Gent lijdt erg pijnlijke thuisnederlaag, Antwerp loopt uit op Standard

door
Gent lijdt erg pijnlijke thuisnederlaag, Antwerp loopt uit op Standard

AA Gent heeft zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. De Buffalo's kenden een complete off-day en verloren met 1-4 van een sterk Charleroi. Antwerp boekte dan weer een nipte zege op het veld van KV Kortrijk, Standard en STVV hielden het op een troosteloze 0-0.


AA Gent - Charleroi: 1-4
Veel gebeurde er niet in de openingsfase, al moest doelman Penneteau wel alert zijn toen een vrije trap van Kums in doel dreigde te krullen. Vlak voor het einde van de eerste helft stond de Gent-defensie echter niet goed op te letten. Nicholson profiteerde en zette de bezoekers op voorsprong. Het ging zelfs van kwaad naar erger voor de Buffalo's: Ilaimaharitra scoorde van op de stip na een lichte strafschopfout.

Na de pauze kwam Gent goed uit de kleedkamer, maar het doelpunt viel opnieuw bij de bezoekers. De vrijstaande Fall trapte een hoekschop keihard in doel. De reactie van de thuisploeg volgde wel meteen via Niangbo en dus was de wedstrijd nog niet helemaal gedaan. Gent ging ook op zoek naar aansluitingstreffer, maar die viel niet. Integendeel: Mohamadi pakte nog rood en vanop de stip legde Rezaei de 1-4-eindstand vast. Een pijnlijke eerste thuisnederlaag voor Gent, dat nu 15 punten achterstand telt op leider Club Brugge.

Standard - STVV: 0-0
Het publiek zorgde in de eerste helft voor het meeste spektakel. Al mocht Sankhon blij zijn dat Cop vergat om zijn cadeautje uit te pakken. Vlak voor rust werd Vanheusden echter van het veld gestuurd na een vreselijke fout. De verdediger kreeg eerst nog geel, maar de VAR corrigeerde dit keer wel goed: donkerrood. Na de pauze viel er nog bitter weinig te beleven op Sclessin. En zo eindige een troosteloze match op dezelfde score als waarmee ze begonnen was.

KV Kortrijk - Antwerp: 0-1
Beide ploegen hielden mekaar goed in evenwicht tijdens de eerste helft. Al had Mbokani zijn doelpuntensaldo wel kunnen en misschien wel moeten opkrikken. In een één-tegen-één situatie toonde hij zich veel te laconiek, niet veel later belandde zijn pegel op de dwarsligger. In de tweede helft viel er weinig te beleven, al was er nog één hoogtepunt. Refaelov krulde in de 85ste minuut een vrije trap immers erg mooi tegen de touwen. Zijn treffer was meteen ook de enige van de wedstrijd en zo kon de Great Old weer twee puntjes uitlopen op Standard.

LEES OOK: Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

Wie is favoriet voor de tweede plaats?

Meest recent

Gent koud gepakt: 'opportunist' Leko krijgt draai om de oren

KAA Gent moet vlak voor de jaarwissel in allerijl op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Ivan Leko ...

2
2
Trainersbom Club Brugge: 'exacte rol Bart Verhaeghe onthuld'

Club Brugge heeft het Belgische voetbal maandag in rep en roer gezet. Daags voor het Champions ...

302
302
Lardot geeft toe: 'Flagrante VAR-blunder in Union-Gent'

Union SG heeft afgelopen weekend gedeeltelijk geprofiteerd van de nederlagen bij concurrenten Club ...

92
92
Toekomst titularis in gevaar: 'nachtmerrie' bij Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

401
401
Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

176
176
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen gelekt

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

573
573
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

1157
1157
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

686
686
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

1001
1001
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

987
987
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1370
1370
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1906
1906
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1890
1890
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1116
1116
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

27
27
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

916
916
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

261
261
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

193
193
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

91
91
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

162
162
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

235
235
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

71
71
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

346
346
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

65
65

Meer sportnieuws