Gent lijdt erg pijnlijke thuisnederlaag, Antwerp loopt uit op Standard

door
Gent lijdt erg pijnlijke thuisnederlaag, Antwerp loopt uit op Standard

AA Gent heeft zijn eerste thuisnederlaag van het seizoen geleden. De Buffalo's kenden een complete off-day en verloren met 1-4 van een sterk Charleroi. Antwerp boekte dan weer een nipte zege op het veld van KV Kortrijk, Standard en STVV hielden het op een troosteloze 0-0.


AA Gent - Charleroi: 1-4
Veel gebeurde er niet in de openingsfase, al moest doelman Penneteau wel alert zijn toen een vrije trap van Kums in doel dreigde te krullen. Vlak voor het einde van de eerste helft stond de Gent-defensie echter niet goed op te letten. Nicholson profiteerde en zette de bezoekers op voorsprong. Het ging zelfs van kwaad naar erger voor de Buffalo's: Ilaimaharitra scoorde van op de stip na een lichte strafschopfout.

Na de pauze kwam Gent goed uit de kleedkamer, maar het doelpunt viel opnieuw bij de bezoekers. De vrijstaande Fall trapte een hoekschop keihard in doel. De reactie van de thuisploeg volgde wel meteen via Niangbo en dus was de wedstrijd nog niet helemaal gedaan. Gent ging ook op zoek naar aansluitingstreffer, maar die viel niet. Integendeel: Mohamadi pakte nog rood en vanop de stip legde Rezaei de 1-4-eindstand vast. Een pijnlijke eerste thuisnederlaag voor Gent, dat nu 15 punten achterstand telt op leider Club Brugge.

Standard - STVV: 0-0
Het publiek zorgde in de eerste helft voor het meeste spektakel. Al mocht Sankhon blij zijn dat Cop vergat om zijn cadeautje uit te pakken. Vlak voor rust werd Vanheusden echter van het veld gestuurd na een vreselijke fout. De verdediger kreeg eerst nog geel, maar de VAR corrigeerde dit keer wel goed: donkerrood. Na de pauze viel er nog bitter weinig te beleven op Sclessin. En zo eindige een troosteloze match op dezelfde score als waarmee ze begonnen was.

KV Kortrijk - Antwerp: 0-1
Beide ploegen hielden mekaar goed in evenwicht tijdens de eerste helft. Al had Mbokani zijn doelpuntensaldo wel kunnen en misschien wel moeten opkrikken. In een één-tegen-één situatie toonde hij zich veel te laconiek, niet veel later belandde zijn pegel op de dwarsligger. In de tweede helft viel er weinig te beleven, al was er nog één hoogtepunt. Refaelov krulde in de 85ste minuut een vrije trap immers erg mooi tegen de touwen. Zijn treffer was meteen ook de enige van de wedstrijd en zo kon de Great Old weer twee puntjes uitlopen op Standard.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

Wie is favoriet voor de tweede plaats?

Meest recent

Kompany doet straffe voorspelling na ongezien spektakel

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben dinsdagavond een spektakelstuk op de mat gelegd ...

77
77
'Barça blijft doorduwen voor deal met Club'

Club Brugge hoopt de komende weken zijn seizoen in eigen land nog te bekronen met de landstitel, ...

62
62
9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

75
75
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

53
53
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

93
93
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

105
105
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

96
96
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

73
73
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

199
199
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

127
127
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

155
155
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

239
239
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

242
242
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

132
132
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

226
226
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

405
405
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

110
110
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

661
661
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

325
325
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

505
505
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

433
433
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

440
440
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

78
78
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

74
74

Meer sportnieuws