Spanning bij Gent neemt toe: "Thorup staat weer onder druk"

1077 stemmen
Spanning bij Gent neemt toe:

Sinds de Europese uitschakeling tegen AS Roma gaat het bergafwaarts met AA Gent. De Buffalo's verloren al verrassend op het veld van Cercle Brugge en zaterdagavond kwam daar ook de eerste thuisnederlaag van het seizoen bovenop. Charleroi toonde zich met duidelijke 1-4-cijfers te sterk in de Ghelamco Arena.


Gent zag dus een einde komen aan een fenomenale reeks voor eigen volk, bovendien moest het opnieuw drie punten prijs geven op Club Brugge. De leider telt nu alweer 15 punten voorsprong, zelfs gezien de halvering aan de start van de PO's blijft dat een enorme kloof. De titel lijkt dus al stilaan buiten bereik, dat liet zelfs coach Jess Thorup al verstaan. "Voor mij ziet het ernaar uit dat Brugge ver weg is en dat de andere teams voor de tweede plaats moeten strijden", vertelde de Deen na de nederlaag tegen Charleroi.

En die woorden zullen ze bij het bestuur niet graag horen. Na de investeringen op de mercato's had de clubleiding gehoopt om ver door te stoten in Europa én zolang mogelijk mee te doen voor de titel. Volgens analist Peter Vandenbempt moet Thorup dan ook oppassen. "Op deze manier komt de coach weer onder druk te staan. Er is altijd wel een beetje twijfel en onzekerheid geweest over Thorup. Ik ben het daar voor alle duidelijkheid niet altijd over eens. De verloren bekerfinale van vorig seizoen is hem ondertussen al vergeven in Gent. Maar als je net voor Play-off I twee matchen verliest, dan zullen de mensen die het voor het zeggen hebben bij Gent één bepaalde richting uitkijken. En dat is die van de coach", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

🚀

Thorup verdient meer krediet bij Gent ...

Meest recent

'Genk casht miljoenen: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

12
12
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

131
131
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

18
18
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

57
57
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

70
70
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

19
19
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

66
66
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

472
472
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

88
88
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

172
172
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

64
64
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

248
248
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

64
64
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

91
91
Anderlecht pakt uit met verrassende contractverlenging

Bij Anderlecht wordt de puzzel voor volgend seizoen op dit moment volop gelegd. Sportief directeur ...

132
132
Mist hij een WK-match of niet? Plan-Doku onthuld

Er viel vorig weekend plots een bommetje in het Belgische kamp, want plots raakte bekend dat ...

111
111
'Rigaux verrast compleet met nieuwe coach Feyenoord'

Dévy Rigaux lag de voorbije weken al meteen onder vuur in Nederland. Bij zijn aanstelling als ...

178
178
'Totale chaos: WK-deelnemer zet bondscoach meteen op straat'

Het WK is nog maar enkele dagen ver, maar het lijkt erop dat bij één deelnemer nu al ...

105
105
Volgende vertrekker bij Antwerp officieel bevestigd

Antwerp staat voor een bijzonder drukke transferzomer. Technisch directeur Marc Overmars lijkt een ...

139
139
'Hoefkens verbaast en keert toch terug naar JPL'

Voor Carl Hoefkens is het een zeer woelig seizoen geweest. De trainer slaagde er uiteindelijk niet ...

210
210
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat nadert, dubbelslag bij Club'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

361
361
“Van Dijk moet Koeman aanpakken”: onrust bij Oranje

Onze Noorderburen zijn het WK op een valse nooit gestart. Nederland kwam tegen Japan tot twee keer ...

164
164
Depay onderdeel van spot: één beeld zorgt voor ophef

Memphis Depay stond zondag niet in de basis bij Nederland tegen Japan, maar wist toch al ruim voor ...

161
161
Viertal Duivels dé sleutel voor WK: “Lot ligt in hun handen”

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Egypte in de eerste WK-wedstrijd van Groep G. Bondscoach ...

96
96
Real pakt uit: Mourinho heeft monstertransfer beet

José Mourinho is nog maar net officieel coach van Real Madrid, maar de geruchtenmolen draait ...

176
176

Meer sportnieuws