rij te stunten in de Champions League. De ...

115
115
'Nieuwe miljoenendeal Club: grootmacht in tribunes'

Club Brugge nam tijdens de voorbije zomermercato afscheid van een rist sterkhouders, maar ...

182
182
Genk-Ferencvaros: Fink kiest vier wissels in basiself

De Europese week was voorlopig geen succes voor de Belgische clubs, aan KRC Genk om daar verandering ...

47
47
Anderlecht vs. Standard: Zetterberg doet voorspelling

Alvorens de nationale ploegen opnieuw aan zet zijn, staat nog een fraai weekend in de Jupiler Pro ...

194
194
Club Brugge slikt: voorwaarde voor volgende ronde UCL

De eerste Belgische nederlaag in de League Phase van de Champions League is een feit dit seizoen. ...

545
545
Italianen geloven ogen niet na actie De Bruyne in 74ste minuut

Kevin De Bruyne toonde zich woensdagavond de grote man bij zijn club SSC Napoli. Met twee fraaie ...

347
347
Pijnlijke aftocht: Union-sterkhouder met grond gelijk gemaakt

Daags na de slipper van Club Brugge op Atalanta BC, heeft ook Union SG zijn eerste nederlaag in de ...

235
235
'Rampenplan Club Brugge: exit Jackers, nieuwe doelman?'

Club Brugge speelt met vuur op de meest impactvolle positie. De rotatie tussen Mignolet en Jackers ...

643
643
Garcia klapt uit de biecht: vervanger Lukaku bekend?

Binnen iets meer dan een week nemen de Rode Duivels het op tegen Noord-Macedonië en Wales. Voor ...

164
164
De Bruyne-bommetje bij AA Gent: Leko rolt spierballen

Met twee assists tegen Sporting vereffende Kevin De Bruyne woensdag in de Champions League zijn ...

143
143
Lotte Vanwezemael doet spraakmakende Courtois-onthulling

Hoe diep ging Lotte Vanwezemael écht met Courtois? In haar radioshow BLOOT onthult ze plots ...

173
173
'Antwerp luidt alarmbel: Overmars legt Wils ultimatum op'

Het gaat van kwaad naar erger bij Antwerp, dat na de nederlaag tegen Zulte Waregem achterblijft met ...

459
459
Fink slaakt zucht van opluchting: 5 wissels in Genk?

De crisis is verbannen bij KRC Genk, dat in de Europa League donderdag Ferencvaros over de vloer ...

143
143
Brusselmans zet BV-wereld op zijn kop: "Levensgevaarlijk!"

Herman Brusselmans kreeg het de afgelopen tijd al zwaar te verduren. De BV stond in het oog van een ...

125
125
'Club Brugge keert kar: nieuw toptarget op verlanglijst'

Club Brugge leek op weg naar een nieuwe stunt in de Champions League, tot Atalanta foutjes van Cisse ...

1123
1123
Coucke kan cashen: Anderlecht deels in Qatarese handen?

Het is ondertussen bijna een maand geleden dat Wouter Vandenhaute aan de kant werd geschoven als ...

985
985

Meer sportnieuws