Spanning bij Gent neemt toe: "Thorup staat weer onder druk"

1077 stemmen
Spanning bij Gent neemt toe:

Sinds de Europese uitschakeling tegen AS Roma gaat het bergafwaarts met AA Gent. De Buffalo's verloren al verrassend op het veld van Cercle Brugge en zaterdagavond kwam daar ook de eerste thuisnederlaag van het seizoen bovenop. Charleroi toonde zich met duidelijke 1-4-cijfers te sterk in de Ghelamco Arena.


Gent zag dus een einde komen aan een fenomenale reeks voor eigen volk, bovendien moest het opnieuw drie punten prijs geven op Club Brugge. De leider telt nu alweer 15 punten voorsprong, zelfs gezien de halvering aan de start van de PO's blijft dat een enorme kloof. De titel lijkt dus al stilaan buiten bereik, dat liet zelfs coach Jess Thorup al verstaan. "Voor mij ziet het ernaar uit dat Brugge ver weg is en dat de andere teams voor de tweede plaats moeten strijden", vertelde de Deen na de nederlaag tegen Charleroi.

En die woorden zullen ze bij het bestuur niet graag horen. Na de investeringen op de mercato's had de clubleiding gehoopt om ver door te stoten in Europa én zolang mogelijk mee te doen voor de titel. Volgens analist Peter Vandenbempt moet Thorup dan ook oppassen. "Op deze manier komt de coach weer onder druk te staan. Er is altijd wel een beetje twijfel en onzekerheid geweest over Thorup. Ik ben het daar voor alle duidelijkheid niet altijd over eens. De verloren bekerfinale van vorig seizoen is hem ondertussen al vergeven in Gent. Maar als je net voor Play-off I twee matchen verliest, dan zullen de mensen die het voor het zeggen hebben bij Gent één bepaalde richting uitkijken. En dat is die van de coach", klonk het bij Sporza.

LEES OOK: Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Thorup verdient meer krediet bij Gent ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
'Beslissing valt over toekomst KDB en Lukaku bij Napoli'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

15
15
Perez dropt transferbom: "Bod van 150 miljoen"

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

22
22
'Club Brugge blijft cashen: WK levert stevige duit op'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

46
46
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

362
362
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

109
109
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

202
202
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

75
75
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

609
609
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

132
132
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

155
155
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

185
185
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

62
62
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

201
201
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

1006
1006
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

86
86
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

342
342
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

866
866
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

131
131
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

712
712
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

379
379
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

309
309
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

261
261
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

51
51
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

218
218
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

367
367

Meer sportnieuws